Guest salenele

Maltezer u kuci

Recommended Posts

Prijatelji sto se tice Angels Glow-a slazem se odlican je preparat, koristim ga i ja na svom maltezeru ali mora pazljivo da se koristi . Ima puno antibiotika koje u prekomernoj dozi naskode psu tako da pazljivo postupajte ! :)

Na šta točno misliš? održavanje kuće ili općenito dal im dlaka ispada? Maltezer je pasmina koja se NE linja, tako da dlaka ima manje nego kod većine ostalih pasmina. Ako se redovno češlja skoro sva dlaka ostane na četki, ali da ti kažem da nema uopće dlaka po kući lagala bi ti, samo ja ih "ne vidim" :mrgreen::razz:

Pozdrav svima, kao st vidite mi smo novi na forumu i puni smo pitanja.

Za pocetak, volela bih da mi neko objasni zasto, kako i koja je svrha pakovanja dlake kod maltezera? Kapitam da to nesto stiti dlaku, ali bih volela da mi neko malo pojasni to

Ja nemam maltezera, imam sicua,koji ima dlaku do zemlje ali mislim  da je dlaka od maltića slabija. Pricacu Vam iz sopstvenog iskustva, ako je pas sam , ako se pazi,redovno ceslja,kupa i koristi dobra kozmetika  ,nece biti potrebe ali to govorim za sebe i sicue . Svrha pakovanja jeste da ocuva dlaku od mehanicke povrede ali dlaku necete pakovati na suvo nego  se koriste i razna ulja i kreme da se dlaka ne mrsi ali svakako i da poboljsa  kvalitet dlake.
To je neko moje objasnjenje, nisam dugo u tome, svakako za ovih godinu i po ja jesam  dosta naucio,vecinom sam, citajuci. Verujem da ce doci neko iskusniji i da Vam temeljnije odgovori na pitanje.

Strpljenja pre svega, to je belika obaveza, strasno svaki dan sat vremena samo cesljanje....ali kad volis i udjes u stos  nije bas jako tesko