Guest mt

Samojed (Samoiedskaia Sabaka FCI:5.1-212)

Recommended Posts

gde ste bre samojedasi??? Ne mogu da verujem da mesec dana niko nema sta da izjavi. Meni je glupo da pricam sama sa sobom... ajde, javljajte se i vlasnici i ljubitelji pleeeeeaseeee

Samojedasi! Hahahah! :)

Bella, vidim ja da cemo ti i ja morati da spasimo stvar...

Sta ima novo kod tvojih pufnica? Jeste bili u Surcinu?

Jesu poceli tvoji psi da se linjaju? Ovaj moj strasno... gledam sad, ima dlaka i po tastaturi!! Cesljam ga svaki dan i ne mogu da verujem koliko poddlake izlazi.

Gledam ga malopre, legao u rupu koju je iskopao, izvalio se koliko je dugacak, i dzonja :D

ovi nasi andjelcici su izgleda svi isti. Nase kuce su vise braon nego bele jer su eksperti u pronalazenju svih blatnjavih povrsina u dvoristu. Za linjanje sam ti vec negde napisala... najbitnije je redovno cesljanje i to probaj da nadjes 'grabulje sa dva reda' i budi nemilosrdna kad ga cesljas. Znam da mu se nece svideti ali bice mu lakse. Bili smo u Surcinu i dobili lenticu za najlepseg debitanta, najlepsu mladu zenku i najbolju grupu. U Jagodini isto za maloga i Betinu, Bella je dobila CACa i postala sampionka a dobili smo trece mesto za najlepsi par medju gomilom drugih parova... bas sam se iznenadila jer je Meda jos uvek mali pa se ne stice prava slika. U Novom Sadu Meda i Betina opet trijumfuju i dobili smo III mesto za najlepsu grupu. Sve u svemu prosli smo bolje nego sto smo se nadali. Sad ce biti malo zatisje jer nemamo zasto vise da ih izvodimo, jedino ostale zenke da dobiju PRM jer iskreno govoreci pored Betine nemaju sta da traze. Ona je tako krupna i lepa i zaista nema konkurenciju, iako je bilo na svim izlozbama. Nadam se da cete i ti i Stole ostvariti neki trijumf. U Surcinu smo videli Sladju i njenog brata. Svideo mi se Aki

Za sada puno pozdrava, Maja i Bane

Uf... mene ta braon dlaka toliko nervira da ne mogu da opisem! Bas sam sa Ajtrom pricala o tome kako su divni samojedi koji zive u stanovima. Cisti, beli, ali normalno kad setaju po tepihu kao gospoda a ne kao ove nase prlje...

Cesljam ga svakodnevno, zaboli me ruka dok mu iscesljavam poddlaku. Imam onu cetku sa rotirajucim zupcima bas za tu namenu ali mi je mnogo bolja obicna koja se koristi za spoljasnju dlaku. Posto njega to nervira ja mu dam nesto da se zanima dok ga ja cesljam. Prvo je grizao tu rotirajucu cektu pa kad se ona smanjila na pola dala sam mu neki plasticni noz :) Naravno, tup je! I onda on to grize do iznemoglosti, dopusta mi da ga cetkam, cak se i sam namesta. Okrene se na levo, pa desno, pa pokaze stomacic...

Storm i ja tesko da cemo ista osvojiti posto je on nemoguc za vaspitanje. Mislim da ce nasu sliku drzati u svim ringovima a iznad ce pisati "Zabranjen pristup" haha!

Kakav je tvoj momcic? Bas me zanima, da uporedim sa mojim. I kakav je u odnosu na zenkice po ponasanju?

sve se moze izdresirati. Mi smo naucili Bellu da se stidi (pokrije sapama oci izistinski i drzi ih tako) da joj se ceshka pupa (stomak ;-)) Mali je jos uvek mali, ima tek sest ipo meseci i jos uvek se ponasa kao beba. Sad sam u zurbi ali imam neke sjajne smesne fotkice pa cu ih prvom prilikom prikazati

To je prvo islo sasvim slucajno. Imala je samo tri meseca i za dva dana je naucila da pruza desnu sapicu kad kaze 'zdravo' a sa levom da 'daje kosku'... posle je valjda cistila oci i Bane joj je stalno ceskao stomak sto ona inace obozava i stavljao joj sape na oci i ponavljao 'stidi se'... onda je posle izvesnog vremena pocela sama da 'se stidi' kad bi htela da se ceska. Sada glumi i stidi se pre cesanja ili kad nesto zgresi debelo da bi se dodvorila ali mi je pitamo 'Sta ti sad treba da uradis da bismo te ceskali'? i ona se sama postidi. Imam to na nekoj slici u kompjuteru pa cu prikazati jer se bas dobro vidi

To je sada sasvim normalna pojava. Ali nasa Beka zna cesto da bude pravi baksuz. Imamo dvojicu komsija od kojih jedan ne voli pse, i Beka se pred njim pravi kao da je totalni glupson. Nece cak ni zdravo da kaze. Zna da je ne voli i kao slucajno ga okrzne kad prodje pored njega. Milion puta smo pokusavali da mu pokazemo kako se Bekson stidi ali ona kao onaj zabac iz crtanog filma gleda u nas kao tele. Cim on ode, ona po starom. I tako godinu dana nam nisu verovali. Onda jedne veceri doticni komsija gleda utakmicu kod nas a njoj 'doslo' nesto i pocne da se stidi sama od sebe. OVaj drugi gleda i ne moze da veruje ono sto mi godinu dana bez uspeha objasnjavamo. Jedna od njihovih teorija je bila da smo joj stavili zicu oko sapa i tako je slikali kad se stidi :twisted: Ovaj je to video krajickom oka ali nije komentarisao. Dugo posle toga je pocela da pokazuje svoje 'znanje' pred drugim ljudima. Prosto sam se frapirala kad je prosle godine dolazila televizija da snimi prilog o njima, zamislite postidela se pred kamerom. Javicu vam ako bude kakvih komentara posle prikazivanja emisije.

Ljudi, ajde malo da se hvalimo ako niste pogledali naЕЎ post (sibirski gromovi) medonja doneo kući četiri pehara i za dva dana je postao mladi ЕЎampion SiCG. sva tri puta je bio BOB ali bila je i jedna lepotica iz Makedonije - Bela (sa jednim 'l' ;-) Nije mu uspelo udvaranje nikako, reЕѕala je na njega sve vreme. Evo i sličice iz Bara

4JkrMQBKz0XUWyw2.jpg

Imamo obavestenje iz prve ruke - od organizatora izlozbe da se ona otkazuje jer sudija ide na operaciju srca a nije mogla na vreme da nadje zamenu. To je ono sto mi znamo od prosle nedelje, a ako ti znas nesto novo, mi dolazimo sigurno

Pozdrav svima!

Ovaj forum je fenomenalan, ima dosta korisnika i mnogo mnogo vaznih saveta!

Posto sam od nedavno i ja postala vlasnica malog samoyeda, pisem vam u nadi da ce mi ljudi koji imaji malo vise iskustva sa ovom predivnom rasom dati neke najbitnije i najkorisnije savete.

Kuca je ostenjena 30og oktobra, dakle nema jos ni 2 meseca, zenkica je, i zove se Maggie! Doneli smo je kod nas u sobotu. Preslatka je, pravo jagnjesce! Nije jos revakcinisana tako da barem jos mesec dana ne smem da je izvodim.(Drzimo je u stanu.)

Ako neko ima nesto korisno da mi napise u vezi odrzavanja, ishrane, cesljanja, svaki savet mi je dobrodosao! Posto do sad nisam imala psa, nova sam u ovome.

Jutros je bljucnula neku zutu tecnost na mesto gde spava, da li je to normalno ili treba da se zabrinem? Da li treba da joj sipam malo A+D kapi u vodu?

:) :wink:

Pozdrav svima!

Ovaj forum je fenomenalan, ima dosta korisnika i mnogo mnogo vaznih saveta!

Posto sam od nedavno i ja postala vlasnica malog samoyeda, pisem vam u nadi da ce mi ljudi koji imaji malo vise iskustva sa ovom predivnom rasom dati neke najbitnije i najkorisnije savete.

Kuca je ostenjena 30og oktobra, dakle nema jos ni 2 meseca, zenkica je, i zove se Maggie! Doneli smo je kod nas u sobotu. Preslatka je, pravo jagnjesce! Nije jos revakcinisana tako da barem jos mesec dana ne smem da je izvodim.(Drzimo je u stanu.)

Ako neko ima nesto korisno da mi napise u vezi odrzavanja, ishrane, cesljanja, svaki savet mi je dobrodosao! Posto do sad nisam imala psa, nova sam u ovome.

Jutros je bljucnula neku zutu tecnost na mesto gde spava, da li je to normalno ili treba da se zabrinem? Da li treba da joj sipam malo A+D kapi u vodu?

:) :wink:

Milice, dobro dosla u svet samojeda. Ta zuta tecnost neka te ne zabrinjava, to je samo visak necega iz organizma i to je kod samica normalno. Nemoj da te cudi kad je budes izvela ako pocne da jede travu. AD kapi mozes da stavis i na kasicicu pa da joj das da je polize, obozavaju je. Neka ti je srecna Maggie i da se puno godina druzite... pruzice ti neizmernu ljubav i odanost kakvu mozda ne mozes ni da zamislis

gde ste bre samojedasi? Ostacemo za bruku, za malamute 33 strane napisane i to svaki dan a ovde kod nas jedino ja meljem i ponekad neko. Gde su oni redovni (makar su bili)?

Evo mene posle duuuuuge pauze :P

Zao mi je sto nas nema u onolikom broju kao pre, ali hajde da bar malo ozivimo ovu temu!

Kod nas nista posebno novo nema, sem sto je Stole jos ludji :shock:

Rekli su mi smirice se posle 2. godine, ali on sad ima 2,5 pa nista! I dalje skace na ljude, grize sve zivo, jede travu... Onda se smiri pa ga mazim i ceskam a on uziva. Kada mu to dosadi opet sve po starom. U setnji i dalje vuce kao lud, pitali su me da li mi je pas na nekim drogama :lol:

S jedne strane me nervira to skakanje a opet mi je na neki nacin drago jer je stvarno poseban sa tom njegovim bubicama..

caaaaoooooo ... puuuno poljubaca za tebe i Stoleta. Ovde je tako dosadno jer se niko vise ne javlja da komentarise o nasim ovcicama a ja pricam sama sa sobom. Ako ce da te utesi, nije Stole sam... mi ih imamo ihaha 'ludih' koji jedu sve zivo a ne samo travu. Probaj da mu ponudis sundjer i stiropor da poboljsa repertoar. Pricaj o Stoletu, sta ima novo. Marama mu je fenomenalna. Ja sam mojima probala da stavim kapu deda mraza za novu godinu ali bezuspesno. Slike nisu ni smesne koliko su glupe i odustala sam. Puno pozdrava od SVIH NAS

Ma javice se valjda jos neko kad se nas dve raspisemo :wink:

To sa travom je odlicno spram onoga sto inace ume da pojede! Roditelji mog decka su sa letovanja u Grckoj doneli preslatku serpicu za Stoleta, metalnu sa ispupcenim koskicama, a pri dnu oblozenu gumom. Da se ne pomera kad kuca jede... I ta serpica je bila netaknuta nekoliko meseci, do pre neki dan. Ja je vidim jedno vece na dvoristu i jos se cudim kako je dospela tamo a stajala je u boxu.. Uzmem je ja da je vratim na mesto kad vidim - fali ta guma!! Znaci ovaj djavo je u trenucima dokolice paznju usmerio na neduznu serpicu, pokidao gumu i POJEO JE! Nasla sam ostatke u travi! Pored te gume kroz njegov stomak su prosli i drvo, papir, kese, plasticne saksije, lavor, papuce, krpe, metle (komada 3), kozna ogrlica, merdevine (njih je izgrizao do prve pregradice)...

Nisam ga vodila na izlozbe, pitanje je da li cu ikada.

Gledala sam tvoj sajt i rodovnike pasa, vidim da nam ovcice imaju dosta zajednickih predaka :)

Tetka Ledi nam vise ne dolazi, ne znam sta je sa njom, cula sam samo da ju je sirotu udario auto ali da je ok. Ali upoznali smo drugu samojedicu pre oko mesec dana u setnji! Malena je, zove se Alabina, ima 7 godina ali izgleda kao stene.

A sto se tice marame to je bila borba! Jedva sam mu stavila... i naravno poturila sam mu nesto da glodje dok sam je vezivala 8)

Izdrzala je samo za slikanje, nakon 15 sekudi ju je vec skinuo!