timon

American Pit Bull Terrier - 16 deo

Recommended Posts

http://www.apbt.online-pedigrees.com/modules.php?name=Public&file=printPedigree&dog_id=11116

(y)

Ne mogu da nadjem online ped za Urban`s Chilly,zna li neko njen ped?

fin papir :)

by the way, Xoli, imas li mozda neke knjige o dresuri da mi pustis na mail, trebaju jednom ortaku?

alex13ub@gmail.com

ili bilo ko drugi ko ima neka pusti na mail, sve sto je o dresuri :)

:giggle: plasim se da bi tata slomio mamu u ljubavnm zanosu. Inace bih voleo da imam i nesto poput patterdala. Mada da se ne lazemo, pit je pit. Superioran u svakom pogledu.

On je uglavnom imao pse iz Proline kennel-a i Forbiden forrest kennel-a ali mislim da ih nema vise na netu otkako su vijali DMX-a.

Onaj pas sa cover-a njegovog albuma gde pise GrCh je u stvari CH. Sabbotage A.K.A. Ch. Ruger Forbiden Forrest Kennels.

Evo dobrog linka o poreklu apbta tj . dve zvanicne verzije o nastanku.

ja sam 90tih imao zenkicu bulterijera. Ruzna kao pacov.19kg u izlozbenoj formi. Mala jadna, tanka kost, siljata njuska, boja neka najgora, trobojna pa prosarana sivkasto...uzas. Ta je bila kvalitetnija u svom poslu od velike vecine pitova. Nazalost i nju je cepala stara bulterijerska boljka-demodikoza. Bulterijeri su mi najsimpaticniji psi ali me jako nervira taj rizik od raznoraznih bolesti kod njih. Moderna selekcija je neke bolesti proredila, neke fiksirala a duh i karakter im je u velikoj opasnosti da nestane.

Patterdalle mi je potpuno nepoznat. Nikad nisam video ni jednog psa uzivo. Cini mi se da je interesantan jer poznajem i NLTa i Pita. Pretpostavljam da je ta mesavina dala jos jednog vrednog lovca i gladijatora.

Nlt je moja prva fascinacija psima. Smatram da svako dvoriste treba da ima jednog.Jednostavno su nenormalni. Imaju energiju tasmanijskog djavola. Jako korisni u raznim lovovima.

Pit je nesto sto ne moze da se popravi. Moze da bude i veliki i mali i saren i beo i crn...svejedno je. Ima ih za sve ukuse i razne namene.

...zao mi je sto je na losem glasu bas on koji je najkompletniji.

Pozdrav svima

Xoli, odlicni linkovi. (y)

Dj Muggs iz Cypress Hill-a i Soul Assassins-a drzi Cubano pitbull-ove.

Tosaken,prepostavljam da je tvoj bio slican.Imas li neku sliku od njega?

Soul Assassins kennel

Soul Assassins kennel

(y)(y)(y) nemam slike na zalost imam samo neke VHS snimke ali cak i da ih prebacim u DV format nebih mogao da ih postavim ovde.Tog psa sam poklonio jednom rusu jer zbog posla nisam mogao vise da se brinem o njemu i pas je imao dosta uspeha kod njega kasnije.

Inace ti kubanci su pocetkom devedesetih bili popularni u Rusiji.To je linija koja je nastala od najboljih game pitova sa dodatkom nekih drugih rasa.Tako da nije 100% cist pit,ali nebih mogao nikako da je nazovem bandogom posto je pit tu 90% i sve se svodilo na radni uzgoj.Ideja je bila da se dobiju teskasi i da bude tzv gang dog znaci pas koj bi mogao da se obuci i za man stopera.

Moj pas je bio 34kg u radnoj formi ali nije nikad spustan u pit tezinu posto se takmicio u open klasi sa pitovima i u miksu kod tog rusa da napomenem da ne pomisle ljudi svasta o meni :wink:

Mozda bi mogao imati 30-31kg u pitu.Pas je bio beo sa ridje tigrastim palezima,da slican ovom jednom belom psu sa snimka.Reimo za ruskog Kinga neki kazu da je kubanac a neki da je cak boerboel,gazda ga svuda vodi kao pita a pas ima 50kg.To bi po meni najpre bio kubanac sa jos malo dodatka posto je tezina ekstremna cak i za kubance.Najbolji kubanci su u Rusiji u to vreme imali 30-35kg.Sada je i tamo razvodnjena ta linija odnosno pretopila se u druge linije,oni koji su nastavili radni uzgoj ubacili su ih u druge klasicne linije i sada su njihovi potomci manji i laksi a oni koji su ih drzali kao ukrasne pse degradirali su ih malte ne do nivoa nekakvih bulija.

Soul Assassins kennel

extra pit a ubijeno ono naj lepse u njemu... ljubav prema coveku

Pit je nesto sto ne moze da se popravi. Moze da bude i veliki i mali i saren i beo i crn...svejedno je. Ima ih za sve ukuse i razne namene.

...zao mi je sto je na losem glasu bas on koji je najkompletniji.

(y)

kako si bre ovo napisao, suze krecu na oci dok citam :cry::giggle::giggle:

Stewo valja brate ,lep pas (y)

To je sto se tice izgleda a za sve osalo samo ti mozes da znas kakav je :wink:

Postavio sam ja jednom isto pitanje za svog psa DDB na tom forumu,i gle cuda javljali se neki likovi kao uzgajivaci ciji psi ,blago receno mogu da posluze kao primer kako ne treba da izgleda pas ni jedne rase.Uzasno deformisani,pregojeni,anatomski neispravni,cisto sumnjam da mogu i da pesace duze od nekoliko minuta a kamo li bilo sta drugo.Za karakter i ne pitam to sigurno nemaju a oni meni navode neke pehare i titule sa izlozbi.Tuga i zalost.Ja im bacim sliku zuba mog psa a oni kazu to je foto shop :grin: ne mogu da poveruju da postoji tako nesto a ja im ponudim da dodju da pogledaju uzivo.Pokazu oni meni zube njihovih naj boljih pasa kad ono nema ni polovina duzine od mog psa.Zapeli oni da pljuju mog psa iz sve snage a meni smesno :grin: .Pokazuju mi neke karikature,objasnjavaju kao to je po standardu i slicne gluposti.Za mog psa napisali da je pit bul u king size pakovanju,pisali bandog i sta vec ne sve :grin: A meni opet smesno pa im bacim slike od pre 100 godina kako je rasa izgledala i pitam koj je pas blizi originalu.Oni mi kazu da je sad rasa uznapredovala :grin: i da je to rezultat usavrsavanja rase kako njihovi psi izgledaju.Kazem ja super su vam usavreseni psi :grin: hvala bogu sto moj nije uspeo da postigne takvo savrsenstvo :grin:

Sve ovo napisah samo radi toga sto je izgled psa stvar licnog dozivljaja svakog pojedinca a kvalitet psa je vec nesto pravo,to je opipljivo i tu nema sta da se filozofira,to vidis i osetis.

Sto se mene tice ,meni se tvoj pas svidja a ako su jos i karakter i fizicke sposobnosti na visini onda je super (y) ,ali kazem ti to ne moze da ti kaze niko sa strane to ti naj bolje znas koje su sposobnosti tvog psa.

Kad pogledam ove radne rase sad i pre, ne da nisu uznapredovale nego izgledaju katastrofalno. Pogledajte samo argetinca ili staforda (ne sve pse), blagi ocaj.

Kad pogledam ove radne rase sad i pre, ne da nisu uznapredovale nego izgledaju katastrofalno. Pogledajte samo argetinca ili staforda (ne sve pse), blagi ocaj.

Pa to ti i pricam ,moderna kinologija deformise sve rase a ono sto oni nazivaju napredkom je katastrofalna degradacija svih rasa

540083_3434305510780_1884618271_n.jpg

Kakva je ova cura? Vise pitam o liniji kojo pripada?

Koliko je fizicki spremna sada znam bolje i sam procijeniti...

Ja se nebih usudio da na osnovu izgleda bilo kog psa tvrdim kojoj liniji pripada niti mislim da bilo ko to moze da tvrdi za bilo kog psa na osnovu izgleda,ali eto mogu da kazem eventualno na koje me pse podseca.

Bilo je kod nas nekada patrick -mayfiled pasa slicnog tipa npr.Thor

Bili su to odlicni grizaci.

Stewo valja brate ,lep pas (y)

To je sto se tice izgleda a za sve osalo samo ti mozes da znas kakav je :wink:

Postavio sam ja jednom isto pitanje za svog psa DDB na tom forumu,i gle cuda javljali se neki likovi kao uzgajivaci ciji psi ,blago receno mogu da posluze kao primer kako ne treba da izgleda pas ni jedne rase.Uzasno deformisani,pregojeni,anatomski neispravni,cisto sumnjam da mogu i da pesace duze od nekoliko minuta a kamo li bilo sta drugo.Za karakter i ne pitam to sigurno nemaju a oni meni navode neke pehare i titule sa izlozbi.Tuga i zalost.Ja im bacim sliku zuba mog psa a oni kazu to je foto shop :grin: ne mogu da poveruju da postoji tako nesto a ja im ponudim da dodju da pogledaju uzivo.Pokazu oni meni zube njihovih naj boljih pasa kad ono nema ni polovina duzine od mog psa.Zapeli oni da pljuju mog psa iz sve snage a meni smesno :grin: .Pokazuju mi neke karikature,objasnjavaju kao to je po standardu i slicne gluposti.Za mog psa napisali da je pit bul u king size pakovanju,pisali bandog i sta vec ne sve :grin: A meni opet smesno pa im bacim slike od pre 100 godina kako je rasa izgledala i pitam koj je pas blizi originalu.Oni mi kazu da je sad rasa uznapredovala :grin: i da je to rezultat usavrsavanja rase kako njihovi psi izgledaju.Kazem ja super su vam usavreseni psi :grin: hvala bogu sto moj nije uspeo da postigne takvo savrsenstvo :grin:

Sve ovo napisah samo radi toga sto je izgled psa stvar licnog dozivljaja svakog pojedinca a kvalitet psa je vec nesto pravo,to je opipljivo i tu nema sta da se filozofira,to vidis i osetis.

Sto se mene tice ,meni se tvoj pas svidja a ako su jos i karakter i fizicke sposobnosti na visini onda je super (y) ,ali kazem ti to ne moze da ti kaze niko sa strane to ti naj bolje znas koje su sposobnosti tvog psa.

karakterom sam zadovoljan, fizickim sposobnostima takodje, samo nece da visi na gumi, ali oprostio sam mu to vec :)...

Hvala Tosaken, znaci to bi moglo biti porijeklo.

Kako sam razumio patrick -mayfiled vise bas nije prisutna na

ovim prostorima tako cesto, a cijenjena je ? Ili se varam,

meni se zenka dopada, kao genetski potencijal mislim !?

edit: 100 puta ste opomenuti. I dalje vi i "sport" .

Vidimo se naredne godine kad vam prodje sankcija.

Guest
This topic is now closed to further replies.