Dom

Sibirski haski 3.deo

Recommended Posts

Ispisali ste u proslom i ovom delu sta ste ispisali...

Ovde stavljamo tacku na licna prepucavanja, reklamiranje i privatizovanje teme.

Procitajte jos jednom pravila. Tema je pod lupom i opomena vise nece biti.

Hvala na razumevanju. Mod. Dom

U redu nije problem na opomeni ali big lebowski me je pitao i ja mu samo lepo i kulturno ogovaram ok ako nije u redu .... pozdravljam

CACIB - Beograd

edit.

sve ove fotografije su bile postavljene u prethodna tri dana. Maksimalan broj fotografija koje mozete postaviti u jedan post je pet.

broj fotografija sa IMG tagovima u toku jednog meseca je tri na pasminskim temama. I jos jednom, poslednji put, procitajte pravila foruma. Ovo je

opomena pred ban. Mod. Dom

Da rezimiramo , izlozba je bila divna mnogo sjanih pasa , organizacija odlicna na visokom nivou , sudije su sjajno radili svoj posao posebno bi pohvalio sudiju Gospodju Vlahovic koja je sudila nasu grupu .... prezadovoljni smo izlozbom kao i postignutim rezultatima nasih pasa 8) NIKOLA HASKI TEAM 8)

Divni psi , hvala Marko ,prosto se ne moze reci koji je lepsi , tako divne skladne gradje , perfektne dlake ... gde bi mogli da pogledamo malo vise o ovim psima bas me interesuje njihova genetika , poreklo i ostalo ....

Evo sibiraca sa Tajlanda(odg. Sparta)

318587_271238712896251_136827453004045_943713_1695501859_n.jpg

315420_271238582896264_136827453004045_943710_708234909_n.jpg

Th Ch Sparta Samsi on the Orange Road "Pamela."

312032_288121424541313_136827453004045_1004773_465003191_n.jpg

Sparta Kaiyala Astray Blue Frame

otac : Am Ch Kristari Rudolph Valentino

majka : Th Ch Charlyn's Spartan Windwalker

sve same pufnice i poneka lisica :P

Da svi su pufnasti iz tog razloga sto im se odgajivaci brinu za krzno i stalno ga odrzavaju,ne sprema se pas samo za izlozbu vec tokom cele godine! A ako mislite da ovi psi ne moga da se koriste,mislim da gresite,da li vidite kako se pravilno krecu i pod kojim uglom im stoje noge dok to rade(sav potisak koji pravi stopalo dok se krecu) znaci mogu da povuku a takvi psi su u realnom zivotu vrlo korisni!

Apsolutno si u pravu, uglovanost naravno nije kozmetička stvar kod haskija,već jedna od najbitnijih stvari.

Prednji i zadnji uglovi mu omogućavaju pravilno i lako kretanje po kome su haskiji prepoznatljivi i izuzetno uspešni na "long distance" rutama. Uglovanost je jedna od najbitnijih osobina haskija i baš zbog toga su postali čuveni u svojoj izvornoj primeni.

Ipak, pitanje je da li FCI stadard haskija u potpunosti zadovoljava njegovu prvobitnu primenu....

Pa skeletni delovi se ne mogu kretati samostalno zato su tu musici koji daju kompletnu sliku pri kretanju! Ta misicna masa se teze razvija od kosturne,zato se na izlozbama potencira nekoliko vrste hoda(poput kasa ili laganog hoda) Gde se posmatra mekoca odnosno tvrdoca tih misica koji ga cine izdrzljivim!

Evo neke nove slike u stavu i kretanje :)

Implorer Of Inner Vision - "Oli" ( 7 meseca starosti)

Ch.Eydan Of Siberian Lady X Int.Ch Apache Sun Of Siberian Lady

oli1.jpg

oli5.jpg

oli2.jpg

DSC_0103-1.jpg

DSC_0121.jpg

DSC_0132-2.jpg

U pravu ste ,naravno da kostur bez misica (dobro razvijenih) ne moze da funkcionise kako treba ne samo kod psa nego i coveka , o uglovanosti smo dosta imali da procitamo na temi II deo pa ko hoce moze da napravi osvrt i pogleda temu i postove cak tamo ima i prikazano graficki pravilno uglovanje , pufnatost je svakako samo izgled duzina i rasporedjenost dlake kao i nega ali daje jedan specifican utisak u odnosu na pse sa kracom i ostrijom dlakom , postoje i psi sa duzom dlakom ali koliko sam ja u toku standard nije vrlo precizan vezano za duzinu dlake , mozda nije na odmet reci da sibircima ne sme da se susi dlaka fenom jer dolazi do ostecenja iste nego je preporucljivo hladnim duvanjem bez toplote ako bas mora da se vestacki susi kao na primer na izlozbama , pripremama i slicno , naravno nije na odmet reci da ishrana bitno utice na kvalitet dlake kao i razni vitaminsko - mineralni preparati , ali je mozda naj bitnija ishrana i naravno nezaobilazno izcetkavanje , miscna mas jeste vrlo bitna u pogledu gradje psa ali i ona se stice vezbom i treninzima iztrcavanjima itd znaci pas moze imati odlicne genetske predispozicije ako se ne trenira misicna masa se ne moze pravilno razviti ,mislim da i uglovanja bitno zavise od treninga i aktivnosti psa ali i od genetske predispozicije , samo sto se neki ljudi opredeljuju za pse za rad ili za show varijantu i tu postoje velike razlike prvo u nacinu drzanja i rada sa tim psima kao i u selekciji .... u prilog ovome postavicu jednu fotografiju ne bitno ciji je pas 8) NIKOLA HASKI TEAM 8)

23igil2.jpg

Standard kaze : Dlaka je dupla i srednje dužine, gusta, nikada preduga da smeta jasnim konturama psa. podlaka je meka i gusta. Dlaka je ravna i blago polegla, nikako predebela ili stršeća. Za vreme linjanja normalno je odsustvo podlake. DOzvoljeno je poravnati brkove i dlaku između prstiju i jastučića dok se skraćivanje dlake na ostalim delovima tela strogo penalizuje.

Mane: Duga, oštra ili čeknjasta dlaka, previše čvrsta ili svilenkasta. Svako skraćivanje sem dozvoljenog.

Hvala Marko ,Nikola na divne reci !!!

@Marko -Slazem se za nosenje repa ! Jos nemam neke nove slike od "Una" ,al evo cu da postavim one 3 slike od nje :)

Ona je Kanadjanka ,nije amerikanka :))))

Ime: Snowmist's Ultimate Inner Vision "Una"

Rodena: 24.04.2011

DSC_0008.jpg

DSC_0060.jpg

Untitled22.jpg

Otac: Am/Can BIS/BISS Ch. Coventry's Peace Negotiator "Carter"

Hvala jos jednom Marko!

U vecinom izraza lica podseca vise na Eydanom :) Gradja i telo je nesto uzeo od majke a nesto je uzeo od rodjake.

Prelepa slika od Elle u skoku ,jako mi se dopada :)

sve same pufnice i poneka lisica :P

Da svi su pufnasti iz tog razloga sto im se odgajivaci brinu za krzno i stalno ga odrzavaju,ne sprema se pas samo za izlozbu vec tokom cele godine! A ako mislite da ovi psi ne moga da se koriste,mislim da gresite,da li vidite kako se pravilno krecu i pod kojim uglom im stoje noge dok to rade(sav potisak koji pravi stopalo dok se krecu) znaci mogu da povuku a takvi psi su u realnom zivotu vrlo korisni!

šala mala, već sam ranije rekao što mislim o temi. postoje kvalitetni i manje kvalitetni psi, gore navedeni su prekrasni primjerci rase, bez diskusije.