DusanM011

Labrador u stanu

Recommended Posts

milicitza ulepšala si mi dan. :inlove:

Ja sa svoje tri pse dobro guram napred i kad je škola. A sad sa Tjarom (starijom pudlicom) opet ćemo početi da vežbamo agility, pa se možda druge godine prijavimo na neku utakmicu. A sa Becky (beauceronka) krajem njenog 9 meseca idemo na telesnu ocenu, pa čemo videti šta će nam reći - želja nam je imati odgajivačnicu koja će biti dobra, a uglavnom da će imati to što budući vlastniki žele - to su dobri radni psi, jake konstrukcije i željni da udovolje svom gazdi. :wink:

Ja imam bebu labradora od 5 i po meseci u stanu :)

Samo je bitno da mu/joj pokupuješ razne igračkice koje će moći da grize dok ga/je svrbe zubići da ne bi jeo/la nameštaj i sve će biti okej :)

uzimas rasu koja nije agresivna po prirodi,ako odraste u zdravom okruzenju (a verujem da hoce (sto nebi)) nebi trebalo da bude agresivan,bice onakav kako ga vaspitas...

e sad sto se tice caleta i psa,ne brini se,zavolece ga,vodice ga vani i on,budi siguran,znam to po mom caletu,on je taj koji je psa prvi pustio u sobu (a bio je protiv pasa u kuci) i za vreme mog godisnjeg ga je cesljao svako vece :idea: ...

samo polako i opusteno,ako nemas mnogo vremena za setnju (tacnije desava se da nekad bas nemas vremena),bajs pomaze,istrci pored bajsa i svi srecni svi zadovoljni ;)

uzimas rasu koja nije agresivna po prirodi,ako odraste u zdravom okruzenju (a verujem da hoce (sto nebi)) nebi trebalo da bude agresivan,bice onakav kako ga vaspitas...

e sad sto se tice caleta i psa,ne brini se,zavolece ga,vodice ga vani i on,budi siguran,znam to po mom caletu,on je taj koji je psa prvi pustio u sobu (a bio je protiv pasa u kuci) i za vreme mog godisnjeg ga je cesljao svako vece :idea: ...

samo polako i opusteno,ako nemas mnogo vremena za setnju (tacnije desava se da nekad bas nemas vremena),bajs pomaze,istrci pored bajsa i svi srecni svi zadovoljni ;)

Ne znam šta nije u redu sa očevima, i moj je zapenio kad sam dovela Atinu u kuću, tvrdio je da je protiv bilo kakve životinje u stanu, a evo sad mi bukvalno krišom otima Atinu da je šeta. (rofl)

...nije u redu to sto je vecina njih naviklo (u svom detinjstvu) da pas bude vezan u uglu dvorista i to je to,meni je to shvatljivo,i mi smo do pre 5 godina imali psa na lancu i u boxu jednog... sad je jedan u boxu,drugi u dvoristu i kuci,a jos jednog upravo on treba da mi donese kad ode na odmor :D

Pozdrav svima moje ime je Nikola i planiram da kupim psa.Ne mogu da odlucim od ove 3 rase,a to su : bigl,nemacki ovcar ili labrador.Mozete li da mi kazete koji mi je bolji ili samo da mi kazete koji je bolje labrador ili ovcar pa cu ja da odlucim izmedji njega i bigla.A da zaboravio sam da kazem da zivim u stanu.Ako sam promasio temu izvinite :oops:

Pozdrav

Ja se zovem Nikola Milovanovic ,a za dusana stvarno ne znam kako se preziva.Ja ga ni ne poznajem.

E sad da se vratim na temu.Labrador mi se svidja zato sto je prelep posebno zute boje,umiljat,dobrocudan pametan...znam 4 labradora i svi su mi nekako savrseni.

Bigl mi je ok ,ali mi se samo ne svidja zato sto je manjeg rasta od ovih,pa ako ne budem mogao u stanu da drzim veceg psa uzecu bigla.

A ovcar mi je ovek nekako izgledao mocno,i umiljato i nekako kao da je ponosan :giggle:

Super drago mi je da smo se upoznali, ako znas engleski kreni lepo link po link:

http://www.dogbreedinfo.com/labrador.htm

http://www.dogbreedinfo.com/germanshepherd.htm

http://www.dogbreedinfo.com/beagle.htm

Potrudi se da pronadjes stvari koje bi ti najvise smetale kod svake rase, pa ako to mozes da podneses onda ces lako da prihvatis pozitivne strane.

Konkretno meni ne smeta da redovno sredjujem psa ali ne volim rase koje se intezivno linjaju, takodje ne volim male pse na osnovu toga sam odabrao velikog snaucera.

Podji od takvih stvari i pronaci ces rasu koja ti odgovara, puno srece u izboru.

Sve tri rase se linjaju, maga bigl manje od ovčara i retrivera. Po mom iskustvu, bigl nije pas za svakoga, to je pas koji mora da se vodi na istrčavanje i mora sa njim da se radi sa tvrdom rukom. Retriver i ovčar su mnogo zahvalne rase ali moraš znati, da su i ta dvojica svako za sebe. Ne mogu da shvatim zašto baš ta kombinacija bigla, retrivera i ovčara, jer se sva tri razlikuju međusobno. Samo da naglasim, da je bigl veoma dobar lovac i njegova priroda mu neće dati mira, ako ga ne učiš od malenog. (nod)

Tara ovako, prvo labrador mi je nekako miran i umiljat,posebno mi se svidja jedan labrador od mog prijatelja,on mi je izgledao onako veliko mislio sam da je opasan a onda kada sam mu prisao on mi je pomirisao ruku isplazio jezik i poceo da se namesta da ga mazim po glavi.Izgledaju da su ogromni a dobrice su.

Onda ovcar on mi je svestran pas.On je dobar prema ljudima koje poznaje nije agresivan odan je i sve ostalo,a opet zna ako se nadje u opasnosti da napadne ili tako nesto.

Pozdrav Tjara

U principu svaki pas do jednog može u stanju, ali moraš shvatiti da su neke više neke manje a neke nisu uopšte za stan.

Ima vlasnika koji drži i NO i LAB-a i bigla...

Kao vlasnik labradora, mogu da ti kažem da se linjaju skoro pa non stop, razlika je u intezitetu (pogotovo kad je pas u kući!!!)..šta više imaju i neki svoj miris...

Takođe znam i da se NO linja, koliko to ne znam..

Inače labrador je stvarno idealan i brzo prilagodljiv pas..sa ženkama je mnogo lakše učiti, privrženije su vlasniku. Ali kao i svakom drugom psu treba posvetiti pažnju, jer ponekad i one hoće da rade šta one hoće, pa treba malo biti i uporan.

Mislim da je najbolje da se odlučiš za rasu koja se ne linja, ukoliko ti je linjanje problem.

Srećno,

Pozdrav

Ja zaista nikad nisam bio kod nekog ko drži labradora u stanu, ili kuću (unutra), ali recimo pred izložbu sam je uvodio, i zimus je bila u kući skoro stalno..brisao sam je sirćetom razblaženom u vodi da ubije malo miris, ali ništa...malo smrducka tako da se izrazim..

A dlaka po celoj sobi....

Mala napomena za rase koje se 'ne linjaju', svi psi se linjaju neki manje neki vise, oni koji se ne linjaju zahtevaju da se dlaka ukloni cesljanjem. To opet moras raditi u prostoriji koja je pogodna za to, recimo da ima pod od plocica pa se lako usisaju ili skupe dalke.

Racunaj da ce u pocetku biti i problema sa vrsenjem nuzde, dok se ne nauci gde da vrsi nuzdu ili da trazi da ga izvedes. Koliko je pas obaveza jos veca obaveza je pas u stanu, kada je u dvoristu on uvek moze da se olaksa dok ce ovde biti tvoja obaveza da mu to omogucis. Mozda bi mogao da razmislis o nekoj rasi koja je manja rastom, da moze lakse da se smesti u kavez i da moze jos neko da je izvede kada ti nisi tu.

Znam da se svi linjaju i ako budem uzeo psa znam da cu morati redovno da skupljam dlake.Razmisljao sam o nekoj manjoj rasi,ali ne znam kojoj.Jedno mi se za sad od njih svidja bigl,oduvek su me privlacile velike rase a nikada one male poput maltezera,pekinezera i ostalih.Linjanje valjda i nije toliki problem ako ga redovno cesljam i odrzavam mu higejuenu,veci problem mi je sto svaki pas smrducka.Mogu to da podnesem malo ,ali ne bih bas da se ceo stan oseca na njega.

Pozdrav.Moze neki predlog za neku manju rasu pogodnu za stan.Hvala vam

Prednost tih manjih rasa jestešto nemaju miris...Ja bih za stan birao između whippeta (malog engleskog hrta) i patulastog šnaucera. Whippet se malo linja, i kad se linja brzo promeni dlaki, a patuljastog šnaucera treba trimovati.

Sa ovakvim simptomima trebali ste potraziti strucnu pomoc veterinara,nije karakteristično za zdravu jedinku ovo što je navedeno.

Ja zaista nikad nisam bio kod nekog ko drži labradora u stanu, ili kuću (unutra), ali recimo pred izložbu sam je uvodio, i zimus je bila u kući skoro stalno..brisao sam je sirćetom razblaženom u vodi da ubije malo miris, ali ništa...malo smrducka tako da se izrazim..

AA dlaka po celoj sobi....

Pas živi u dvorištu, i navikao je na tu sredinu, normalno je da će imati neki svoj miris. Ne razumem šta je tu čudno? :giggle:

Neki psi imaju karakterističan miris, neka ne.