Sign in to follow this  
slippy

Najnoviji slucaj napada psa na dete

Recommended Posts

Ovaj dogadjaj na izlozbi nema veze sa ovom temom o kojoj pricamo.

Sudiji je kriv vlasnik psa.Ali izlozba je jedno a zastitni pas nesto drugo.Ko vodi pse na izlozbe neka im prilagodi ponasanje izlozbama,a ko drzi psa zastitnika ne mora ni da ga vodi na izlozbe.Takvom psu sigurno na ulici nece prilaziti ljudi da mu otvaraju usta i gledaju zube.

A ovo sto se tice zakona i zemalja EU,tamo ima procentualno isto napada na ljude od strane pasa kao i kod nas i kao i u nekim jos gorim od nas zemljama gde nema nikakvih zakona.

Nekada ni tamo nije bilo zakona po tom pitanju i od njih su i potekle vecinom ove tzv. opasne rase pasa,pa eto preziveli su,nisu ni svi englezi pobijeni od njihovih mastifa i buldoga niti su svi nemci pobijeni od rotova,dogi i dobermana.Sto je naj interesantnije gotovo je identican broj napada pasa na ljude pre tih zakona i od kada su oni uvedeni.Razlika je u tome samo sto sad napada tzv socijalizovan pas od koga to niko ne ocekuje a ranije je to cinio pas koj je greskom vlasnika pokidao lanac i preskocio ogradu.Ni rase cak ne igraju tu neku ulogu jer je i tamo broj napada od strane retrivera ili kokera veci nego broj napada od pitova ili nekih drugih tzv opasnih rasa.U nekim zemljama kao na primer u Engleskoj su i zabranili mnoge rase pasa pa opet nista nisu uradili broj napada ostao isti.

bojsa.kv ,

Potpuno se slazemo da takav pas nema sta da trazi u parku i da se igra sa drugim psima i decom i to je i ono sto sve vreme govorim.Takodje je tacno da je vlasnik apsolutno odgovoran za sve sto taj pas napravi.

Ako se to vec poredi sa pistoljem,to bi bilo kao neko ima legalno oruzije i nosi ga u futroli i sve je u redu niko nije povredjen.Ako taj ide ulicom i puca u vazduh pa vice "Cuuuuvaaaj" da se ljudi sklone onda taj treba da ide u zatvor.

Lovac recimo i ako ubije u lovu coveka slucajno ne odgovara za ubistvo,sto je po meni divljastvo kao i sam lov sto je divljastvo gde neko iz daljine puca na neduzne zivotinje i juri ih sa coporom pasa,progoni i tako im nanosi veliku patnju i strah pre nego sto umru.Ali eto u tom "civilizovanom" svetu to je normalno,smatra se za sport i to uglavnom sport elite,plemica i bogatasa.A onda se ti isti divljaci koji tako ubijaju zivotinje iz zabave kao nesto gade na pse koji se potuku na ulici i izmisljaju neke socijalizacije i humanosti ili ne znam kakve vec sve ne licemerne gluposti.

Kakve Vi paralele pravite, stvarno covek da se zamisli (thinking)(wasntme) .

1. Ako neko ima nelegalno vatreno oruzje i niko ne zna da ga ima, nastradace samo ako ga uhvate nadlezni, I ko je oshtecen, samo taj shto placa kaznu. Ako neko ima legalno nabavljeno vatreno oruzje i krene puca sa njim po parku, nastradaju mnogi!

2. (Ja sam protiv lova lichno ali...). Ukoliko savestan lovac na lovishtu u sezoni lova povredi drugo ljudsko bice koje nema shta tu da trazi (tipa nema shaljshtecu garderobu, neku identifikaciju da je chovek sa daljine, ne poshtuje pravila lovishta, kretanja kroz isto i sl) onda shto je lovac kriv? Kakve ovo veze ima kada u parku ne postoje pravila kao u lovishtu? Treba da nosimo razlichite lente `pogodan za ujedanje agresivnih pasa`, `nepogodan`?

3. Za Vas su humaonst i socijalizacija glupost?

4. `Ko vodi pse na izlozbe neka im prilagodi ponasanje izlozbama,a ko drzi psa zastitnika ne mora ni da ga vodi na izlozbe`. Ajde da prvo pitam pre no shto krajnje izrazim svoje neslaganje sa ovom rechenicom. Da li ste Vi zelili da kazete da chuvari ne trebaju ici na izlozbu? I shta znachi to prilagoditi ponasanje izlozbama? Moj pas ako ide na izlozbe mora zaboraviti svoje instinkte i shta je u stvari?

Kakve Vi paralele pravite, stvarno covek da se zamisli (thinking)(wasntme) .

1. Ako neko ima nelegalno vatreno oruzje i niko ne zna da ga ima, nastradace samo ako ga uhvate nadlezni, I ko je oshtecen, samo taj shto placa kaznu. Ako neko ima legalno nabavljeno vatreno oruzje i krene puca sa njim po parku, nastradaju mnogi!

2. (Ja sam protiv lova lichno ali...). Ukoliko savestan lovac na lovishtu u sezoni lova povredi drugo ljudsko bice koje nema shta tu da trazi (tipa nema shaljshtecu garderobu, neku identifikaciju da je chovek sa daljine, ne poshtuje pravila lovishta, kretanja kroz isto i sl) onda shto je lovac kriv? Kakve ovo veze ima kada u parku ne postoje pravila kao u lovishtu? Treba da nosimo razlichite lente `pogodan za ujedanje agresivnih pasa`, `nepogodan`?

3. Za Vas su humaonst i socijalizacija glupost?

4. `Ko vodi pse na izlozbe neka im prilagodi ponasanje izlozbama,a ko drzi psa zastitnika ne mora ni da ga vodi na izlozbe`. Ajde da prvo pitam pre no shto krajnje izrazim svoje neslaganje sa ovom rechenicom. Da li ste Vi zelili da kazete da chuvari ne trebaju ici na izlozbu? I shta znachi to prilagoditi ponasanje izlozbama? Moj pas ako ide na izlozbe mora zaboraviti svoje instinkte i shta je u stvari?

U koliko nesrecnih poredjenja u tvom postu :X

1. ko ima nelegalno oruzje nije normalan i tanka ga nit deli od kriminalca, jer sta ce mu sem za kriminal i u vecini slucajeva ne nastrada on "ako ga uhvate" nego neki jadnik na koga ga poteze!!!

2. Poznata je stvar da ako nekog ne volis pozoves ga u lov :giggle: Salu na stranu, greske u lovu su vecinom izazvane alkoholom pa im se od krave ucini medved i sl. Savestan lovac je opremljen, koncentrisan, ima dresiranog psa i najvise od svega veoma, veoma pazljiv i siguran u plen koji mu je na nisanu.

3. tu se slazemo (clap)

4 Pas je pre svega lovac i strvinar, bori se za prevlast u coporu i veoma je dobar i privrzen zastitinik i to mu je instinkt. Zato se socijalizuje, uci i dresira, zato ima radni ispit, zato je veoma dobar u pomaganju invalidima (eto sta je u stvari - ono za sta ga mi pripremimo i naucimo)

Eto, sa godinama covek postaje dzangrizav i sitnicav pa se opet izvinjavam!! :oops::oops::oops:

U skracenoj verziji: apelujem na vlasnike da budu svesni svojih ljubimaca i da veoma paze na decu i komsije dok setaju svoje ponose i dike, a ako imaju neke nesretne potrebe da se tuku, neka to rade sami a ne da to psi rade za njih... (na zalost u vecini slucajeva nastradaju deca)

Chek ja se slozih sa tobom a ti me isproziva :grin::giggle:

Pa ti prvi napisa ` Po meni to je isto kao da idete ulicom i iz pištolja pucate u vazduh! Jbg ko se skloni sklonio se!`

Ja sam to napisala ` Ako neko ima legalno nabavljeno vatreno oruzje i krene puca sa njim po parku, nastradaju mnogi! `

Zar nije ovo isto?

Malo je ova tema otishla u off. Sve u svemu svi se slazemo oko toga da pse bilo koje rase/velichine/temperamenta treba kontrolisati svuda, pogotovo u prisustvu male dece.

Pas NE SME da napadne coveka, dete, drugog psa na ulici i ne vidim cemu polemisanje toliko o tome. Ako je pas cuvar, on ne cuva ulicu, nego kucu, dvoriste, stan sta god. Onog momenta kada izadje napolje, tj. na javnu povrsinu, nikoga ne treba da zanima da li je obucen, neobucen, cuvar, opasan, ma sta god.

Ako je naucen da cuva i time se opravdava njegova agresivnost, taj pas MORA imati korpu, sa zakonom ili ne, jer se to zove odgovorno vlasnistvo.

Ako pas napadne nekoga, nije kriv pas, nego vlasnik, drzalac koji nije to sprecio.

Psi cuvari su uglavnom snazni i veliki i sve se plasim da onaj ko ga seta u trenutku ima toliko snage da moze da ga zaustavi, pre nego sto pas celjustima scepa nekoga, posebno ako je to neocekivano, kako obicno biva.

Pas NE SME da napadne coveka, dete, drugog psa na ulici i ne vidim cemu polemisanje toliko o tome. Ako je pas cuvar, on ne cuva ulicu, nego kucu, dvoriste, stan sta god. Onog momenta kada izadje napolje, tj. na javnu povrsinu, nikoga ne treba da zanima da li je obucen, neobucen, cuvar, opasan, ma sta god.

Ako je naucen da cuva i time se opravdava njegova agresivnost, taj pas MORA imati korpu, sa zakonom ili ne, jer se to zove odgovorno vlasnistvo.

Ako pas napadne nekoga, nije kriv pas, nego vlasnik, drzalac koji nije to sprecio.

Psi cuvari su uglavnom snazni i veliki i sve se plasim da onaj ko ga seta u trenutku ima toliko snage da moze da ga zaustavi, pre nego sto pas celjustima scepa nekoga, posebno ako je to neocekivano, kako obicno biva.

svaka cast, to je to...

svaka cast, to je to...

U sam cilj..Odličan post.. (y)

Molim vas da me neukog obrazujete i da mi odgovorite na pitanje: šta "čuvar" traži na ulici i u parku? Zašto da se prolaznici (i deca) sklanjaju od takvog psa? Ako je pas namenjen za čuvanje objekata i nalazi se u "svom" prostoru, šta "čuva" na javnom mestu? Po meni to je isto kao da idete ulicom i iz pištolja pucate u vazduh! Jbg ko se skloni sklonio se! Vlasnici takvog psa koji su odgovorni da ne kažem normalni takvog psa NE izvode na javna mesta ukoliko nije a) socijalizovan B) dresiran c) kako god samo da nije nasilan. Oni drugi imaju veliki psihološki problem i ako nikako drugačije, valjalo bi da se kazne po zakonu pa i zatvorom! (bolje sprečiti nego lečiti) Uh umalo da zaboravim najvažnije pitanje: Opasan vlasnik - opasan pas? Ili se možda varam?

pas,bio cuvar,ne bio ima pravo da svoju setnju,i moj pas je pre svega cuvar,pa ide na javnu povrsinu,to nam niko ne moze zabraniti,samo sto ne ide sa povodca i bez korpe,to je sustina,nikad ne pustim psa i kazem nece on,jer ako neko krene na njega,hoce... ovako povodac,korpa i setanje je uzivancija...

nije isto,jer ljudi ne lete da bi ih neko povredio pucanjem u vazduh :giggle::giggle::giggle:

30/10/2013 - 11:42
     HOROR U VALJEVU: Čopor pasa krvnički izujedao dečaka od 10 godina!
     Dečaka koji ima smetnje u razvoju psi su
izujedali po butinama i zadnjici, a nakon zbrinjavanja u Urgentnom
centru valjevske bolnice, gde su mu ušivene brojne rane, pušten je na
kućno lečenje                

Psi-lutalice.jpgFoto: Telegraf            

Čopor od sedam pasa lutalica izujedao je desetogodišnjeg dečaka N. I. u valjevskom Novom naselju.
Dečaka je u blizini šumarka, gde se deca okupljaju i igraju, nedaleko
od škole u Novom naselju, po nogama i zadnjici izujedao čopor pasa, a
teže posledice su sprečene zahvaljujući tome što je dečak uspeo da
pobegne i da se popne na obližnje drvo.

- Deca se u tom šumarku okupljaju već duže vreme. Moj sin je
otišao da vidi drvenu kućicu koju su njegovi drugovi napravili. Krenuo
je sam i na putu do tog šumarka napao ga je čopor pasa. On je pokušavao
da se otrgne od njih i pošto je u blizini video drvo, krenuo je da se
penje na njega. Sve vreme su ga, dok se peo, kučići ujedali za listove,
butine i zadnjicu
. Ubrzo je slučajno naišao jedan policajac,
koji živi u blizini, i pomogao je mom sinu da siđe sa drveta – priča Ana
Ivanović, samohrana majka dečaka i najavljuje da će zbog ovoga podneti
tužbu protiv grada.

Psi-lutalice-u-Valjevu.jpg

Foto: Telegraf

Dečak je zadobio teže povrede, imao je brojne ujede po butinama i
zadnjici, a nakon zbrinjavanja u Urgentnom centru valjevske bolnice, gde
su mu ušivene brojne rane, on je pušten na kućno lečenje.

Izujedanog dečaka, koji ima smetnje u razvoju i kroz program inkluzije ide
u četvrti razred OŠ “Desanka Maksimović” u Novom naselju, obišao je
pomoćnik gradonačelnika Valjeva Radoica Ristić, koji im je obećao pomoć
od 50.000 dinara
.

Azil-za-pse.jpg

Foto: Telegraf

Procenjuje se da na valjevskim ulicama ima oko 300 pasa lutalica. U azilu za pse u Zlatariću je smešteno 180 pasa lutalica
i svi kapaciteti su popunjeni. U gradskoj čistoći “Vidrak”, u okviru
koje radi služba zoohigijene, kažu da im veliki problem stvaraju žitelji
okolnih sela i opština koji svakog petka u Valjevo dovoze i ostavljaju
veliki broj pasa.

Zbog ujeda pasa lutalica, “Vidrak” i Grad Valjevo svake godine
izdvajaju ogromna sredstva za isplatu odštete. Procenjuje se da će samo u
ovoj godini po tom osnovu biti isplaćeno skoro osam miliona dinara.
Prosečna visina te sudske naknade je između 100.000 i 200.000 dinara.

(S. S.)

Edited by elpida

Jednostavno kod nas kucice koje ne moze da zadrzi ni odrasla osoba drze neka decica i jos ako je uceno da ujeda ako je agresivno i bez korpe zaobidjite ga u sirokom luku,prvo ne treba dati nekom detetu da vodi kuce jer se cesto desavala da  se i odraslima otrgne pas iz ruke a kamoli deci prema tome deci NE davati povodac , posebno ako se radi o velikom i cesto agresivnom psu sto nije uvek  pravilo da ako je pas veliki da je i agresivan .sto kazu bolje spreciti nego leciti.toliko od mene