Sign in to follow this  
VeljkoSpic

Frizeri za malog nemackog spica / pomerianca

Recommended Posts

Zdravo svima. :wink:

Procesljao sam forum i nigde nisam mogao da nadjem bilo koju temu koja se bavi ovim ili slicnim problemom.

Ja imam malog nemackog spica, i zanima me ako bilo ko zna gde je moguce odvesti ovakvog psa kod frizera koji ima iskustva sa ovom rasom i koji poznaje standard? Okupao sam je juce, da bude oko 2 nedelje pred Beogradsku izlozbu (jer su mi tako svi vrhunski odgajivaci rekli) da bi joj se dlaka smirila do izlozbe, ali medjutim ona je sve zacupavela.

Super je to sto ima puno dlake, nemojte me shvatiti pogresno :grin: , ali ima i tamo gde ne treba. Spicevi se sredjuju vrlo malo, samo radi higijene i da izgledaju doterano. Sa obzirom da je ovo moj prvi spic, nisam iskusan u grooming-u ove rase.

Treba mi neki salon koji ima iskustava sa ovom rasom, koji zna da sredi spica. Google-ovao sam do beskonacnosti, ali niko u Beogradu nije se istakao. Mnogi saloni znaju da sisaju i sredjuju samo ove ''popularne'' rase, a rase koje nisu bas ceste retko ko zna. Zelim da moj pas bude profesionalno sredjen kod nekoga ko poznaje ovu rasu.

Znaci, psu samo treba malo sisanje za izlozbu. nesto ovakvog tipa:

http://www.bbstinywonders.com/Dokumenter/PomeranianGrooming.pdf

Ja bih rado voleo da sam mogu ovo da uradim, ali ne bih da se isprobavam na svom psu i to bas pred izlozbenu sezonu.

Hvala vam puno na bilo kojoj pomoci! :)

Ako hocete dobro sisanje, kod nekog ko stvarno zna sta radi, a nije vam problem da odvojite malo vise nego za obicnog frieza onda idite kod Sashe Riessa , ima salone u novom sadu, beogradu i jos nekim mestima u srbiji.