DusanM011

Labrador u stanu

Recommended Posts

Imam Labradora u stanu 3 i po godine i nema nikakvih mirisa, ni u stanu ni na njemu. Stan se redovno održava, usisavanje, prašina bla, bla, pas se kupa samo 2x godišnje na proleće i sad na jesen, preko leta se kupa u Dunavu, a kad dođe kući samo ispiranje, znači samo 2x godišnje sa šampanom da se ne bi nešto poremetilo na koži i u krznu. Ishrana granulama, sa kuvanim dodacima. Linjanja ima, kad je sezona više, al i nama ljudima opada kosa non stop tako da nemam psihičkih problema ako malo dlaka leži po podu ili kauču. Zimi spava sa nama u krevetu, leti ne. Goste voli i lepo ih dočekuje. Šetnje redovne, minimum 3x dnevno, večernji izlazak obično traje i po 3,4,5 sati, kako kad.

Ako ti kao ekspert tako kažeš,poverovaću da su labradori na dnu lestvice poželjnih pasa.

Pre nego što birate neku rasu prvo dobro pogledajte negativne strane iste. ;)

Znam DOSTA ljudi koji drže u stanu, i konkretno se JAKO mnogo linjaju pogotovo kad su unutra, a uglavnom ljudi koji drže unutra to ni ne primećuju više jer im je prešlo u naviku.

Toliko od mene,

Pozdrav svima

Pozdrav, imam jedno pitanje, mislim da je ova tema najpribližnija mom problemu.

Imam ženku labradora staru 7 meseci, od skoro je počela jako da se linja. Do sada nisam imala nikakvih problema, ali sada je linjanje baš pojačano.

Hranim je kvalitetnim granulama (koliko mogu da priuštim) i kuvanim povrćem. Sada jede ovu hranu

Oktobar je mesec kada se većina pasa linja, tj menja letnju dlaku sa zimskom. Što je normalno, i to potraje i do dve tri nedelje. Hranite je ok hranom, i vrv nije do nje.

ALI furminator bacite u kontejner, sa njim ćete samo uništiti dlaku, ako već niste. Četkajte je svaki dan al sa ovakvom četkom

img1702resize.jpg

ona je kao od neke žice u sredini, a okolo su neke plastične čekinje.

Da li ste je kupali, i koliko, i sa čime?

Hvala vam na brzom odgovoru.

Zašto mislite da je furminator loš? Pročitala sam jako puno pozitivnih komentara pre nego što sam ga kupila. Pokušaću da nadjem ovakvu četku, mada je nisam do sad vidjala.

Jesam je kupala, inače samo vodom, a dva ili tri puta šamponom (u proteklih 5 meseci). Koristim neki Friskies za štenad.

Oktobar je mesec kada se većina pasa linja, tj menja letnju dlaku sa zimskom. Što je normalno, i to potraje i do dve tri nedelje.

jesi siguran da se psi linjaju u oktobru???

Linjaju se non stop, sad počinje jesen pa bi trebali, e sad što je vreme ludo, je druga stvar. I moj lab se ovih dana jače linja, naveo sam oktobar bezveze, nemaju psi datume i mesece kao mi ljudi, oni se ne vezuju za kalendar nego za prirodu.

Meni se furminator nije svideo od prvog trenutka kad sam ga video, a na izložbi sam čuo od čoveka koji prodaje iste da je dobar samo za kratkodlake pse bez podlake, ne znam zašto, niti me je nešto detaljnije zanimalo.

Pozdrav, imam jedno pitanje, mislim da je ova tema najpribližnija mom problemu.

Imam ženku labradora staru 7 meseci, od skoro je počela jako da se linja. Do sada nisam imala nikakvih problema, ali sada je linjanje baš pojačano.

Hranim je kvalitetnim granulama (koliko mogu da priuštim) i kuvanim povrćem. Sada jede ovu hranu

koliko ja znam,tj bar kod svih mojih dosadasnjih pasa,bacau zimsku poddlaku s proleca i nema je tokom leta,da bi s jeseni pocela da raste za zimu,znaci nikakvu dlaku ne bacaju s jeseni,e sad nsm kod labradora je to drugacije,mada sumnjam...

Ne paničari. Kujica ti "baca" pupy dlaku.

To sam i čula od još nekih vlasnika labradora, da sa 6 meseci počinje da menja dlaku potpuno. Hvala, nadam se da nije ništa ozbiljnije. A i neću crći što moram češće da usisavam :grin:

Možeš da sumljaš kolko oćeš, imam laba još malo pa 4 godine, i redovno se linja dva do tri puta godišnje, zavisi kakva je godina. Ove godine je evo sad počelo treće, prvo je bilo s proleća, drugo letos kad su počele one velike vrućine, i evo sad se sprema za zimu.

Prenecu vam moja iskustva vezana za labradora u stanu...

Imam crnog Laba od 19 meseci, zivi u jednosobnom stanu od malena... jako brzo smo shvatili da moramo mnogo toga da menjamo u zivotu :grin: !!!

Prvo su svi tepisi iz kuce morali da lete napolje, cak ni sam parket nije bio resenje jer su se dlake zavlacile u pukotine... ugradili smo laminat (samo se pretrci metlom)

Imamo srece da Dule :P (moj lab) nema bas ni malo neprijatnog mirisa, ALI DLAKE, dlake su svuda :shock: !!!!!! Potpuno ludilo koliko se oni linjaju, poceo sam da kupujem crnu garderobu bar da se manje primecuju :grin:

Moj je savet furminator u sezoni linjanja, koristim ga samo par dana... i sa njim izvucem pune 2 kese dlaka (sto bi sve zavrsilo po krevetu, garderobi...)

Onda setnje...

Mora bar dve setnje dnevno od po 2 sata, sa sve istrcavanjem,lopticama, plivanjem.

Pogotovu dok ne napune godinu dana, jer im je dosadno u kuci. Ovaj je pojeo sve kablove, nebrojano punjaca za mob, patika i papuca nezna se broja, poceo da vadi knjige sa polica i da ih kupusa... i sta ces zamaraj ga do iznemoglosti svaki dan da se samo skljoka u krevet kad udje u kucu :grin:

Ali kako sazrevaju to se sve menja!

Igra se iskljucivo sa svojim igrackama tj ne tripuje vise da je fen za kosu nesto sto je bas zabavno sazvakati do poslednjeg delica (rofl)

Ostale su samo te proklete dlacurde! :grin:

Medjutim taj pas nam je doneo toliko radosti u zivot, bezbroj prelepih anegdota i avantura, imaju najlepsi karakter od svih pasmina!!

Na kraju savet... UZMI PSA SLOBODNO :inlove: !!!

Imam laba u stanu i jako je interesantno. Tri do cetiri puta dnevno je u setnji, ali je dozivljaj nemerljiv. Samo morate da napravite razliku izmedju psa u stanu i psa u dvoristu. Ako zelite izlozbenog psa pomirite se sa cinjenicom da pas koji se malo krece ili to radi po parketu, plocicama i betonu nema sansi na izlozbama. Bar je to moje iskustvo.

Inace ako neko zeli kvaliteno stene labradora imam spremno za preuzimanje. Moguc dogovor oko cene.

Eto ti ga sad (wonder)

Ovaj moj malisa je kucni pas a mladi sampion srbije i JBIS winner (police)

Tako da tu glavnu ulogu igra genetika i sam odgoj, a kada ga vodim u te 2x po 2 sata setnje jos uvek nismo naisli na plocice i parket pored Save! :grin::giggle:

Fora je što mnogi svoje pse ne šetaju, pošto žive po dvorištima, i onda kad ih izvedu na izložbu, pas ne zna, ne da se samo kreće, nego ne zna ni na povodcu da ide.

A ako se pas redovno šeta, srešće se i upoznati sa svakakvom podlogom, i samim tim biti spremniji.

Ja imam labradora i stan i veruj mi pravi je ljubimac za stan.Samo ti njemu kupi neke igrackice gumene da grize i tu nema problema(inace ce namestaj dohvatiti:D) a za setnje,pa vidi dok je stene moras vise izvoditi od 3 puta,dok ne nauci da se kontrolise,kad bude imao nekih dobrih 7 meseci onda mozes 3 puta :-) lako se dresiraju i uce nikakvih problema ja nisam imala