bgkukavica

Francuski Buldog paznja pri kupovini

Recommended Posts

Ja sam licno otisao kod gospodina Dagistania,sa konkretnom pricom o svercu stenaca,tj. uvozom pasa iz Madjarske, po vrlo niskim cenama, za cije roditelje,kvalitet i cistokrvnost nikada nece mo saznati,jer su doneti bez rodovnika a prodaju se sa Srpskim papirima.

Da....I???

I molim te napisi gde si kupio to stene da ne bude cela Vojvodina prozvana a svi znamo kakav je kvalitet pasa iz Vojvodine !pozzzz

Kakav kvalitet francuskog buldoga moze biti za 250 ili 300 EUR ( pa o kakvom ti Boki 85 kvalitetu pricas,edit ) a koliko sam primetio prateci oglase jedino po vojvodini i to subotica,ada,senta,backa topola,becej,srbobran itd. moze te kupiti francuza po toj ceni. Kod profesionalnih odgajivaca cena francuza je minimum 500 eura,sigurno i u vojvodini ima ljudi koji se profesionalno bave uzgojem francuza,takvima skidam kapu,a ove sto ukrstaju kaznio zakonom. Pa u nasem okruzenju na primer Hrvatska i Madjarska cena francuskog buldoga ide od 1000 do 2000 eura stene.

edit

sledeci put za uvredu nekog od clanova dobicete trajni ban. Mod. Dom

Hahahahaha (lmao)(lmao) ljudi previse sve gledaju kroz pare,moze da se nadje lepo stene za jeftinije pare a svi se zapale kad cuju 500e,1000e hahaha to nista ne znaci kao i neke navodno poznate odgajivacnice,ne mojte se opterecivati takvim stvarima,al naravno ovde ima puno ogorcenih i ne obavestenih osoba

Pozdrav svima! Nedeljko 87 u potpunosti se slazem sa tobom (y) cena steneta negarantuje zdravlje steneta i novog vlasnika da ga drzi u oboru a da ono izraste u sampiona,ili da ga drzi na svilenom krevetu a da stene puca od zdravlja i lepote.Kvalitet steneta i zdravlje zavise od genetskog potencijala njegovih roditelja,normalnog uzgajivaca,dobar start ishrane steneta,normalni uslovi drzanja i normalnog Buduceg vlasnika.Mnogi krive uzgajivace ,a nepogledaju iza sebe sta su i kako su danas ,juce ili prekljuce ispostovali stene,njegove potrebe razvoja,rasta,zdravstvenog,psihickog i eksterijernog,od spremanja hrane ,izvodjenja u wc,odrzavanja dlake,koze(nabora),noktiju i ostalih potreba....Tako da placeno stene od 300 ili 1000 eura treba isto ispostovati i mnogo pruziti ljubavi,strpljenja,volje,uslova,vremena i td.Svi su skloni bolestima,falinkama eksterijerno,losim navikama.... ali tu su njihovi vlasnici koji ce ih usmeravati,gajiti,odrzavati i voleti da bi mogli da izrastu u zdrave ,normalne i pravilne jedinke.

Tekst je napisan iskreno,skromno za pocetnike da bi lakse razumeli i shvatili celu ovu pricu oko kupovine i uzgaja steneta,stenaca,pasa....nemojte se plasiti i nemojte zuriti ,pogledajte ,trazite,slusajte!

Pozdrav svima i sve najbolje!

Meni se izuzetno svidjaju francuzi,ali cula sam da kod nas nema toliko kvalitetnih  budoga,vecina posle par godina dobije epilepsiju....Ljudi su me savetovali ako zelim zdravo stene da idem preko!

Meni se izuzetno svidjaju francuzi,ali cula sam da kod nas nema toliko kvalitetnih  budoga,vecina posle par godina dobije epilepsiju....Ljudi su me savetovali ako zelim zdravo stene da idem preko!

A "od preko" vam neko garantuje ista? 

Ja ne uzgajam fr. buldoge ali moram da prokomentarisem ovo. Mozda imaju epilepsiju psi koji su kupljeni od stancera koji naravno niti vode racuna sta pare i ko je kome koji rod, niti su to pravi buldozi, ali su vise nego duplo jeftiniji od stenaca iz dobrih odgajivacnica. Pa, kako kaze stara poslovica, ko ne plati na mostu, platice na cupriji. Samo, na cupriji se placa mnoooogo vise (tj. veterinarima).

Nije istina da kod nas nema odgovornih odgajivaca fr. buldoga.

, Istina je da ako niste jako dobar prijatelj sa inostranim odgajivacem, ili vam ne pomaze nas poznati (priznati, dokazani) odgajivac koji je prijatelj inostranog odgajivaca, dobicete skart stene kojeg inostrani odgajivac gleda da se resi sto pre. 

A "od preko" vam neko garantuje ista? 

Ja ne uzgajam fr. buldoge ali moram da prokomentarisem ovo. Mozda imaju epilepsiju psi koji su kupljeni od stancera koji naravno niti vode racuna sta pare i ko je kome koji rod, niti su to pravi buldozi, ali su vise nego duplo jeftiniji od stenaca iz dobrih odgajivacnica. Pa, kako kaze stara poslovica, ko ne plati na mostu, platice na cupriji. Samo, na cupriji se placa mnoooogo vise (tj. veterinarima).

Nije istina da kod nas nema odgovornih odgajivaca fr. buldoga.

, Istina je da ako niste jako dobar prijatelj sa inostranim odgajivacem, ili vam ne pomaze nas poznati (priznati, dokazani) odgajivac koji je prijatelj inostranog odgajivaca, dobicete skart stene kojeg inostrani odgajivac gleda da se resi sto pre.

(goodpost)

isto vazi za svaku rasu, neki ljudi se dvadeset godina bave uzgojem i ne dobiju sampiona a neko bi za 200e da kupi kvalitetno stene. ljudima treba objasniti da to sto se kupuje preko oglasa je uvek nivo kucnih ljubimaca i obicno idu bez rodovnika bas iz tih razloga i da zato malo ili malo vise odskacu od standarda. pas koji je po svim karakteristikama u standardu je vec predodredjen za uspesnu izlozbenu karijeru. citajuci forum kontam da bi svi da imaju ekstra izlozbenog psa kojeg nece voditi na izlozbe (uzeli smo ga kao ljubimca) mislim stvarno ne razumem, onda cutite i uzivajte u svom ljubimcu a ako hocete na izlozbe ne kupujte psa preko oglasa ne moze prostije da se objasni

isto vazi za svaku rasu, neki ljudi se dvadeset godina bave uzgojem i ne dobiju sampiona a neko bi za 200e da kupi kvalitetno stene. ljudima treba objasniti da to sto se kupuje preko oglasa je uvek nivo kucnih ljubimaca i obicno idu bez rodovnika bas iz tih razloga i da zato malo ili malo vise odskacu od standarda. pas koji je po svim karakteristikama u standardu je vec predodredjen za uspesnu izlozbenu karijeru. citajuci forum kontam da bi svi da imaju ekstra izlozbenog psa kojeg nece voditi na izlozbe (uzeli smo ga kao ljubimca) mislim stvarno ne razumem, onda cutite i uzivajte u svom ljubimcu a ako hocete na izlozbe ne kupujte psa preko oglasa ne moze prostije da se objasni

Nije to bas u potpunosti tako,jer sve treba dobro sagledati. Taj ko posle 20 godina ne dobije dobrog psa(odnosno sampiona kako kazete) je budala, ne mora da bude u samom vrhu rase, ali ostati anoniman posle mnogo godina je stvarno nebulozno(ako se bavi uzgojem neke rase, a po postu akcenat jeste na tome). Takodje, ne treba generalizovati prodaju pasa preko oglasa,pogotovo u poslednjih par godina kada odgajivaci i kod nas i u svetu tesko prodaju svoje stence . Stoji prica za standard ali nigde necete naci pocetnika koji ce umeti da prepozna dobro stene,a  cena nije uvek merodavna za kvalitet psa . Pozdrav

Dobar dan,

Pisem iz HR, naime nasao sam jedno stene Francuskog buldoga u Vojvodini ali s obzirom da sam totalan laik po pitanju vrste i 

generalno pasa( ovo ce nam biti prvi na zahtjev kcerke) molio bih Vas pomoc ako mozete na osnov slika dati komentare o stenetu.

Stene kosta 600 eura i ima srpski rodovnik pa me zanima da li vrijedi toliko? Ja toliko znam o psima da nemogu razlikovati frencha od 

bostonskog pa nebih volio da mi uvale nesto:-) Isto tako stenetu je 9 skoro 10 tjedana pa neznam da li je to OK vrijeme za podizanje.

Kometari su dobro dosli.

Hvala

LP

post-35173-0-43887200-1440797375_thumb.j

post-35173-0-32129800-1440797376_thumb.j

stene nema pigmentaciju oba treca kapka, imat ce duzu njusku, i ispod lijevog oka bjelina nikad neće biti bijela nego će od suza biti smeđe. Sve u svemu pas moze biti dobar ljuubimac, za izlozbe i uzgoj nije!

Edited by Emporio Palace

Sve se slazem sa Emporio Palace osim oko beline ispod ociju. Imam belog psa i istina mucimo muku sa tim crvenilom. Crvenila nije bilo kada smo iskljucivo kuvali hranu (znaci bez dehidrirane hrane - granula). Da sada ne objasnjavam kako bakterija izaziva to crvenilo.

Ljudi,  da li neko moze da mi pomogne pri odabiru odgaivacnice. Planiram da kupim zenkicu i nasla sam je za 300e ljudi su bas prijatni, insistiraju da dodjem da vidim roditelje i ostale pse, vakcinisani su i ocisceni od parazita. Deluje mi da znaju sta rade i da su pouzdani ali nasla sam ih preko oglasa pa sam nesigurna. Mislim da nije bas odgaivacnica u pitanju, ljudi imaju nekoliko svojih zenkica i pare ih. Uzela bih belog sa crnom tufnom. sta je sa tim crvenilom oko ociju? Jel imate neki savet mozda? Odgovorite molim vas sutra idem da ih pogledam  (sweat) 

A STA je to ako nije odgajivacnica??? Imaju nekoliko zenki i pare ih???? Pa STA su onda, ako nisu odgajivaci??? Odgajivac je vlasnik zenke sa leglom. To je definicija odgajivaca. e sad, odgajivaca ima ovakvih i onakvih.... Registrovanih i neregistrovanih. Ako se pas zove Zika - niko ne zna ko je njegov odgajivac. Ali, ako se pas zove Zika od ..... od Htasta npr. (da ne imenujem nikoga), onda se zna da je njegov odgajivac taj i taj, imenom i prezimenom (vlasnik zasticenog imena Od Hrasta). Sve ima svoje zasto i kako. Ako negde stene kosta 800 eura a negde 300, pitas li se zasto je to tako? Procitaj dobro standard, idi vidi roditelje i stene pa proceni odgovaraju li standardu (tj. je li to to) a zatim pogledaj rodovnike i ako imaju neke zdravstvene preglede.... itd..... Francuski buldog se pari vestacki i steni carskim rezom. Razmisli u startu koliko (odgajivaca)  kosta stene i da li je moguce da se prodaje za  300 eura.

Edited by Zorica-MaliZmaj

Gdja Zorica, kao i uvek poucan post. Uz to bih dodao i cenu hrane koja je skuplja za stence i zenku posle kocenja, kao i sredstvo za ciscenje od parazita koje je takodje skuplje za stence. Pa dodajte i cenu izlozbi roditelja (prijave, prevoz itd), pa dodajte cenu rodovnika, pa cenu vakcina, pa dodajte cene pracenja stanja kod kuje pre kocenja, pa dodajte cipovanje, pa dodajte cenu parenja sa muzjakom ukoliko imaju samo zenke i naravno dodajte vreme i trud da koji je ulozen da stenci stasaju. Ono sto sam hteo da kazem je isto kao iz poslednje recenice prethodnog posta. Ako je sve uradjeno kako treba sumnjam da moze da se dodje do cene od 300e.