timon

American Pit Bull Terrier - 16 deo

Recommended Posts

Dobro je za početak, ali kolko ja znam pas treba da skače na ruku u kojoj je oružke. . Tako je bilo po standardu na Panteleju pre dvadesetak godina.

Čak je morao da menja ruku koju napada kad se oružje menja iz ruke u ruku.

PS

Rukav mi deluje kratko za Arisa, svaka čast markirantu na hrabrosti.

PPS

Molim bez komentara da pas nije jači od 3-4 metka i da to nema smisla i slično...

Da, samo sto nemamo takvu vrstu ruava, sa otvorenim donjim delom gde moze saka da se provuce. Ali na tamo, verovatno cemo se znaci i za takav rukav, pa ce biti i takvog kipa.

Klipom sam samo hteo da pokazem, da ni pucanj ne predstavlja problem i strah. Vatra, pucanj, voda , struja, udarci predmetima...davljenje, prevrtanje itd itd....nista od toga nije problem.

PPS

Molim bez komentara da pas nije jači od 3-4 metka i da to nema smisla i slično...

(y):mrgreen:

malo da dosadjujem sa slikama i da se pohvalim da moj buli sada dohvati 2m i 22cm iz mesta sa 32 kg.

Odlicno! (y)

Nesto novo od danas.

Za pohvalu je ovakav rad sa pitom,jesi li probao nekad,npr. klasicna setnja uvece,sve opusteno i onda se iznenada,markirant pojavi iza ugla i pocne neko koskanje,guranje sa tobom,da se docara realna situacija,najbolje da budes jos sa nekim(drugar,devojka..pa da ona pocne da vristi ili tako nesto.. :mrgreen: )

Kapiram da zbog toga i forsiras ovakav rad sa pitom,ne cisto da bi ga pokazao..Pozdrav.

Naravno da se radi i na taj nacin, ali bez koskanja i guranja samnom....jer ce isti "napadac" da ostane povredjen. Vec samo istrcavanje sa motkom, granom na udaljenosti koliko je povodnik dugacak :wink: .... a reakcija Arisova je kao sto i sam mozes da zakljucis.

To nema snimljeno, ali moze da se uradi uvek...bar je lakse od nalazenja mesta za rad sa rukavom, a gde nema nikog....

Ima li Aris FAN klub !? Predobar je !

Svaka cast markirantu na hrabrosti.

Desi li se da ga primi pored rukava ?

kako to rijesis ?

ako mislis na fizicki izgled,da iz ovog ugla sto mogu da vidim pas ima odlicne fizicke predispozicije.Jake zadnje noge,nadgradjen blago.Ovakva gradja moze da da psa velike fizicke snage uz dobar trening.Dali je nesto radjeno sa ovim psom?Ova grba,odnosno kicmeni prsljenovi koji iskacu u zadnjoj polovini ledja i blago upao grudni kos se obicno javlja kod pasa koji u ranom uzrastu bivaju podvrgnuti jacem treningu ili vuci tereta.Prirodni ugao zadnjih nogu mi deluje jako dobro,a cini mi se i nisko usadjen rep odavde = jake zadnje noge,grudni kos taman koliko treba ni previse ni premalo (y)

Na kicmene prsljenove sam i mislio,cini mi se kao da su previse izbaceni,pit bi trebao da bude malo nadgradjen ali ovoliko..

To se desava kad se pas optereti kao jos mlad i ne razvijen.jedino sto malo ruznije izgleda ali pit nije pas za izlozbe inace nista ne smeta psu i takvi psi su uglavnom izuzetno fizicki jaki.Meni recimo svi psi bez obzira na rasu imaju izbacene te prsljenove,zato sto ih treniram od mladjih dana.

Bacicu ti slike kad nadjem raznih pitova sampiona da vidis da mnogi imaju te prsljenove izbacene bas zbog jaceg treninga i velikih opterecenja koje su trpeli.

Koliko je stara kerušica, i koje je krvi ako znaš. Da li je dosada imala neko teranje i lažnu trudnoću nakon teranja. Ovo napiši pa ti kažem štaje u pitanju.

Pa nemojte da trenirate pse dok su mladi nego ih pustite da se pravilno razviju i resen problem.

Ne mogu bas da komentarisem kuju sa slike jer je nezahvalna za koment ali mi se cini da je BAS preterano nadgradjena.Ima pasa koji su genetski nadgradjeni ili su im genetski krive noge ,

Tosaken kaze da nema veze ali ima veze jer ne pricamo o karakteru,temperamentu i gejmu vec o anatomiji.Losa anatomija tj. lose vezan pas u ovom slucaju vodi ka zdravstvenim problemima kada pas bude stariji.

Ima dosta poznatih nadgradjenih pitova to vecina zna ali pravilna anatomija nema veze s`tim.

Da ne kacim slike pravilnije gradjenih pitova isto poznatih ,vecina zna o cemu pisem.

A,postoji i ADBA standard tamo ime sve lepo napisano i slikovno objasnjeno .

Gari lepo pita koje je krvi,iskusno :wink:

Honeybunch je takodje imala izbacene kicmene prsljenove, pa je bila najbolja kerusa. Ker nije los, meni se licno dopada, sad da ne ispadne da lupam i ostalo, ali mene podseca malo na kerove preko Jeep-a, posebno taj oblik glave.

Pozdrav Pitadzije !!!

Verovatno je vecina vas videla "PERLU" na jutjubu (rofl) Sad videh ovaj HD klip pa reko da ga podelim s vama koji ga nisu do sada videli.

(posle jedno 1:35 moze se videti njeno prelepo telo u HD formatu :shock: )

Ono sto mene zanima jeste da li neko moze da mi kaze (posto sam ja laik za te stvari) koja je to linija pit bul terijera u pitanju i da li ima kod nas nesto slicno? Takodje ja nekako vise preferiram pse koji nisu mnogo visoki na nogama, pa ako ima negde neka galerija ili nesto slicno gde bih mogao da vidim vise takvih pasa, zahvaljujem se onom ko bi me uputio.

Jos jednom POZ za sve

Nema to veze sa povezanoscu sto iskacu prsljenovi ili grudi malo vise upadnu,takvi psi i te kako mogu biti povezani,to je genetski faktor i ne odnosi se na ovo.

Evo sad cu baciti slicice nekih legendarnih pitova sa takvom gradjom.Znaci to sa prsljenovima je od velikih napora koje je pretrpeo pas,a nadgradjenost moze biti takodje i urodjena i ona ne znaci slabost psa,sve borbene rase su genetski nadgadjene samo zbog velikih napora to biva jos izrazenije nego sto bi bilo da nisu nista radili.

http://www.apbt.online-pedigrees.com/mo ... &dog_id=10

http://www.apbt.online-pedigrees.com/mo ... og_id=5650

http://www.apbt.online-pedigrees.com/mo ... dog_id=428

Mozda se sve na ovim slikama ne vidi najbolje,mogao sam sigurno i bolje da nadjem ali ovo sam nasao na brzinu,skidajuci samo sa rodovnika jednog psa a bice i to dovoljno.Naime, neki psi ovde su i prirodno nadgradjeni i iskacu im prsljenovi o cemu sam govorio,dok drugi nisu tako nadgradjeni genetski ali im se opet vide ti prsljenovi sto je posledica napora ,odnosno blage devijacije kicme.Ne vidi se bas na svakoj slici sve najbolje ali neke od ovih pasa znam i iz drugih uglova gde se to mnogo bolje vidi samo nemam vremena to sad da trazim.

Obratite paznju samo na ova imena i na cifre koje stoje pored njih i potpuno ce vam biti jasno dali takva devijacija kicme utice na njihove radne sposobnosti ili ne.

Da ne mesamo babe i zabe.Game kod pasa sa pravilnom anatomijom.Kolko nadgradjenih CH pasa ima toliko ih ima i ne nadgradjenih ili blago nadgradjenih.Honeybunch je vrhunska kuja ,neki kazu i najbolja(mada je to subjektivno) i nadgradjena je bas,bas,medjutim to nista ne kazuje o pravilnoj anatomiji pasa.Po meni najvise nadgradjenih pasa je preko Jeep-a,najmanje preko Eli i Sorrels pasa,mada ih svugde i ima i nema.Radne sposobnosti su najvise do volje ,game-a i disanja kod psa.A,kad kazem zasto nije dobro da je pas previse nadgradjen je prosto iz razloga jer su takvi psi u starosti podlozniji herniji.Slicno je kao i kod ljudi.

Slike Ch i snimke moze vecina da nadje,pa eto pogledajte koliko kakvih pasa ima.Sad ispade da je svaki dobar pit nadgradjen i da to tako treba,a nije istina.Blago nadgradjen pas je ok i moze da prodje bez kasnijih problema.Pricam o psima forsiranim u radu.

I ovo ste verovatno vec videli i citali ali izgleda da nije na odmet da ponovo bacite pogled.

Tosaken ,tek sad otvorih linkove sto si postavio.Mogu ti reci da i nisi bas dao primere preterano nadgradjenih pasa kao sto je recimo Honeybunch.Postavio si linkove blago nadgradjenih pasa s`tim sto Kolbijev Pincer ima blago sedlasta ledja ,a Gr.Ch Bak je pravilne gradje.

Niko ne kaze da je to dobro. Moramo razbiti polemiku oko toga. Naravno da je dobro ako se ne desi, ali nije sad to nesto strasno i desava se u mnogo slucajeva. Da govorimo o nekim drugim rasama verovatno bi predstavljao neki problem, ali ovde ne.

Koliko je stara kerušica, i koje je krvi ako znaš. Da li je dosada imala neko teranje i lažnu trudnoću nakon teranja. Ovo napiši pa ti kažem štaje u pitanju.

Kuja je stara 3,5 godine,jeste nesto preko Jeep-a,jeste imala teranja ali ne laznu trudnocu,trenutno je skotna i leglo se ocekuje 13 juna. :wink:

PitbullNs ,kuja je krenula da sedne pa izgleda vise nadgradjena nego sto zapravo jeste.Mislim da je blago nadgradjena.

Slazem se da nije nesto preterano strasno samo sam se nadovezao na predjasnje postove o nadgradjenosti uopsteno.Kuja za koju je pitao momak je koliko se moze zakljuciti sa slike je bas nadgradjena.

Jedno pitanje za vas na temi ,vise kao anketa.

Koliko je najduze ziveo vas pit?

S`obzirom da je zivotni vek pita od 10-15 godina,prosek je nekih 12 godina,zanima me koliko imate iskustva sa starijim psima.

Iskren da budem meni nijedan pit nije doziveo duboku starost ali poznajem jednu zenku od 16.

Gledao sam.Ste videli kako deca razmisljaju,a tri blage nemaju.Ona zenka rotta je dobra ,samo kako se muci frajer kroz zivot...

A,voditelja treba j**** u glavu (n)

Najgore je shto ti balavci s' po grama mozga su upravo ti koji "pechate" sudbinu abpt-a. Jedino shto mi je cool je da uprkos zabrani broj pasa raste, u pogreshnim ruka al' ipak nisu iskorenjeni! Dokum. ima dozu malicioznosti i teatralnosti usmerenu ka opravdanju naslova...

R.!

Guest
This topic is now closed to further replies.