mazulica

Trikovi pasa - napisite koje trikove zna vas pas

Recommended Posts

drugari super ste svi :grin:

Moj Mrva(Pit/Lab, 11 meseci) zna:

sedi

lezi

ne!...dosta

pusti

mrtav(legne i ne mrda se) :P

cekaj(on je u stanju da ceka ceo dan, da se ne pomeri...i kad sipamo hranu, prvo komanda pa klopa :giggle: )

skok(skace u zagrljaj), a druga varijanta skoka je na neki objekat...zavisi gde pokazem

noga(hod uz nogu,mrzi ovo...moram 2x da mu ponovim..i ne ide nam bas)

daj sapu...drugu...obe(u isto vreme)

ne tamo..

mesto

drz'-drz'(guma)

kopaj kopaj (trazi krticu :grin: )

uglavnom zna osnovno...ucimo jos... ali ne zna lopticu da donese...vezbali smo...i vezbali al dzabe, uzme je i hoce da ga jurim, ponekad donese nekom cudom al' uglavnom pobegne, ako ima neko savet neki :mrgreen:

Ja nisam puno forsirala. Svi trikovi koje znaju su naučili kroz igru i radost. Nasilje nije bilo prisutno.

Pametni su i nije im trebalo dugo,no svejedno ih neću učiti baš sve. Osnovno je sasvim okej.

Šime - sjedi,lezi,sjedi iz ležeg položaja,pusa,šapa,druga šapa,rollover,tamo,dođi,ne,fuj...Itd

Gari - dođi,tamo,fuj,daj šapu,trk,stani

Ne rade trikove prema zvuku,nego pokretu. Kada kažem 'lezi' ,u isto vrijeme pokažem rukom prema tlu.

I mi smo ucile kroz hranu i igru :)

Sedi

Lezi

Ne

Fuj

Gore

Dole

Pored

Polako

Ajde ( za hranu, kad stane pa trebamo da krenemo, kad se igramo )

Pusti

3,4 sad

Daj

Idemo idemo ovo kad trebamo da ubrzamo

Stani

I ucimo vec mesecima - cekaj - ali nije bas strpljiva :mrgreen:

Zna i da da sapu ali prosto nece a ponovimo i po 50x dnevno :roll:

A da, i kad kazem - Ko je to - ona ide do vrata da vidi ko dolazi

I kad kazem - sta si radila to - brzo trazi stolicu gde moze da zavuce svoju guzicu i onda je malo grdim a ona se pravi da ne cuje (dog4)

Zaboravih najbitniji - dodji - pozovem 2x uglavnom dodje, a kad ne dodje ja lepo krenem pa ona trci za mnom

Azra (labrador, 10 meseci) i Lucia (Nemacki ostrodlaki pticar, 6 godina):

sedi

lezi

daj sapu

daj drugu

tu budi (cekaj)

unutra (u box)

Puzi

Ne

donesi

Bum ( pravi se mrtva)

Dodji

Preko (preko neke prepreke)

Znaju obe te neke osnovne. :)

Moj samojed Teddy nema još ni 5 mjeseci ali eto do sad je ovo savladao :

-Sjedi

-Lezi

-Dođi

-Čekaj ( ne čeka kad se odmaknem baš daleko ali dovoljno )

-U kuću ( tj uđe u boks )

-NE

-Pored

-Donesi

-Daj šapu

Sad učimo stani kad prelazimo put i tako to :)

Sve smo naucili sa poslasticama :)

Cao ljudi, imam zenku Mishku (mjesanac zlatnog retrivera) 2 godine

sjedi 

lezi

cekaj 

daj sapu

daj drugu

donesi

auto (otvorim joj vrata i udje u auto)

prozor (stavi prednje sape na prozor i gleda vani)

ajde (idemo van, igra, setnja)

pricaj, cvili na sav glas

sve je naucila kroz igru naravno uz pomoc hrane, bez forsiranja...i planiramo jos mnogo toga da naucimo ali posle okota  :joy:

kako se uci pas da hvata hranu? kad mu bacim igracku, on je uhvati, a ako bacim granulu, on se pomera da padne na pod :)

a mnooogo me mrzi da istrazujem nasiroko po netu

kako se uci pas da hvata hranu? kad mu bacim igracku, on je uhvati, a ako bacim granulu, on se pomera da padne na pod :smile:

a mnooogo me mrzi da istrazujem nasiroko po netu

"there is more then one way to skin the cat" sto bi rekli braca ameri.

Ako vec zna da hvata, i ima taj impuls, moze da se asocira radnja sa komandom uz igracku koju vec hvata, i onda komanda pa parce hrane.

Moze i preciznim gadjanjem u predelu glave/usta. "Brzo" kretanje hrane moze da mu probudi nagon i da capi. Provociras/lovis ponasanje koje zelis (potvrdis kad dobijes)

Mozes i da ga sa namerom ubacis u lovni nagon lopticom/igrackom,  i u sred zara poleti parce klope u pravcu njegovih usta.

Moze i mamljenjem, pokazes klopu malo iznad glave/nosa, pustis da onjusi da zna sta je, i kad krene da uzme ispustis iz ruke, i onda nadogradjujes. Nagradjujes/potvrdjujes pokusaj, i kasnije podizes kriterijum. 

Itd itd

hehe, hvala! sve sam isprobala osim ovog poslednjeg
ako bacam, on pusti da padne, a, ako gadjam usta, onda ga pogodim jer ih ne otvori, pa mi zao, iako ne boli :smile: kombinovala sam i sa igrackama, ali nista

mislila sam da ne postoji mozda neki fazon kao za npr brisanje nogu o otirac (krece se od  "kopanja" po otiracu da bi izvukao hranu ispod, pa se kasnije ta hrana vise ne stavlja (videla na YT))

Edited by elpida

Pa tesko to da ce od jednom, mora malo strpljenja. Treba im malo vremena da ukapiraju sta zelimo od njih. Ni moja nije znala da hvata, bilo mi je smesno kako se parcici virsle i salame odbijaju od njenu glavu... sad se uhvatim za glavu kad poleti da uhvati nesto sto ne bi trebala.. :)

Ako zna komandu NE, ubaciti i to u pokusaj, ako se odbije i padne na zemlju, NE, i oduzmes to parce, pa opet.

Jer, ako ne uradi ono sto pokusavas, a sve jedno dobije nagradu (hranu), dzabe smo krecili... potvrdjujemo ponasanje koje zelimo da promenimo, i onda zbunjujemo psa kasnije.

Ako koristite kliker to moze mnogo da pomogne.

U svakom slucaju, Izaberi metodu koja najvise odgovara kako tebi, tako psu (niti smo mi svi isti, niti su oni svi isti) :)

I ako je vec sit, ne bih pokusavao da ga motivisem hranom... ili da bude gladan, ili da nagrada bude nesto sto mnogo voli (igracka neka)

Sretno :)

Probajte da vežete poslasticu za konac. Prvo brže njišite prema njemu, neka se trudi da ulovi i krene napred da zgrabi poslasticu. Kasnije bacajte prema njemu i ako ne uhvati povucite prema sebi sa zemlje poslasticu pa ispočetka. Naravno, kao što je wild napisao, najbolje je kada je gladan, pre obroka. :grin:

Edited by maja90

Zagor- Cane Corso, 2 mjeseca i 10 dana

Sve smo kroz igru i hranu naučili, jako je pametan :)

Za sad:

- sjedi

- čekaj

- mjesto

- daj šapu

- ne!

- hop (kad hoćemo da sjedne u krilo)

- auto (kad mu se otvore vrata, sjeda na svoje mjesto)

- zna da kad mu ide hrana, da mora sjesti i pričekati

- i danas smo naučili da zalaje kad mu se kaže :)

Pored ring dresure (stav i trcanje uz nogu) zna i:

Sedi

Lezi

Cekaj

Daj sapu

Hop (skoci na neku stvar ili jednostavno na mene da se mazi)

Kavez (ulazi u svoj transportni kavez, ma gde bio, kola, kuca)

Auto (kad mu se otvore vrata odmah ulazi)

Puzi (Legne i puzi ka meni(

Ne

Donesi

Stara je 10 meseci

Edited by Aleksa Prebiracevic

Moj zna ove :D 
Sedi
Lezi
(cesto ih brka kako je njemu volja tj kako mu odgovara ali kad se podvikne malo brzo ispravi to :D )
Dodji
Miran
Shhhhhhhh (da tera kokoske ili ostalu zivinu)
Shic (da tera macku)
Donesi
Pljuni
Ne gledaj me
Izadji napolje
Gde je "predmet" (onda trazi lopticu sta god mu rekli, makar i govorili imena ukucana npr "Gde je Darko? Nadji Darka!" on ce poceti lopticu da trazi :D )

Moj Khan (rotvajler od 11 mjeseci) zna:

• sjedi,
  • lezi,
  • ustani,
  • ostavi,
  • nabaci (obje šape),
  • čekaj,
  • idi vidi,
  • lijevo,
  • boks, 
  • dođi
  • brzo i polako (za šetnje)

Sad radimo na donošenju (donese, al' onda hoće da se otima za predmet). :D

Moj pas zna

sedi,lezi,donesi,daj sapu,da sedne ja mu kayem cekaj udaljim se od njega pet metara i onda kayem dodji,stavim hranu u ciniju i ceka dok ja ne kayem uzmi onda uyme,mesto,zna da preskoci,da se provuce,drz gaa,yna da donese iy vode,yna da nepredje crtu od kapije i jos verovatno nekoliko trikova ali ih se neyecam

Moj pas ume da izdresira vlasnike tudjih pasa koji iz principa ne daju tudjima poslastice da pocnu da mu daju a on onda da uzme i ispljune  (lmao)

Cookie zna: sedi (to je naucio prvi dan kad smo ga dobili, sa 2,5 meseca), daj sapu, daj drugu, baci (da otkaci), drugu (otkaci drugom sapom), ko je to, ko ide? (skace i trci ka ulaznim vratima), gde je... (pa neka osoba iz kuce koju ide da trazi), donesi, daj lopticu (donosi lopticu), daj igracku (donosi igracku, prvu koju nadje), daj carapu (trci i trazi carape, njih obozava), cak razlikuje igracke po imenu, cekaj cekaj - pocne da bezi i da se igra... Mesto! (to je kad smo ljuti na njega pa sedi i ceka... Neko vreme :evil_laugh: ), ne, fuj to... Hop (skoci pored te osobe)... Ne zna lezi, to ga nismo ucili... :rolleyes:

Da...zaboravila sam da kazem da je moj pas neizmerno kreativan u obuci vlasnika tudjih pasa i primenjuje kod svakog razlicitu ali savrseno pogodjenu motivaciju:

kod onog sto hendla dalmatince stane sam od sebe u savrseni izlozbeni stav :giggle: , kod sluzbenjaka (police) ide uz nogu kao komesar Reks sa posvecnim pogledom  (funny) a kod vlasnika kanisterapeuta i pasa spasilaca par metara dalje sam od sebe radi sve vezbe naredjene rotovima  :ph34r: .

Cim dobije odmah pljune  :clown: .

I jos sam zaboravila da kazem - od tudjih ljudi nit uzima niti trazi, ovo je najblizi krug. 

Edited by Tuncay

Moj pas ume da izdresira vlasnike tudjih pasa koji iz principa ne daju tudjima poslastice da pocnu da mu daju a on onda da uzme i ispljune  (lmao)

To je karakter (lmao)

Moj pas ( pored ove klasike i komandi) zna da razlikuje barem dvadesetak predmeta i imena ljudi,.

Znaci da ako mu kazem " idemo kod Kristijana" on mene tamo vodi, a put je i komplikovan, jedno sedam skretanja

sa glavnog "druma". Komunicira na tri jezika (headbang) , peosto ne zna koji mu je jezik drazi od srpskog:))

Guest
This topic is now closed to further replies.