Sign in to follow this  
asimax

teranje posle sterilizacije

Recommended Posts

ljudi pomagajte,sterilisali smo psa rota cetiri meseca posle prvog teranja i veterinar nam je pokazao matericu,e sad ja se ne razumem u organe,uglavnom pas je usao u teranje sa sve iscedkom u vrema kada bi inace usao u teranje,a veterinar kaze pa sta ima veze ona ne moze da bude skotna,a ja je nisam zbog toga ni sterilisala vec zbog njenog zdravlja i nervoze koje teranje nosi sa sobom,ja ne znam sto se to desilo i sta sada da radim,upomoooc molim vas

(sweat)

Jel joj uklonjena samo maternica ili i jajnici,ako jajnici nisu oni nastvaljaju svoju funkciju ali skotna ne moze ostati sifurno ako je sterilisana...moze biti lazno tjeranje jel krvarila ili imala samo iscjedak?

mi smo videli matericu,da budem iskrena nisam ocekivala ni to da vidim pa tako da nisam pitala,a veterinar kaze kao mozda mi je u salu ostao deo jajnika koji nastavlja funkciju,zamisli,mozda mi je ostao,a ona ima iscedak. :cry:

auuu, kakav odgovor, je l on vet ili, kasapin???? :shock:

i, kako to "ostao deo jajnika" ??? koliko razumem odstranjuje se ceo (ako se odstranjuje zajedno sa matericom, ako ne, kuja ulazi u teranje)

Spay.jpg

on vazi za kao dobrog veterinara u Uzicu,a i nema bas neku veliku konkurenciju,samo jos jednu vet.stanicu tako da nismo imali bas puno izbora,a to sto je rekao je uzas jedan,da poludis,a nemas izbora,tako da ga ne bih nikome preporucila za hiruske intervencije posle ovoga.Moze da radi obicnije stvari,a inace je bas,bas kasapin sudeci po ovome sto se nama dogodilo sa psom.Ona danas ima neki iscedak tako da to nije krv ali tek je treci dan,uopste ne znam sta sada da radim.Sigurno je vise necu seci,ne dolazi u obzir,samo me brine njeno zdravlje kasnije.Uzas ljudi vodite racuna kod koga dajete pse.Pozdrav svima!

auuu, kakav odgovor, je l on vet ili, kasapin???? :shock:

i, kako to "ostao deo jajnika" ??? koliko razumem odstranjuje se ceo (ako se odstranjuje zajedno sa matericom, ako ne, kuja ulazi u teranje)

Spay.jpg

Ne mora znaciti kod nas je kuji odstranjena samo maternica nikad nije dobila tjeranje bitno je samo da je operacija dobro obavljena

e,pa, kako sad da znam da li je dobro obavljena kada ima teranje,u tome i jeste problem :!:

Pa ako ste prepoznali tjeranje sa krvarenjem i svime sto slijedi,poslije tjeranja odvedite je kod nekog strucnjaka ili ako neki u blizini ima ultrazvuk da je pregleda..

Evo šta sam uspeo da pronađem, možda ti bude od koristi:

Pojava estrusa nakon ciklusa posledica je zaostajanja tkiva jajnika nakon operacije. Iako se tokom operacije krvni sudovi koji snabdevaju jajnike podvezuju, ukoliko zaostane tkivo jajnika dolazi do revaskularizacije jajnika prilikom čega jajnici vraćaju svoju funkciju i luče hormone koji izazivaju polni žar. Jedino rešenje ove komplikacije je ponovna operacija i potpuno odstranjivanje tkiva jajnika.

Hvla puno,danas smo dobili informaciju od veterinara iz Kragujevca,koji bas vazi za dobrog,da je taj iscedak kod mlade zenke normalan u vreme teranja i da sledece teranje verovatno nece imati,pa videcemo i to,a do tada je bas dugo,tek u decembru.Nadam se da ce biti u pravu jer danas nisam primetila da ima bilo sta.Otkud znam,valjda ce biti dobro.Puno vam hvala svima na informacijama.

Mi smo sterilizaciju obavili neposredno pred teranje (treće po redu - oko 15 meseci starosti) pre svega iz preventivno/zdravstvenih razloga. Kompletno je odstranjena materica sa jajnicima i nije bilo nikakvih neželjenih pojava nakon sterilizacije (iscedak, miris, ...).

Nažalost, i Vašu štetu (a verovatno i štetu drugih pasa i njihovih vlasnika koji mu "padnu pod nož"), veterinar koji je "operisao" psa neometano i nekažnjeno nastavlja da radi kao da se ništa nije desilo. Ne postoji tužba/inspekcija/zakonska sankcija koja može da ga zaustavi ili primora da na bilo koji način odgovara za svoju grešku. Ovo se odnosi ne samo na njega, nego i na more "veterinara" (kasapina) kojima bi u najmanju ruku trebalo zabraniti da se bave tim poslom.

Pa jeste,bas tako.Ja sada nemem resenje,evo ona vec deset dana ima ponekad samo neku vodicu koju primetim ujutru,ali ja sada ne bih mucila psa ponovo sa operacijom,jer to je stvarno bilo ipak tesko,koliko god da kazu da se brzo oporave,nije bas tako.Uzas jedan,ostaje mi da cekam sledece teranje pa da vidim jel se nesto desava.,a on je naravno mrtav hladan,kao spricer,pa sta ga briga uzeo je pare,a za njega to je samo pas,zivotinja, pa sta.Kao da bi mu bilo zao i da se nesto gore desilo,on ne snosi apsolutno nikakvu odgovornost,a pitala bi ga da je to uradio negde u Americi,aaa pa potpisao bi ga za vek i vekove.Dodje mi da mu ime objavim neka svi znaju ko je olos jedan,ako nije bio siguran da to moze valjano da obavi,trebao je da mi kaze,ja bih psa vodila u Kragujevac na sterilizaciju ili Cacak,tamo ima veterinara koji to znaju da rade :twisted:

A da ne govorim o tome da sam ga bar deset puta pitala jel moze da ima komplikacija,na sta mi je on odgovorio svaki put ma neee,to se radi rutinski,nijednom mi nije rekao da moze da se desi da zbog velicine psa ostane deo jajnika,ja bih onda i ocekivala mozda da se nesto desi,a ne, ja odvela psa da se igra sa ostalim psima ,a oni naskacu,haos i ne sluteci da moze biti da ce da udje u teranje,dovedoh i sebe i druge u neprijatnost.Ipak dovedes psa u teranju u park,nije u redu :mad: