mazulica

Trikovi pasa - napisite koje trikove zna vas pas

Recommended Posts

Naucila* Zensko sam. :) I bas zbog toga sam ga i naucila. Sa sela sam, a kako nekada nemam vremena ici peske do najblizeg grada, setamo se po selu i kako zbog posla ne mogu ranije, uvek se vracamo kada napolju vec padne mrak. Kako je selo, kao i vecina sela u Srbiji, nedovoljno osvetljeno veci deo vremena kada se vracamo iz setnje idemo po mraku okruzeni njivama i livadama (cak je i groblje sa leve strane nekih 200m),a posto se jedino mesto gde mogu psa da pustim da se igramo nalazi tu, druge opcije nemamo. Kroz selo ni preko dana nema ljudi, a da nisu u kolima i traktorima, a oko 9 pogotovo. Tako da, nije potrebno nista vise reci osim da sam ga naucila "za ne daj Boze". 

Nauciti je bilo veoma lako, samo sto je malo na izgled umobolno onome ko me je posmatrao.

Kada je bio mladji, ja pocnem da "lajem" na njega i kako on krene da laje na mene posto mu se derem u facu, ja kazem laj, a kada prestane dobije poslasticu. Isto tako i za rezanje, samo sto sam rezala i cuskala ga rukama, a kada on pocne da rezi zato sto ga iritiram, ja mu prodrmam rep i kada prestane rezanje dobije poslastice i mnogo zagrljaja i mazenja. Sada kada mu prodrmam rep na odredjeni nacin, on pocne da rezi napred (u prazno, nadam se da nikada nece biti potrebe na nekog da bi me branio) dokle god mu ne uradim nas fazon da ga vratim u normalno stanje iskezenosti. Inace, moj CC nema kupiran rep.

uh, sorry, nisam obratio paznju.

jasna mi je potreba, ali eto, do sada nisam imao priliku da to cujem, uglavnom se uce da laju na komandu.. s obzirom da je cc u pitanju, to je vise nego dovoljno :D (bar po mom misljenju :) )

Nista nista :smile:  Jeste, ali da bih ga naterala da laje moram da mu kazem laj. Ovako deluje instiktivno posto ne moram nista da mu kazem. :grin: I nekako deluje deset puta strasnije, nema kupirane usi (pa nema toliko "opasan" izgled) pa ga po mraku ovi nasi mesaju ni manje ni vise nego sa labradorom . :grin:

Edited by Bleki8

nekupiran nije manje cc, neka ti neupuceni pridju malo blize da pogledaju.. ako smeju :grin:

Kako  ko, Wroy, kako ko :twisted:

Salim se , lepih CC ima. Jako lepih.

Guest
This topic is now closed to further replies.