Sign in to follow this  
Dom

Dnevni meni a la balkankinology chefs 37.deo

Recommended Posts

nebica933-čestitke za mališane... (clap)

2702m5.jpg

60 dinara/kg. Zarad procene velicine, ovo je ona najveca Zepter serpa pre nego sto predje u lonac :mrgreen:

Ah... :( blago vama,poređenja radi: takva leđa sa sve šijom i trticom od belih koka kaja su izuzetno velika i mesnata u Vš koštaju 98din,samo leđa pil (a kao da su golubija) su oko 120,dok srca i jetra al smrznuta 179,sveža jetra 290 a tih ostataka ni nema pošto odlaze u mleveno sa glavama itd i košta od 30-56din. Uzas... kakva pljačka!!! :shock:

1-pitanje,a to su dve stvari :oops: : šta mislite o crvenim kokama u ishrani? pošto ih mogu dobiti po 130 očišćene. I za Dianu ili sophi ili ko već zna vezano za tu takozvano "kalciumsku bombu" koju količinu tih pihtija uz ostalu hranu bi trebao davati svom rottu koi će uskoro 10god (thinking) i naravno imamo prob sa kukovima već neko vreme a sad već polako i laktovima... :( Inače,odrasli smo na kuvanoj hrani,uz nekoliko neuspelih pokušaja dehidrata zbog obostranog NE zadovoljstva vratili se domaćoj kuh... I sad uz vašu ne sebičnu pomoć,istu na obostrano zadovoljstvo usavršavamo i dopunjujemo svakodnevno,a planiramo preći i na sirovu...

Uh... (whew) al se ja raspisao :giggle:

U Rodi kupila smrznuta guščija leđa iz Mađarske po 58 din kg, da vidim kakva su. Dosta su "oguljena", ali ono što ostaje može da prođe, u celini su manje masna od pilećih, ali su koske tvrde ko kamen (skoro)... Međutim, supa od tih istih leđa je :P

Ova leđa su samo za odrasle pse jakih vilica :wink:

Kad ste krenuli...U NS na pijaci kupujem pileća leđa za 70 din, nogice po 40 (ima i u Matijeviću), glave po 40, defiletirane koske od belog mesa po 40 dindži... Mada, u poslednje vreme ipak psi najviše vole jedu juneće grkljane po 67 din kilo (nisam im davala tako često, pa se uželeli :wink: )...Pa ondak juneća jetra 90 din kilo, juneće srce po 186 din, svinjsko srce (kuvano) po 156 din, brizle :twisted: kilo 210, "beli bubrezi " :oops: po 146 din kilo...i tako to.

I naravno, sir urdu po 160 din kilo (ima u Rodi tokom nedelje, vikendom ne)

Predlog 1 - krisb - 2 (Jelena,Diana)

Predlog 2 - Diana - 3(Nebica933,BrunoRot,Sale)

Predlog 3 - Digi - 3 (Pop,krisb, sophy)

Predlog 1 - krisb - 2 (Jelena,Diana)

Predlog 2 - Diana - 6(Nebica933,BrunoRot,Sale, aa,zita, Ćubi)

Predlog 3 - Digi - 3 (Pop,krisb, sophy)

e sad se i meni jedu ćevapi

:mrgreen:

ps. Digi, ona nema problema sa lukom u ćevapima?

One psece pihtije. U originalu, trebalo bi da se i sitne kosti raspadnu, ali evo, ni 20i put ja to ne postizavam :oops: al` nema veze, ima u njima brdo hrskavice i svega sto je iscurelo is koskica, plus meso, naravno, i to dosta mesa. Dobiju po kockicu dnevno, ne hrane se time.

Za ostale detalje pitaj Sophy, ja samo sledim recept :oops:

One psece pihtije. U originalu, trebalo bi da se i sitne kosti raspadnu, ....

Diana to su svinjske, a ne pseće pihtije (lmao) .

A kosti ti se neće nikada raspasti, hrsksvica i jeste glavni "šmek". Stavi nešto zeljenjave i jedno-dve dimljene nogice ili još bolje uvca, i eto delikatesa za humanoide

ps. Digi, ona nema problema sa lukom u ćevapima?

jok :) shto je vrlo zanimlivo obzirom da ona od sirove pilece koze dobije meku stolicu (wonder) al cevpachici joj nisu smetali :mrgreen:

Nego sad kad spominjesh da tvoji retko kad dobijaju kosti da jedu, jesi li razmishljala da nije mozda to razlog njihove meke stolice? Mozda da im ubacish pileca ledja bar svaki drugi dan ako ti je problem da im dajesh velke junece zglobove.

hm....

kod nas postoji nekoliko problema

kosti mogu da dobiju samo kada je dovoljno toplo da jedu na terasi (inače će ari napraviti pokolj)

takođe, ako jedu kosti zajedno sa mesom dobiju zatvor pa proliv (uglavnom ari)

a ja ne mogu svaki dan da napravim dovoljno veliku razliku između užine od kostiju i normalnog obroka......

u najboljem slučaju mogu dva puta nedeljno tako da jedu

evo, sinoć su dobili koskice u obroku i ari je opet imao mrljavu veliku nuždu

:mrgreen:

mi opet minimal meni

- juneća rozbratna

- žumance

- mlad beli sir

- smrvljena golica

- susam

- peršun

Na žalost, uspela sam da uploud-ujem samo Reinu činiju

068.jpg

I ja se se sutra igram, nemam sad USB kabl da prebacim sliku.

Sad ja i Ghandi bili u šetnji takav šok sam doživjela da je to nevjerojatno :shock:

Izgleda da se pojavio neki banjalucki Dzek Trbosek, šetali mi, i vidim ja Ghandi stao, njusi nešto, ja pogledam šta je, kad ono neko ubio NLT-a, i isukao mu crijeva, i prebacio preko njega. Ja se slogirala kad sam vidjela, nevjerojatno, sad još vise mrzim ljude :mad::mad::shock:(n)(n)