jasmina

Americki koker spaniel (American Cocker Spaniel FCI:8.2-167)

Recommended Posts

Vali ako me nevara pamcenje trebalo bih da ste imale malisane, :wink:

Slavni pas, zaista mi je zao da na nasim podrucju sve manje interesovanja za ovu rasu :(

Sada i mi inamo stence od mog psa Dedi papa,ali u Ukraini :lol: Na prolece paricu i svoju zenjkicu Dezi sa psom iz Argentine koj zivi kod Kristine Shavrak,eto bas sam uzelilase stenaca :lol:

Tatjana, vrlo dobro pamtiЕЎ. U decemru 2005 imali smo tri prekrasne ЕЎtence, svi su crni. Dvije djevojДЌice i jedan djeДЌak, koji je ove nedelje imao svoj krst na izloЕѕbama . Dobio je veoma perspektivno. Svi su zdravi i imaju odliДЌnu dlaku i stas.

Evo jedne slike sa izloЕѕbe naЕЎeg maliЕЎana:

JI5gZvfiRGnEYTQB.jpg

Tatjana, prilepi koju sliku vaЕЎih maliЕЎana, pa da se i mi malo topimo... :lol:

LP!

VALI na zalost ja nisam u mogucnosti da slikam malisane jer u Ukraini :cry: al uskoro ce da stignu ovamo tako da cete videti lepotane :wink: a bas vrlo uskoro ocekivam i engleze stence,bas sam zeljna malisana, uh al cu da njih gnjavim :D

Stalno dobojam posma sa pitanjem vezano za sisanje, tip psa, sta je pozeljno u rasi a sta ne, tako da sam resila da postavim i neke skice vezane za pitanja,nadamse da ce ljubitelji amerikanaca snaci u ovoj informacii :wink:

b4d51afe4d76.jpg6ab50621125b.jpga772ca116478.jpg

8024011ebc07.jpgfa92ce517806.jpg9a4fda6960ea.jpg

imam jedno pitanje i bila bih jako zahvalna na odgovoru nekoga tko to zna sigurno.da li englaski koker boje blue roan smije imati nepigmentirani treci kapak i je li to diskvalifikacijska mana?

ne znam kako da tocno objasnim,znaci rub treceg kapka koji je u svih pasa crn,mislim da je u svih,njemu je bijel,bez pigmenta samo na jednom oku,jako cudno izgleda

tina da lo mozes postviti sliku tog psa, koliko sam shvatila ome depigmentaciju, sto nije bas pozeljno. A molim te kokazi sliku :wink:

Tatjana,hvala ti na odgovoru,ja takodjer mislim da nije pozeljno,medjutim pas nije moj nego od prijateljice pa cu je zamolit da ona postavi slike

tina ok, ako mozete da slikate bas me interesuje kakav je to pas, jer nisam te bas razumela dobro ,ali nadam se da sam te dobro shvatila. :wink:

Tina nadam se da sve je jasno oko pigmentacii ocnog kapka,ako imas neki pitanja slobodno pitaj :wink: a eto slikica prelepih kokercica :lol: d257e98018d1.jpg6d1602d7901b.jpg40c129ae9115.jpg

Tatjana sve je jasno u vezi treceg kapka,cak sam i pitala svog poznanika koji je inace i kinoloski sudac(ne znam zasto se nisam prije toga sjetila),rekao mi je isto sta i ti.Maleni ce na jesen na prvu izlozbu pa cemo vidjeti kako ce proci.Inace hvala ti jos jednom i moram ti reci da imas uistinu prekrasne pse :D

kokice pa naravno, samo da sredim komp :wink: opet mi je posandrcao, pa sada moram ponovo sve da instaliram, da obradim i inda ,slikica koliko hoces :lol:

Guest Blade X

Jako je živahan i neverovatno istrajan pas, srednje velik i snažan. Laici će ga teško prepoznati. Gornji deo lobanje je pljosnat, oči su tamne i koso položene prema nosu. Izraz lica je prijatan i veseo. Trouglaste uši obešene su tesno uz glavu, a kada pozira nešto ih podigne i tada cela glava dobije karakteristični trokutasti oblik. Telo je jako, mišićavo, rep je savijen na stranu, nošen iznad leđne linije. Tesno priljubljena oštra dlaka je gusta, sjajna, crne boje sa smeđe crvenim mrljama i belim oznakama. Idealna visina mužijaka 55 cm, težina - 22 do 25 kg. Doživi razmerno veliku starost. Držali su ga pastiri, pre svega za teranje stada.Rasna karakteristika je i čuvanje stada. U radu je samostalan, voli živeti vani. Doslednim pristupom moguće ga je dobro odgojiti i školovati. Po okretnosti i spremnosti za učenje sličan je graničnom škotskom ovčaru (border collie) i za njega važi da uz dosledan i stručan nadzor može postati kralj, a ako se ne bavimo njime prosjak. Nepoverljiv je prema strancima i laje na njih dok ne dođe netko od članova porodice. Nije baš miran pas, u mladosti je temperamentan, dok se u zrelijim godinama malo smiri. Potrebno mu je puno milovanja i tesan dodir s članovima porodice, ukoliko ga imamo kao porodičnog psa. Nikako nije gradski pas ili pas za stan. Dobro je imati vrt, a pored toga treba se njime puno baviti, jer se bolje oseća kada je aktivan. Jednostavan je za čišćenje, naginje displaziji.

Ja sam ovdje nova ja jako volim ameriДЌke koker ЕЎpanijele to mi je jedna od najljepЕЎih vrsta pasa

Imala sam crnu Еѕenku imala je 14 godina i naЕѕalost je uginula od starosti jako smo bili tuЕѕni zbog nje imali smo ЕЎtence na Otoku Krku

12 godina smo se bavili sa tim preljepim psima iЕЎli smo na izloЕѕbe i skupila je mnogo nagrada i titula.Mi sada imamo dvije Еѕenke samojeda

ali nam je srce još uvjek ostalo na američkim kokerima nadam se da ćemo negdje naći jednog bebača koji sliči na našu Stelu :D

stelarl2.png

pic0003dk6.png

larisax

Dobro dosli kod nas, nadam se da cete jedog dana pronaci sebi bebaca, koj lici na vasu lepoticu :lol: A i onaj ko jednom u zivotu ima amerikanca, zauvek ce imati ljubav prema toj divnoj rasi :lol: