Sign in to follow this  
Djurdja_505

Linjanje mopsa!!!

Recommended Posts

Mopsica mi se linja kao blesava...ne znam je li to normalno u ovo doba godine, ali ona se jaaaako linja, ispadaju buseni dlake (pune šake mi budu kad ju dignem)! help... (shake)

a jel ima rupe,tj da li ima mesta gde uopste nema dlake,ili je svuda dlaka u redu???

i moji psi su ove godine dosta zakasnili sa linjanjem u odnosu na proslu godinu...

nema rupe onako kao da ima onu bakteriju, bili smo kod vet, ali nam ne zna ništa reći osim da nije ta kružna bakterija. ima mjesta na tijelu gdje je prorijeđena dlaka više (na prsima, ispod "pazuha", na trbuhu...), onako kao kad je bila štene pa na tim mjestima nije baš bilo dlake..

...ne znam,postavi neku sliku,pa ce se neko jos sigurno javiti...

mozda da probas i kod nekog drugog veterinara

...ne znam kakva je reka,tj voda u njoj,jer je reka u ovim krajevima veoma sirok pojam sto se kvaliteta vode tice

pa sad je poprilično nema, presušila je, samo ima na dijelovima nekih "bara" i tu uskoči, ali i pije ju, pa nema nikakvih probavnih problema! mislila sam s prethodnim pitanjem, može li svakodnevno kupanje (u vodi) prouzročiti prekomjerno linjanje?

koliko ja znam ne,osim ako voda nije zagadjena pa prouzrokuje neko kozno oboljenje

Mopsevi se linjaju ali nikada u toj meri osim ukoliko ne postoji neka bolest. Potražite savet drugog veterinara cisto da budete sigurni. Meni licno po opisu to zvuči kao blaži oblik demodikoze tj lokalizovana demodikoza. U tom slučaju će verovatno veterinar prepisati kupanje u almitrazu ali bih ja pored toga kupila neke dobre tablete za imunitet jer ukoliko se radi o demodexu on napada pse sa slabim imunim sistemom. Ovo je najlaksi oblik demodikoze i resava se jako brzo čak za nekih tridesetak dana dlaka ponovo počne da raste na obolelim mestima.

Sto se tiče kupanja lično mislim da ne bi moglo preterano da naskodi, mada se moji psi nikada nisu kupali u reci. Za svaki slučaj potražite mišljenje drugog veterinara.