Sign in to follow this  
connz

French Bulldog, Francuski buldog, Sekcija 11, FCI 101 1. deo

Recommended Posts

Ma ima baš lepih Francuza u Srbiji. Moj predlog je da zainteresovani dođu na klupsku izložbu u aprilu, pa da vide šta se gaji u Srbiji...I nimimi, i laszatti i sirmiumkids, a bude i fortuninih pasa i SVI su jako lepi. Iskreno, ja je jedva čekam :mrgreen:

Zelim da sa vama podelim svoje ushicenje. Ako sve bude u redu i mi cemo po prvi put imati male francuze.

Naime, 05. 02. je nasa Minika uparena sa Al Capone ZZR-om.

http://img222.imageshack.us/img222/9134/sg1s0094py3.jpg

http://img6.imageshack.us/img6/1452/sg1s0199wz5.jpg

http://img228.imageshack.us/img228/9185/sg1s0201nq6.jpg

http://img216.imageshack.us/img216/244/sg1s0141dm7.jpg

http://img216.imageshack.us/img216/340/sg1s0164tn9.jpg

Nadam se, da vam se nas izbor dopada! :D

Ljudi moji niste vi vidjeli sto znaci extra francuski bulldog.

Navodite uzg DE FORTUNA kao vrhunska uzgajivacnica, a covjek stanca pse da kad sam ga nazvao rekao mi je kad god hocu da ima barem jedno leglo, da ima svih boja i da uz to ima i maltezere koje uzgaja zato sto su trazeni!Mislim da mi je rekao da ima oko 16 kuja.UZAS!!!

S obzirom da poznajem standard pasmine i imam u planu uvesti kujicu iz Rusije gdje su vrhunski francuski buldozi mogu samo prokomentirati zadnje slikice.Crna kujica je mala i nabijena sto mi se svidja, no ima spustena ledja.Muzjak ima lose nabore na glavi kao da mu fale jagodice,barem tako izgleda na slici!

Ako ste predstavili svoje pse budite spremni i na kritike, a ne samo na pohvale.Samo sam realan i imam svoje misljenje.Dobar parnjak ima u hrvatskoj uvezen iz rusije, ima Danglar iz Palevyh bulldogov u okolici Osijeka vrhunski parnjak uvezen iz Belgije Harley of little bombardier, takodjer imate u susjednoj madjarskoj dobre parnjeke u uzg Du Campagne!To su nam relativno blizu uzgajivacnice pa radije dajte 500e vise i parite s kvalitetnim psom koji je zdrav i u potpunosti odgovara standardu a ne da na ulici srecemo francuske bulldoge koji vise lice boston terijerima.

Bila bih ti zahvalna kada bi nam postavio slike tih extra pasa. Ja sam prekopala more sajtova i sretala sve i svasta. Nisam ekspert, pa sam se rukovodila isljucivo svojim estetskim kriterijumima.

Bilo bi mi drago kada bi me neko uputio na sta to treba da obratim paznju pri ocenjivanju psa kao jedinke! :)

Nisam shvatio dobro jeste li vi uzgajivac ili?Nadam se da onda poznajete standard pasmine?

Prema standardu zadnji dio ledja treba biti blago podingnut kao na slici koja prikazuje standard dolje.Ova kujica koju sam komentirao ima spusten taj dio i strani sudci to svakako primjete.Nisam sudac i ne planiram Vas uciti sto je po standardu dobro sto ne.Samo se dosta krecem u FB, i hendlao sam ih pa znam komentare u ocjenskoj listi.

analpic20.jpg

Ako Vas zanimaju dobri primjerci FB pogledajte ovdje(dakako da nisu svi psi vrhunski,ali od njih potjecu najbolji primjerci u europi i najbolje krvne linije):

http://www.delaparure.com/ -trenutno najbolje uzg u Europi(više od 35g iskustva)

http://frbull.com/news.html

http://www.avigdors.ru/index_eng.htm

LP

Ne, nisam odgajivac. Za sada. Nekada u buducnosti, mozda. A i kako sebe mogu nazvati odgajivacem, kada posedujem samo jednu zenkicu!

Ja, kao laik, ne volim dugacke francuze, visoke na nogama. Cak mi je i taj zadnji deo uvek izgledao po malo preteran, pa kad poziramo mi joj uvek izvlacimo zadnje noge da bi dobili sto ravniju ledjnu liniju (da nedaj boze ne bude nadgradjena, sto je kod bulterijera i vise nego nepozeljno). Pokusacu danas da uhvatim vremena da probam da je slikam u slobodnom stavu, jer nisam imala pojma da je to ono sto se trazi.

Evo jedne slike gde nije htela da stoji kako treba! Ili je i to spusteno previse? :D

http://img172.imageshack.us/img172/8579 ... 168rp2.jpg

Ma cuj sve ovisi od sudca do sudca.Nekome je vaznija glava od tijela,nekome nasadjene usi...Znam da crni fancuzi moraju imati crne nokte i to je bilo predprosle godine u ZG na CACIBU ,ne znam tocno tko je sudio i svima je uzeo te nokte za zlo.

Ja isto volim sitnije francuze i svidja mi se tvoja kujica,mozda i nije tako ravna ako normalno stane i kod izlaganja noge se ne izvlace u boxerski stav!Uslikaj ju tako da normalno stane,nemoj ju ti namjestat.

Imala si u madji u Von Glandorf uzg jednog extra muzjaka boje kakvu si ti htjela za parnjaka samo njegovo parenje košta jako puno,po meni precjenjeno.

http://www.vonglandorf.hu/index_main.php?sort=0

Vidim da nije stavilo stranicu koju sam ja htio.Odes pod "male" i tamo nadjes muzjaka "Quantas Von Glandorf" o njemu pricam. A ovaj "Bullinium"s don Valdemar" je muzjak koji je do prije godinu dana harao pa izlozbama u Austriji ,Hr,Hu,Srb... sad ga vec dugo nisam vidio...Ta uzg. Von Glandorf je isto dobra uzg samo stene ispod 1500e nema kod njih.Ove godine su u OSIJEKU dobili BOB sa jednom jako lijepo kujicom cak mislim da su i u BIS-u nesto odnijeli!

Zaista ne znam čemu tako agresivan stav prema odgajivačnicama u Srbiji. Ovde ima odgajivačnica, a ima i drugih stvari. Ja lično mislim da je De Fortuna potpuno ok odgajivačnica, čovek zna kako da odgaja te pse i to sasvim solidno radi. Bila sam kod njega, kupila od njega štence jer sam procenila da je to potpuno u redu. Zaista ne razumem zašto ljudi imaju potrebu da blate tuđ rad. Ok ako ti se ne sviđa, ali čemu takav stav...užas...

@ conzz - čestitke na parenju, vidim da ste našli šta ste tražili :) Meni lično se sviđa mužjak, želim sve najbolje za tok trudnoće i za male kad dođu :) Što se tiče kujice, i za nju mislim da je ok, na kraju krajeva, vodili ste je na izložbe pa ste dobili komentare od sudija što vam je najbitnije od svih komentara ;) Leđa su joj ok, jedino što joj stvarno ne treba izvlačiti zadnje noge, Francuzi se u stav postavljaju drugačije. Kako kaže emporio, treba da stoji normalno, ja bih dodala - u kockicu, ako me razumete :)

Usput, moj mužjak je iz kombinacije Harley of Little Bombardier x Odesa of Sirmiumkids - mladi šampion SCG i otvoren zreli šampionat ali imamo problem s njim - malo je divlji pa skače na druge pse i potpuno poludi kad ode na izložbu. Eto, Emporio, ako si nekad u Srbiji i ako kažeš da si hendlovao, imaš poziv od mene da probaš sa mojim blesanom.

Evo ga:

http://i343.photobucket.com/albums/o469 ... arli-1.jpg

Baš me zanima šta ćeš za njega da kažeš.

Nina ne zelim blatiti covjeka,ali za mene nije uzgajivac koji ima 100 pasa,drzi ih u boxovima kao rasplodne kuje!Takodjer je uzg De Fortuna bila na izlozbi u VU i OS ove godine ako se ne varam i psi su im uzasno nesocijalizirani, vuku ko nespaseni.Bio je zuti muzjak koji ima urasao rep i jos jedan brindle. Ako se varam,ispravite me!Mozda je to bio drugi uzg iz Srbije ali koliko se sjecam pisalo je De Fortuna.Opcenito ne podrzavam uzgajivace koji imaju toliko pasa i drze ih u boxovima :( Iapk su to mali kucni psi,zna se koji psi "mogu" u boxu biti. Imam svoje misljenje jer su mi zivotinje uvijek ispred svega.

Tvoj muzjak nije socijaliziran pa ga ni najbolji hendler na svijetu ne bi mogao predstaviti.Poradi malo na tome,uzmi nesto sto najvise voli ,daj mu da ponjusi i onda to drzi u ruci i neka bude skoncentriran na to.Kad napravis 5 koraka a da on polako hoda i gleda u to ,nagradi ga.I tako povecavaj broj koraka ,a smanji nagradu.

Mislim da cu doci U Odžake na izlozbu ali kao gledatelj jer za izlaganje imam jednu kijicu minijaturnog jazavcara ali je u mladima,a necu vijati JCH SRB.Dan poslije je u HR specijalka lovackih pa ju na to vodim.A na izlozbe u SRB cemo kad udje u zrele. :wink:

Ako dolazite u ZG ja cu biti u subotu pa se mozemo vidjeti.To je lijepa izlozba sa 20-ak francuza.

@ Ben. super su glavonjice :)

@ Emporio - pa da, zašto blatiti. Inače, ja bih jako volela da vidim (bez ikakve ironije jer me najiskrenije interesuje) kako ljudi koje smatraš primernim odgajivačima drže Francuze? Volela bih da vidim mesto na kom ih gaje. Sigurno ima onih koji ove pse drže van svoje dnevne sobe...Volela bih da vidim uslove kako bih razrešila svoje dileme o razlikama između štancera i odgajivača. Čisto i da vidim u koju grupu sebe da svrstam jednog dana.

Inače, da se pohvalim, prvo štene iz mog uzgoja je juče otišlo svojoj novoj kući - u Austriju :D

http://i343.photobucket.com/albums/o469 ... y/LUI1.jpg

Znam da nisu neke perspektive, ali šta je tu je :)

Što se tiče mog Harlija (mi ga tako zovemo od kad smo ga kupili jer nam jako liči na oca), teško da ga možemo naučiti pokazivanju. On je ok kući, ok je kad ga kao vežbam na način koji si ti sad predložio, ali na izložbi - grom i pakao :evil: Uvek ga muž izvodi jer jednom kad sam ja probala, bio je gori nego ikad :(

Inače, u HR na izložbama nije bio De Fortuna nego Sirmiumkids i baš mi je žao što si takav utisak stekao o psima. Tigrasti je brat iz legla mog mužjaka i najobjektivnije - meni lično se jako dopada iako jeste malo krupniji, ali njih dvojica su pokupili dosta na oca pa me i čudi da ih tako komentarišeš jer ti se Harli of LB dopada...Žuti mužjak je isto odličan, krajnje objektivno. Čak je i on potomak jednog od mužjaka kog si pomenuo malopre, u prvom postu. Ako ne direktan, onda ima dosta iste krvi u rodovnicima, morala bih da pogledam da ne lupetam na pamet.

Ne znam, meni se Francuski buldozi generalno dopadaju, pa ne mogu reći ni za jednog da je loš jer volim rasu. U Srbiji ima baš dobrih odgajivačnica, ne mnogo, ali su dobre i daju dobre pse. Nimimi, Lazati, Sirmiumkids, De Fortuna...sve su dobre. Ja tako mislim, ne znam. E sad, socijalizacija je već stvar vlasnika...Ali za mene je vrlo nezahvalno reći da bilo koji od njih ne ume da socijalizuje pse. Sve što ja kao početnik smem da kažem za bilo koga od njih je - RESPECT!, zaista...

Super bi bilo da se sretnemo pa da prodiskutujemo, što da ne. Mi nemamo koga da vodimo na izložbe jer će Cookie biti za mlade tek u julu, pa ćemo tada...Ako ipak ne odlučimo da probamo sa Harlijem još koji put :)

Na zalost kod nas se i dalje puno popularniji štanceraj nego pravi uzgoj (čast izuzetcima) pa se nerjetko srecu francuski budlozi koji su totalno izvan standarda,bolesni i sl.

Nisam najpametniji i jos sam mlad i ucim, ali krecem se po izlozbama pa znam na sto sudci obracaju pozornost. Zadnji puta kad je sudio gosp Muntean jako je obracao paznju na nasadjenost usiju.Mnogi francuzi imaju lose nasadjeno i niko to od nasih sudaca ni negleda jer su vecina all rounderi i nisu dobri poznavatelji pasmine. Evo jedne MULTI CH kujica koja ima dobro nasadjene usi.

http://i312.photobucket.com/albums/ll34 ... v_3192.jpg

Inače, u HR na izložbama nije bio De Fortuna nego Sirmiumkids i baš mi je žao što si takav utisak stekao o psima. Tigrasti je brat iz legla mog mužjaka i najobjektivnije - meni lično se jako dopada iako jeste malo krupniji, ali njih dvojica su pokupili dosta na oca pa me i čudi da ih tako komentarišeš jer ti se Harli of LB dopada...Žuti mužjak je isto odličan, krajnje objektivno.

Ispricavam se,nisam bio siguran pa sam te i molio da me isparvis.Cuj vidio sam kak se krecu psi pa mogu i komentirati.To je bila vuča u ringu.Zuti muzjak o kojem ja govorim ima jako usadjen rep,gotovo da nema rep.mislimo li na istoga?Dobio je 4 u OS!

Ok, ali treba da vodiš računa i o tome u kom momentu pas pokazuje uši. Kad se raduje, kad se iz nekog razloga uplaši...francuz zabaci uši malo unazad i tada izgleda da su 'loše usađene', 'razroke', svakakve komentare sam čula :) A i šampioni bace uši na stranu kad dođu pred sudiju...

Ovo štene koje sam pokazala drži ušice kao strele :) Super su mu usađene ali ga ja na ovoj slici držim metar osamdeset od zemlje što je njemu potpuno neprirodno pa se uplašio...njegova majka ima savršenu glavu, odgovorno tvrdim. Čak za nju mislim da je besprekorna u svakom pogledu. Novi vlasnici ovog šteneta su mi obećali da će mi redovno slati njegove slike. Baš me zanima u kakvog psa će izrasti. Btw, i njegova majka i njegov otac su De Fortuna. Evo, ako imaš živaca i strpljenja, hajde da ga pratimo pa da učimo zajedno. E jednom kad naučimo, možda ćemo i moći da si dozvolimo luksuz kritikovanja, a? :)

Ne, nisam SIGURNA da govorimo o istim psima. Fortuna sigurno nije bio, a za ove druge sam samo pretpostavila. Sad kad kažeš da nije najbolje prošao (žuti), baš imam dilemu jer je taj pas na kog ja mislim tek počeo da kupi sve najbolje po Srbiji...

Probaj da izguglaš ako te interesuje...

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this