lujomanga

jack russell

Recommended Posts

Heartily Donald Duck je danas postao tata na 6 prelepa steneta,to mu je bilo predzadnje parenje u Srbiju i posle toga je bilo jos jedno ali za sad se nista nezna,znace se tek 20.07.2010 kad bude kuja isla na ultrazvuk

Hteo sam da pitam sta mislite o skroz belom jack russelu, jel to ok kako prolazi na izlozbama i sl

pravilo kaze da nesme da predje 25% belina a da moze da ide i do 50%,cisto beli se cuvaju kao kucni ljubimci,desava se da kuja okoti cisto belo

Od mene jedno malo glupo pitanje ali ipak neupucen sam u rasu!

Da li JRT moze da se koristi za rovove i za lov...msm ono na jazavca, lisicu... itd..??! :D

moze,ima par ljudi u Srbiju koji jamare sa njima

I da li su jackovi ludi isto ili vise (msm valjda nikako ne moze manje) od NLT... i da li su takvi da ono kad zakucaju negde npr za ogradu za dasku, gumu i da se po sat vremena ne otkacinju... :mrgreen: :D

Po mom nekom skromnom saznanju,u zapadnoj Evropi,mislim da je Italija u pitanju,Jack Russell postaje sve omiljeniji jamar. Niži je od NLT,pa kažu da nema rupe u koju ne može da uđe,a za temperament se ne brini,to je ipak terijer. :wink:

To mi je bitno jer razmisljam se izmedju NLT i jacka...Ali ipak nisam u finansijskoj situaciji da priustim sebi jacka...jedino ako nema neko da mi pokloni :) ...a za NLT mi je lako jer blizu mene covek ima odgaivacnicu i DZ bi uzeo... Pa neko ko je upucen mogao bi da mi kaze neke razlike u karakteru...itd..za sta je jedan dobar a drugi nije itd...

To mi je bitno jer razmisljam se izmedju NLT i jacka...Ali ipak nisam u finansijskoj situaciji da priustim sebi jacka...jedino ako nema neko da mi pokloni :) ...a za NLT mi je lako jer blizu mene covek ima odgaivacnicu i DZ bi uzeo... Pa neko ko je upucen mogao bi da mi kaze neke razlike u karakteru...itd..za sta je jedan dobar a drugi nije itd...

vidji ovako ja sam ima 3 nlt-a a sad imam jack russella - nlt je mnogo agresivniji (mozes naci izuzetke) zenke su mirnije imao sam 1 zenku i 2 muzijaka... posto si se ocigledno opredijelio za njemca uzmi zenku.... ako uzmes nlt-a u blizini kuce nece biti zivotinjskog svijeta koji daje znakove zivota. :lol: pogotovo ne macaka... vazna stvar ako kupis njemackog terijera ne smijes emotivno da se vezes jer "danas ga ima sjutra ga nema" jbg... previse su ludi. moras da znas da moras da ga vodis u lov ako nisi lovac ne treba ti nlt... nzm snadji se i kupi jacka... jack russell je lik znaci nije agresivan kao nlt ali ipak ima terijerskih gena :) :) :) ja sam mog jrt-a uzeo u bg, a ja sam iz cg. Uzeo sam ga u odgajivacnici heartily. Sve najbolje mogu da kazem o nemanji kao odgajivacu i heartily kao odgajivacnici kvalitet je sooper.. on ima ostrodlake.... JOS JEDNOM NE UZIMAJ NLT-a AKO NECES U LOV DA GA VODIS, AKO GA UZMES NE VEZUJ SE.... pozzz sve naj

Odlucio sam se vec za nlt...Za mesec dana stize malisan...Uzecu najverovatnije kratkodlakog...dal je zenka ili muzjak videcu...A za lov nema brige jer zivim pored vojne kasarne..a cim prodjes kasarnu prostranstvo prelepog vucaka :) jame koliko hoces...ortak mi je imao 2 nlt tako za negu u dresuru sam osiguran...meni ljudi kazu da je bolje kad ima vecu bradicu...a meni se to bas ne svidja...i voleo bih da izbegnem nekog koji nije ostar... hvala puno! BRATE! :D :mrgreen: