Sign in to follow this  
dragoljub

Njemacki Ovcar (Deutscher Schäferhund) - 10. deo

Recommended Posts

Ove godine se nece odrzati.

Plan specijalizovanih izlozbi za nemacke ovcare:

1.MLADENOVAC 1.april

2.KRUSEVAC 21.april

3.NIS 12.maj

4.BACKA TOPOLA 20.maj

5.SABAC 27.maj

6.MILESEVO 24.jun

Zaboravio si na nas! Srbobran 15. april sudi Milan Hulo Slovakia

(doh) Bio sam u zurbi i pisao sam post na brzinu pa sam zaboravio Srbobran, Apatin i Morovic.

Sale iz tvog posta se dolazi do zakljucka da se izlozbe koje si naveo nece odrzati !!!

Za Mladenovac koliko do sada znam sigurno ce se odrzati, ispada da siris dezinformacije ili sam ja to pogresno protumacio ?

Ove godine se nece odrzati.

Plan specijalizovanih izlozbi za nemacke ovcare:

1.MLADENOVAC 1.april

2.KRUSEVAC 21.april

3.NIS 12.maj

4.BACKA TOPOLA 20.maj

5.SABAC 27.maj

6.MILESEVO 24.jun

Zaboravio si na nas! Srbobran 15. april sudi Milan Hulo Slovakia

(doh) Bio sam u zurbi i pisao sam post na brzinu pa sam zaboravio Srbobran, Apatin i Morovic.

Konkretno iz ovog posta se da zakljuciti da se navedene izlozbe nece odrzati ali sada vidim da je to u stvari bio odgovor za specijalku u Kacarevu...

Znaci samo se u Kacarevu nece odrzati a u gore navedenim hoce....

Nastade zabuna zbog pogresnog citiranja, tj neuspesnog :D

Plan specijalizovanih izlozbi za nemacke ovcare po odobrenju KSRS:

01.04.- Mladenovac

07.04.- Apatin

15.04.- Srbobran

21.04.- Kruševac

12.05.- Niš

20.05.- Bačka Topola

27.05.- Šabac

24.06.- Mileševo

16.09.- Državno prvenstvo-Morović

30.09.- Paraćin

07.10.- BONO-Bogatić ( najverovatnije se pomera za 29.09. ) kako se ne bih poklapao sa siegerom HR.

Sale iz tvog posta se dolazi do zakljucka da se izlozbe koje si naveo nece odrzati !!!

Za Mladenovac koliko do sada znam sigurno ce se odrzati, ispada da siris dezinformacije ili sam ja to pogresno protumacio ?

Konstantine ovo nece se odrzati odnosi se na Kacarevo, to je odgovor na pitanje. A ovo su specijalke koje ce se odrzati. Vec sam napisao zbog zurbe neke izlozbe sam zaboravio da napisem. Giga je naveo listu sa svim izlozbama. Ni u njegovoj listi nema Kacareva.

Svaki rezultat je za pohvalu, cestitam.

Ali smatram da nemackog ovcara ipak treba izvoditi samo na specijalizovane izlozbe. Sve ostalo su zablude i uzaludno trosenje novca na prijave, put...jer nikad tako necete znati gde je mesto odredjenom psu.

4-5 specijalki, saberete i podelite, tako vidite gde je mesto tom psu.

Bez namere da se neko oseti prozvanim.

Srdacan kinoloski pozdrav.

Da neko ne shvati pogresno, nikakva kritika nije upucena za kuju Alpha od Erakovica.

ta kuja je za pohvalu.

Moj post se odnosio na uopste C.A.C, C.A.C.I.B izlozbe i nemacke ovcare.

Svaki rezultat je za pohvalu, cestitam.

Ali smatram da nemackog ovcara ipak treba izvoditi samo na specijalizovane izlozbe. Sve ostalo su zablude i uzaludno trosenje novca na prijave, put...jer nikad tako necete znati gde je mesto odredjenom psu.

4-5 specijalki, saberete i podelite, tako vidite gde je mesto tom psu.

Bez namere da se neko oseti prozvanim.

Srdacan kinoloski pozdrav.

Delimično se slažem za specijalke ali po meni to važi samo za ljude koji su profesionalni ili polu-profesionalni odgajivači (oni kojima odgajanje nije primarna zarada, kod nas je to većina), a šta ćemo sa ljudima, kao ja, koji imaju jednog psa i za sada nemaju ambicije za više, a vole pse, vole da se druže, upoznaju druge ljude, stvaraju prijateljstva, tako da ne bih tako striktno odvajao NO, ko hoće da ide na cac-iće i cacib-iće (kako ih neko naziva) neka ide! (ovo se nije odnosilo na Alfu, pošto sam siguran da će ta kuja biti redovna na spec.)

Svako dobro! (handshake)

Delimično se slažem za specijalke ali po meni to važi samo za ljude koji su profesionalni ili polu-profesionalni odgajivači (oni kojima odgajanje nije primarna zarada, kod nas je to većina), a šta ćemo sa ljudima, kao ja, koji imaju jednog psa i za sada nemaju ambicije za više, a vole pse, vole da se druže, upoznaju druge ljude, stvaraju prijateljstva, tako da ne bih tako striktno odvajao NO, ko hoće da ide na cac-iće i cacib-iće (kako ih neko naziva) neka ide! (ovo se nije odnosilo na Alfu, pošto sam siguran da će ta kuja biti redovna na spec.)

Svako dobro! (handshake)

U potpunosti se slazem sa Vuceticevim postom. Svoje pse nisam izlagao na nekoj caccacib izlozbi desetak godina verovatno. Odem ponekad na cacib BG, i to vise da bi se video sa ljudima nego da bi gledao pse. I to samo zato sto mi je blizu. A od kad su prvi put strpali NO u onaj mali cetvrtasti ring koji ne prilici rasi, i predstavlja degradaciju rase i ljudi koji su izveli svoje pse. Od tad nisam otisao.

U tvom slucaju Max, buduci da imas jednog psa bi napravio kompromis. Ljudi koji pocinju sa odgojem treba da idu na sto vise izlozbi kako bi upoznavali ljude, druzili se, itd. Ali ne treba da ostaju na nivou cac i cacib izlozbi ukoliko zele da se bave odgojem. Dakle, kerung kao obaveza ukoliko zelimo psa upotrebiti u priplodu.

Ukoliko ne postoji motiv upotrebe psa u priplodu, tj. drzimo jednog-dva psa onako "za svoju dusu". Onda ne treba ni kerung. Ali je neophodno i prema rasi odgovorno nametati kao moralnu obavezu kerung za pse koji se upotrebljavaju u priplodu. Kazem "moralnu" jer jos uvek na zalost i stetu rase, nije obavezno na ovim prostorima. Ali ne treba sumnjati da ce uskoro postati.

Nema kompromisa, zbog kompromisa rasa već duže vreme ne napreduje čitajući postove, moraju tačno da se odrede pravila "igre", što će biti veoma teško kao i sve u našoj lepoj zemlji! Sad ako bi hteli da mi napišete šta je sve potrebno za kerung, nešto sam sam shvatio ali veći deo nisam, od a do š ili ako je lakše dajte neki link da pročitam, znam sigurno da nije nimalo jednostavno ni lako, ali opet terati sve vlasnike NO da imaju to, mislim da je krajnost, a po meni svaka krajnost nije dobra, svakako treba urediti i taj deo rase u koju spadam ja sa svojim psom i većina ljudi na ovom forumu, kao na primer obavezni snimci kukova, laktova, dnk, prijava svakog parenja... i još stvari koje stvarno mogu da pomognu u unapredjenju rase! Nadam se da sam bio jasan.

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this