Sign in to follow this  
dragoljub

Njemacki Ovcar (Deutscher Schäferhund) - 11. deo

Recommended Posts

Drugari jel moze jedan savet,ovako ja imam n.o starog 6 meseci i znam da je on jos stene ali me zanima sta treba da radim sa njim da bi sutra bio dobar cuvar dvorista,jer on je sad skoro ceo dan pusten u dvoristu,zatvaramo ga samo kad dodje neko da ne bi skakao po njima jer zeli samo da se igra ,nikada ne zalaje kad neko udje u dvoriste jer kao sto kazem jos je on stene ,nego mene zanima dal bi trebao da bude non stop zatvoren dok ne odraste jer onda ce mozda bolje da cuva teritoriju ili nesto drugo da radim,svaki savet je dobrodosao ,i kad moze kod n.o da pocne da bude cuvar ,msl samo da zalaje kad nego dodje ,kada to mogu ocekivati,hvala unapred ....

Drugari jel moze jedan savet,ovako ja imam n.o starog 6 meseci i znam da je on jos stene ali me zanima sta treba da radim sa njim da bi sutra bio dobar cuvar dvorista,jer on je sad skoro ceo dan pusten u dvoristu,zatvaramo ga samo kad dodje neko da ne bi skakao po njima jer zeli samo da se igra ,nikada ne zalaje kad neko udje u dvoriste jer kao sto kazem jos je on stene ,nego mene zanima dal bi trebao da bude non stop zatvoren dok ne odraste jer onda ce mozda bolje da cuva teritoriju ili nesto drugo da radim,svaki savet je dobrodosao ,i kad moze kod n.o da pocne da bude cuvar ,msl samo da zalaje kad nego dodje ,kada to mogu ocekivati,hvala unapred ....

polako jos je on mali ,samo nemoj da dopustas da je drgu hrane i maze i sta jos mozes da dovodis nepoznate ljiude i da udaraju crevom boksu

Nema potrebe da dovodis ljude da udaraju crevom na boks (snooty)

Stene je jos malo i samim tim mozes da izazoves strah ili agresiju sa takvim ponasanjem..Svaki pas stiti svoju teritoriju to im je u krvi,neki vise a neki manje,nista se ti ne brini..

Ja imam 2 N.O zenka je totalno umiljata a muzijak je isto bio dok nije poslat na obuku da cuva, smatram da N.O tesko proradi sam bez neke dodatne obuke jer ovi danasnji polako gube neke cuvarske osobine koje je nekad imo N.O.

pa ja sam tako radio sa jednim rottom i niko nije smeo da udje u dvoriste to bi trebalo da radis sa psom ako oces da bude iskjucivo za cuvara to ti rade i neki dreseri naravno ili sta jos neki 'odgajivaci' stave psa na lanac da bi mu podigli agresivnost.Mada mislim da je dovoljno da ne dozvoljavas da ga drugi maze i to je to,jer moj n.o je krenuo da laje sa 5,5meseci a ja sam napravio gresku i razmazio je mada presto sam da je izvodim i sad je opet pocela da laje

U organizaciji KD RUMA odrzano je polaganje IPO 1 ispita i polozila su 4 psa :

muzjak AMOR

muzjak DEL KIKORA

zenka ATINA

zenka A-TARA

mali skraceni filmic sa ispita:

Nesmusic dal je moguce da je ovoliki sa 4 meseca?Koliko je u grebenu,koliko ima kg?

Mnogo je lep.

Pozz

Drugar to je kuja, ima 4 meseca i 12 dana. nisam je merio ni visinu ni tezinu, ali znam da je u sve u standardu. hvala, drago mi je da ti se svidja. (handshake)

Slaveeeuskas ova tvoja zelenka je bas cvrsta kolko vidim,a pozornost i volja se vidi,ko vidi, mala mora da je explozija. :grin: i ova moja mala je takva,ludara samo baci bilo sta. (y)

Da da da. Sta god da bacim ona juri i moze koliko hoces, dok mogu ja moze i ona. Eksplozivna je dosta. Treba jos malo da je vodim na dresuru pa cemo videti sta ce biti od nje. Poslednjih 15ak dana je bas izrasla i izduzila se. Sada ima oko 59cm i 25kg, a ima 7,5 meseci. Ne znam dokle ce da raste :)

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this