Sign in to follow this  
djuran

ja iskreno mislim da je vrijeme za smak svijeta

Recommended Posts

No coment.....

Kako neko to uopste moze i da pogleda, a ne da jede strasno.

A onaj debeli kinez krka li krka....

aaaaaaaaaaaaaaaaa fuj

Da li mozete da zamislite da to i probate ?????????????

Ne znam dali je i ova tema cenzurisana ili ovde moze nesto ozbiljnije i da se postavi?

Molim moderatore za odgovor,jer necu stvarno vise da uzurpiram forum za pse a ako postavim nesto od sustinskog znacaja,odmah to ide u off topic.

Imam stvari da postavim da ce se svima kosa na glavi dici ali opet kazem ako nije za ovde onda OK,sta se ovde na ovoj temi sme postavljati?

Nema cenzura. Ima pravila. Boravak na forumu je dobrovoljan. Podrazumeva postovanje pravila BK. 

Forum je o psima. Nije o veri, naciji, politici. 

15. Svaki komentar i rasprava na nacionalnoj, verskoj i politickoj osnovi bice obrisana i ucesnici sankcionisani.

14. Nije dozvoljeno koriscenje neprikladnih i uvredljivih tekstova i slika kojim se vreda javni moral, necija pripadnost odredenoj drustvenoj grupi, seksualnoj opredeljenosti, naciji, veri i sl. Diskriminacija po bilo kom osnovu, vulgarno izrazavanje i govor mrznje ce biti sankcionisani. Odgovor na provokaciju, smatra se provokacijom. Nemojte odgovarati nego postove u

kojima ste isprovocirani prijavite moderatorima.

21.Ukoliko iznosite optužbe na račun bilo kog člana ili druge osobe, odnosno institucije neregistrovane i REGISTROVANE na ovom forumu, dužni ste da se predstavite punim imenom i prezimenom. Svaka optužba bez dokaza i bez predstavljanja smatraće se klevetom i biće obrisana. Komentarisanje pasa jeste dozvoljeno ali neosnovano blaćenje osoba ili institucija nije.

10. Svaka tema ili post u kojoj se propagiraju borbe pasa ili njihovo nehumano koriscenje i drzanje bice izbrisan, a autor sankcionisan. O borbama pasa je moguce pisati iskljucivo u vidu istorijske cinjenice (ukoliko je rasa nastala izmedju ostalog i sa tom svrhom) i to mora biti jasno naznaceno. Sto se lovackih pasa tice ovo nije lovacki forum te je moguce postavljati fotografije pasa sa plenom (fotografije sa utakmica i rada) samo u vidu linka. Trofejne fotografije lovaca sa lovinom i/ili nizom mrtve divljaci nisu dozvoljene bez obzira da li je pas na njima ili ne.

Ugodan boravak na BK. 

Edited by Dikan

Berna kad pas sterilizira ili kastrira funkcija za lacenje hormone preuzima adrenalna zlezda. To sta tvoj pas se ponasa tako je radi to sta muzjak sta je kastrat u sebe nema dovoljno testoren, pa i ostale feromone da bi zapoceo rat. Ja nisam ta sta je otisla u krajnost vec Tosaken lupa gluposti da psi ne znaju dal su muski ili zenski ili sredni rod. Jedinka ima potrebe od sexualne hormone ne samo zato sta su sexualne vec i za ostale metabolicke funkcije. To sta je koncentracija niska je tacno, medjutim ne u ta krajnost. Literatura kaze da se posle s/k ocekuje promena u karakter medjutim to je individualna stvar, a primer za to su psi koji i posle s/k ostaju dominantni. Karakter nije definiran samo od hormoni, a primer za to su jedinke u leglo, gde mozemo videti pse koji su jos kao stenci dominantniji, a tad nemaju upliv sexualnih hormona.

Mozda sam se ja lose izrazila, medjutim reci od Tosakena su zaista glupost.

Ja ne ignorisem tvoje tekstove zbog nedostatka argumenata na tvoje teorije vec zbog nepismenosti.Jako mi je tesko da citam ovaj miks jezika i dok stignem do zadnje recenice vec zaboravim sta je pisalo u prvoj.Pisi na makedonskom cirilicom i lakse cemo da razumemo sta hoces da kazes.

Ako mislis ovo sto pokusavas da kazes u ovom postu onda ne treba da ucis veterinu.Hormoni ne sluze samo za sex,hormoni rade u psu ili bilo kom drugom zivom bicu od rodjenja pa do smrti.Poremecen balans hormona moze da izazove razne nezeljene posledice.Bilderima npr. kada koriste testesteron rastu laktovi,nos i usi.Drugim recima hrskavicavo tkivo raste nekontrolisano i to kod odraslih ljudi koji su zavrsili sa rastom.Takodje od viska testesterona postaju agresivni,gube potenciju i opada im kosa.Drugi neki preparti koji uticu na povecanje nivoa estrogena kod bildera dovode do rasta grudi.Estrogen je zenski hormon ali i on moze da nadje primenu kod bildera.Poznato je da zene bolje trpe bol,recimo muskarac bi tesko podneo porodjaj.A pri dizanju ogromnih tezina prag tolerancije na bol je bitno da bude sto veci jer su to pakleni bolovi kada se koristi kako oni vole da kazu 110% svoje snage.Mnogi ne mogu da napreduju sa tezinama samo zato sto ne mogu da podnesu bol prilikom dizanja velikih tezina.

Evo naveo sam primer koj nema veze sa sexom zbog svih onih koji misle da hormoni samo za to sluze.Uklanjanjem bilo kog organa u telu psa koj je zaduzen za hormonski balans tela a u takve organe spadaju i reproduktivni dolazi do hormonskog disbalansa.A to na dobro ne izlazi.

Pitajte asmaticare koji uzimaju kotikosteroide u pumpicama za astmu.Pitajte budale koje koriste AB pilule za kontracepciju,pitajte bilo koje ljude koji imaju problema sa stitnom zlezdom itd ... dali im smeta taj hormonski poremecaj koj izazivaju ili lekovi ili oboleli organ.E sad kad cujete odgovor onda zamislite da prilikom sterilizacije dolazi do jos veceg narusavanja hormonalnog sistema u organizmu.

Glupi ljudi kad nemaju argument onda uhvate pa vredjaju oponente u raspravi.Meni nije tesko ni ja da pricam jezikom uvreda sa nekim ali mislim da je bolje pokusati sa civilizovanim razgovorom pa ko nema sta da kaze nek pocne da vredja ,meni ne smeta a kazem mogu i ja to.

E i jos za promenu ponasanja kod kastriranog psa moram da dodam.Psi nisu ljudi ,oni se malo drugacije izmedju sebe sporazumevaju.Covek i kad ga kastriraju zna da je bio musko i tako se i ponasa.A pas kad vidi drugog psa on ga prepoznaje po mirisu.Zato se oni i njuse kad se upoznaju.Oni po mirisu odredjuju dali je pas musko ili zensko.Verovatno ko ima muzijaka cesto primeti da muzijak hoce da naskace i na stene istog pola.Nije to dominacija kako mnogi misle nego mu stene jos uvek ne mirise na muzijaka jer nisu hormoni proradili.Kod kastriranih pasa posle odredjenog perioda dolazi do narusavanja hormonskog balansa i oni pocinju drugacije da mirisu za svoje srodnike koji ne mogu da uvek opredele njihov pol.

Ako je pas kastriran u jako mladom uzrastu manje ce poprimiti karakteristike svog pola ako je kastriran kasnije nakon dostizanja polne zrelosti onda ce vec biti formiran kao pas odredjenog pola a karakteristike tog pola ce polako da gubi sa promenom hormonalnog balansa u telu.To je ono kako je neko napisao kastriran a naskace.Pas ako je pario kuje pre kastriranja verovatno ce naskociti na kuju u teranju jer mu je to vec razvijen refleks.Ali to ne znaci da on i u hormonskom smislu i dalje muzijak.

Recimo na zadnjoj  olimpijadi su diskvalifikovali jednu kinesku dizacicu tegova zato sto nije prosla test na zenstvenost i ne mogu je smatrati zenom i pustiti da se takmici sa zenama.Nisu joj nasli nikakav doping,tu je bila cista ali test pokazao da ima vise muskih nego zenskih hormona.Izgleda kao zena ,predpostavljam da i ispod trikoa izgleda kao zena nema tragova dopinga a opet neki tamo lekari strucnjaci kazu da nije zena jer nema hormonalni balans koj odgovara zenskom polu.A opet nije ni muskarac ako ima zenske organe.

E tako i vasi sterilisani i kastrirani psi vi ih vidite kao muzijake ili zenke a drugi psi ih vide kao ovi lekari na olimpijadi sto su videli tu sportistkinju da nije zensko.Psima ne trebaju medicinski testovi oni to po mirisu opredeljuju.

Zato za sve sledece koji ce napisati kako lupetam gluposti,pitajte doktore po olimpijadama i drugim velikim sportskim dakmicenjima zasto lupetaju da pojedine zene nisu zene iako imaju onu stvar zensku a ne musku i zasto takve zene nece da puste da se takmice u konkurenciji sa drugim zenama.

Prvo ja pokusavam da pisem da vas jezik, a ti se bar potrudi  da me razumes! Cudno je kako svi ostali shvataju sta zelim retji, osim ti.

Drugo ne mesaj ljude i pse, jer ako cemo komparativna anatomija i fiziologija raditi, covek je najvise slican sa svinjom, ne sa psom. Hormoni, organi mozda su isti, ali fiziologija je daleko od ista. Ako ja ne treba da budem veterinar onda ti treba jos manje. Jer da si procitao maaalo bolje ili da kazem da si pokusao da me razumes, shvatio bi da ja sam nesto bas slicno napisala, citiracu:

Jedinka ima potrebe od sexualne hormone ne samo zato sta su sexualne vec i za ostale metabolicke funkcije.

sta si ti napisao:

Ja ne ignorisem tvoje tekstove zbog nedostatka argumenata na tvoje teorije vec zbog nepismenosti.Jako mi je tesko da citam ovaj miks jezika i dok stignem do zadnje recenice vec zaboravim sta je pisalo u prvoj.Pisi na makedonskom cirilicom i lakse cemo da razumemo sta hoces da kazes.

Ako mislis ovo sto pokusavas da kazes u ovom postu onda ne treba da ucis veterinu.Hormoni ne sluze samo za sex,hormoni rade u psu ili bilo kom drugom zivom bicu od rodjenja pa do smrti.Poremecen balans hormona moze da izazove razne nezeljene posledice.Bilderima npr. kada koriste testesteron rastu laktovi,nos i usi.Drugim recima hrskavicavo tkivo raste nekontrolisano i to kod odraslih ljudi koji su zavrsili sa rastom.Takodje od viska testesterona postaju agresivni,gube potenciju i opada im kosa.Drugi neki preparti koji uticu na povecanje nivoa estrogena kod bildera dovode do rasta grudi.Estrogen je zenski hormon ali i on moze da nadje primenu kod bildera.

I ti nisi bilder(bar nisam nigde procitala) ali ja tvrdim da u tebe ima isto toliko estrogen koliko  u mene ima testosteron.

Edited by Nade_dvm

"Recimo na zadnjoj  olimpijadi su diskvalifikovali jednu kinesku dizacicu tegova zato sto nije prosla test na zenstvenost i ne mogu je smatrati zenom i pustiti da se takmici sa zenama."

ja za test zenstvenosti prvi put cujem, pa bih molio Tosakena da me uputi na sta je mislio ??

Prvo ja pokusavam da pisem da vas jezik, a ti se bar potrudi  da me razumes! Cudno je kako svi ostali shvataju sta zelim retji, osim ti.

Drugo ne mesaj ljude i pse, jer ako cemo komparativna anatomija i fiziologija raditi, covek je najvise slican sa svinjom, ne sa psom. Hormoni, organi mozda su isti, ali fiziologija je daleko od ista. Ako ja ne treba da budem veterinar onda ti treba jos manje. Jer da si procitao maaalo bolje ili da kazem da si pokusao da me razumes, shvatio bi da ja sam nesto bas slicno napisala, citiracu:

sta si ti napisao:

I ti nisi bilder(bar nisam nigde procitala) ali ja tvrdim da u tebe ima isto toliko estrogen koliko  u mene ima testosteron.

Bravo ovo si dobro napisala.Nisam bilder ali znam igrom slucaja o tome dosta.Moguce je i to sto kazes ni ja ne znam sta bi bilo kad bi me proveravali na tom testu.

E sad posto si me optuzila da lupetam gluposti,kazi mi dali lupetaju lekari na olimpijadi gluposti kad neku zenu optuze da nije zensko zato sto test hormona pokazuje tako.

Mislis li da se psi medjusobno poznaju ko je musko a ko zensko po izgledu?

Jel imas jedan primer kojim mozes da potkrepis svoje tvrdnje da pas ostaje sa istim odnosom hormona u telu pre i posle kastracije?Ako ne ostaje onda ga ni drugi pas nece nakon nekog vremena (potrbno je par meseci kod psa) poznati kog je pola.Moze covek da pogleda ispod repa pa da kaze muzijak,ali pas kada onjusi ispod repa nece reci ni muzijak ni zenka.Naj cesce takvi psi bivaju ignorisani u drustvu nekastriranih pasa,mada se desava da po neki pas i agresivno na njih odreaguje.

Nema tu velike nauke,psi po njuhu prepoznaju jedni druge.I to ne samo da pol prepoznaju po mirisu vec i raspolozenje drugog psa mogu da prepoznaju po mirisu.Npr strah mogu da osete ne samo kod drugog psa nego i kod coveka i to po mirisu.

Covek ili pas ili bilo koja zivotinja kada se uplasi luci mirisne enzime straha koje pseci njuh moze da oseti.Ne samo keruse nego i zene i muskarci u ljudskoj rasi nesvesno komuniciraju mirisom.Odredjeni mirisi privlace muskarce kod zena i obrnuto.

Kada je covek bolestan dolazi do promene tog hormonalnog odnosa koj luci te enzime i postaje neprivlacan drugom polu na nesvesnoj osnovi (ne racunamo to ako se neko zaljubi u nekog iz nekih drugih razloga vec pricamo samo o onom zivotinjskom nivou).

E tako isto je i kod pasa.Pas se kastrira,poremeti mu se taj balans.A psi ne cene jedni druge zato sto neko lepo peva ili lepo izgleda i slicno.Oni njuse jedan drugoga i osete dal je neko jak ili slab,dali se plasi ili ne i dali je spreman za parenje ili nije.

Poremecen pas odstranjivanjem nekih bitnih organa ne deluje drugim psima isto kao i pre operacije.

E ako nadjes primer da je pas isti pre i posle operacije u smislu balansa hormona u telu onda slobodno mozes javno da napises ovo sto si napisala da ja lupetam.A ako nije isti onda ga ni drugi psi ne vide isto.I naravno je ne meri se nivo hormona sutradan nakon operacije nego nakon par meseci.

Vidis ti opet nisi pazlivo citao moje postove. Ja nisam NIKAD napisala da je nivo hormona posle zahvat isto. Vec naprotiv, slozila sam se sa Bernom da nivo OPADA medjutim ne do taj stepen da pas ne zna koji je pol. Pitanje, ako kastrat/ sterilizirana kuja ne zna sta je, onda kako se osecaju hermafroditi?

Sta se tice ljude, necu da komentarishem jer sam vec napisala da psi nisu ljudi,a i ja nisam humanac. Sta se tice olimpijade, da te pitam, ti tvrdis da zena sta uzima doping odnosno testosteron, nije zena, kao sta bilder sta uzima estrogen( ne znam zasto bi uzimale to, zaista ne znam, pre bi uzimale kreatinin ili testosteron) nije musko-pitam jer pokusavam da tebe razumem? To sta si pre rekao za grudi, to moze da bude i fizioloska pojava poznata kao ginekomastia, kad se u telo trenutno proizvode vise zenskih hormona nego muskih. Dali sad ti ljudi su muskarci?

I na kraj, ajmo zavrsiti raspravu i da se slozimo da se ne slazemo, jer smo previse otisli van teme. Svaki vlasnik nek bude dovoljno svestan i nek se educira pre nego sta odluci sta ce i kako ce sa svojim psom.

Poznajem samo jednu osobu koja je promenila pol  (sa ž. na m.).

To mi je sasvim dovoljno da sam proriv bilo kakve sterilizacije/kastracije koja nije medicinski opravdana, a opravdavam samo uklanjanje obolelih organa. Ništa preventivno (kao recimo kod Anđeline Žoli).

Osoba o kojoj je reč u prvoj rečenici je rođena kao žensko i celo detinjstvo je igrala sa nama dečacima fudbal i tzv. muške igre. Ništa lutkice i takve stvari ... Sa strane gledano sasvim običan klinac, isti kao svi oko njega. Nije nikome upadala po nečemu oči, niti bila konfliktna, niti se po ičemu izdvajala od nas, da ne kažem normalnih. Razlikovali smo se samo po onome u gaćicama ( dečija radoznalost je majka nauke u tom dobu).

Pred pubertet je promenila pol, skoro godinu dana na terapijama (to je vreme ranih osamdesetih prošlog veka ) i to je postao jedan neobuzdani gradski dripac, polukriminalac, izopšten ubrzo iz našeg društva, a drugo trajnije nije pronašao ni do danas. Iza sebe ima nekoliko propalih brakova.... itd .... ko zna koliko osuda, malo zatvora .... Danas se poluuspešno bavi politikom, trči iz partije u partiju i preživljava, često ga viđam sa klinkama po dve decine mlađim i ne komuniciramo uopšte. Često pomislim šta bi bilo da je ostalo kao na početku, ali ovo sumnjam da mu je donelo neku veliku radost u životu.

Da znam, ne može se po jednoj odobi suditi, ali svi mediji su puni skandala sa osobama nedefinisanog pola i sex. opredeljenja, pa ..... 

ja sam protiv. 

PS

Ne slažem se u potpunosi Tosaken-om, na nekim drugim temama, ali veliku većinu stvari u ovoj temi prihvatam.

Edited by zmanic

Prvo, na onoj prethodnoj temi su se malo mesale babe i zabe, jer  ovariohisterektomija iliti sterilizacija nije promena pola. Niti problem sa polnim identitetom recimo kod onih zena (kad ste vec poceli o ljudima) kojima je ista operacija morala da bude izvedena zbog bolesti. 

Pogledajte neku pazljivo, ako koju poznajete (ja poznajem, ovde samo kao ilustracija :operacija izvedena kao tinejdzerki, zensko bilo i zensko vrlo zenstveno i ostalo ) pa cete videti da o razblazavanju polnog identiteta nema govora. 

U doticni primer nemam razloga da sumnjam. Ali zaptajte se i jos nesto - na kakvo prihvatanje ili neprihvatanje je naisla doticna osoba posle promene pola u okruzenju i drustvu? Imam masa dripaca, polukriminalaca i jadnih jadnoca koje nikada nisu menjale pol. Takodje mozda je zelja promene pola proisticala iz nekih drugih psihickih problema pa je pomislila da ce kao muskarac biti sretna?

Da ne nagadjam.  A sto se sveta tice, ne znam, ne znam. Da je to razlog za smak sveta, morao da bi da se smakne mnogo mnogo ranije, recimo u dekadentno doba Rimskog carstva. 

Samo po medijima ne treba suditi. Na stranu objektivnost ili ne ali uvek ono sazeto, izvuceno, sabijeno u minut, dva, tri priloga izgleda gore nego u stvarnosti. 

Edited by Tuncay