Sign in to follow this  
DEKI BAC

CICIB Beograd 2007.Da li izvoditi psa na namestenu izlozbu!!

Recommended Posts

Aman ljudi moji!

Dugo sam samo pratio postove a sad sam se uДЌlanio i reЕЎio da kaЕѕem i ja koju.......

Ako je neЕЎto nameЕЎteno (ДЌega sigurno ima,i to previЕЎe),zar treba otiДЌi u inostranstvo,k'o ЕЎto neki predlaЕѕu,pa tamo doЕѕiveti isto ЕЎto i na bilo kojoj domaДЌoj izloЕѕbi?

Gde to piЕЎe da inostrana izloЕѕba ne moЕѕe biti nameЕЎtena?

Oni kao nemaju svoje "nameЕЎtaДЌe"?

Sve u svemu moj savet-na svaku izložbu u bližem okruženju ukoliko finansije dozvoljavaju,bez obzira ko sudi TREBA IĆI!!!!!!

Dobro,Von olafe,ja jesam sve svoje pse uvezla iz Francuske ali mene ljudi znaju kao izlagaca, posto ja vise volim da sam sa ove strane povodnika tj. da sam izlagac!!......

Drago mi je da postoje ovakvi ljudi.

Posle skoro 15 godina ( ko broji posle 5) totalne odvojenosti od "yu" kinologije dosao sam slucajno do ovog sjajnog sajta i vidim da je stanje jos uvek redovno. Sudije su "lopovi", "pumpadzije" su najveci poznavaoci, a moj ker je uvek najbolji :)

Ja sam pre odlaska iz Beograda bio odgajivac i sudija. U potpunosti razumem i slazem se sa Mc Mirom, samo tako nastavi, jedino sudije koji su ujedno odgajivaci sa potpunim integritetom mogu da naprave neki napredak.

Mene licno interesuje jedna druga stvar.Imamo zaista puno,rekla bih blizu 100-njak sudija,a na izlozbama se stalno vrte ista lica.Gde god se okrenem IX-tu FCI grupu sude njih dvoje-troje i to je to.Nemoguce je da ostali ne znaju tako dobro svoj posao,kao par njih "svakodnevnih".Mada i o tome bi se dalo diskutovati,o tom poznavanju posla,ako jedan "poznati i priznati" sudija dodeljuje BOB psu koji ima smedju njusku,a to je ni manje ni vise DISKVALIFIKACIONA mana?!?Ili na primer sudija,koji u ringu pita izlagaca:"To je bolonjezer,zar ne?"Kao i da BOB dobije pas koji je visok 35 cm,a gornja granica je 30...

Svaka cast pojedincima,ali cini mi se da su mnogi izgubili kompas u ovom poslu i da su ih ponele neke druge stvari,a to sto neko kaze da toga nema napolju,ma dajte ljudi,pa toga ima svude.Tu i tamo,a cini mi se ponajvise ovde...opet kazem svaka cast,ima ljudi koji posteno rade svoj posao i njima skidam kapu.Oni znaju da voda pere sve sem obraza!

U potpunosti se slazem sa tobom Takili. Ne krivim pri tom samo sudije vec i pojedine odgajivace koji koji se ne stide da izvedu jakog loseg psa i sa njim uzmu BOB i tako sa izlozbe na izlozbu, non-stop.....

U potpunosti se slazem sa tobom Takili. Ne krivim pri tom samo sudije vec i pojedine odgajivace koji koji se ne stide da izvedu jakog loseg psa i sa njim uzmu BOB i tako sa izlozbe na izlozbu, non-stop.....

to je car nasih izlozbi,nikad ne znas koliko los pas ce osvojiti BOB. uvek se iznenadis. naravno sudija svima cestita na ucescu,lepo od njega.

sve je namesteno.