Sign in to follow this  
DUB

Odgajivacnice...i ostali trgovci...

Recommended Posts

Mislim da bi trebalo napraviti posebnu temu na forumu UZGAJIVACI pa neka se tamo spamuju i reklamiraju koliko hoce i na taj nacin dopuste forumu da dise i ljudima da dodju do zanimljivijih informacija.Administratori bi trebali zabraniti svaki vid propagande ili debelo naplatiti baner na stranici.Nikoga ne zelim da prozivam ali stvarno treba uvesti malo reda.

Na zalost moram priznati da ste zaista u pravu. U mnogo slucaja, ovaj forum, koji ima neveravatno mnogo poseta, dosta veikom broju ucesnika sluzi kao mesto za reklamu. Zajedno sa kolegama smo proveli mnogo vremena u konsultacijama sta i kako napraviti, ali do sada nismo nasli pravilno resenje kako da to promenimo. Mislim da ne bi bilo posteno izbaciti odgaivace sa ovog foruma, jer ipak od njih svako moze dosta saznati, naci odgovarajuce stene iz odgovarajuceg legla, zamoliti za savet. S druge strane dosta veliki procenat clanova, kao sto i sami rekoste, koriste ovaj forum za samoreklamu i reklamu, omalovazavanje drugih, svadje, ...

Dobor je sto je otvorena ova tema i na tome vam se zahvaljujemo. Pozivamo vas da date vase ideje, ako treba i direktne predloge sta i kako uraditi. Mi ce mo vam na tome biti zahvalni.

Jeste da se odgajivači reklamiraju, a kako biste nabavili kuče da nije nekog ko će ga odgajati. Odgajivčnice unapređuju rasu i samim tim što kombinuju parenja sa više mužijaka i ženki, i ako je forum o psima samim pojavljivanjem se naravno i reklamiraju slažem se. Odgajivači imaju i veliko iskustvo u odgajanju i izlaganju pasa. Kad se nabavi pas u odgajivačnici koja drži do sebe dobija se i garancija kvaliteta i svaka pomoć u odgajanju, podizanju kučeta i kasnijem izlaganju istog. Znači pre nabavke psa treba trezveno razmisliti i odabrati pravog odgajivača. Jest da to nije lako, ali ne treba žuriti i uzeti najjeftinije kuće na koje naiđete pa posle se setite izreke koliko para toliko muzike.

Priupitala bih ove vlasnike pasa kojima smetaju odgajivači, da nisu moЕѕda svoje pse nabavili tako ЕЎto su otiЕЎli u azil i spasli neku lutalicu, ili su kupili rasnog psa od odgajivača. Ako su spasli nekog meЕЎanca, svaka im čast, ali ako su kupili rasnog psa neka objasne svoje postove.

Mislim da bi trebalo napraviti posebnu temu na forumu UZGAJIVACI pa neka se tamo spamuju i reklamiraju...

A ja tvrdim da si ti promasio forum.

Ovaj forum pod imenom Balkan Kinology sa glavnom, osnovnom i jedinom temom Kinologija na Balkanu i sire. kinologija je nauka o psima, znaci glavnu rec bih trebali da vode naucnici kao alfe i omege svake diskusije i polemike, pa onda ondgajivaci sa dokazanim uspesima i rezultatima u odgoju i takmicenju, pa onda ostali odgajivaci pa na kraju vlasnici pasa sto ih drze kao kucne ljubimce, ovi poslednji, omega clanovi, su tu da nesto procitaju, da posmatraju, da pokusaju nesto da nauce, da za sebe izvuku korist iz onoga o cemu su alfa clanovi (iskusni odgajivaci) uopste voljni i pisati.Uostalom gro tekstova na ovome forumu i jesu pisali odgajivaci. Nisu ovde prisutni svi veliki odgajivaci sa Balkana, a zasto bih i bili, ko ih placa da ovde dzaba trose svoje vreme i dele savete takvima kao sto si ti DUB i slicnima, ovima sto su prisutni i cine temelj ovoga foruma, jedina je satisfakcija sto se ovde i na slicnim forumima mogu nazovi besplatno reklamirati, promovisati svoj rad i trud svoje pse i odgajivacnicu.

Ti me DUB neodoljivo potsecas na bivseG ministra Knezevica i njegovog zalaganja da se osnovna skola sa osam produzi na devet godina, jer on misli da bih to bilo bolje :roll:

I upamti DUB i slicni, na ovome forumu ne bih bilo za procitati nista poucno i stvarno interesantno da nije odgajivaca, handlera i slicnih "zverki".

Mislim da bi trebalo napraviti posebnu temu na forumu UZGAJIVACI pa neka se tamo spamuju i reklamiraju...

A ja tvrdim da si ti promasio forum.

Ovaj forum pod imenom Balkan Kinology sa glavnom, osnovnom i jedinom temom Kinologija na Balkanu i sire. kinologija je nauka o psima, znaci glavnu rec bih trebali da vode naucnici kao alfe i omege svake diskusije i polemike, pa onda ondgajivaci sa dokazanim uspesima i rezultatima u odgoju i takmicenju, pa onda ostali odgajivaci pa na kraju vlasnici pasa sto ih drze kao kucne ljubimce, ovi poslednji, omega clanovi, su tu da nesto procitaju, da posmatraju, da pokusaju nesto da nauce, da za sebe izvuku korist iz onoga o cemu su alfa clanovi (iskusni odgajivaci) uopste voljni i pisati.Uostalom gro tekstova na ovome forumu i jesu pisali odgajivaci. Nisu ovde prisutni svi veliki odgajivaci sa Balkana, a zasto bih i bili, ko ih placa da ovde dzaba trose svoje vreme i dele savete takvima kao sto si ti DUB i slicnima, ovima sto su prisutni i cine temelj ovoga foruma, jedina je satisfakcija sto se ovde i na slicnim forumima mogu nazovi besplatno reklamirati, promovisati svoj rad i trud svoje pse i odgajivacnicu.

Ti me DUB neodoljivo potsecas na bivseG ministra Knezevica i njegovog zalaganja da se osnovna skola sa osam produzi na devet godina, jer on misli da bih to bilo bolje :roll:

I upamti DUB i slicni, na ovome forumu ne bih bilo za procitati nista poucno i stvarno interesantno da nije odgajivaca, handlera i slicnih "zverki".

Pachino, HVALA TI za sve si reko u ime nas odgajivaca.

Neka DUB sam otvori temu UZGAJIVACI, da vidimo kako to treba da izgleda.Bas me zanima.

Nema potrebe za novom temom samo da se u postojecim smanji "samo reklamiranje" kojeg zaista ima previse i hvaljenje svojih pasa i dizanjem istih u nebesa. Sasvim je dovoljno jednom napomenuti a ne obasipati forum jednim te istim slikama i ponavljanjem neceg zarad ostvarenja boljeg rejtinga i lakse i brze prodaje pasa kasnije. Ima zaista ljudi koji se vise reklamiraju nego sto zele da pomognu ili unaprede forum. Ili ono pohvali ti mog pa cu ja tvog za par dana i sl... Samo tvrdja moderacija i sve bi bilo na mestu...

... Samo tvrdja moderacija i sve bi bilo na mestu...

To je prvi i osnovni problem ovog foruma. Nigde ne stoje jasno istaknuta, i strogo definisana pravila foruma. Za forum sa ovolikom bazom korisnika to je nedopustivo. Utvrdjivanjem pravila i osnovnih nacela rada foruma olaksacete posao i moderatorima.

Eto za sad od mene jedan konstruktivan predlog. [nadam se da ce ovako biti shvacen]

... Samo tvrdja moderacija i sve bi bilo na mestu...

To je prvi i osnovni problem ovog foruma. Nigde ne stoje jasno istaknuta, i strogo definisana pravila foruma. Za forum sa ovolikom bazom korisnika to je nedopustivo. Utvrdjivanjem pravila i osnovnih nacela rada foruma olaksacete posao i moderatorima.

Eto za sad od mene jedan konstruktivan predlog. [nadam se da ce ovako biti shvacen]

Potpuno si u pravu

ja smatram da je dovoljna reklama topic koji mozemo otvoriti na predstavite svoje pse...i naravno svatko tko ima web site ima mogucnost da mu stoji www ispod svakog odgovora..

Meni je to sasvim dovoljno...i kad su bili banneri dozvoljeni, ja nisam imala nista sto bi promoviralo mene ili moje pse, vec je bio nadasve poucan tekst :D :D :D

ja smatram da je dovoljna reklama topic koji mozemo otvoriti na predstavite svoje pse...i naravno svatko tko ima web site ima mogucnost da mu stoji www ispod svakog odgovora..

Meni je to sasvim dovoljno...i kad su bili banneri dozvoljeni, ja nisam imala nista sto bi promoviralo mene ili moje pse, vec je bio nadasve poucan tekst :D :D :D

Milislim da je upravo to najbolja reklama :)

u pravilima bi svakako trebalo odrediti max velicinu slika tj najprostije dozvoliti thumbnail tj umanje verzije kojima bi se klikom ( ko zeli ) odlazilo do full varijante slika, takodje nepotrebna citiranja citiranog citata itd... ljudima sa dial up ili losijom vezom se prakticno onemogucava pregled foruma. Dakle obavezno thumbnail slika neke teme su zaista prenatrpane cek i veoma ne optimizovanim slikama za net !

Da neke od tema se veoma tesko ocitavaju zbog velikih slika mada nemam primedbi jer volim pse gledati na bilo kakvim slikama

meni je bas bezveze kad moram kliknuti na sliku da bih vidjela kako treba..

ja sam za to da se postavi max velicina koja moze biti, a ne da otvaram 1000000000000000000000 thumbnaila, ne bih li vidjela psa..

ps

iskreno malo me zasmetao naslov topica

Odgajivacnice.....i ostali trgovci...

ne znam sto bi to tocno znacilo???

i sto je pisac htio poruciti sa tim??? :roll:

Mislim da je sta se desavalo na AST delu savrsen primer koliko daleko su neki ljudi spremni da idu za samoreklamaciju...

Kada su ljudi toliko zauzeti samoreklamacijom i pronalazenjem 'saradnika' bilo kakva normalna prica o psima se gubi i bilo koji razgovor se pretvara u svadju, grabez ko ce biti na vrhu (tako je bar meni izgledalo).

Licno mislim da je ovaj forum dobro uradjen da za sve ima mesta. Nazalost neki ljudi zloupotrebljuju delove foruma gde bi iskljucivo trebalo da se prica o odredjenoj rasi, zato sto su to najposeceniji delovi.....

ps

iskreno malo me zasmetao naslov topica

Odgajivacnice.....i ostali trgovci...

ne znam sto bi to tocno znacilo???

i sto je pisac htio poruciti sa tim??? :roll:

Dub ja manje iskusan clan, a mozda i kinolog, pa je citajuci forum stekao takav utisak. Svaki imaoc psa koji ide na izlozbe zeli da postane veliki odgajivac. To nije nista ruzno. Medjutim, previse se ljudi bave psima zarad materijalne koristi, sto se vidi na svakom koraku foruma. Nemojte pogresno da me shvatite, u temama koje pretim o rasi koju volim, toga ima najmanje. Ustvari nisam primetio da ima uopste. Ali zelim li da nauciim nasto o drugim rasama, t postaje avantura. Moram da procitam 10 strana da bih nasao 1 dobar post.

Cele teme se svode na "muske" prepirke, iako ucestvuju i zenske osobe. "Ciji je bolji, ciji je veci, tvoj nista ne valja"

Pogledajte gde ljudi najvise pisu. U "preStrevite svoje pse" i oglasi. I to im ja malo, pa stalno postuju da bi njihova teme ostala na vrhu. To je kinoligija na Balkanu??? Na zalost, jeste. I ne samo na Balkanu.

meni je bas bezveze kad moram kliknuti na sliku da bih vidjela kako treba..

ja sam za to da se postavi max velicina koja moze biti, a ne da otvaram 1000000000000000000000 thumbnaila, ne bih li vidjela psa..

Jeste lakse, ali pitanje je sta je bolje. Na svim forumim akoje posecujem je tako. Jedini izuzetak su fotografski forumi, iz razuljivih razloga. Drugo, time bi se izbeglo prisiljavanje ljudi da gledaju nesto sto ih ne zanima. Slike sa izlozbe< postavi neko 20 slika koje me ne zanimaju i 3 koje me zanimaju. Ja moram da cekam sve da se otvore u punoj velicini.

DUB, naslov mi zvuci tako, da kao da umesto ... stoji = :?

Ne kazem da su svi odgajivaci pravi/ispravni, ali, iza imena odgajivacnice stoji vlasnik, koji nosi svu odgovornost za pse iz njegove odgajivacnice.

Mnogo me vise pogadja postojanje jeftinih trgovaca/"stocara", koji koriste nepostojanje zakona i glad/zedj jedino i samo za malo para, koji zivotinje (pre svega pse) koriste da bi zaradili:( U glavi trgovca je jedina misao: dok je kilo pasetine skuplje od kilo govedine/svinjetine/curetine..., bavice se prodajom pasa! :evil:

Ne kazem da su svi odgajivaci pravi/ispravni, ali, iza imena odgajivacnice stoji vlasnik, koji nosi svu odgovornost za pse iz njegove odgajivacnice.

Kakvu odgovornost? Materijalnu, moralnu...?

Pa i svi ti "jeftini trgovaci/stocari" rade pod imenima svojih odgajivacnica. Kako neko ko zeli stene da ih razlikuje? Imaju istu boju koze, pricaju iste price kao i odgajivaci. Pa cak i izgledaju kao odgajivaci. Ta podvrsta ljudi ima sjajnu mimikriju. U literaturi ih mozete sresti pod nazivom Cinologia Profitea. Oni spadaju u krvolocne predatore i nemaju prirodnih neprijatelja, mada se sitniji primerci klone Pravih kinologa ( Cinologia Cinologia Cinologia).... :lol: :lol: :lol:

Паћино, погодио си " у сриду". Овај форум, пре свега, треба да има едукативну улогу, за размењивање или стицање искустава код дугогодишњих или будућих одгајивача, те власника паса и такви људи, дакле компетентни, треба да имају приоритет на форуму. Ништа лепше него када, кад те занима нека раса, отвориш топик и потпуно се обавестиш о свим актуелним дешавањима, кретањима стандарда и добрим примерцима расе. Али, за то су потребни квалитетни саговорници, којих нема на свим темама. Са те стране огласи могу само да помогну, јер, уколико је квалитетан топик, неке ствари потенцијалан купац може и сам да закључи. А и зашто не изаћи у сусрет одгајивачима који својим присуством овде само обогаћују базу информација које овај форум има. Ја лично не пратим баш све теме, тако да негде можда и има загушења теме огласима, али оно што пратим, нисам приметио. И да, треба водити рачуна о дајл ап корисницима.

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this