Sign in to follow this  
dragoljub

Njemacki Ovcar (Deutscher Schäferhund) - 10. deo

Recommended Posts

@Dig.iTallEVIL

Kali jako lepo izgleda, a i slike su izuzetno kvalitetne. Nisam nikada video tako lepog crnog ovcara. Nemoj joj samo reci sta sam napisao, da se ne uobrazi :P

Hvala Dejane :) eto uspela sam da uhvatim par normalnih trenutaka, a to jako teshko poshto ona nema mira ni 2 sekunde :mrgreen:

Jel ima nekih novosti sa tvojom Elom? Ili je na zasluzenom letnjem raspustu :)

E ovako zanima me da li nemacki ovcar sa x nogama moze da ucestvuje na izlozbama?

Ako neko zna koliko kosta snimak kukova i laktova?

Tehnicki psa mozes prijaviti, ali ako je sudija posten pas ce biti diskvalifikovan. To se smatra velikom manom kod bilo koje rase i takvi psi se isljucuju iz uzgoja...makar bi tako trebalo da bude teoretski.

Pozdrav :wink:

@Elto,

Sve slike koje si postavio su slikane bocno, tako da je neprimereno komentarisati stvari koje se ne vide. Najbolje je da snimis psa kako hoda prateci ga od pozadi i tu cemo svi mnogo vise videti. Skoro @Goran011 postavio nesto tako, pa pogledaj kako to treba da izgleda (i snimak i noge). Mada ako kazes da mu se noge 'sudaraju', to na zalost moze biti samo jedno.

Zelim samo da ti predocim jos jednu stvar, a to je da nema veze sto je stene i ima samo 6 meseci, jer price sad ima X noge, a kad poraste imace normalne jednostavno ne drze vodu. X noge ostaju X, tokom celog pseceg zivota.

Za strucno misljenje je naj bolje da dobijes od sudije koji se razume u ovu rasu,znaci ako mozes vodi ga na izlozbu i dobices strucni opis psa. Sad u avgustu ima C.A.C u Zrenjaninu sudi Sudija Obrad Djokic pa izvolite,pametno je i posmatrati i slusati sudiju sta prica i ako ne vodite psa.

Pozdrav svima (nod)

Za strucno misljenje je naj bolje da dobijes od sudije koji se razume u ovu rasu,znaci ako mozes vodi ga na izlozbu i dobices strucni opis psa. Sad u avgustu ima C.A.C u Zrenjaninu sudi Sudija Obrad Djokic pa izvolite,pametno je i posmatrati i slusati sudiju sta prica i ako ne vodite psa.

Pozdrav svima (nod)

A kada je izlozba u Zrenjaninu jel se zna datum i mesto ,mozda bih mogao da dodjem bez kuceta samo da gledam?I jel se zna gde moze da se kupi knjiga od Obrada Djokica o nemackim ovcarim,cuo sam da je dobra......

@Beli.pastuv ja sam postavio psa kojem su se noge sudarale i taj pas je imao dizplaziju kukova,a goran je tvrdio da to moze da s popravi .Dok ja tvrdim da anatomija uvek ostaje ista , postoji mogucnost da ce pas to ispraviti sa 6,7 meseci, znam par N.O koji su isli tako pa su sa 7meseci vec imali bolji hod.

@Beli.pastuv ja sam postavio psa kojem su se noge sudarale i taj pas je imao dizplaziju kukova,a goran je tvrdio da to moze da s popravi .Dok ja tvrdim da anatomija uvek ostaje ista , postoji mogucnost da ce pas to ispraviti sa 6,7 meseci, znam par N.O koji su isli tako pa su sa 7meseci vec imali bolji hod.

Pas koji ima displaziju imaće je uvek i to da popraviš nemožeš,a što se tiče zadnjih nogu tu ima više faktora tako da moraš da se usresrediš na problem koji imaš!

Protector,citajuci mnogo po netu i konsultovanjem sa iskusnijim ljudima,mozes utvrditi da stenetu ne mozes,ali ne mozes utvrditi displaziju,jer stene sa 4 ili 5 meseca nema razvijene misice i labavo je jos,kao sto je i moje.

Goran011 me je posavetovao sta da radim i mogu slobodno reci da se znatno poboljsalo(treba jos da se poradi :oops: ),psa sam vodio po travnatim terenima i plivao je mnogo,za koji dan cu postaviti 2 snimka, jedan snimak od pre dva meseca i jedan od ovih dana, pa da pogledate ...

P.S: Displazija se utvrdjuje samo rengenskim snimkom,sto sam naucio na ovom i ostalim forumima...

Ja sam postavio i rekao da se tvoj pas kretao kao tvoj ,i rekao da postoji mogucnost e sad napisao sam da ce se popraviti sa 7 meseci jer znam dosta N.o koji su popravili kretanje sa 7 meseci .

Inace da li neko zna koliko n.o od 8 meseci moze da se seta i koliko je preporucjivo bez povodca po njivama treba mi u kilometrima

Glupost ... citiraj gde sam napisao da displazija moze da se popravi ... komentarisao sam post clana Sebastian tj. snimak koji je on postavio i njegovog psa, a ti si tvrdio da ima displaziju i to na osnovu video snimka ako se dobro secam :roll:

Glupost ... citiraj gde sam napisao da displazija moze da se popravi ... komentarisao sam post clana Sebastian tj. snimak koji je on postavio i njegovog psa, a ti si tvrdio da ima displaziju i to na osnovu video snimka ako se dobro secam :roll:

Izvini greskom sam napisao displazija mislio sam na krive noge, inace taj pas koji sam postavio je imao isto krive noge ali je imao displaziju i ugradjen mu je koliko sam ja razumeo plasticni kuk

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this