Sign in to follow this  
connz

French Bulldog, Francuski buldog, Sekcija 11, FCI 101 1. deo

Recommended Posts

Ovo ce biti jos jedan pokusaj da pokazemo Harleya... :oops: <a  href=%7Boption%7Dhttp://img242.imageshack.us/img242/6933/quirinusofsirmiumkids8sv4.th.jpg' alt='quirinusofsirmiumkids8sv4.th.jpg'>

[attachment=1]Quirinus of Sirmium Kids6.jpg[/attachment][attachment=0]Quirinus of Sirmium Kids8.JPG[/attachment]

Evo, nadam se da smo konacno uspeli...Ovo nisu Harlijeve najbolje fotke, ali bas mi je bilo stalo do toga da ga ovde 'okacim' :) On ima dve godine i za koji dan ce postati tata.

By the way, ako nije problem, super bi bilo ako bi nam neko od vas dao pokoji savet u vezi novog legla (tipa gde i kako je najbolje smestiti kuju sa malima...)

22X2TD66qG.jpg

World Winner CACIB - Dog BOB A'VIGDORS BISQUIT VENCEDOR(f. Exqusite de la Parure x m. A'Vigdors Fira Firuzi Fiori)

ytN7WtgRjy.jpg

World Winner CACIB - Bitch ZON MIREKL ROKET BOMB(f. Racadi Sea Rex x m. ZON MIRACL LITTLE LADYBIRD)

Znala sam da cete prestati da postujete na ovoj temi kad se ja ukljucim! Kakav baksuz! :D

Vidim da bas i ne mozete da se razumete najbolje jer su jezici ipak razliciti...Ali slika je 1000 reci :)

Toliko mi se caska sa vama ljudi da mi nije problem ni caskanje na engleskom ako treba.

Ozbiljno!

Ovo su fenomenalni psi na ovim fotkama gore! Bez dileme.

U vezi s tim, mene zanima kako formirati jedno stene u ovakvog psa?

Odakle mu toliki mishici? Koju hranu mu dajete i kako ga hranite? Kojim ritmom?

Sve ovo me zanima iz razloga sto moj pas NECE da jede kako bih ja volela, muku mucimo s njim od kad je bio stene. A non stop je u frci nekoj. Stalno u akciji, trci, skace, nema mira, a nije takav kao ovi.

Mozda postoje razni tipovi francuza?

Od srca se nadam da cete probati da mi odgovorite na ovo pitanje.

ninagoxy

Da počnemo pri hrani.Mi našim francuzima dajemo eukanubu.Ako očeš da ti pas bude imao veču težu probaj sa royal canin briketima jer imaju več masnoče od eukanube.Inače mi smo jako zadovoljni sa eukanubu tako da jim dajemo samo te brikete.Problem što ti pas neče jesti je sigurno u tome jer mu dajete različito hranu pa vas vaš mališan iskorištava.To sam primetio i kod svojih pasa tako da znam kako to izgleda kad pas neče jesti.

A što se tiče mišične mase kvalitetni briketi i trčanje. A puno mu je sigurno prirođeno.

Pas se inače razvija tamo do starosti 2 g. neki i dalje.

Inače francuzi jako obožavaju hranu tako da tu ne bi smeo bit problema oko toga.

Nisam te pitao sa koju hranu ti hraniš tvog francuza?

L:p.Benjamin

Evo nas ponovo!

Hvala na odgovoru, Ben :)

Pa u principu, razlicito ga hranimo. Ali to je samo zato sto je uzasno probirljiv i sto nece da jede istu hranu duze od nekoliko dana za redom. Svuda sam procitala da su jako prozdrljivi i skloni gojenju, a ovaj nas ni jedno ni drugo...

Evo nas ponovo!

Hvala na odgovoru, Ben :)

Pa u principu, razlicito ga hranimo. Ali to je samo zato sto je uzasno probirljiv i sto nece da jede istu hranu duze od nekoliko dana za redom. Svuda sam procitala da su jako prozdrljivi i skloni gojenju, a ovaj nas ni jedno ni drugo...

Ja potpuno razumijem tvog psa pa nije on lud da bi jeo isto hrano duže vreme jer zna da če dobit drugo hrano.U stvari on ikorištava tvoju dobrotu.Ja vjerujem da ga ti jako voliš i možda misliš da mu sa time radiš veliko uslugu ali to nije dobro za psa zato probaj sa kvalitetnimi briketi i vidjet češ uspjeh.

L.p.Benjamin

Dobro, hajde da probamo. Planiramo da mu kroz nedelju dana dovedemo drustvo - jednu sestonedeljnu kujicu, pa s obzirom na to da cemo kod nje morati poraditi na sticanju raznih navika, videcemo da li ce i on uspeti da se odvikne od svojih :)

Mi smo danas bili sa našo Lisso kod veterinara na ultra zvoku i vidjeli 4 male bulldoge.

Slike možete vidjet na : http://www.doggebenson.net/htmlfrancoski/index-4.html

L.p.Benjamin

Jel porodjaj blizu?

Pusti ultra-zvuk,hocemo fotke :!: :wink:

Evo nekoliko od mog 10-omesecnog steneta:

http://i37.photobucket.com/albums/e66/s ... 0mes-1.jpg

http://i37.photobucket.com/albums/e66/s ... A10mes.jpg

http://i37.photobucket.com/albums/e66/s ... 0mes-2.jpg

Guest Ana G

Bravo!!! Mali je pravi lepotaan ali mene je najvise iznenadila vasa sreca kad ste osvojili BOB :wink:

Pa da li ste vi videli kolicka je ona spram onih muzjaka? I to nam je jos prva izlozba u razredu mladih.

Ja sam laik sto se francuza tice. Meni je jedan odgajivac rekao da je nasa Minika vise izlozbeni tip, nego kuja za priplod. I jeste sitna, ali je nekako kvadraticnija i sa pravom ledjnom linijom, te me vise podseca na nekog malog rotvajlera (sto se gradje tela tice, mozda i zato sto je black brindle). Kada smo je mi uzimali, trazili smo pre svega ljubimca, pa smo sa namerom izabrali nju, kao najmanje stene u leglu. Kojim putem ce njena izlozbena karijera ici, videcemo. U svakom slucaju, ludi smo za njom.

Ja sam laik sto se francuza tice. Meni je jedan odgajivac rekao da je nasa Minika vise izlozbeni tip, nego kuja za priplod. I jeste sitna, ali je nekako kvadraticnija i sa pravom ledjnom linijom, te me vise podseca na nekog malog rotvajlera (sto se gradje tela tice, mozda i zato sto je black brindle). Kada smo je mi uzimali, trazili smo pre svega ljubimca, pa smo sa namerom izabrali nju, kao najmanje stene u leglu. Kojim putem ce njena izlozbena karijera ici, videcemo. U svakom slucaju, ludi smo za njom.

Pa sad, jedva cekam da za sebe mogu da kazem da nisam bas laik :) Ipak, malo mi to deluje zbunjujuce - vise izlozbeni tip nego kuja za priplod jer vlasnici izlozbenih kuja, pod uslovom da ona nije iskljucivo ljubimac, jedva cekaju da je napare sa dobrim (isto tako izlozbenim muzijakom) da bi imali kvalitetne stence...Doduse, ovo govorim iz licne perspektive - ja bih tako, verovatno.

Ja imam muzijaka oko kog se bas trudim i sad izgleda daleko bolje nego ranije. On je, recimo, bas velik i jedva cekam da mu nadjem tako jednu kompaktnu, kockastu, malu kujicu jer mislim da ce stenci biti savrseni. Sem toga, on je brindle, pa bi mu jedna zuta ili bela tako mala verovatno dala stence raznih boja, sto isto tako zavisi i od boja predaka itd itd...

I mi smo njega uzeli striktno za ljubimca, ali smo se u medjuvremenu jako zainteresovali za rasu, pa sad otprilike imam za cilj da raznim miksanjem dodjem do pravog izlozbenog psa. Genetika je cudo, ali i odgoj, hrana, masa stvari...

E sad, u Srbiji na izlozbama skoro uvek prevagne licni ukus sudije jer ih bude malo specijalizovanih bas za Francuze nego budu all rounderi ili u najboljem slucaju za devetu grupu. Zato ja najvise verujem specijalkama i klupskim izlozbama kao sto je ona u S. Pazovi u aprilu mesecu (FMBC klupska), tamo je ove godine bio sudija iz Francuske i vidis da covek bas zna kako da ih gleda i kako da ih oceni.

Ma, ima o tome da se prica i prica...

Svakako, jos jednom cestitke za rezultate i mnooooogo srece ubuduce :)

Nasa Fifa stala JuniorCh Bulgaria

13.09.2008 CAC Stara Zagora sudia Katrin Lebre

CW, BJ, BOB , BOG 3

525819de5b08t.jpg

14.09.2008 CAC Stara Zagora , sudia Radko Rojter (Slovenia )

CW, BJ, BOB , BOG 2

8033b55e7b31t.jpg

a0729040fbf7t.jpg

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this