Sign in to follow this  
dok47

U koju kategoriju prijaviti psa sa npr 16mj?

Recommended Posts

Pozdrav imam jedno pitanje. malo sam zbunjen kod prijave psa za izlozbu u nekoj odredjenoj strarosti pas pase i u mlade i u intermedia ili sa par mjeseci vise npr sa 16mj. moze i u odrasle i intermedia i mlade. U cemu je sad fazon gdje da ga prijavim? Ili u sve kategorije? moze li i to? ako moze zasto to raditi mislim dali se preporucuje ili zasto ne raditi to? molim za neko jednostavno objasnjenje? (smoke) . hvala

U mlade mozes do 18 meseci. Ako ti je u razreu mladih konkurise za titulu Prvak razreda mladih. Ako ga prijavis u intermediju ili zrele konkurises za titulu Cac (pod pretpostavkom da ti pas dobije odlicnu ocenu ).

Pas se na jednoj izlozbi moze prijaviti u samo jedan razred !

OK neki su mi rekli da mozes prijaviti u sve kategorije u koje moze da spada. ali mene opet interesuje onda sta je intermedia a sta odrastao pas? znaci a jel ima neka nagrada za najboljeg u intermediji i u odraslima posebno ili je samo CAC za najboljeg iz iz obadvije kategorije?

Razred mladih je do 18 meseci. Pretpostavljam da je tako odredjen da bi vlasnici pasa koji zele da im pas ima titulu mladog sampiona to veoma tesko mogli da ostvare ako im je pas rodjen marta ili aprila jer puni 9 meseci kad je izlozbena sezona na kraju. Tako da do 18 meseci ima realno vremena da se zatvori "mladi" sampionat.

Takodje, razred intermedia, koji je od 15-24 meseca ima smisla, jer je to period u kome pas sazreva, najintezivnije se menja, zavrsava sa kompletnim razvojem isl. Formiranje i sazrevanje psa je razlicito u zavisnosti od rase pa je i tu ostavljena mogucnost da i kasnostasne rase imaju vremena da se u potpunosti formiraju pre nego sto moraju da idu u razred zrelih.

Titule CAC se dodeljuju u oba razreda.

Ja bih psa da je moj prijavila u intermedija razred :wink:

EH ovo je odgovor kakav mi je trebao, sad mi je sve jasno. Hvala vam puno. Jos samo jedno pitanje dali za mlade vazi isto pravilo kao i za odrasle da moraju u jednoj zemlji (npr BiH) imati 3 u ovom slucaju PRM da bi bili mladi sampion? Ili se mozda kod mladih sabiraju i iz drugih zemalja? Pretpostavljam da ne ali opet da pitam :)

Titule moraju biti osvojene u zemlji koja izdaje povelju, osim za internacionalne sampione gde maticna zemlja izdaje povelju internacionalnog sampiona.

Ne znam za mlade sampione, ali za zrele sampione, pas prvo mora da zavrsi sampionat svoje zemlje da bi mu bio priznat sampionat u inostranstvu. Bar je tako u Srbiji.

Na ovom linku imas uputstva izmedju ostalog i za buduce sampione :inlove:

http://www.ksrs.org.rs/display/formulari/index.php#6

Pozdrav imam jedno pitanje. malo sam zbunjen .............

Primjetih da ste cesto zbunjeni :):):) (mala shala, nista lose nisam mislila).

Sto ce tice uslova za sticanje sampionata drzava, uglavnom su napisani na stranici Kinoloskog Saveza drzave za koju ste zainteresovani.

Pozdrav imam jedno pitanje. malo sam zbunjen .............

Primjetih da ste cesto zbunjeni :):):) (mala shala, nista lose nisam mislila).

Sto ce tice uslova za sticanje sampionata drzava, uglavnom su napisani na stranici Kinoloskog Saveza drzave za koju ste zainteresovani.

Pa bolje da pitam nego da nagadjam ko vecina na takmicenju svi slezu ramenima i idu za drugima pa kako bude u nadi da oni ispred njih znaju sta rade. mene nije stid pitati ono sta neznam :)

Jel moze samo jos provjeren odgovor dali pas moze biti samo u jednoj kategoriji prijavljen na jednoj izlozbi? Posto sam na izlozbi cuo od "uzgajivaca" da moze biti prijavljen u koliko god kategorija spada!?

Pozdrav

mozes biti prijavljen u samo jednom razredu. a te price da mozes u vise objesi macku o rep. psa prijavljuj u skladu sa njegovom staroscu jer ti razredi nisu izmisljenji bezveze vjeruj mi

Na svakom formularu prijave za izlozbu, u napomeni, pise da se pas moze prijavljivati u samo jedan razred. Oduvek je tako bilo, i verovatno ce zauvek i biti, jer sve ostalo nema nikakve logike.