Sign in to follow this  
connz

French Bulldog, Francuski buldog, Sekcija 11, FCI 101 1. deo

Recommended Posts

Da progooglao sam i vidim da su to Simirum kids muzjaci bili.I na tog zutog sam mislio s tim repom.Mali je ko zmaj,pun energije :D

No dobro necemo vise o njima :wink:

Tvoj malac je ko i svako stene,presladak.Samo neka ga lijepo njeguju,cuvaju i neka malac uziva.To oce li biti izlozbenog kvaliteta ili ne je manje bitno.

ninagoxy ljepo štene.A što se tiče uši dobru su nastavljene to se vidi na fotografiji gje sjedi sa još jednim francuzom.

L.p.Bewnjamin

Hvala! Pa ok, može biti i manje bitno da li će biti dobar za izložbe, i ne može to sa sigurnošću da se tvrdi na osnovu onoga što vidiš na štenetu kad je tako malo. Ipak, ja gajim ogromne nade, mislim da će biti jako dobar. Na kraju krajeva, poreklo mu je odlično.

Kažem, obećane su mi slikice, pa ću ih postavljati ovde periodično :)

Ljep pozdrav!

Dobio sam fotografije od uzgajivačnice francuskih buldoga off Nimimi house u Srbiji.Par stranica nazad stavio sam fotografije kad su bili još puno manji.Pogledajte kako su ti ljepotani porasli. Mislim da imaju još par komada slobodnih.

http://www.nimimihouse.com/

nim1.jpgnim2.jpg

nim3.jpgnim4.jpg

nim5.jpgnim6.jpg

Ljep pozdrav Benjamin!

Kao lutkice su :) Ova zadnja kujica je moj favorit, zbog okovratnika...iako mi se čini da će ona na prethodnoj slici biti za nijansu bolja :) Svaka čast, baš su lepi štenci

cao

hteo sam da pitam nekog ko ima skustva sa povredama pasa.

nas mali fr. buldog Adonis od 5 meseci kada je pokusavao da se popne na trosed, okliznuo se nezgodno pao. :(

odmah smo ga poveli kod veterinara i na snimku mu se vidi naprsnuce (fisturu) lakta i stavljen mu je gips.

sada imamo problem zato sto je on vrlo zivahno kuce i sto i pred gipsa pokusava da skace i da se penje na trosed.

pre povrede je puno vremena provodio sam u kuci ali sad smo su strahu da ga ostavimo da ne bi napravio neki pokret ili skok i pogorsao povredu!!

ako moze neko da me posavetuje da li mozemo da ga ostavljamo samog?

Adonis ja ti priporučujem ako imaš mogučnost kad vas nema kod kuče da ga držiš u kupatilu ili u nekom prostoru gdje nema mogučnosti da se penje.Ako to nije moguče kupi ili si kod kojeg prijatelaj pozajmi malo veči kavez i nek bude tamo dok vas nema kod kuče.Znam da se čuje kavez nešto loše ali i znam da je to za njega najbolje rešenje jer poznajem karakter francuca i kaku su hiperaktivni.Ja se nadam da če tvoj mali brzo da se izleči i želim mu sve najbolje.

L.p.Benjamin

Carlito jako ljepa kujica je vaša Beti.Ja sam siguran da če ti pružati još mnogo ljepih trenutaka i da češ se još puno nasmijati u njenom društvu.

L.p.Benjamin

Tek sam se uclanila i ne znam bas kako sve ovo funkcionise. Izvinjavam se ako nesto grijesim. Ja sam Olja iz Podgorice. Imam, cini mi se, veliki problem. Imam francuskog buldoga, Huntera, starog 9 i po mjeseci. Dobila sam ga kada je imao pola godine, dakle, kada je vec prosao vazne faze vaspitanja. Zaista je vrijedan ljubavi i izuzetno pokazuje emocije, ali poceo je da UJEDA. Da objasnim. Iako voli djecu, pogotovo stariju, ujeo je mog sestrica za lice. Razlog ne znam. Dok sam stajala u kuhinji sa djecakom, Hunter se probudio. Kada je malisa krenuo da ga poljubi u glavu, Hunter ga je ujeo. Prije mjesec dana ujeo je i mene. Tu noc je bio jako bolestan, povracao je na balkonu. Kada sam pokusala da ga podignem i unesem u kucu, trznuo se i ujeo me za bradu. Ne znam kako to da objasnim. Cini mi se kao da nije svjestan ni sta je uradio. Inace je veseo, temperamentan, extremno aktivan pas. Cak spava sa nama na krevetu. Ne znam sta da radim. Mislim da je bitno da objasnim jos nesto. Bivsi gazda, koji ga je meni poklonio, ostavljao ga je samog do uvece. Hunter je najcesce vrijeme provodio na balkonu. Nije bio naucen da piski napolju. Sve je obavljao u kuci, a stalno je jeo svoj izmet. Bivsi gazda cesto ga je udarao, iako je bio, kako tvrdi, lud za njim. Najkrace, nije mu posvetio ni minimum paznje. Zato ga je i poklonio meni. Ja, mama i brat postavili smo ga u centar univerzuma.

Jako sam tuzna i ne znam sta da radim. Obozavam Huntera, ali ne znam kako da izbrisem cinjenicu da ujeda. Sta da radim? Kako da pomognem i njemu i sebi?

olja pg tvoje pisanje me je stvarno iznenadilo jer prvi put čujem nešto takvo što se tiče te pasme.Jer francuski buldogi so inače velike maze.Ja mislim da je kod njega glavni krivac njegov prvi vlastnik.Pas nema povjerenja u ljudi jer so ga prije tukli i bog zna šta so mu sve radili.Probaj mu objasniti na ljep način da se to nesme a nemoj sa silo jer vidiš da to nije uspjelo ni prvom vlasniku.Agresija stvara još veču agresiju.

L.p.Benjamin!

Puno hvala sto si mi odgovorio. Mnogo se nerviram i sve cu uraditi, samo da Hunter nauci da to ne smije da radi. Ja prezirem batine i nikad ga ne bih udarila. Ako cujes ili procitas nesto sto bi pomoglo mojoj situaciji, napisi mi. Jos jednom hvala.

Prvom prilikom! Tek im je par sati...A naš pas je tek otac :) tako da nam štenci nisu na dohvat foto aparata :) Inače, poštena raspodela polova - 3:3 i svi tigrasti!

Hvala :)

Mama je LILI, lepa bela kujica sa crnim flekama (black pied), ima solidan pedigre, ali nije nešto mnogo izlagana.

Videla sam štence, fenomenalni su, a Lili je odlična majka. Slikaću ih prvom prilikom! :)

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this