Sign in to follow this  
dragoljub

Njemacki Ovcar (Deutscher Schäferhund) - 10. deo

Recommended Posts

Shepard pa nije on bas mali on (6 meseci mozda i vise),ja sam mom kupio tu ovcarsku davilicu jer je platnenu ogrlicu vec prerastao(moj ima 5 ipo meseci),

cuo sam da manje steti dlaku ovcarska davilica nego platnena ogrlica,e sad je na tebi da odlucis.

1.Esad ja imam jedno pitanje ovaj kozni povodac za izlzbe koliko treba biti dugacak,i znate li mozda koliko kosta?

P.S Kupi taj aparat i slikaj ga da vidimo malca :P

Shepard pa nije on bas mali on (6 meseci mozda i vise),ja sam mom kupio tu ovcarsku davilicu jer je platnenu ogrlicu vec prerastao(moj ima 5 ipo meseci),

cuo sam da manje steti dlaku ovcarska davilica nego platnena ogrlica,e sad je na tebi da odlucis.

1.Esad ja imam jedno pitanje ovaj kozni povodac za izlzbe koliko treba biti dugacak,i znate li mozda koliko kosta?

P.S Kupi taj aparat i slikaj ga da vidimo malca :P

Za izložbe se koristi kožni podvodac 3 metra i širine 11mm,a cijena u Njemačkoj je oko 21 eura.

Inače imaš na ovom linku sve što ti treba profesinalno sa cijenama ,tako da se možeš orijentirati.

Cao svima. Danas mi se kuja okotila :inlove: I hteo sam da pitam, dva steneta imaju na shapama tj na vrhovima prstiju bele dlake. Hoce se ta bela dlaka izgubiti? Ako nece,koliko to nije dobro? hvala svima (y)

Cao svima. Danas mi se kuja okotila :inlove: I hteo sam da pitam, dva steneta imaju na shapama tj na vrhovima prstiju bele dlake. Hoce se ta bela dlaka izgubiti? Ako nece,koliko to nije dobro? hvala svima (y)

Ne mogu ništa da ti garantujem,jer svaki pas je jedinka sama za sebe,ali ja sam u leglu imao jednu ženku,koja je po meni bila najslabija,najslabije boje i koja je na šapama imala belu boju,međutim sada je ljepša od ostala 3 zajedno,zaista jeste tako,uskoro ću postaviti i njene fotke.

Cestitamo na prinovama i da uzivate u odgoju stenaca (rofl)

Za belo na vrhu sapica nije nista strasno vremenom ce se izgubiti,uzivaj u njima :kiss:

Cestitam na prinovama i ne brini nista sto ima beline na sapama to se sve povlaci i prelazi u zuto.

Ta ogrlica je ovcarska davilica i imas je kupiti po pet shopovima i po pijacama. Kao i taj povodac, koristi se za izlozbe, mada mnogi (ukljucujuci i mene koriste i za setnju). Ja bih ti preporucila s obzirom da je stene, laganu platnenu ogrlicu i povodac, nista skupo posto ce prerasti ubrzo.

Pozdrav :wink:

Ne bi se slozio za platnenu ogrlicu. Ne dozvoljava da dlaka normalno "dise" i podpari se. Za stenad je najbolja ovcarska ogrlica i povodac od kanapa ili koze duzine 10 metara.

Ta ogrlica je ovcarska davilica i imas je kupiti po pet shopovima i po pijacama. Kao i taj povodac, koristi se za izlozbe, mada mnogi (ukljucujuci i mene koriste i za setnju). Ja bih ti preporucila s obzirom da je stene, laganu platnenu ogrlicu i povodac, nista skupo posto ce prerasti ubrzo.

Ne bi se slozio za platnenu ogrlicu. Ne dozvoljava da dlaka normalno "dise" i podpari se. Za stenad je najbolja ovcarska ogrlica i povodac od kanapa ili koze duzine 10 metara.

Zavisi koliko se drzi na psu. Ja nisam za to da ogrlica stoji sve vrijeme na psu, vrijeme koje pas provodi u setnji nije toliko dugo da mu napravi stetu. Naravno, ovo je samo moje misljenje.

Zavisi koliko se drzi na psu. Ja nisam za to da ogrlica stoji sve vrijeme na psu, vrijeme koje pas provodi u setnji nije toliko dugo da mu napravi stetu. Naravno, ovo je samo moje misljenje.

Upravo tako,šetnja psa može najviše trajati 2-3 sata,ito ne svaki dan,tako da kada psa puštate bez povodnika skinite mu i ogrlicu,ako je u boksu ili u kući takođe treba mu skinuti ogrlicu,znači,jedino kada šetate psa treba ogrlica,a rekao sam šetnja ne traje po cijeli dan,tako da mislim da je Anja u pravu i da nebi trebalo da bude nikakvih problema sa ogrlicom koju god izabraao.

Pozdrav

Upravo tako,šetnja psa može najviše trajati 2-3 sata,ito ne svaki dan,tako da kada psa puštate bez povodnika skinite mu i ogrlicu,ako je u boksu ili u kući takođe treba mu skinuti ogrlicu,znači,jedino kada šetate psa treba ogrlica,a rekao sam šetnja ne traje po cijeli dan,tako da mislim da je Anja u pravu i da nebi trebalo da bude nikakvih problema sa ogrlicom koju god izabraao.

Pozdrav

Cestitke (y) ... sto se tice belila vec su ti rekli, to ce vremenom nestati ...

Izvinjavam se sto upadam ovako na temu, ali ovo sam sa nekim morao da podelim.

Vozeci se danas kroz grad bajsom, video sam jednog NO, bio je prelep, umiljat, setao ulicom ali kako sam se priblizavao, video sam mu nesto na ledjima, kad sam prisao blize, imao sam sta i da vidim, cela ledja nemaju kozu, tj polako zarasta, ali je odvratno, za malo nisam poceo da :cry: , mukica, ne izgleda mi mnogo staro, tj mozda ima do godinu dana mozda cak i manje, dosta je sitan, i tamnija mu je dlaka, izgleda da se poklao sa lutalicama, ne znam stvarno sta bi moglo da mu bude, meni ga je mnogo zao.

Ako ga budem i sutra video slikacu ga, pa cu Vam pokazati, naravno ako se Vi slazete sa tim!

Pozdrav! (cheers)

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this