Recommended Posts

Nas treci Temelj za lov Divlje Svinje a i rad na Krvnom/Ranjenom-Tragu..Balkanski (Srpski) Gonic

... "Birka" Cati vom Balkanhoff. Kuja, koja zivi u Kuci i u dvoristu. Ovom serijom slika, pokusacu da vam docaram jedan zanimljiv i duhovit prizor. Birka sa "Jastukom. Slikano kroz prozor dnevnog boravka...:grin:

2-100_0357.jpg

...glavom na "jastuku"

1-100_0368.jpg

...samo da se dohvatim onog Vepra... :roll:

2-100_0370.jpg

...kakvo je to "skljocanje" :?

1-100_0361.jpg

...hmmm

3-100_0372.jpg

...svrbi me koza od tog "skljocanja"

4-100_0373.jpg

...nemoze "covek" na miru da odrzi Sjestu.

5-100_0374.jpg

...sad mi je preglupo... Caos, odoh ja a vi i dalje "Skljocajte" do mile volje.... :mrgreen:(lmao)

Pozdrav Zubane!

Nek je sa srećom početak predstavljanja odgajivačnice, nisam stigao pre kad ono već 4 strana.

Ipak nije mi loše prolazno vreme 4 puta brže od tebe :mrgreen:

Pošto sumnjam da bi ti pokazao ove slike, evo ja ću malo da te maltretiram i nateram da objašnjavaš, šta je šta.

anoily.jpg

IMG_4436.jpg

IMG_4438.jpg

100_1967.jpg

Dobar ti pogled

Aca 037 :arrow: Hvala sto si postavio ove slike. Ja ih verovatno nebih postavio... :mrgreen:

Sad kad su vec tu,pojasnicu sta je sta:

1.) Slika sa godisnje skupstine JGV-Oldenburg-a. Odlikovanja za Pse koji su uspesno polozili Ispite 2010. (slikao "mali"!!! :roll: )

2.) "Mali" i ja na Internacionalnom Jesenjem Uzgojnom Ispitu u Kovin 2011. :grin: ...sa odlikovanjima JGHV, KSS i Srpskog DD Kluba.. :roll:

3.) Zlatno Odlikovanje, dodeljeno od strane Nemackog-Lovno-Kinoloskog -Saveza (JGHV), za unapedjenje Lovne-Kinologije. :roll:

4.) Ja, sa "Rogovima"... :oops::mrgreen:(lmao) ...Kralj-Lova za ovu, 2011./2012., godinu u jednom Lovistu...

Uvek dobar pogled. (handshake):oops::grin:

ZUBAN :arrow: Imenjače, meni je poslednje odlikovanje VRH (rofl)(rofl)(rofl)

Hvala ime, u sustini i meni. Ma da uz dugogodisnje iskustvo i uz pomoc dobrih Pasa nije vise neka redkost. ... najdraza, mi je 3.. Zato sto sam je dobio kao zahvalnicu/priznanje i nisam mogao da je "Osvojim"...imao sam srecu, a mogao sam i ceo zivot cekati na nju, a da mi nikad nebude dodeljena :wink::oops:

pzz.

Arko DKK

na Reviji Priplodnjaka, 2008. godine.

08-100_0152.jpg

...nazalost iz daleka slikano :mrgreen::oops:

07-100_0151.jpg

...sam, odlozen i ceka do sutra ako treba.

06-100_0150.jpg

...izuzetan karakter i bice. Imao je moje bezgranicno poverenje. Dete pored njega a on nista... (y)

...jos par utisaka sa te Revije.

10-100_0158.jpg

...Arko, sam, odlozen na svom lezistu. Dok sam se "setao" sa Sinisom Vukanovic i drugima po Hali, ARKO je 3 sata sam "IZKLJUCEN" cekao. Nije nikog ujeo, nije reagovao na druge pse, nije napustio satima svoje mesto. Iako je bilo nekoliko "Badze", koji su u prolazu hteli da nasrnu na njega. A on je za njih imao samo umorni "osmeh" i 1/4 oka...ako uopste. (y):grin:

11-100_0159.jpg

...utisak iz Sportske hale. Na mesto br.3 se vidi Arko.

09-100_0157.jpg

...josutisaka sa Revije Priplodnjaka.

12-100_0160.jpg

uvek dobar pogled

(handshake):grin:

Najvaznij Ispiti Deutsch Drahthaar-a u Maticnoj Zemlji

Principijalno, se moze reci da postoje Dve vrste Vaznih Ispita za DD i svestranost.

a) Uzgojni Ispiti (VJP,HZP, AZP i Derby)

B) Radni Ispiti (VGP,Sw., itd.)

Nemacki Lovno-Kinoloski-Savez (JGHV) je sagradjen na takozvanom "Cetiri boda Sistem" (od 1-4 bodova po predmetu) . Po principu danasnjeg DERBY-ja, kod Kratkodlakog Nemca(DK) . Znaci od samog osnivanja JGHV-a, pa do danas, zaSvestrani Radni Ispit VGP, za koji je iskljucivo JGHV zaduzen, koristi se taj sistem vredovanja. 0 i 1= Nedovoljan, 2= Dovoljan, 3= Dobar, 4= Vrlodobar. Da bi se iztakli odlicni radovi, koji se relativno redtko dodeljuju, a da nebi doslo do "Lova" na Bodove :!: izmisljeno je i primenjuje se ocena 4H = 4 Odlicno= 4 boda i odlican :idea: Isti sistem bodovanja/vredovanja su koristila i Uzgojna Drustva/Udruzenja, koji su kao jedini zaduzeni za uzgoj svoje Rase koju zastupaju. Znaci isto od samog pocetka, pre vise od 100 godina. Uzgojno Drustvo Deutsch Drahthaar (VDD) je pe oko 30 godina, doslo do zakljucka da, "4 boda Sistem", ne pruza mogucnost, da se Urodjene Osobine vreduju i stime preciziraju, jer se nemogu koristiti + i - . Pa su zato izmislili "12 boda Sistem", ali samo za Uzgojne Ispite :idea: :!: Posle nekoliko godina isprobljavanja, DD je usvojio da se nadalje Uzgojni Ispiti boduju po novom "12 boda Sistemu". Za kratko vreme su i ostali uveli isti Sistem Vredovanja, osim DK, koji i danas koriste za sebe Stari "4 boda sistem". Oba Sistema imaju svoje jacine ali i slabosti. "4boda Sistem" vreduje "Grubo" i ne dovoljno precizno jer ne dozvoljava uci u male detalje, koji su cesto vrlo vazni, ali zato sprecava "Zlu Krv" i "Lov" na bodove (...ko ima vise bodova), natecanje, prepucavanje itd....delimicno. "12 boda Sistem" je tu mnogo precizniji i pruza mnogo bolje vredovanje, jer dopusta ocene sa + ili - .Sa druge strane forsira, konkurenciju medju ucesnicima, Odgajivacima itd., sto se vremeno pokazalo. Iako se ovde vreduju psi Predikatima, Nedovoljan,Dovoljan, Dobar,Vrlodobar i Odlican, ali svaki prediklat u sebi sadrzi 3 moguca boda. Naprimer Dobar=7boda. Ali Dobar- =6 i Dobar + =8 boda itd. U zadnjih godina se primecuje sve vise, "Lov na bodove", iako se sa zvanicne strane i dalje striktno osudjuje svaki vid takmicenja. Sto je i dobro tako :!: Ali ipak... A glavni krivac za to su Ljudska Sujeta, Egoizam, Kompleksi i naravno Novac :idea::mrgreen:

Kao sto sam napomenuo pored Uzgojnih Ispita VJP i HZP, koje mogu poloziti samo takozvani "Godisnjaci"Postojao je i Uzgojni Ispit AZP= Senjorski Uzgojni Ispit. Koji je bio na nivou Jesenjeg Uzgojnog Ispita(HZP) ali se primenjivao stroze, jer se radilo o zrelim i iskusnim psima. Pre oko 30 godina doslo se do zakljucka da se ovaj ispit ukine jer je DD presao 4000 steneta godisnje i smatrao se suvisnim obavezama drustva i administracije itd.Kao mogucnost , naknadnog ulaska pasa u uzgoju, koji nisu polozili VJP i/ili HZP sa tragom, ostala su samo: 1.) Polaganje VGP-a sa AH(poslusnost na zeca sa naknadnim radom na tragu zeca i sa ocenom ne ispod Dobar!!!) i 2.) Polozen VGP i Vbr(izrada ranjenog zecijeg traga na vecoj udaljenosti i donosenjem iste, izgubljene divljaci. Tako da nijedan Pas nije morao biti izgubljen za uzgoj :idea: :!: :!: :!:

Pre oko 10 godina, tadasnji glavni Vodja Uzgoja VDD, na zadnja vrata unosi predlog za ukidanje svih ovih mogucnosti i "provuce" kroz Skupstinu svoj predlog koji se usvaja :shock::mrgreen: Delegati su za to glasali ne shvativsi sta ustvari time postizu... :cry: Argument,tadasnjeg "Predlagaca"...: ...mi smo najbolji, najjaci imamo najveci broj stenaca, mi imamo dovoljno izvanrednih Pasa, da nam "takvi" nisu vise potrebni... :shock::shock::mrgreen: Tada je po prvi put u istoriji, DD uradio korak(e) unazad :idea: :!: Ja sam od tada otisao u "Opoziciju" prema rukovodstvu, od kojih je samo jedan bio Odgajivac(vodja uzgoja!), a ostali samo Predstavnici Udruzenja, tj. theoreticari. Shvativsi da je ovaj radikalni korak, izuzetno stetan za populaciju svake rase pa i DD-a. Niko, ama bas niko, nemoze sebi dozvoliti takav jedan "Luksuz" bez da ga za to Priroda(Uzgoj) ne kazni, pre ili kasnije ... :idea: :!: Stari su to znali i zato nisu dozvoljavali da se bilo sta ukine, sto je dobro sluzilo... ali mladi to ne veruju, smatraju da su to neke "babske" price, da je DD dostigao toliko visok stepen da mu t"takvi" priplodni psi nisu potrebni ... itd. Kad bi samo znali ,koliko su naivni, prepotentni i glupi... :(:cry::mrgreen:

Doduse DK je AZP zadrzao i dan danas i to ce im uvek biti "Zlatna Rezerva" u slucaju Slucajeva, jer ce moci u svako doba uzeti dobre Lovno-Radne-Jedinke za priplod, gde god da ih sretnu i vide.

Po neki DK Odgajivac se time i danas sluzi po potrebi, bez vidnih posledica za populaciju DK-a. po tom pogledu... Uzgojna sloboda je najvece dostignuce u uzgoju i naj vaznija Alatka za sagradnju Uzgoja... :idea: :!: :!: :!:

...razmislite o tome.

vas Zuban.

...Jedan od najboljih Vrhunskih-Svestranih-Pasa koje sam posedovao.

Birko vom Wolf (Sepp vom Wulften X Alev v. Anatolien)

VJP 70, HZP 184 (1. od 23 pasa), I./330ÜF, HN, Vbr.

14-100_0186.jpg

http://i1071.photobucket.com/albums/u51 ... 0_0188.jpg

Uhvatio sam jednom rukom jednog a drugom drugog i Rukama zatvorio i drzao im otvore na grudima "zatvorene". Vikao sam svim glasom u pomoc. Koja je hvala Bogu, ubrzo i stigla. Rolnom Celofana, koju uvek imam kod sebe, obavijao sam oba psa ,cvrsto zatezuci grudni kos pasa, tako da sam stime odrzao bar jedan-neobhodni, deo pluca, da jos funkcionise.Odnosno Luks-u i iznutrice, koje su visele po zemlji. Psi su iz Sume, na "nosilje", izvodjeni na jedan putic, gde je ubrzo stigao Veterinar i ukazao drugu-prvu pomoc. ...u Automobilu i pravac u Klinici.Gde su Vakum "Masinom" , oboje spaseni. Birko se 1. stabilizovao i mogao sam ge vec sledeceg jutra poneti Kuci. Luks je morao ostati 12 dana u Klinici, dok nije presao "preko brda"...

Birko danas uspesno lovi u jednom izuzetno dobrom Lovistu, prvenstveno na Patke, DS i Krvnom-ranjenom-tragu i nikada vise nije bio povredjen od DS, iako svaku ranjenu DS,do 50-60 kg. , obara/hvata/drzi, ali Vepra samo "Veze" i oblajava. Luks, na moju i njegovu zalost, ovaj udes nije preziveo i uginuo je 3 meseca kasnije :mrgreen::cry::cry::cry:

...iako su mu rane zarasle i delovao je normalno, sa vremena na vreme nije hteo da uzima hranu po vise dana, da bi odjednom ponovo poceo da normalno jede, nekoliko dana itd... Pri Operaciji, Veterinari su Luksu odstranili vise od 1 metra creva i kompletnu Maramicu, sto je kasnije dovelo do toga , da se rana, preseka creva, zalepi/zaraste za unutrasnji deo stomacnog tkiva. cime se protok creva, suzio na 1/3 ili 1/4, protoka. Sto je dovelo do zacepljenja, protoka izmeta i teske upale/Infekcije, sa prodorom creva, od kojeg je Luks Izdahnuo i otisao u Vecna Lovista, gde me sigurno nestrpljivo ceka...

... Veterinari su to ustanovili posle Obdukcije... :mrgreen::cry:

Sta god da se ovde iz komentarise je suvisno posle ovakve tragicne price :!: Recite mi kako se Birko pokazao u priplodu :?:

(y)

:arrow: Birko nije koriscen za Priplod... Na svu zalost... :cry::mrgreen: ...imao je Laku Displaziju Kuka, na desnos strani :idea: :!:

Sta god da se ovde iz komentarise je suvisno posle ovakve tragicne price :!: Recite mi kako se Birko pokazao u priplodu :?:

(y)

:arrow: Birko nije koriscen za Priplod... Na svu zalost... :cry::mrgreen: ...imao je Laku Displaziju Kuka, na desnos strani :idea: :!:

E ovaj primer ljudi treba da svima bude na pameti :!: :!: (wait)(wait)

Pa ovde bi taj pas upario bar recimo dvadesetak kuja a pritom mu nebi bili ni snimljeni kukovi ili bi mu se snimili u recimo petoj godini i bilo bi puj pike nevazi :cry::cry:

P.S.Gospodine Zubanovicu,svaka vam cast,vasa savest je cista ocigledno kada je uzgoj DD u pitanju,bar koliko sam ja imao prilike do sada da vidim i cujem :!: (y)(y)(y)(y)

Wild Sense :arrow: Gospodine Zivojinovicu, Hvala na pohvali i lepom obracanju (y)(handshake) Vidite i kod mene bi taj Pas pario vise Kuja, verujte... samo da nije bilo tog problema :mrgreen::cry:

...kad sam vec zapoceo ovim, evo i drugog tragicnog Aktera tog Okrsaja...

LuX vom Balkanhoff (Goran vom Balkanhoff X "Greta" Diva v d Waarte)

05-100_0149.jpg

...po povratku iz Klinike. Ono sto se na slikama nevidi...

04-100_0148.jpg

... a moze se uz pomoc ove slike naslutiti...

03-100_0147.jpg

...unutrasnji deo, prednje noge,preko lakta, pa do pod misku, takodje je razseceno do koske.

Auuf (whew) ...posle ovih slika koje su dokumentovale i jezivo zaokruzile celokupnu pricu sve ostalo je suvisno da se kaze... svaka cast za``SRCA u junake``, ali i za doslednost u pravilima...

Gorane, ponovo razmisljam o ovome i pitams se da li bi ti samo jedan pas, doneo te 3-4 sekunde vremena. Psi su osetili da si u smtnoj opasnosti u delicu sekunde....Divna prica, upravo sam mojoj deci ispricao....

Gorane, ponovo razmisljam o ovome i pitams se da li bi ti samo jedan pas, doneo te 3-4 sekunde vremena. Psi su osetili da si u smtnoj opasnosti u delicu sekunde....Divna prica, upravo sam mojoj deci ispricao....

:arrow: Pa kako...bas tako. Pas/Psi, to osete u delicu sekunde, jos kada smatraju da je Vodja u opasnosti, a imaju cvrst karakter i odredjenu Ostrinu, instinktivno ulecu u pomoc :idea: To isto radi i samo jedan Pas, kada je dovoljno stabilan i privrzen Vodji. Odnosno, kada je sa njime bezprekorno povezan, nevidljivim "koncem" :idea: :!: Da sam ja imao delic sekunde duze vremena, ja bih odstrelio Vepra i sve bi bilo ok. Da sam mogao da se pomaknem u stranu i pritome samo uzviknuo Nee, Psi bi bez reakcije propustili Vepra... :idea: A ovako, ja sam pao na ledja, vepar je preskocio preko mene, ja nisam izdao nijedno naredjenje... tako da su Psi samostalno odlucili sta da rade i to je onda bio ishod toga... :cry::mrgreen: Ja sam cesto u slicnim situacijama, u toku Lovne godine, bar 60-100 puta. Ali obicno imam po koju sekundu vise, na raspolaganju. Tako da mogu pse dirigovati, kako situacija nalaze ili meni odgovara. ...bar kada je rec o Obucenim-Telesnim Psima, ili ti Lovno-Sluzbenim Psima.

Vremenom sam imao dosta takvih Prijatelja, na koje sam se mogao osloniti u svako doba. ...na zalost, vecina od njih su pre ili kasnije, umesto mene, zavrsili prerano karijeru...

pzzz.

Poldi vom Wolf (Rok vom Balkanhoff X Alma vom Wolf),

...dosao nam je na obuku. U sustini Pas zbog kojeg je uopste i nastalo "P"-leglo. Sada vec presrecni vlasnici, su tada izrazili zelju, da zele Psa poput Rok-a. vom Balkanhoff. Svetlije boje, izuzetno stabilnog bica i karaktera, Vodljiv, sa dobrim stajanjem, u donjoj granici "Sreedine" Standarda(61-63cm), koji komotno moze da bude odlozen na "patosu" Automobila, sa Suvozacke strane...!!! ...da je bez ikakve Agresivnosti prema Ljudima i drugim Psima, obzirom da imaju Troje dece(sad, 1,5-6 god.), ...sa dobrim osobinama jednog Familiarnog Psa u Kuci... :?:roll: Imajuci jos Dve slicne narudzbine, upario sam Rok-a sa Almom vom Wolf...

...do sada je, u Kuci, Autu i po pitanju Bica, sve u "Zelenom predelu"... od juce smo poceli da treniramo za Ispit VJP. ...pa sta nam onaj "odozgor" da... (smoke):oops:

01-102_0615.jpg

...Poldi u dnevnom boravku, odlozen, opusten, ali i pametan, pazljiv i zainteresovan za sva zbivanja oko sebe...

...godisnja Skupstina Lovno-Kinoloskog-Drustva u Oldenburg-u (JGV- Oldenburg). ...kojom slikom, da vam malo prenesem izuzetno prijatnu Atmosferu, koja tu vlada. Iako su clanovi iz svih "Logora". Od Malog Münsterländera, preko Madjarske Vizle,Setera..., pa do DD,DK......!

Svi clanovi razlicitog ukusa i interesa, ali sa istim ciljem... Svestrano-Lovno-upotrebljiv-Pas!!! ...i verovali ili ne...tolerancija, sloga i atmosfera, daleko je prijatnija, nego tamo gde je svako medju "svojima"...!!!

03-102_0628.jpg

...otvaranje Skupstine sa "Duvacima".

07-102_0638.jpg

...Hegewald Fanfara.

04-102_0631.jpg

...skupstina

05-102_0632.jpg

...skupstina, sa blizu 100 prisutnih clanova.

06-102_0637.jpg

..."Pozdrav" i proglasenje Skupstine, zavrsenom.

10-102_0648.jpg

...Olga vom Heeker Eichengrund KLM (mali minsterlender), HZP 192, 3. za 2011.god.

ZUBAN :arrow: Aaaa,to je ta Misterlenderka,o kojoj smo pricali. :wink:

Jedno pitanje : gledam te fotografije,i uopste fotografije sa slicnih skupova iz Nemacke.Pa onda jesenas na Hegewald-u.,i velikom vecinom su to stariji ljudi,jako je malo mladih vodica,lovaca.Zasto je to tako?

ZUBAN :arrow: Aaaa,to je ta Misterlenderka,o kojoj smo pricali. :wink:

Jedno pitanje : gledam te fotografije,i uopste fotografije sa slicnih skupova iz Nemacke.Pa onda jesenas na Hegewald-u.,i velikom vecinom su to stariji ljudi,jako je malo mladih vodica,lovaca.Zasto je to tako?

:arrow: Pozdrav Nemanja. Da to je ta "Olga" od Volga (reka u Rus. :giggle: )

...sta ti podrazumevas pod "Starim Ljudima"...???!!! Star u Nemackoj i Star kod nas, to cesto zna da bude razlika od 20 i vise godina... :idea: :!: Kada uzmes u obzir da ovde Zene, sve cesce posle 30. , a cesto tek sa 36,37,38 ...radjaju prvo dete, i granica starosti se znatno pomera! Jedna moja skolska drugarica iz Sela,koju je Majka rodila sa 16 god., a ona takodje sa 16 rodila cerku, koja je takodje sa 16-17 rodila. Tako da ce u narednih 2 godine(ako vec i nije... :giggle::oops: ) i njena unuka da se porodi... :shock: ...sto dalje znaci 16= majka, 32= baba, 48-49=prababa i sa 65=pra-pra baba... :idea: Dok ce ovde sa 65 jedva da postane baba... :idea:

Koliko cemo da zivimo...???

Gradjanin Zemaljske Kugle u Prpseku zivi oko 67 godina.

Japanac zivi u proseku 82,25 god.

Nemac...77,8 musk. i 82,4 zene =80,1 prosek.

Najkrace se zivi u Swaziland-u, u proseku 48,66

U Evropi, u zemljama gde se tradicionalno "Konzumira" i Proizvodi Vodka i Sljivovica, muskarci zive u proseku oko 64-67 god.

...dok je pre oko 150 godina jedan Evropljanin ziveo u proseku 20-30 godina i vrlo redko ko je doziveo 40-u :wink::shock::idea: :!:

...samo toliko o starim Ljudima... (lmao) ...a vala je i bilo... :oops::roll: ... (lmao)

...izvinjavam se morao sam malocas na kratko prekinuti pisanje.

Nemanja, vracam se na tvoje pitanje...

Vidi ovako, Lov u Evropi (skoro) nema vise nikakv Loby. Pokret Zelenih je Sazreo, u nekim Zemljama su deo Vlade, u nekim Republikama Nemacke su vec sa ogromnom vecinom glasova izabrani da Vladaju itd. Taj isti trend ce se vremenom prosiriti i na druge delove istocne i jugoistocne Evrope. Mladi Ljudi imaju druga interesovanja i obicno sa tradiciom hoce sve manje da imaju veze. Tradicija= zastarelo= nemoderno=netolerantno= grubo,opako=... =... =... = cesto Nacionalizam= Rat... :idea: Koliko je to sad uredu, to je druga prica, ali razmisljanje mladih je takva ...

uz to dolazi i cinjenica, da je Lov cesto "Muski" posao, u kome mnoge mlade zene ne zele da ucestvuju, pa stime i muz nesme... :idea: :!:

...i na kraju, jednim delom su i Stari krivi za to. 1. nisu svoju decu tako vaspitavali da ih Lov interesuje, vec su bili srecni, ako ih "Klinci" ne gnjave... 2. Cesto su mlade, koji su pored svega hteli postati lovci, "oterali" , svojim Diktatorskim ponasanjem...obicno jos u protivnicki logor,tj. zelenih.

Ima sigurno tu jos mnogo razloga, ali ovo su sigurno naj znacajniji. :cry::mrgreen:

evo vidis po meni... do pre skoro 2 godine nisam znao da ukljucim Kompijuter, a u medjuvremenu, i ako ga najvise MRZIM NA SVETU, dnevno provodim vise casova ispred istog... Napisah Hiljade Postova,komentara, PP-a i sve za nista?! A zamisli ovi mladi,koji su sa tim "Smecem" odrasli, za njih je Kompijuter "Lov", samo se pitam sta samo love, majkumu...???!!! Isto ti je i sa obukom i vodjenjem Pasa, vidis i-sam...Moj je naj...??? naj...??? naj...??? :?:roll::mrgreen:

...nego,pomirimo se sa tim, da smo polako ali sigurno "Zadnji Muhikanci" ...

(y)(handshake):grin: