timon

American Pit Bull Terrier - 15 deo

Recommended Posts

nista pojesce ovo sto ima a za posle cemo videti, to sam i ja chuo da je bolje ledja i noge al bas su sitno samlevena e sad ima pokoje malo vece parce nije da nema ne znam bojim se ....

burazer ima 3 pulina i stalno cepaju sveze pilice iz objekta posto drzi 5000 komada i nikad im nista nije bilo tako da i ja mislim da je bolje sveze davati bar mi se chini, tako da ne stoji ona pricha da kad im se daje zivo "polude" na krv.....

Svi moji psi redovno jedu svjeze meso, piletinu, govedinu, junetinu, kada imam i konjetinu.

Kao vidre su, jutros ih gledam kad sam ih pustila da se istrce, kao oni konji na trkama, tutnji sve pod njima, ne zna se koje je bolje od kojeg.

Iskreno, dok su bili na granulama (i to sam kvalitetne granule kupovala) , daj alge , daj ovo, daj ono, da se malo sredi dlaka, da bude kako treba, a sada, dajem ovo gore navedeno sirovo, dajem jednom sedmicno kvasac s mlijekom i zdrobljenim jajima, imam jednog ribara koji mi bar 2 puta mjesecno ostavi po jednu vrecicu onih malih ribica (to moram da im kuvam, nece da jedu sirovo) , kad se uznemire dam im po komad prosusenog hljeba recimo da ih smirim i to je to.

Kosti one velike imaju redovno, to me spasava da ne rove po dvoristu, jednostavno se zabave s tim.

Ja upoznala sve mesare u krugu od 100 km, pa eto, sve to dobijem na lijepe oci (wasntme)(wasntme)(wasntme)

////////////////////////////////////

@Petite

Moj se recimo lako ugoji od zivog mesa,govedje srce naprimer!!Dok jede recimo samo granule s ponekim pilecim vratom izgleda puno bolje i zdravije, dlaka mu je savrsena!!Neznam, mozda tripujem a mozda se brze goji zato sto je kastriran,mada je redovno treniran!!!

Geni su ti 50%-50% pri parenju. Zavisi sad koji gen vise dodje do izrazaja kasnije. U tvom slucaju mozes svasta da ocekujes. Kako nije uspelo lepljenje? Koliko je dugo naskakao?

"Kad na mene u ragbiju naleti krilo od 70 i kusur kila on moze samo malo da me uspori u trku a kad se na mene zakuca melejac od preko 100kg on moze i da me obori."

Sasvim slucajno sam i ja trenirao ragbi, imao sam 3 x prelom kljucne kosti, 2 x potres mozga (ovo malo sto imam) i milion puta intervencije u urgentom, igrao sam 8 ti znas sta to znaci, kontakt i sa linijom i sa meleom i veruj mi dao sam brdo eseja kroz mele, i niko me nikad nije oborio tako lako ko arier od jedva 60 kg, tako da kilaza uglavnom nigde nije bitna koliko volja, taktika-tehnika i srce, ti debeli od po 100 kg padaju kako oces samo ako znas gde da im udjes, a i veruj mi i njima je cilj sto pre da padnu jer snage za dugo cimanje nemaju, pozdrav svima na temi :D

Ne znam kako je u danasnje vreme ja sam igrao u BRK sada KBRK jer je u vreme komunista ono K bilo zabranjeno i mi smo bas tako imali vecu volju,srce i brzinu bili smo poznati po leprsavoj igri.Ali nas problem je sto su nam melejci bili laki ispod 100kg.Najgori protivnik nam je u to vreme bio Partizan bas zbog tih debeljana na steroidima jer je u to vreme njihova taktika bila zasnovana na teretani,deki i bionabolu jer nekih drugih sredstava kao danas nije ni bilo.Verovatno si bio u prilici da te izgaze kramponima debeljani,a tad se nisu nosile ni gume za zube ni kacige pa mozes da predstavis dozivljaj, a tadasnji debeljani nisu lako padali.Cudi me da si lomio toliko puta kosti pa nastavljao to je za svaku pohvalu (y) ,u moje vreme ko nesto ozbiljnije polomi obicno zavrsava karijeru za sva vremena jer posle loma bilo cega osim ako nemas neke profi uslove lecenja sto u nasem ragbiju nikada nije bilo a ne verujem da ima i sada nije imao sta da trazi ni na treningu bar po godinu dana (bez preterivanja).A posle toga i ako se vrati strah se uvuce u kosti i to vise nisu bili isti ljudi kao ranije ,cast izuzetcima koji su nastavili posle kao pre loma.Moj trener je govorio da dobro utreniran covek ne moze da se povredi (to je naravno preterivanje ali poenta je da neke sportove covek ne sme da igra bez adekvatog treninga)

Geni su ti 50%-50% pri parenju. Zavisi sad koji gen vise dodje do izrazaja kasnije. U tvom slucaju mozes svasta da ocekujes. Kako nije uspelo lepljenje? Koliko je dugo naskakao?

Neki strucnjaci tvrde da je kujin gen dominantan i do cak 80%...

Neki strucnjaci tvrde da je kujin gen dominantan i do cak 80%...

(y) potpuno si u pravu (nod)

Znam :mrgreen:

To se najlakse moze videti kod Bandog kombinacija... Kad se ukrste 2 rase, uglavnom stenci vise "povuku" na kuju... Kod purebred, u ovom slucaju pitova, to se i ne moze tako lako primetiti, pogotovo ako su obe jedinke slicne (visina, tezina, boja itd.) samim tim ce i stenci biti takvi ujednaceni pa se ne moze golim okom oceniti ko je na koga vise "povukao", ali zato imamo DNK test pa ko voli nek izvoli :grin:

Kada se ukrstaju, pri parenju, teoretske sanse su izjednacene. U vecini slucajeva povku na majku, ali to nije zbog samog cina parenja, nego zbog ishrane preko majke (majcinog mleka). Mladen je pitao sta se desava pri parenju, a ne kroz rast i razvoj prvih mesec dana. Evo klasicnog primera. Kod mene u kraju postoji par lutalica. Zenka je zute boje, a muzijak crno-beo. Sada ta zenka ima stence i od 4 njih, 2 su skroz crna, 1 je crno-zut, a 1 je zut sa malim belinama na sapama. Ne mora da znaci da su se sada oni uparili, niti da zenka nema u svojim genima crnu boju, ali tako je ispalo, mozemo samo nagadjati.

Uglavnom pri ukrstanju vise gena vuku od majke,ali ima i do specificnosti rasa tako da neke rase imaju jace gene pa i potomstvo obicno povuce na njih vise.Recimo kad ukrstas pastirca sa mastifom obicno vise povuce na pastirca,takodje i sa predgrizom recimo kod ukrstas buldoga sa nekom drugom rasom lako ce se desiti da vecina legla ima predgriz ali kazem nista ne mora da znaci jer znam licno zaq mnogo slucajeva gde psi iz legla ne lice ni na oca ni na majku ili obrnuto da budu jako slicni jednom od roditelja i ako su dve razlicite rase u pitanju,znam i za slucajeve gde dva ista psa razlicitih rasa u dva razlicita legla daju drugacije potomstvo izgledom tako da ima i toga.

U svakom slucaju kad prvi put sa nekim psima pravis bandoge to je lutrija pa onda vidis kakvo potomstvo bacaju u toj kombinaciji i dalje menjas eventualno rasu ako ti se ne svidja sta dobijes jer i ako su dva psa iste rase ne mora da znaci da ce sa jednakom merom da prenose svoje gene na potomstvo pa tako nekom neka kombinacija izmedju dve rase ispadne drugacija nego drugom koj je upario druge pse istih tih rasa.

To je i ono kad recimo za pita kazu odlican pas ali baca lose potomstvo ili osrednji pas ali daje dobro potomstvo sto je vec mnogo redji slucaj.A tu sve varira u nijansama recimo uparis dva dobra pita a razlicite linije i ne pogode se pa dobijes lose potomstvo

SophyYolo,pas ti gradjom tela vise vuce na pita ali recimo video sam istu tu kombinaciju gde je pas pljunuti labrador tako da to potvrdjuje onu teoriju gde kazu da je sve od psa do psa.

Guest
This topic is now closed to further replies.