Sign in to follow this  
DUB

Odgajivacnice...i ostali trgovci...

Recommended Posts

Kakvu odgovornost? Materijalnu, moralnu...?

Pa i svi ti "jeftini trgovaci/stocari" rade pod imenima svojih odgajivacnica. Kako neko ko zeli stene da ih razlikuje? Imaju istu boju koze, pricaju iste price kao i odgajivaci. Pa cak i izgledaju kao odgajivaci. Ta podvrsta ljudi ima sjajnu mimikriju. U literaturi ih mozete sresti pod nazivom Cinologia Profitea. Oni spadaju u krvolocne predatore i nemaju prirodnih neprijatelja, mada se sitniji primerci klone Pravih kinologa ( Cinologia Cinologia Cinologia).... :lol: :lol: :lol:

Slazem se Philip-e sa tobom. Ali citajuci oglase na svim mestima na kojima ih je moguce postaviti, rekla bih da ipak ima najvise trgovaca/stocara bez registrovane odgajivacnice, a to sto se oni predstavljaju kao odgajivaci ljudima, to je vec prva laz!

Za registrovane odgajivace kod FCI, postoji pravilnik, pa se uz moralnu odgovornost, kao i svaku drugu, treba i na njega pozivati. Neki od ozbiljnih odgajivaca sklapaju ugovore, pa s tim u vezi imaju i materijalnu odgovornost.

Tacno je da im je mimikrija na visokom nivou, ali sve njihove informacije se daju proveriti. Moj savet svim zainteresovanim buducim vlasnicima jeste da ne zure, da se dobro raspitaju, pogledaju vise primeraka u rasi, da se raspitaju o precima, o potomcima, da se informisu kod klubova i/ili nekoliko odgajivaca te i te rase, da traze papire na uvid, provere mikrocipove pasa, uvere se u zdravlje roditelja.... itd.

Ima i druga strana problema, nisu svi buduci vlasnici pasa sunce! Ima i tu slatkorecivih :x

neznam oko cega pravite polemiku,bar je to lako resiti...

ko poznaje phpBB trebao bi da zna resenje

ili odraditi update na phpBB3 pa naprednija tabla daje dodatne mogucnosti ;)

ili ovu phpBB2 doraditi nekim skriptama (ima ih brdo) koje bi resile problem i "obelezile" tj. ogranicile pojedine trgovce

cak bi ovaj sajt mogao da zaradjuje na tim trgovcima-odgajivacima

plate lepo sms-om pa nek se reklamira na delu foruma predvidjenim za to ;)

ali

odavno sam shvatio da ovim sajtom upravlja neko ko se bas nerazume u tekve stvari

zato ima jos jedna vrsta trgovaca na forumu

a to su odgajivaci-sudije tj. to su najveci manipulatori na forumu

koji i paze sta se prica ovde na diskusijama da ako se neko pobuni...zna mu se...

isti ti koriste ovaj forum da bi upravljali "drmali" kinologijom

znate o kome je rec,davidovic,mira makevic i slicni...

Poslao: Ned Sep 30, 2007 7:52 pm Naslov: Crufts 2007

--------------------------------------------------------------------------------

Kako nam McMira pokusava preneti utiske sa Crufts-a iliti MALA SKOLA ULIZIVANJA I UVLACENJA U D..E

McMira ::

Posto vidim da je interesovanje veliko, pa Vam i moja mala pomoc moze prijati,info je sledeci:koleginica Natasa Davidovic je provela 6 dana u Engleskoj i prisustvovala Crufts-u,naravno svo vreme je bila u blizini goldena kojih je bilo 680 u katalogu ali cilj njene posete je zapravo bila poseta odgajivacnici "GUNHILLS" i odabir zenskog steneta koje je doslo natrag sa njom u Srbiju tacnije, u ogdajivacnicu "GOLDEN DUCK" u Smederevo!!Igrom slucaja upravo je pas iz te odgajivacnice bio BOB i novo uvezena devojcica ce prvi put u ovom delu Evrope predstavljati svoju veoma uvazenu odgajivacnicu "GUNHILLS"!!Utiske koje je Natasa donela sa te prestizne izlozbe ja zaista nemogu da Vam sada prenesem ali zamislite sebe medju 680 pasa pasmine koju bas VI gajite!!! Ja bih se verovatno u Americi medju 680 haskija izgubila od srece!!

Veliki pozdrav McMira

-------------------------------------------------------------------------------------

Pachino::

Mozda vam i ja mogu pomoci posto mi je kum, inace kinoloski sudija, ovih dana prisutan na Crufts-u tacnije svo vreme pomno prati patuljaste snaucere a moja kuma AST, oboje su u stvari otisli u London da pazare vecu kolicinu digitalnih fotoaparata koje ce preko svojih veza doneti u Novi Sad i prodavati po cenama pet puta nizim od regularnih, kazu da ih tamo ima na kilotone, ne znate koji bih odabrali, prosto se izgubite u sumi aparata milina jedna ja bih se tamo u Americi verovatno pogubio totalno...pokusajte si nesto takvo docarati...ma divota jedna. Toliko od mene, nadam se da sam vam koliko toliko docarao...ajde nastavicu kada mi se kum i kuma vrate sa crufts-a

Pozdrav od mene u kumino ime a za cenu aparata cemo se dogovoriti :wink:

kao sto rekoh nisu problem prijavljene i neprijavljene odgajivacnice

nego sudije-uvoznici-trgovci koji sude i guraju svoje pse

njima sude......ma teske vezare......

ti ljudi najvise ruse ugled nasoj kinologiji!

to su najveci trgovci!!!

a i forumima ovakvog tipa

mada ja imam jednu teoriju

iako se medjusobno nepodnose i svi misle da su sudije/odgajivaci bogom dani

oni se nevole medjusobno i zavidni su iako se druze zbog koristi

tj. teorija glasi:

srednjaci se drze zajedno!

nesto kao politika milosevica koju smo svi dobro osetili na svojoj kozi

moje misljenje je da su to samo ostatci jednog proslog rezima

procice i to

ali neko zaboravi sta su mu uradili a neko i ne :twisted:

Posto vidim da je interesovanje veliko, pa Vam i moja mala pomoc moze prijati,info je sledeci:koleginica Natasa Davidovic je provela 6 dana u Engleskoj i prisustvovala Crufts-u,naravno svo vreme je bila u blizini goldena kojih je bilo 680 u katalogu ali cilj njene posete je zapravo bila poseta odgajivacnici "GUNHILLS" i odabir zenskog steneta koje je doslo natrag sa njom u Srbiju tacnije, u ogdajivacnicu "GOLDEN DUCK" u Smederevo!!Igrom slucaja upravo je pas iz te odgajivacnice bio BOB i novo uvezena devojcica ce prvi put u ovom delu Evrope predstavljati svoju veoma uvazenu odgajivacnicu "GUNHILLS"!!Utiske koje je Natasa donela sa te prestizne izlozbe ja zaista nemogu da Vam sada prenesem ali zamislite sebe medju 680 pasa pasmine koju bas VI gajite!!! Ja bih se verovatno u Americi medju 680 haskija izgubila od srece!!

Veliki pozdrav McMira

kao sto rekoh koga napadne bracni par davidovic zbog nekih izjava sa ovog foruma to plasira mira makevic

znam pouzdano

kao sto rekoh ona je njihov insajder na ovom forumu

ali

da se vratim na temu

ubedljivo naj profitabilniji trgovci psima su trenutno pomenute sudije-odgajivaci-mesetari..........sednjaci se drze zajedno.........

ili ovu phpBB2 doraditi nekim skriptama (ima ih brdo) koje bi resile problem i "obelezile" tj. ogranicile pojedine trgovce

cak bi ovaj sajt mogao da zaradjuje na tim trgovcima-odgajivacima

plate lepo sms-om pa nek se reklamira na delu foruma predvidjenim za to ;)

Neznam koja skripta moze da spreci nekog farmera da se reklamira. Kontrolu toga moze da vrsi samo hrabar covek koji ima moralne kvalitete. Mnogo je lakse reci nego uciniti.

To je trougao: organizatori, izlagaci/odgajivaci, sudije. Vrlo se cesto temena menjaju u svojim ulogama. Vrana vrani oci ne vadi.

Nego, kako mi da ojacamo forum da izdrzi taj stampedo. Da ga ne pojede mrak, sujeta....

uciniti je lakse nego sto mislis :)

i skripta moze da te natera na vise stvari nego sto mislis

moze i te kako i to ti netreba hrabar covek za to,nego pametan!

jedan od nacina:

farmer prvo nek napuni kvalitenih postova,recimo 100

pa onda moze da se reklamira i postavlja oglase

mislim da je 100 postova dosta da se vidi ko je ko

e sad DA NE NAGLABAM ima jos hiljade nacina da se to odradi...

i ja bih naglasio da odgajivacnice imaju svoj "komercijalni deo" gde se reklamiraju i tu se reklamira samo ako plati sms-om (nesto simbolicno)

ako se vec hvalite ogromnim posetama cudi me da vam to nije palo napamet

pare mozete da uplatite Mili ako ste gadljivi na kintu :)

dalje savetovanje i usmeravanje za rad mogu da vam dam samo kao clan

jer sve to sto pricam ja mogu da odradim a to je vec bi vas kostalo :)

ova skripta je toliko fleksibilna da postji toliko nacina da je moguce skoro SVE!

jedan od nacina:

farmer prvo nek napuni kvalitenih postova,recimo 100

pa onda moze da se reklamira i postavlja oglase

mislim da je 100 postova dosta da se vidi ko je ko

Clan sam vec nekih foruma koji imaju ta pravila za oglase. Samo , ovde, nije to problem. Nisu problem Oglasi i PreStravite svoje pse. Tu pomaze skripta. Recimo, odredjeni br. postova mesecno. Problem je spamovanje u drugim temama. Stalno pricanje o svojim psima, prepirke, forsiranje slika....

Kao sto neko rece, tvrda moderacija. Oglasi i PSP su i namenjeni za reklmu.

Ko sve zna kako i šta treba, taj može da napravi svoj lični forum gde je obavezno da oni koji imaju iskustvo podučavaju one koji nemaju, a oni koji imaju kvalitetne pse (nabavka istih košta dosta) pa ih onda vodili po izložbama po našoj i bivšim republikama, a možda i dalje (isto košta) koji su takođe parili sa kvalitetnim mužjacima (i to košta) treba njihove kučiće da dele besplatno obožavaocima dotičnih rasa jer oni vole pse i da ih pritom stalno savetuju naravno sve to besplatno. Koristi od takvog foruma bi naravno imali "stvarni" ljubitelji pasa, a sve na štetu vlasnika odgajivačnica jer oni treba da se bave kinologijom (ulože dosta para za sve pomenuto) i da se pri tom, pojavom na forumu ne reklamiraju jer to smeta "pravim ljubiteljima pasa". Da vi gospodo "malo" ne preterujete sa kritikama i idejama?

Gospodine Grujin , Vas niko nije pominjao u negativnom kontekstu. Zasto ste se nasli prozvanim. Ne znam zasto se vredjate. Procitajte jos jednom sta je sve napisano. Na forumu ima mesta i za reklamu. Ali ne u svim temama. Mislim da ga ima dovoljno. Svaki odg. ima svoj sajt. Nije strasno kada vlasnik/ogdajivac pomene svog psa. Problem je ako samo to pominje na forumu. Ako od 100 postova u 60 pominjee svoje pse. To je spamovanje. Procitajte neke teme koje Vas manje interesuju i videcete o cemu se ovde govori.

Gospodine Grujin , Vas niko nije pominjao u negativnom kontekstu. Zasto ste se nasli prozvanim. Ne znam zasto se vredjate. Procitajte jos jednom sta je sve napisano. Na forumu ima mesta i za reklamu. Ali ne u svim temama. Mislim da ga ima dovoljno. Svaki odg. ima svoj sajt. Nije strasno kada vlasnik/ogdajivac pomene svog psa. Problem je ako samo to pominje na forumu. Ako od 100 postova u 60 pominjee svoje pse. To je spamovanje. Procitajte neke teme koje Vas manje interesuju i videcete o cemu se ovde govori.

Е to bi ДЌitao teme koje me ne interesuju?Ako imam na forumu temu koja govori o mojoj odgajivaДЌnici tu se naravno hvalim, ako imam ДЌime, ne vidim tu niЕЎta loЕЎe.

...Odgajivacnice.....i ostali trgovci........sto je pisac htio poruciti sa tim??? :roll:
Da, zaista...???

Ne kazem da su svi odgajivaci pravi/ispravni, ali, iza imena odgajivacnice stoji vlasnik, koji nosi svu odgovornost za pse iz njegove odgajivacnice.

Kakvu odgovornost? Materijalnu, moralnu...? Pa i svi ti "jeftini trgovaci/stocari" rade pod imenima svojih odgajivacnica. Kako neko ko zeli stene da ih razlikuje?...Ta podvrsta ljudi ima sjajnu mimikriju. U literaturi ih mozete sresti pod nazivom Cinologia Profitea....
Da nema kupaca krzna, ne bi bilo ni lovaca na divlje zveri... Da nema kupaca jeftine stenadi sumnjivog zdravlja i porekla, ne bi bilo ni prodavaca (a ni "proizvodjaca") istih. Dakle, pravi odgajivaci imaju registrovanu odgajivacnicu u FCI, nisu skriveni tj. mozete veoma lako doci do njih, nemaju gomilu skrivenih pasa za koje se ne zna kome su sve roditelji... Nekada nije lako razlikovati "prave odgajivace" od svercera stenadi ali dragi kupci - ljubitelji rasnih pasa, nemojte se zavaravati da se za jeftine pare kupuje dobar kvalitet (i zdravlje takodje). Dakle, kada kupujete stene trazite da vidite barem jednog roditelja (obicno majku, osim ako je stene uzeto kao naplata za parenje - onda obavezno trazite da vidite oca). Mnogi odgajivaci imaju sajtove na kojima su predstavljeni njihovi psi i ne mogu tek tako da prodaju tudju stenad kao svoju... Takodje, treba traziti od odgajivaca overenu zdravstvenu knjizicu za stene. Kako mozete inace biti sigurni da je odgajivac stene zaista vakcinisao? Ako i kupujete stene koje nije izlozbenog kvaliteta (a nisu svi naravno) opet je vazno da je zdravo i tretirano potpuno isto kao i izlozbena stenad. Ali, sve to kosta... Ipak ne zaboravite da stene unosite u kucu i zivite sa njim, vi i vasa deca. Veoma je vazno da je stene zdravo i vakcinisano. Bas me interesuje gde su pojedini pisci postova sa ovog topica kupili stene - kod proverenog odgajivaca ili neko "jeftinije" - bas od pomenutih svercera stenadi???

Sto se reklamiranja odgajivaca tice, mesto za reklame su "oglasi" i "predstavite svoje pse" i naravno, dobri rezultati sa izlozbi takodje su vrsta (pozitivne) reklame. Mozda neko misli da bi te rezultate trebalo sakriti a na izvestajima sa izlozbi pisati o lepom vremenu i slikati rostilje i pse - kucne ljubimce pojedinih posetilaca koji su ih poveli sa sobom u setnju? Kao sto rece Pachino, ovo je ipak forum namenjen KINOLOGIJI a ne prevashodno kucnim ljubimcima (naravno i njima, da ne mislite da sam rekla da im tu nije mesto).

I eto, izvinjavam se ako se nekom moj post cini predugackim... valjda nece zato biti "spam"...

i naravno, dobri rezultati sa izlozbi takodje su vrsta (pozitivne) reklame. Mozda neko misli da bi te rezultate trebalo sakriti a na izvestajima sa izlozbi pisati o lepom vremenu i slikati rostilje i pse - kucne ljubimce pojedinih posetilaca koji su ih poveli sa sobom u setnju?

Има и тога овде... :D

Dao bih jos jedan predlog za unapredjenje foruma:

Trenutno na forumu svi clanovi imaju isti status, tj. i onaj ko ima 1 poruku i ono koji imaju 999 i oni koji znaju i oni koji ne znaju.

Predlazem da svaka novopridoslica dobije status [novi clan], kada provede odredjeno vreme na forumu i napise odredjeni broj postova prelazi u status [clan], npr. 100 posta, 6 meseci od uclanjenja. Zatim da nakod dugog boravka na forumu i isticanjem u pomoci ostalim clanovima zajednice i uz podrsku administratora stekne status [uvazeni clan].

Ovakvim pristupom mozete izbeci da neki novi clan dodje ovde na forum, postavi oglas u sekciji oglasa, zatim u FCI grupu i jos nekim podforumima (znaci spamuje) i ode, a da pri tome ne da svoj doprinos zajednici tj. forumu. Covek dodje izreklamira se besplatno i ode, a nista dao nije, ni malo truda da pomogne nekom za uzvrat.

Ovo moze da se izbegne tako sto ce se ovim clanovima ca statusom [novi clan] zabraniti da postavljaju oglase. Normalno, visi statusi imaju pravo oglasavanja, besplatnog.

Na ovaj nacin funkcionisu ozbiljniji forumi koji broje vise hiljada clanova.

Naravno, zbog zabrane novopridoslicama da postuju oglase doci ce do spamovanja na ostalim delovima foruma, pa onda treba imati stroge moderatore koji ce upucivati na pravila foruma.

Dao bih jos jedan predlog za unapredjenje foruma:

Trenutno na forumu svi clanovi imaju isti status, tj. i onaj ko ima 1 poruku i ono koji imaju 999 i oni koji znaju i oni koji ne znaju.

Predlazem da svaka novopridoslica dobije status [novi clan], kada provede odredjeno vreme na forumu i napise odredjeni broj postova prelazi u status [clan], npr. 100 posta, 6 meseci od uclanjenja. Zatim da nakod dugog boravka na forumu i isticanjem u pomoci ostalim clanovima zajednice i uz podrsku administratora stekne status [uvazeni clan].

Ovakvim pristupom mozete izbeci da neki novi clan dodje ovde na forum, postavi oglas u sekciji oglasa, zatim u FCI grupu i jos nekim podforumima (znaci spamuje) i ode, a da pri tome ne da svoj doprinos zajednici tj. forumu. Covek dodje izreklamira se besplatno i ode, a nista dao nije, ni malo truda da pomogne nekom za uzvrat.

Ovo moze da se izbegne tako sto ce se ovim clanovima ca statusom [novi clan] zabraniti da postavljaju oglase. Normalno, visi statusi imaju pravo oglasavanja, besplatnog.

Na ovaj nacin funkcionisu ozbiljniji forumi koji broje vise hiljada clanova.

Naravno, zbog zabrane novopridoslicama da postuju oglase doci ce do spamovanja na ostalim delovima foruma, pa onda treba imati stroge moderatore koji ce upucivati na pravila foruma.

istina je da vecina foruma koje ja posjecujem u Europi, (amstaff)

da morate imati odredjen broj postova, da bi mogli postaviti recimo slike od stenaca na prodaju..

Isto tako sto se tice ostalih stvari tipa muzjaci, zenke, ch, ml.ch itd..

za svakog se otvara jednstveni topic..

to ovdje mislim da ne bi blio moguce, jer bi zauzelo jako puno prostora...

a sto se tice diskusija na tim forumima, tamo je i iskljucivo diskusija tj tekst..

nema slika pasa ili nekog reklamiranja, jer za to postoje gore navedeni topici..

Zdravo, nisam mogla da nadjem bas neku temu koja odgovara, tako da cu tu postaviti pitanje: Trazim husky stene - zenka- sivo-bela sa plavim ocima sa papirima. Ili uopste adrese uzgajivaca huskija u srbiji. Ako neko moze da mi pomogne. Idealno okolina KG ili BG. Puno vam hvala unapred! Pozdrav

Evo , kako je to na holandskom forumu koji cesto posecujem...

Reklamiranje ili bilo kakva diskusija u vezi neke doticne odgajivacnice,sme samo od ljudi koji imaju neke veze sa njom(vlasnici pasa koji imaju pse iz te odgajivacnice)naravno u poforumu koji je namenjen za to...Poseban podforum za najavu i reklamiranje stenaca i to je to...Ovo po FCi grupama je odlicno s`tim sto bi tu smelo iskljucivo da se prica o rasi,a ne o reklamiranju...

Pozdrav

P.S.

Mislim da bi kod svakog podforuma o FCI grupi trebalo da stoji i podforum o opstoj,globalnoj tematici o istinskom,pravednom ,moralnom ,etickom odnosu izmedju coveka i pasa tj. zivotinja

Pozdrav Bojan

Poslao: Ned Sep 30, 2007 7:52 pm Naslov: Crufts 2007

--------------------------------------------------------------------------------

Kako nam McMira pokusava preneti utiske sa Crufts-a iliti MALA SKOLA ULIZIVANJA I UVLACENJA U D..E

Veliki pozdrav McMira

-------------------------------------------------------------------------------------

Pachino::

Mozda vam i ja mogu pomoci posto mi je kum, inace kinoloski sudija, ovih dana prisutan na Crufts-u tacnije svo vreme pomno prati patuljaste snaucere a moja kuma AST, oboje su u stvari otisli u London da pazare vecu kolicinu digitalnih fotoaparata koje ce preko svojih veza doneti u Novi Sad i prodavati po cenama pet puta nizim od regularnih, kazu da ih tamo ima na kilotone, ne znate koji bih odabrali, prosto se izgubite u sumi aparata milina jedna ja bih se tamo u Americi verovatno pogubio totalno...pokusajte si nesto takvo docarati...ma divota jedna. Toliko od mene, nadam se da sam vam koliko toliko docarao...ajde nastavicu kada mi se kum i kuma vrate sa crufts-a

Pozdrav od mene u kumino ime a za cenu aparata cemo se dogovoriti :wink:

Eto vidite, da nema odgajivaca na ovom forumu,gde bi inace mogli saznati sta se desava u svetu Goldena.Ne sme preovladati zavist u kinologiji,nego divljenje.Sada recimo ,odgajivacnica je uvezla svezu krv u Srbiju i treba da to skriva jer ce neko biti ljubomoran i traziti zabranu prisustva odgajivacama na ovom forumu.Ako se ovaj forum svodi na ono"sto je sladak" ponestace teksta ,a ljubitelji kinologije vise nece imati razloga da posecuju forum samo zbog te tri reci.

Pozdrav,odgajivac sa skoro 4 decenije iskustva i svakog ulozenog dinara za unapredjenje rase.

pozzz

ako neko zna za odgajivacnicu BARILA od andreja barile, molim vas da mi pognete da stupim u kkontakt s njim

unaprijed hvala i pisite ako mozete pomoci u private

pozz

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this