Guest mt

Samojed (Samoiedskaia Sabaka FCI:5.1-212)

Recommended Posts

Da malo osvjezimo temu (headbang)

Dr. Wolf Shine Bright Like A Diamond ( 13 mjeseci stara)

BIS CH Samspring Straight from the Heart to Dr. Wolf x RBIS CH Vanderbilts Mr. Cool Bobmardon )

shineproljece_zps3e768d93.jpg

17ta_zpsc531e925.jpg

Zdravo svima :)

Imam zenku samojeda od godinu i po, nakon kocenja (april mesec) pocela je da odbacuje dlaku pomalo, ali sad je sam kida. Citala sam da se samojedi dva puta godisnje linjaju ali ona sad odbacuje svu podlaku i izgleda kao ofucani beli vuk. Bukvalno kada je cesljam sva podlaka joj izlazi i vidim joj kozu kroz one duge dlake, ako joj ja sa cesljem ne izvucem podlaku ona to odradi sama sa zbima. Htela sam da pitam da li je neormalno da to radi, tj. da tako skroz tokom leta odbaci podlaku?

Cistili smo je od parazita redovno kako nam je veterinar rekao posle kocenja, i kupali je 2 puta od tad jer jako nevoli pa joj neradimo to cesto.

Slicno je uradila i proslo leto, odbacivsi dlaku (ostalo malo podlake) ali preko zime je nabacila ponovo prelepo krzno.

Hvala vam unapred puno :)

post-35064-0-94439400-1439192200_thumb.j

Да вам се похвалим, ово је наш Арчи. Има десет недеља. И почео је да ради све оно што иначе и треба да ради један мали немирко. Почео је и да лаје, и кад се радује, и кад је гладан и кад је љут и у свим другим приликама. Знам да је тема мало неактивна али то се да поправити. Уколико неко прати тему надам се да могу поставити питања искуснијим власницима ове предивне расе. Хвала унапред.

Ja sam prije dvije sedmice kupila sebi samojeda.sad ima otprilike oko 4 mjeseca. Divan pas. Kad je dosao par dana nije ni trcao ni lajao nit se igrao,vecinom je samo lezao, kao da je dosao sav isprepadan i izmucen, tek prije nekih 4-5 dana je poceo da se ponasa kao normalano stene. Nekad cvili po par minuta nije bitno u kom se polozaju nalazi,dal lezi sjedi..pa me to pomalo zabrinjava..pocnem da s njim pricam i igram jer kontam da mu je dosadno, jer mu dam hranu i vodu, znaci nije do toga..i kad smo ga kupili jedno uho mu je da kazem izkrivljeno,pa me zanima dal se to vrati kasnije na svoje mjesto il ce ostati takvo, meni nesmeta,bas mi meden takav al da nebi njemu sta smetalo?????

Dobar dan svima, vidim da je malo utihnula tema. PA sam htela samo da upozorim one koji mozda hoce da kupe samojeda da zaobidju odgajivacnicu BELI PLAMEN iz Mladenovca. Da objasnim: 

Momak i ja smo pre godinu dana kupili stene iz te odgajivacnice, prvo stenci su rodjeni 20.04 i mi smo Cezara kupili 22.05. znaci sa mesec dana. Oni su tih mesec dana proveli na terasi sa majkom. Kada smo ga kupili bio je KRITICNO PUN PARAZITA ,toliko da je posle par dana, od povracanja i proliva trebao zavrsiti na infuziji, bio je slinav, zamislite psa od mesec dana slinavog?  Dalje desilo se da su nas gospoda godinu dana zavlacili za papire, prvo se nisu javljali, onda gospodin nije u drzavi , kada se vratio trebao je nesto da sredi u opstini, a na kraju su se razveli. A ustvari to je bilo sve samo da bi mi prestali da zovemo. Da naglasim da mene bas briga zaista za papire, ja sam njega uzela jer obozavam tu rasu. PSa smo uzeli iskljucivo jer je sam nama prisao i krenuo za nama kad smo se pokupili i krenuli da idemo. NA kraju svega se ispostavilo da najverovatnije genetski imaju displaziju laktova. Naravno kinoloski savez je obavesten o svemu i nadam se da ce se po propisu ukloniti iz registrovanih odgajivacnica. Pozdrav. 

Smem li da pitam kako to da ste pristali da uzmete stene od svega mesec dana? Vec to je morao da bude za vas signal da stvari nece biti u redu. Nijedan suvisli odgajivac nece predati novom vlasniku stene mladje od 7 nedelja, dakle 49 dana. 

Mislim, zivo je to bice, ne ide se  u kupovinu psa kao na buvljak pa eto sta mi za ruku zapadne ako mi se ne svidja jeftino bilo bacim. 

Razumem vase muke,ali znate, ko se ne raspita de facto vuce za rukav da ga prevare i nasamare. 

On 15.6.2017. at 18:37, Tuncay said:

Smem li da pitam kako to da ste pristali da uzmete stene od svega mesec dana? Vec to je morao da bude za vas signal da stvari nece biti u redu. Nijedan suvisli odgajivac nece predati novom vlasniku stene mladje od 7 nedelja, dakle 49 dana. 

Mislim, zivo je to bice, ne ide se  u kupovinu psa kao na buvljak pa eto sta mi za ruku zapadne ako mi se ne svidja jeftino bilo bacim. 

Razumem vase muke,ali znate, ko se ne raspita de facto vuce za rukav da ga prevare i nasamare. 

Mi smo psa uzeli jer je sam krenuo za nama inace ga nikad ne bi uzeli. NIti smo psa bacili niti njemu sad nesto fali je ima vrhunsku negu. Mene za njegove papire bas briga ja ga volim takvog kakv jeste. I nikad mi nije palo na pamet da ga bacim ili bilo sta drugo.  JA pored njega imam jos tri psa i macku koje sam spasila sa ulice, tako da nemam problema zaista sto nema papire.   A raspitivali smo se o ovoj odgajivacnici cak jako veliki broj pozitivnih komentara je bio bas sa ovog foruma i sa ove teme na pocetku. Mi njega kada smo uzeli on je vec uveliko prestao da sisa i vec su bili na granulama. Mi i nismo otisli da vidimo psa kao da smo krenuli na buvljak vec sa planom da ga kaparisemo i uzmemo posle mesec, dva. 

Nisu uopste u pitanju papiri nego naucna ako tako hocete cinjenica sa kojom je trebalo kao potencijalni vlasnici da se upoznate da se stene ne odvaja od majke pre navrsene sedme nedelje. I da je onaj koji je stene pre sedme nedelje dao a takodje i onaj koji je to stene pre sedme nedelje uzeo uskratio tom stenetu nesto sto je moralo da dobije za svoje stenece mentalno zdravlje.  

Kod mene te sto daju i te sto uzimaju mladju stenad mozete prijaviti VET inspekciji. Spada pod sankcije zakona o zlostavljanju zivotinja i uredbi o uzgoju pasa i uslovima za isto. Zato kazem, zivo je bice, duzni ste da se informisete, kao sto ste duzni da se informisete sta ce jesti, gde ce spavati, kako ce izbijati energiju. 

Stenad spasena sa ulice, stenad koja su ostala bez majke, stene koga je odbacila majka, stenad iz odgajivacnica koje su pogodile poplave, druge elementarne nepogode i slicno to je druga prica. Tu prosto izbora nema tako da nema ni zamerki sto je odvojeno ranije. 

Biram mozda ostrije reci kao nauk i vama i drugima, ne samo nasamarenima. Pre nego sto ste se raspitivali o konkretnoj odgajivacnici trebalo je da se raspitate kada se uzima jedno stene i zasto tada. Ocigledno da niste, niste ni post festum, cim ja o dobrobiti i zdravlju steneta a vi meni o papirima i granulama. 

Dopustam da moze da se desi i desava se, na tom principu ljudske covecnosti i sazaljivosti koju zloupotrebe funkcionisu stanceri i farme pasa, da covek uzme stene koje ne bi trebalo uzeti ili ne bi trebalo tada uzeti. Ali tada nije prevaren ni nasamaren, vec se sazalio na stene i uzeo ga iz losih uslova da ga spasi.  

1 hour ago, Tuncay said:

Nisu uopste u pitanju papiri nego naucna ako tako hocete cinjenica sa kojom je trebalo kao potencijalni vlasnici da se upoznate da se stene ne odvaja od majke pre navrsene sedme nedelje. I da je onaj koji %je stene pre sedme nedelje dao a takodje i onaj koji je to stene pre sedme nedelje uzeo uskratio tom stenetu nesto sto je moralo da dobije za svoje stenece mentalno zdravlje.  

Kod mene te sto daju i te sto uzimaju mladju stenad mozete prijaviti VET inspekciji. Spada pod sankcije zakona o zlostavljanju zivotinja i uredbi o uzgoju pasa i uslovima za isto. Zato kazem, zivo je bice, duzni ste da se informisete, kao sto ste duzni da se informisete sta ce jesti, gde ce spavati, kako ce izbijati energiju. 

Stenad spasena sa ulice, stenad koja su ostala bez majke, stene koga je odbacila majka, stenad iz odgajivacnica koje su pogodile poplave, druge elementarne nepogode i slicno to je druga prica. Tu prosto izbora nema tako da nema ni zamerki sto je odvojeno ranije. 

Biram mozda ostrije reci kao nauk i vama i drugima, ne samo nasamarenima. Pre nego sto ste se raspitivali o konkretnoj odgajivacnici trebalo je da se raspitate kada se uzima jedno stene i zasto tada. Ocigledno da niste, niste ni post festum, cim ja o dobrobiti i zdravlju steneta a vi meni o papirima i granulama. 

Dopustam da moze da se desi i desava se, na tom principu ljudske covecnosti i sazaljivosti koju zloupotrebe funkcionisu stanceri i farme pasa, da covek uzme stene koje ne bi trebalo uzeti ili ne bi trebalo tada uzeti. Ali tada nije prevaren ni nasamaren, vec se sazalio na stene i uzeo ga iz losih uslova da ga spasi.  

Mislim da bi mogli mi do sutra da pisemo svoja misljenja i stavove, nemam nameru ni sa kim da se raspravljam niti bilo sta drugo. Za svoje pse mogu da garantujem da imaju bolje uslove i zivot nego sto ima 80% dece sto znaju svi koji nas poznaju. POenta mog posta je bila da svako ko hoce da kupi stene samojeda zaobidje REGISTROVANU odgajivacnicu Beli plamen iz Mladenovca gore je objasnjeno zbog cega. A zasto sam ja uzela psa iz takvih uslova zaista nije nicija stvar niti sam trazila bilo cije misljenje. O svemu je zvanicnim putem obavesten kinoloski savez i nadam se da ce propisno gospoda biti kaznjena,a njihova registovana odgajivacnica biti zatvorena. Pozdrav :)

Edited by Kristina1994

Cisto sumnjam da ce je zatvoriti, ukloniti. Pre svega, stene je kako shvatam bez rodovnika, kao takvo ne spada pod kinoloski. Tu su druge institucije u drzavi nadlezne za kupoprodajne sporove i prevare. A tamo se ako dodje do takvog spora postavlja i pitanje a zasto ste uzeli. 

Da zatvaraju za stenad, ona sa rodovnikom, iz losih uslova, neociscene od parazita, gde se vuku razne displazije (to je malo poteze, to treba dokazati da je odgajivac znao da ce to izleteti pa bez obizra na to upario, lako se iz toga izvuce u zemlji gde nema obaveznog snimanja kukova i laktova a ni dobrovoljna databaza) cenim da bi bar pola odgajivacnica po Balkanu bila pozatvarana. 

Nemam nameru da branim odgajivaca ili osporavam pricu, ne. Samo upozoravam ljude da postoji sijaset nagovestaja da nesto nije u redu i da ce biti zeznuti. A jedna od tih stvari je kada odgajivac pristaje da da tako malo stene. Znaci, svako ko uzima stene trebalo bi makar osnovno da se informise sta i kako. 

Vi meni opet o savrsenim uslovima koje ima stene kod vas. To nista ali ama bas nista ne ispravlja to sto je uzeto iz legla prerano. Dok smo se ovo malo prepisivali, mogli ste da nadjete u kom grmu lezi zeka. 

Posrao si se sam sebi na glavu ovolikim spamovanjem, Teraj se bre u tri lepe PM !!!!

Niti je ovo TVOj Forum, niti me tvoji problemi uop[te više zanimaju, niti me zanimaju vaše sitne primitivne zajebancije.

Imate društvo, imate nekakvu ili nekoliko uprava, imate regularne sudove i KSS -  i nosite se u majčinu !!!!!!!!