timon

American Pit Bull Terrier - 14 deo

Recommended Posts

Nešto se i ne trudim da ovde formulišem rečenice koje bi bile gramatički potpuno ispravne kao na času. Ne vidim šta je problem u rečenici da verovatnoća može da se doživi kao realna i nerealna. Velika verovatnća može da bude realna opasnost da se neželjeno dogodi. Mala verovatnoća takođe nekome može biti dovoljno realna opasnost. To je subjektivan osećaj verovatnoće u kontekstu opasnosti da se neželjeno dogodi. Ali mislim da tom mom drugaru u trenucima kad se suočio sa činjenicom da mora da stavi ašov na rame zbog kupiranja nije bilo do gramatike. Mada verovatno si u pravu za gramatiku. U svakom slučaju, ja sam za varijantu od 4 godine i smrt od urođene srčane mane nego smrt štenca od 4 meseca od sečenja ušiju od iste te mane. Takođe svaki vet će reći da mu je ker crkao na stolu od neke falinke a ne zbog prevelike doze anestetika, loše procene zdravlja štenca, nemogućnosti da zaustavi krvarenje ili sl.

pa i naglasio sam da nisam sve ono pisao zbog gramatike :wink:

i to si u pravu da ce vet da se pravda...

ali nekako, koliko god voleo pse (pogotovo kad su mali), mi moramo da se pomirimo s tim da cemo ih nadziveti, pa nekako ako izuzmem srce i osecanja iz jednacine, ako bih morao da biram, pre bih da mi pas ugine dok je stene, nego posle 3-4 godine, kad se sazivis sa njim i prodjes sve i svasta, kad ti se ukopa duboko u srce.

ja se sad nekad skenjam kad mi moj nedostaje, a daleko bilo da je sta drugo...

Poshto vidim da su neki novi chlanovi nacheli temu kupiranja, kao i ja kad sam uzimao prvog pita uostalom, podelicu moje iskustvo sa kupiranjem. Mislim da sam ga jednom davno vec i pisao al' kapiram da nije zgoreg i ponoviti neshto sve u onom "repetitio est mater studiorum" fazonu... Ono shto je prvo shto cu reci KUPIRANJE SHTO SE MENE TICHE VISHE NIKAD!!! Trenutno imam novog psa, muzjak od 3 meseca + 1 nedelja, i sva je prilika da ce biti full "horus" ili "shishmish"...gledam neke fore oko lepljenja al' kupiranje me je def. proshlo...

Spomenuli ste anesteziju - dosta pitmena bi chini mi se reklo neshto u fazonu "bolje da ostane na stolu nego da ako mu je loshe srce negde padne u treningu...", i delimichno se slazem sa tom konstatacijom.

Uglavnom kad mi je pas imao 4.5 meseci i preko 9kg kvalifikovao se za kupiranje, bilo je to pre nekih 2 godine... Ushi je sekao Djordje Kolbas iz Rume, iskusan vet. koji je posekao toliko dobermana/staforda/dogo-a da je vikendicu sagradio... Doshli smo kod momka chijim stafordima je kupirao ushi, 2 psa je uradio pre mog, oba su bila oko 14-15kg i oba je uspavao sa oko 4cc anestezije. Mojoj kuji je dao prvo 3cc pa + 1cc i tu ju je uhvatilo, namestili smo je na sto, chim je odsekao prvo uvo i zapocheo shivenje pas je pocheo da se budi. Tu je dobila josh 2cc anestezije...nije to prvo uvo ni zavrsheno opet je pochela da se budi i dobija josh 2cc anestezije... Na odsechenom drugom uvetu dobija je 3cc venozno i pola shivenja drugog uveta mi je bila budna... Rezime, na kraju mi je rekao "jbg-a Druze sada nema nazad, ja vishe ne smem da joj dam ni kap, drzi kera da zavrshimo shivenje...". 11cc anestezije na psa od 9+kg, pola kupiranja mi je pas bio budan, kad sam je stavio kod drugarice u kola da je vozimo kuci ona budna... Onda krece akcijashenje sa otvaranjem shavova, pokidala je po 3 kopche na oba uveta, pa prashak za rane da se to sve lepo zatvori i sraste...pa ker ne moze da legne na stranu jer chim pipne uvetom bilo shta kontakt ga probudi... Ukratko ZLO i NIKAD VISHE (barem shto se mene tiche). Mada znam brdo kupiranja i oporavka koji su proshli kao 1+1...

Sve najbolje ppl, ako neko ima uputstvo/slike kako se keru lepe ushi neka postavi, chisto da ljudi vide da ima i neka druga opcija...ukoliko se secam Agriope je to nekoliko puta postovala, mozda bi mogla da ponovi? :D

R.!

alexsw :arrow: Totalno si pogresio,Pera je iz stepojevca kod Lazarevca.I odlican je pitaros,sama istorija balkanskih pitova,ono sto je on imao je bilo pravo zlato.

Ja koliko znam stepojevac je izmedju lajkovca i lazarevca ali opet nije ni bitno...ljudi vi ocigledno ne kapirate,ja pricam moje misljenje...ti cenis te pse ja ne,jednostvno on meni nije pitadzija kako se ponasa prema psima...sad svako je imao nekog game psa u to vreme je pitadzija? E,pa ja ne mislim tako... :wink:

alexsw :arrow: Totalno si pogresio,Pera je iz stepojevca kod Lazarevca.I odlican je pitaros,sama istorija balkanskih pitova,ono sto je on imao je bilo pravo zlato.

Ja koliko znam stepojevac je izmedju lajkovca i lazarevca ali opet nije ni bitno...ljudi vi ocigledno ne kapirate,ja pricam moje misljenje...ti cenis te pse ja ne,jednostvno on meni nije pitadzija kako se ponasa prema psima...sad svako je imao nekog game psa u to vreme je pitadzija? E,pa ja ne mislim tako... :wink:

zar je bitno odakle je tip ? |-)(lmao)

pa i naglasio sam da nisam sve ono pisao zbog gramatike :wink:

i to si u pravu da ce vet da se pravda...

ali nekako, koliko god voleo pse (pogotovo kad su mali), mi moramo da se pomirimo s tim da cemo ih nadziveti, pa nekako ako izuzmem srce i osecanja iz jednacine, ako bih morao da biram, pre bih da mi pas ugine dok je stene, nego posle 3-4 godine, kad se sazivis sa njim i prodjes sve i svasta, kad ti se ukopa duboko u srce.

ja se sad nekad skenjam kad mi moj nedostaje, a daleko bilo da je sta drugo...

Ma pusti gramatiku, sestra mi profesor, malo mi njenih pridika! :grin::wink:

Ja sam morao da prihvatim tu prolaznost jos kao dete. Uvek kod nas kerovi bili u dvoristu. Od kako znam za sebe. Bilo je tu i trovanja i stenecaka i kola i starosti i srcki cak i metaka. Znas kako je kad si klinac i crkava ti ker 3 dana jer ga neko otrovao a tebi se dusa kida i more suza i ne razumes kako je neko mogao to da ti uradi i zasto? A ker ti sva sreca u zivotu!!!

Od kako je tom drugaru (poznaniku) crkao stenac na stolu drugacije gledam na to uspavljivanje. Ko hoce neka sece ko nece ne mora. Liberalan sam po tom pitanju. Ja licno vise nikad nebih sekao i ovo je bio prvi put iz gluposti. Uostalom cemu to ako ker time nista ne dobija? Samo sminka! Dok za rep imam sasvim drugaciji stav i tu nisam liberalan!!!

Ima tu i malo onoga sto se uvlaci na mala vrata. One velike usi, jake skoljke koje se penju na glavu i koje otkrivaju neke primese molosa, a dosta lepo se sakriju kad secnes uvo. :wink:

zar je bitno odakle je tip ? |-)(lmao)

pa vidis da sam napisao da nije ni bitno xD nego ne kapiram kako ljudi ne mogu da ukapiraju da ne iznosim ja cinjenice nego svoje misljenje..

(a na avataru imas naj ruznijeg terijera)

Licno cenim sve postove koje pise Mournblade jer covek uvek smisleno pise. Nekad se ne slazem sa svim tim sto napise ali to i jeste smisao foruma! Misljenja sam da avatar nije bitan koliko sadrzina posta, al opet to je moje misljenje. Meni foxi bas nekako lepi i simpaicni, cak se mislim da u buducnosti nabavim jednog. Cvikam stalno od tih cistih terijera. Al opet, to je moje misljenje!

kao prvo neko ko zavoli pita jednom, uvek ce drzati pita pa makar ih zabranio i onaj gore. kao drugo pit vise nije borac i netreba da bude jer se dokazao za ovih 200 godina a mislim da je bilo dosta izivljavanja na ovoj neverovatnoj i neprevazidjenoj rasi. kao trece pit je LEP pas i treba da bude lep jer mu je pored ostalog to jedan veliki plus da ostane u zivotu. zapamti ovo: pit bul moze da bude sta god pozelis ! licno mislim da mu je mnogo bolje da bude maneken nego stvar za izivljavanje. posto uvek nesto filozofiras (a na avataru imas naj ruznijeg terijera) mozes doci kod mene da vidis jednog sa kupiranim i jednog sa ne kupiranim usima (jako mi je zao sto i drugom nisam kupirao usi) ovog sa kupiranim usima ako vidis upiskices se u gace TVRDIM. moja poruka za one koji hoce da drze ovu nenadmasnu rasu je - trenirajte svoje pitove da budu atlete (vuca, skokovi itd) tako cete pokazati da ovo nisu zveri ni krvoloci i SAMO TAKO cete doprineti da rasa opstane. i naravno da budu lepi jer jesu, kupiranih ili nekupiranih usiju PS. do pre desetak godina sam i ja bio budala ali sam dosao k sebi pa se sad maksimalno trudim da pomognem. (ko razume shvatice

morao sam da se umesao,nije lepo sto si napisao ovo za avatar i terijera,svako drzi rasu koja se njemu svidja,tako da o ukusima ne treba raspravljati,realno meni je fox terijer mnogo lepsi nego npr nemacki terijer ili npr yorkshire koji mi je ocaj od psa,ali dobro svako ima svoj ukus...sto se tice kupiranja nisam protiv,ko hoce da kupira neka kupira...a za to dal i ce pas izgledati opasnije ili ne me savrseno boli uvo...;) "ovog sa kupiranim usima ako vidis upiskices se u gace TVRDIM" ovo sam morao posebno da citiram,ja takodje tvrdim da bi se ti takodje upiskio u gace kada bi video neke pse koje sam ja video,a usi im nisu kupirane...tako da ljudi manite se raspravljanja oko gluposti...ko hoce neka kupira ko nece niko ga ne tera i gotovo... :!:

neznam ali meni licno se svidja kada je kupiran mada nemogu da kazem lep je i nekupiran Dyna sam kupirao sa tri meseca i sve je bilo ok anestezija konci rana.... malo smo lepili desno dok nije stalo kako treba sada je sve ok (y)

31082011761.jpg

Sto se tice kupiranja,

ne vodi se pas svakom vetu na kupiranje, niti se radi s brda s dola, niti se radi kad nekome na um padne .

Ja sam ovde na forumu citala da covjek uzme stene od 9 mjeseci i vodi na kupiranje, i kaze, pa moze, prezivjela je ....

Aman ljudi.

To je operacijski zahvat i kao i za svaki drugi operacijski zahvat treba imati uslove , prvo uzrast steneta, pas mora biti zdrav, moraju biti ispunjeni higijensko tehnicki uslovi i taj isti zahvat mora da radi osoba koja zna da radi kupiranja, a ne kasapini koji rade ovako ili onako.

Ukoliko niste sigurni u sve ovo gore nabrojano, ostavite psa nekupiranog.

A slijedeci najnoviji Zakon sve ovo gore nabrojano, prosto previdite.

Sve je napisano za one koji eto insistiraju na tome, ne izdrzah da ne napisem, upravo zbog ovog gore napisanog da neki vode na bespotrebnu operaciju psa i kad je odavno presao dob predvidjenu za kupiranje :idea: Mada mi ni tu nije jasan veterinar, koji uzme psa od preko 6 mjeseci da kupira cisto radi estetskih razloga (zdravstveni razlozi su opravdani).

@akus2011 lepo kaze PitBullNS. Inace trebas znati da je am nesto najgore sto mozes uraditi mladom psu, zato sto mu na nepravilan nacin rasporedjuje vucnu tezinu a uz to ga i motivise da vuce zbog nacina vezivanja. Sve to dovodi do upropascivanja laktova kod psa, grbavih ledja, krivljenja zadnjih nogu...

Najbolje je klasicna ogrlica/davilica.

@akus2011 lepo kaze PitBullNS. Inace trebas znati da je am nesto najgore sto mozes uraditi mladom psu, zato sto mu na nepravilan nacin rasporedjuje vucnu tezinu a uz to ga i motivise da vuce zbog nacina vezivanja. Sve to dovodi do upropascivanja laktova kod psa, grbavih ledja, krivljenja zadnjih nogu...

Najbolje je klasicna ogrlica/davilica.

What he said! :D

Nekolicina kuchkara su mi rekli da pre 15-ak meseci nishta am, samo ogrlica...ako hocesh da ti keric malo vishe vuche uzmesh onu shiru od 8-10cm koju ce ker da povuche na deo vrata blize telu pa cesh ti imati kontrolu a on biti full spreman da vuche, a + zbog shirine ogrlice ce moci normalno da dishe...

R.!

Am kod stenaca (citaj pasa do 11 mjeseci) samo moze doprinjeti nepravilnom razvoju prsa kao i disajnih organa , valjda suzava tj pritisce neka mjesta koja ne bi trebao . Citao sam to na sajtu nekom sad ne mozgu naci link al bice do veceras :)

Guest
This topic is now closed to further replies.