DusanM011

Labrador u stanu

Recommended Posts

Pozdrav.Hteo bih mozda da kupim stene labradora.Zanima me da li bi ono moglo ziveti u stanu ,ali da ima 2-3 setnje po parku.Zivim na Dusanovcu na 20m od parka sumice.

Zasto da ne samo sto vise kretnje i ne bi trebalo da bude nikakvih problema ,dok je stene ne bi trebalo da ga setas puno po betonu , kad budes uzeo stene vidi da li neko iz tvog okruzenja ima pse i da ga sto pre socijalizujes naravno posle vakcinjace ali iskjucivo sa vakcinisanim psom :wink:

Hvala,uredu.Ne znam jos toliko o labradorima,da li smrdi,da li gricka stavri,posto u stanu ima i drvenog stepenista.Moj otac bas nije neki ljubitelj,ali mozda ce da mi ispuni dogogodisnju zelju.Ali rekao je bude li pravio s**nja ili unistavao namestaj da ni on a ni ja necemo dobro da se provedemo.Ja mih ga setao ako idem ujutru u skolu onda kada se vratim iz skole i uvece,a ako idem posle podne onda ujutu i uvece.Pozdrav

Onda bih ti preporucio na mu nabavis neki kavez gde ces drzati psa dok nisi kuci ;) .Mada videces tvoj otac ce ga zavoleti samo to bi ti bila moja najbolja preporuka onda bi imao manje problema

I ja ga stalno zezam kako ce da ga obozava ,a on se kao cudi.Znam da moze da bude u kavezu i morace neko vvreme,sta mislis da li je bolje da bude u mom kavezu u sobi ili da ga pustim na terasu.

Protector,mozda je bolje umesto kaveza da kupim onu kao ogradu za pocetak,pa kao da ga stavim u ugao neke sobe.To mi izgleda bolje nego da je u kavezu.Mozda ako bude naucio da ne preskace da mu je to granica,da ostane tu umesto kaveza.

Pozdrav :)

Labrador je dobro oseća i u stanu, samo ako ima dovoljno mesta da se kreće i vani da potroši svoju energiju. Mi smo imali labrador mužjaka (bila sam još mala) pa je bio baš divan drugar. :grin:

labradori su vrlo zivahni psi, ja kad god vidim laba, vidim i rep koji mu vitla :grin: uglavnom su vrlo veseli i uvek spremni za igru. Svako stene gricka u periodu kada mu se menjaju zubi. Moj je pojeo sto, ne ceo, vec jedan dobar deo. Zato mu lepo kupis koskice, koje ce on lepo da gricka i da smanji tu potrebu za grizenjem stvari. Ili jos bolje, velika sirova juneca kost i nek grize do sutra :grin: labradoru treba puno setnje, ja ne znam koliko ti godina imas, ali moras da znas da je pas velika odgovornost i obaveza. Znaci, nije sve u tome da ga ti mazis, poigras se malo sa njim, prosetas ga sat dva i cao. Ne. Prvo ces morati da ga naucis da piski, najbolje napolju. Za to ce ti trebati mesec dva, i vise neces imati probleme. To ti podrazumeva izvodjenje na nekoliko sati. Onda, hrana. Moraces da mu kupis, das. Srecom, labradori ne biraju puno :grin: zatim, setnja, minimum sat i po, dva(ne dok je stene, tad manje, naravno). Onda, upoznavanje sa drugim psima, socijalizacija...veterinar...Dakle, treba ti puno vremena. pas nije igracka sa kojom ces se igrati kada budes zeleo. Pas je zivo bice i ima svoje potrebe. Razmisli o svemu tome dobro, pa ako si sto posto siguran, onda ga uzmi :oops: srecno :)

labradori su vrlo zivahni psi, ja kad god vidim laba, vidim i rep koji mu vitla :grin: uglavnom su vrlo veseli i uvek spremni za igru. Svako stene gricka u periodu kada mu se menjaju zubi. Moj je pojeo sto, ne ceo, vec jedan dobar deo. Zato mu lepo kupis koskice, koje ce on lepo da gricka i da smanji tu potrebu za grizenjem stvari. Ili jos bolje, velika sirova juneca kost i nek grize do sutra :grin: labradoru treba puno setnje, ja ne znam koliko ti godina imas, ali moras da znas da je pas velika odgovornost i obaveza. Znaci, nije sve u tome da ga ti mazis, poigras se malo sa njim, prosetas ga sat dva i cao. Ne. Prvo ces morati da ga naucis da piski, najbolje napolju. Za to ce ti trebati mesec dva, i vise neces imati probleme. To ti podrazumeva izvodjenje na nekoliko sati. Onda, hrana. Moraces da mu kupis, das. Srecom, labradori ne biraju puno :grin: zatim, setnja, minimum sat i po, dva(ne dok je stene, tad manje, naravno). Onda, upoznavanje sa drugim psima, socijalizacija...veterinar...Dakle, treba ti puno vremena. pas nije igracka sa kojom ces se igrati kada budes zeleo. Pas je zivo bice i ima svoje potrebe. Razmisli o svemu tome dobro, pa ako si sto posto siguran, onda ga uzmi :oops: srecno :)

Podpis uz ovo. Odlično napisano. :)

Znam da je pas velika odgovornost,ja sam uveren da cu moci da ispunjavam sve.Ja imam 15 godina.Mogao bih u setnju da ga vodim 2 puta dnevno po 60-90minuta.Pruzio bih mu mnogo ljubavi,citam vec 1-2 godine i mislim da sam dosta toga naucio sto nisam imao pojma da je bitno.Jos nije sigurno da li ga uzimam,ako ga uzimam znam da ce biti zut,ali ne znam da li da uzmem muzijaka ili zenku?Ima raznih predloga.

Zaboravio sam da pitam nesto.Danas sam gledao saptac sa cezarom milanom.On kaze da muzijaci ako se ne pare treba ih kastrirati da ne bi postali kao agresivni.A ako se pas kastrira da li moze da ide na izlozbe?

Pozdrav

Moraš znati, da se ženke gone 2x godišnje, a mužjaci uvek. Zapravo ženke su tad (bar moje dve su takve) nervozne, po stanu nosi pantalonice, a to joj smeta. Inače je govora, da se ženke brže uče nove stvari, brže shvate šta želimo od njih, a i nisu toliko tvrdoglave. Ja imam oboje - ženku i mužjaka pudle - pa vidim kako to kreće. Iako je malen još (ima tek 4 meseci) ali ima te neke svoje mane, toga ženka nije imala.

Mužjaci ne mogu se voditi na izložbe, zato što se nezna, da li nema "jaja" zbog kastriranja ili zbog nepravilnog spuštanja dok je odrastao - bar tako je u SLO, ja se izvinjavam ako sam pogrešila u biločemu.

Ako mislis da ga vodis na izlozbe i i da zaradjujes ,onda nemoj da ga kastriras a ako neces i netreba ti za izlozbe onda ga kastiraj .Inace drago mi je sto si obavesten posto dosta novih vlasnika pogresi jer uzima psa bez predhodne inforimasnosti

Protector je sigurno mislio zarađivanje na osnovi parenja, zato što svako, ko pari svoju ženku naravno mora da plati. I ja bih ti preporučila, da uzmi labradora iz odgajivačnice, znaćeš ko su mu roditelji, odakle je. Ovako kad uzimaš psa bez pedigrea neznaš, da li je možda nekad neko u rodbini bio paren s psom koji je možda druge rase ili čak mešan.

A naravno pedigree ti donosi i vođenje na izložbe, a takođe i "zarađivanje" na osnovi parenja, treba ti samo dozvola za uzgajanje.

Mislim da mu ne treba dozvola ako uzma muzjaka , samo da se oceni i to je to . a cene sve zavisi od kvaliteta Tjara ti je napisala . Ako te zanima odgajivacnice u okolini beograda ne znam sta da ti preporucim je ne pratim labradore tako da je najbolje da pitas na labrador temi ;)

Hvala svima na odgovorima.Dogovorio sam se sa tatom da ga mozda uzmemo na prolece.Tad se koliko sam razumeo kote psi.Ako do tada budem imao mnogo obaveza koje cu jedva da ispunjavam onda nema nista od labradora.Ako budem imao dovoljno vremena viska onda moze.Probacu da promenim neke navike da probam umesto da se budim u 8-9 da ustajem u 6-7 da bih stigao da ga prosetam i tako.A u pocetku da uverim oca da mogu to se brinem o njemu.

Pozdrav svima i hvala vam.

p.s. Kuci se kote otprilike u ovo vreme i na prolece,el tako ?

Inače je znano, da se kote u proleću i u jesen, pred zimu. Pozovi nekoliko odgajivača labradora i pitaj kad će imati (možda već imaju) kakvo leglo kućića. Razpitaj se, puno odgajivačnica možeš naći i na netu. Protector e pa vidiš tu razliku - kod nas i mužjacima to treba, ali se razpravlja, da bi se to ukinulo.

Pozz

Nekako tako. Mada ima nekoliko odgajivačnica u Srbiji (i kod nas) koje imaju sad štence. Ide jim tad posao, zato što su tu i turisti pa svi nešto kupiju. :P

Vidi ovako, vreme nikad neces imati ako neces da ga imas i uvek ces ga imati ako zelis da ga imas. Ja sam godinu dana putovala dva sata, radila 4x nedeljno i stizala da setam, hranim, socijalizujem psa. Dakle, sve se moze kad se hoce, ako se hoce. Nemoj da uveravas tatu da mozes da se brines o psu, uveri sebe :P Ja recimo nisam zelela psa. Mojoj sestri koja ima 13god je palo na pamet da hoce psa za rodjendan i dobila ga je. O njemu je brinula svega 5 dana pa i sada kada treba da ga izvede da piski, mucno joj je. Meni je vreme provedeno sa svojim ljubimcem najdragocenije i najlepse provedeno. Ostvaruje se kontakt i odnos koji je jedinstven i koji sa ljudima tesko da mozes da imas.

Sto se cene tice, pa zavisi sta zelis. Hoces li ljubimca ili izlozbeni primerak. Mozes ga kupiti za 50e a mozes i za 500e(sto je po meni ok cena). odgajivaci imaju dosta troskova oko parenja kuje, okota, hrane, nege kuje, zatim stenaca, pa ako pas ima dobar pedigree i uz sve to, onda je logicno da ne moze da kosta 50e, jer je odgajivac u minusu i gubi. cesto se desava da odgajivaci ne mogu vise da hrane pse pa spustaju cenu, poklanjaju ih..Opet, oni koji su ozbiljni u odgoju rase i imaju vrhunske primerke, uglavnom imaju vec rezervisane stence u smislu da na svoj sajt stave i najave parenje muzjaka i zenke. Onda se ljudi javljaju i tako to ide...

Muzjak ili zenka (wasntme) ja imam muzjaka i stalno moram da se postavljam kao alfa, posebno sada jer je u pubertetu i zeljan je i dokazivanja a i parenja. Onda kada nemas kuju sa kojom bi pario svog muzjaka onda se javljaju problemi u vidu ispoljavanja dominacije nad drugim psima. Muzjacima je potrebno parenje dva puta godisnje da bi bili mirni i srecni :giggle:

Zenka, po meni mnogo privrzenija, poslusnija, i nema potrebu za precestim postavljanjem na mesto. Velika razlika, da...

Zato, ako neces izlozbe, kastriras muzjaka i resen problem. najbolja stvar na svetu! Muzjak tada ne moze na izlozbe kao sto rekose tjara i protector.

Nstavi da citas i uzmi psa onda kada budes bio sto posto siguran da mozes sve da mu pruzis... :oops:

Hvala milicitza. Ja sada upisujem srednju skolu, od 1. razreda zelim kuce.U 2. ili 3. razredu pisali smo sastav u kome sam ja napisao da moji roditelji nisu normalni zato sto ne vole toliko pse.Moja sestre od tetke je imala 2 haskija ja kad odem kod nje u stanju sam bio da se igram sa njima po ceo dan.Znam da to nije isto kao da ga cuvas svaki dan,ali ja znam da ja to mogu.Ostalo mi je samo da moj otac vidi da ja to mogu.

Ja sam tek sad završila 1. godinu srednje škole, pa ipak ceo svoj život bila sam sa životinjama. Nije važno, koliko godina imaš važno je da se znaš pobrinuti za životinju i nuditi joj više od hrane i vode. :)