Sign in to follow this  
Steflash

Pitanje u vezi mopsa/francuskog buldoga

Recommended Posts

Treba mi mala pomoc u vezi mopsa. Nameravam da kupim jednog, pa me zanima sledece. Naime, studiram i zivim sam, pa nisam kuci u proseku nekih 5-7 sati dnevno, svaki dan. Da li je to mnogo za mopsa da bude sam u stanu, pogotovo za stene? Koje je vase misljenje, resenje, sugestija?

Isto pitanje vazi i za francuskog buldoga, posto se jos uvek nisam odlucio izmedju ove dve rase.

Mozda neki mali predlog.,posto ces uzeti pre svega stene koje vecinu vremena provodi spavajuci mozda bi za pocetak to i moglo nekako da se izdrzi pod uslovom da mu obezbedis sve sto mu je potrebno u tom periodu dok nisi tu(voda,hrana,njegov deo za spavanje,neke igracke koje bi mu posluzile za odvlacenje paznje da ne bi grickao nesto drugo po stanu)..Mogu da ti preporucim neke odgajivacnice za obe rase ako te interesuje nesto vise da se posavetujes sa odgajivacnima i njihovim iskustvima..!!!

Hvala na odgovoru i to za uslove (voda, hrana, igracke...) naravno da se podrazumeva da bi imao obezbedjeno dok nisam tu. Znam i ja sam isto razmisljao da pitam nekog odgajivaca, ali nazalost nemam puno poverenja u ljude, pa je moje razmislajnje da bi mi cak i odgajivaci rekli sve ono sto zelim da cujem da bi mi prodali kuce. Znam da nisu svi takvi, ali nazalost, ima i takvih, a tesko ih je razlikovati.

Ako znas nekoga koga bi mogao da mi preporucis, bio bih ti veoma zahvalan.

I hvala jos jednom.

Mišljenja sam da svaki pas može da ostane sam 6-7 sati, retko ko provodi po ceo dan sa psom. Pa kako bi ako ništa drugo zaradili novac za izdržavanje tog psa?!

Moj brat ima francuskog buldoga i on ostaje sam, ponekad i više od 6-7 sati, rade i on i devojka mu i vrlo često im se poklapaju smene, a ponekad i odu negde. Imaju kuću i dvorište ali je pas kada je sam u kući. Nikada nije napravio neku veliku štetu i nije mu problem da bude sam, mislim da spava se vreme :giggle: .

S druge strane moj pas ima veći problem da ostane sa nekim nego da ostane sam (thinking) mislim da bude revoltiran jer taj neko ko je sa njim nije otišao umesto mene (thinking)

Mislim da nikola cane corso ima malo drugačije mišljenje od većine vlasnika pasa jer svi preporučuju da se sa štenetom dok je malo provodi što više vremena, ali je možda i u pravu, jer moje drugo štene je kod mene od svoje 8-e nedelje i od tada ostaje sama i ne fali joj ništa (u početku je bila potpuno sama jer je Gari bio malo grublji pa sam se bojala da ih ostavim same zajedno).

Ja ti ipak preporučujem da prvih par nedelja ili meseci provodiš što više vremena sa štenetom i da ga polako navikavaš na samoću, ako ga uskoro uzmeš imaš dovoljno vremena da ga naučiš i da se priviknete na zajednički život pre nego ti počnu predavanja :)

veliki pozdrav i srećno sa pronalaskom šteneta,

Bojana

Mišljenja sam da svaki pas može da ostane sam 6-7 sati, retko ko provodi po ceo dan sa psom. Pa kako bi ako ništa drugo zaradili novac za izdržavanje tog psa?!

Moj brat ima francuskog buldoga i on ostaje sam, ponekad i više od 6-7 sati, rade i on i devojka mu i vrlo često im se poklapaju smene, a ponekad i odu negde. Imaju kuću i dvorište ali je pas kada je sam u kući. Nikada nije napravio neku veliku štetu i nije mu problem da bude sam, mislim da spava se vreme :giggle: .

S druge strane moj pas ima veći problem da ostane sa nekim nego da ostane sam (thinking) mislim da bude revoltiran jer taj neko ko je sa njim nije otišao umesto mene (thinking)

Mislim da nikola cane corso ima malo drugačije mišljenje od većine vlasnika pasa jer svi preporučuju da se sa štenetom dok je malo provodi što više vremena, ali je možda i u pravu, jer moje drugo štene je kod mene od svoje 8-e nedelje i od tada ostaje sama i ne fali joj ništa (u početku je bila potpuno sama jer je Gari bio malo grublji pa sam se bojala da ih ostavim same zajedno).

Ja ti ipak preporučujem da prvih par nedelja ili meseci provodiš što više vremena sa štenetom i da ga polako navikavaš na samoću, ako ga uskoro uzmeš imaš dovoljno vremena da ga naučiš i da se priviknete na zajednički život pre nego ti počnu predavanja :)

veliki pozdrav i srećno sa pronalaskom šteneta,

Bojana

Nije moje misljenje da sa stenetom ne treba provoditi vreme,naprotiv stene treba da se navikne na vas i da ima vasu potpunu paznju,ali posto su u pomenutom slucaju takve okolnosti da decko studira i da je cinjenica da psa mora ostaviti 6-7 sati samog u stanu..

Nikola, nisam mislila da si napisao da sa štenetom ne treba provoditi vreme, nego kao što si i napisao da štene veliki deo dana spava pa će tako spavati i za to vreme što ostane samo, nisam izgleda baš sjajno bila napisala :wink: Nemoj se ljutiti :)

Sad je verovatno slobodan, nema časove bar do 10. oktobra, pa ako bude imao sreće naći će psa ubrzo i imaće dovoljno vremena da ga navikne da ostaje sam :)

Nikola, nisam mislila da si napisao da sa štenetom ne treba provoditi vreme, nego kao što si i napisao da štene veliki deo dana spava pa će tako spavati i za to vreme što ostane samo, nisam izgleda baš sjajno bila napisala :wink: Nemoj se ljutiti :)

Sad je verovatno slobodan, nema časove bar do 10. oktobra, pa ako bude imao sreće naći će psa ubrzo i imaće dovoljno vremena da ga navikne da ostaje sam :)

Ma ok je sve..:)

ja imam mopsa i nije veliki problem da ostaje sam/a u kući dok te nema, samo mu/joj moraš nekako dati do znanja da bi trebala spavati dok te nema i sve će biti ok. u početku, naravno, bit će problema, ali kasnije...na sve se pas privikne...samo što onda tebe počne peći savjest što si ga ostavio! :)

Pozdrav svima,ovo je moj FB star nesto manje od 3 mjeseca.

Volio bih da mi se neko sa iskustvom javi na pp da mi da par savjeta kako da se ophodim prema njemu,jer sam totalni laik a volio bih da ga lijepo vaspitam.

Hvala :)

Hocemo da kupimo mopsa,cera se zaljubila cim je videla tu zguzvanu njusku.E sad,naravno,muci nas sve sto muci pocetnike-kako kupiti original,kako orepoznati da li je ukrstan sa pekinejzerom ili nedaj boze sa necim drugim.Pored toga sto cemo dobrano osmotriti uslove gde zivi stene,upoznati majku,sta jos gledati?Kako da znam da je otac legla zaista taj koji je naveden?Na sta obratiti paznju na stenetu,koje odabrati?Znam da nije zahvalno,ali moze li neka preporuka odgajivacnice?