Sign in to follow this  
del Absinthium

Nemacki Ostrodlaki Pticar (Deutsch Drahthaar)

Recommended Posts

Pozdrav svima.Posto sam nov red je da se predstavim, zovem se Ivan i od nedavno sam postao vlasnik svog prvog NOD-a.Sada ima cetiri meseca i vec smo presli jedan deo kucne dresure (boks,ostav,nazad,sedi), a veci deo slobodnog vremena provodimo na terenu gde se polako upoznaje sa novim mirisima.
Zdravo Ivane ,mislim da ce ti vreme pokazati da si izabrao pravu rasu,super sto si krenuo sa kucnom dresurom jer ona je osnov za sve a kasnije i u polju sve lakse ide.Napisi nam od kojih je pasa tvoje stene i samo pazljivo u polju jer su sada prejake vrucine za stence

Pozdrav svima.Posto sam nov red je da se predstavim, zovem se Ivan i od nedavno sam postao vlasnik svog prvog NOD-a.Sada ima cetiri meseca i vec smo presli jedan deo kucne dresure (boks,ostav,nazad,sedi), a veci deo slobodnog vremena provodimo na terenu gde se polako upoznaje sa novim mirisima.

Pre svega dobrodosao na forum. Kao sto cuki 2 rece videces i sam da si izabrao pravu rasu. Za pohvalu je sto si od malena poceo da ucis stene poslusnosti to ce ti svakako koristiti za dalji rad sa njom i obuku na terenu. Ne treba da je forsiras sa komandama ali mora da shvati ko je gazda i kad gazda nesto kaze da to ozbiljno i misli. U ovom periodu po meni najvaznija je komanda NE ili FUJ koja ako se sad ne uradi kako treba posle moze doci do nepozeljnih situacija prilikom lova.

Nemoj da zaboravis da postavis slicice :!:

Pozdrav!!!

Na teren izlazimo oko 8 uvece ili oko 5 ujutru tako da vrucina nije problem. Sa dresurom idemo polako da ga ne bih "sagoreo" a komandu ne (ja koristim ostav' - navika koja mi je ostala od poentera) je uspesno savladao. Inace Maks vodi poreklo od EKS-a ( u malim oglasima na ovom sajtu) i kuje TINE istog vlasnika, i jedino je prezivelo stene iz tog legla. Pre njega sam posedovao poentere i da budem iskren prijatno sam iznenadjen. Slike cu postaviti malo kasnije (sestra je na moru i odnela je aparat :evil: )

Evo jedne sveze slicice sa jutrosnjeg treninga!

oSrRqgg0_2XQtKnD.v.jpg

Inace Beta je danas napunila godinu dana! :D Do sada ima osvojen jedan PRM 8) .

Pozdrav!!!

Cao Mare drago mi je sto je neko sa naseg foruma bas aktivan i sto redovno radis sa kujom,sve cestitke za rodjendan i PRM.Ja sam trenutno u inostranstvu pa mi puno nedostaju moji psi i lov uopste i cini mi se da prodje godina dok se nesto napise na nasem forumu.A ja jos uvek nikako da provalim to slanje slika iako sam prebacio slike na sajt MOJ ALBUM.COM.Pozdrav svima

Zavisi od kvaliteta dlake vaseg psa jer kao sto znas kod Nop-a ima dosta razlike u odlakanosti.Ranije sa mojim prvim psima sam imao dosta "problema" ali jednostavno posle svakog izlaska iscesljavao bi ih sa metalnim guscom cetkom.Vidim na slikama da je tvoja kuja vrlo kvalitetne dlake tako da ti nebi trebao da imas puno problema.A sada pred izlazak samo ih poprskam neostamosanom da nebih imao problema sa krpeljima jer ih je zbog guste i boje dlake tesko primetiti na vreme.

Kao prvo jedno veliko HVALA Maretu jer mi je pojasnio kako se postavljaju slike.Poceo sam samostalno da lovim sa Nop-om 1993 god moda ih je moj otac i ranije drzao ,imali smo i veoma kvalitetne bretone i poentere ali kada sam postao lovac otac me je posavetovao da kupim NOP-a i do danas se jos nisam pokajao.Brat je inace zaljubljenik u Irske setere sa kojima ima puno uspeha.Pas na slici je moj prvi NOP i verovatno krivac sto cu uvek imati NEMACKE OSTRODLAKE PTICARE.hY1nn0cZv1C3ryL3.t.jpgt87sYOYdBYOXWiKo.t.jpgMbS4jlo6zD9l5yca.t.jpgtJY6pCBTMyHctd9y.t.jpg

t87sYOYdBYOXWiKo.v.jpgsE9LslLf4xcSAYG_.v.jpgIzvinjavam se za kvalitet slika ali su ovo skenirane slike.Posle ovog psa imao sam jos 6 nop-a od mojih kuja takoreci iz svake generacije ostavljao sam jednog psa ili par

Kako je prosao prvi dan lova na prepelicu? Zaboravio sam da pomenem da sam pre desetak dana uzeo jos jedno stene, takodje musko samo crno-belo, sada ima 2,5 meseca i samo gleda kako da napravi neku glupost :D

A onda sam od prvog psa(ZOFF-a) ostavio kuju Alfa-Tigru ISv5zkQeHgVdrDCy.v.jpgyYe8iSqMLkDuW52v.v.jpgEK3HmlXD1rWn43o7.v.jpgF0N5sySJdJwBmeSm.v.jpgCAOSs_iYkF4TFcq8.v.jpgTa kuja mi krajem 1998 odlazi za Grcku ,njene potomke cu vam predstaviti malo kasnije kad nas forum postane malo aktivniji i ukljuce se i ostali clanovi da nebih bio previse dosadan sa predstavljanjem svojih pasa

Evo i mene vratio sam se sa odmora! 8)

cuki2 :arrow: budi dosadan i postavljaj sto vise slika :P

IvanN :arrow: cestitam na prinovi, ocekujemo slike

Pocela je letnja sezona!

Ja sam sa Betom ravno godinu dana radio i tek sada cemo da vidimo kako stvari stoje!

Ne znam kako vi gledate ali meni je lov na prepelice vrh. U relativno kratkom vremenskom periodu koliko traje, maximalno dolaze do izrazaja kako sposobnosti psa tako i lovca, samo da covek gleda pse kako rade pa mu srce bude puno :D . Ja sad za vikend idem u Novi Sad na prepelice u goste pa videcemo sta ce biti.

Zelim vam svima DOBAR POGLED!

Maretu zelim dobar pogled i drzim Beti palceve,neznam dali si je radio na pucanj ako nisi na pocetku lova se malo izdvoji iz guzve.Da ja nastavim sa predstavljanjem.Od kuje Tigre sa psom As-Limborski dobijam leglo iz koga ostavljam Dona i Devu-BelluyYe8iSqMLkDuW52v.v.jpg Alfa i Don(10 meseci)

DD7bwGwnLoSGg2r7.v.jpgDeva-Bella 9 meseci ijZThxV6iubozE4h.jpg Deva-bella posled jednog od mnogobrojnih lovnih dana 069rpaRuzS9Ovya0.v.jpg

Sa Donom i Devom-Bellom sam bio prezadovoljan kako lovnim karakteristikama tako i poslusnoscu u svakoj situaciji,vodljivost,odlozljivost mirnoca na poletanje i pucanj tako da su me umnogome podsecali na mog prvog psa ZOFF-a.Don i dan danas lovi sa mojim najboljim drugom a cinjenica da smo jos uvek najbolji drugovi govori sve sama za sebe.Nazalost o Devi posle prodaje nemam puno informacija jer je posle dve neverovatne lovne sezone i dva legla nazalost ukradena.Nastavicu vam moju pricu nesto kasnije a vi se kolege prikljucite malo vise (Ne odnosi se na Mareta koji nas je sve aktivirao) Evo jos jedne prelepe slike Donove i Devine majke Alfe-Tigre. V2Wp1O9DTQny6izM.v.jpg

cuki2 :arrow: Deva-Bella je prelepa kuja (svaka cast na uzgoju). Nastavi pricu jer stvarno ima sta da se vidi, a i nauci.

IvanN :arrow: reci sta te muci oko slika pa cemo nekako resiti :D

Betu sam probao na pucanj jos kao stene. Da budem iskren meni je ovo prvi pticar. Koga god sam pitao od lovaca kako psa da naviknem na pucanj svako je imao drugaciju verziju, stoga sam odlucio da iz svih izvucem najbolje. Posto je pucanj neprijatan dogadjaj za psa smatrao sam da ga treba povezati sa necim lepim za psa kako bi se navikao. Razmisljajuci sta bi to tako lepo moglo biti, setio sam se da je to sam lov, jer najvece zadovoljstvo za svakog lovnog psa je sam lov. Tako je Beta jos sa 4 meseca skontala da kad puska opali, divljac treba da padne (mada zavisi ko puca :D ) i gde ces vece nagrade.

Pozdrav!!!

Po meni odabrao si pravi nacin a to je povezivanje pucnja sa aportom tako da ce svaki put kada cuje pucanj pozorno gledati u pravcu pusaka gde pada divljac (NADAM SE DA SI SOLIDAN STRELAC DA SE BETA NEBI ZBUNILA).Mada ja iskreno nisam imao problema sa reakcijom na pucanj treba kera upoznati sa pucnjem pre no sto prvi put izadje u lov jer moze se zadesiti da grupa lovaca opali u isto vreme i to kod nekih pasa da negativne posledice.IvaN-e od kojih su pasa tvoji stenci

Po meni odabrao si pravi nacin a to je povezivanje pucnja sa aportom tako da ce svaki put kada cuje pucanj pozorno gledati u pravcu pusaka gde pada divljac (NADAM SE DA SI SOLIDAN STRELAC DA SE BETA NEBI ZBUNILA).Mada ja iskreno nisam imao problema sa reakcijom na pucanj treba kera upoznati sa pucnjem pre no sto prvi put izadje u lov jer moze se zadesiti da grupa lovaca opali u isto vreme i to kod nekih pasa da negativne posledice.

Dobar sam strelac.

Upotpunosti se slazem da kera pre lova treba naviknuti na pucanj. Ja sam Betu privikavao pljeskom rukama.

Mogli bi malo da pricamo i o dresuri i spremanju pasa za lov.

Po meni odabrao si pravi nacin a to je povezivanje pucnja sa aportom tako da ce svaki put kada cuje pucanj pozorno gledati u pravcu pusaka gde pada divljac (NADAM SE DA SI SOLIDAN STRELAC DA SE BETA NEBI ZBUNILA).Mada ja iskreno nisam imao problema sa reakcijom na pucanj treba kera upoznati sa pucnjem pre no sto prvi put izadje u lov jer moze se zadesiti da grupa lovaca opali u isto vreme i to kod nekih pasa da negativne posledice.

Dobar sam strelac.

Upotpunosti se slazem da kera pre lova treba naviknuti na pucanj. Ja sam Betu privikavao pljeskom rukama.

Mogli bi malo da pricamo i o dresuri i spremanju pasa za lov.

Kuju Deva-Bella uparujem sa muzjakom Beremendszeli Johan uvezenim iz Madjarske (pola madjarske pola nemacke krvi) i iz tog legla ostavljam muzjaka Rocky i zenku Rita-Tigra. hH5OMj3nDoKHUBol.v.jpg Johan R0BHjqMC4YbrxrNJ.v.jpg Prvo stene na slici je Rita a drugo je Rocky.lIqe62fryRHYrS8N.v.jpg Rita-Tigra NGbOuZ4Zmneiyvc4.v.jpgRocky sa 45 dana.Iz ove kombinacije sam dobio pse sa veoma dobrom dlakom i vecom brzinom u radu tako da mislim da je ovo uparivanje dalo prave rezultate.Sa Ritom i Rocky-jem sam osvojio prvi CACIB i BOB pa sam posle 13 godina(nisam sujeveran) uzgajanja i lova sa Nop-om odlucio da prijavim odgaivacnicu sa imenom VON TIGRA HAUS b2CXUS3x00XVjRQW.v.jpg Rita u marci sa nepuna cetri ipo meseca QgNrUurtWbyTPeWE.v.jpgRocky na jednoj od izlozbi. V5B3OrGTJRtMhXYC.v.jpgRita CACIB Bgd 2QhDddICSA4WtWcF.v.jpgRita-Tigra.Te godine polazim na privremeni rad u Ch pa Rocky-ja tada vec JcScg prodajem a Rita ostaje kuci pod nadzorom mog brata Zorana inace odgaivaca Irskih setera.

cuki2 :arrow: bio sam juce i danas na prepelicama u Novom Sadu. Slike od juce nemam, cekam da mi ih posalju. Inace juce je po meni bilo super vreme za lov (vlazno sa vetrom, bez kise, bez Sunca, ni hladno ni vruce, taman). Bilo nas je sedmorica i imali smo cetri ostrodlake nemice koje su lepo radile, mozda pet je ostalo nepronadjenih a ulovljeno je oko 70.

Danas je bilo dosta tesko vreme (padala je kisa, pa prestajala...) tako da nisam ni slikao (imam samo jednu sliku) i nismo ni dugo lovili (presli dve srednje parcele).

qlH75AHXkCcjCyeQ.v.jpg

Beta posle mnogobrojnih aporta malo umorna.

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this