blacksilhouette

PEKINEZER-PEKINGESE

Recommended Posts

Ove slike koje ste postavili, bez uvrede, veze sa mojim psom nemaju, izuzev prvog koji ima iste boje, ali potpuno drugaciji oblik lica i nosa.

Nema ja sta da se vredjam a nije ni za ocekivati da domaci pekinezeri budu svi isti iz prostog razloga sto su to u sustini mesanci pa njihov izgled i ne moze biti standardizovan.

Onaj ko zeli da se edukuje taj ce se sam edukovati, pogotovo ako uzmemo u obzir danasnje mogucnosti koje pruza internet. Sto se onih drugih tice koji veruju da postoje engleski/ruski/domaci/rumunski i kakvi sve ne pekinezeri - uvek ima ovaca za sisanje :wink:

Standard jasno propisuje sve karakteristike koje pekinezer treba da ima - pocevsi od karaktera pa preko fizickih osobina, prema tome onaj ko ume da cita lako ce shvatiti kako pekinezer zaista treba da izgleda a kako ne...

Licno protiv tvog psa nemam nista, cak sam sigurna da je divan psic i da mu je jako lepo sa tobom...samo nije lepo da ga guras za pekinezera kad on to nije posto ovaj forum jeste prvenstveno edukativnog karaktera za one koji zele da uce svidjalo se tebi to ili ne.

Ja nisam uopste pominjala "da postoje engleski/ruski/domaci/rumunski i kakvi sve ne pekinezeri" vec sam samo pomenula npr.sleeve pekinezera, ali ti ocigledno o tome nista ne znas..Kao drugo, ja moga psa ne "guram" kao pekinezera, vec jednostavno on otkada je kupljen, tako se vodi, za to se smatra, veterinari i vlasnici pasa sa pedigreom ga za to smatraju i tako...Posto vidim da postoji neumoljiva namera da se istera svoje, moram ti reci da ces se boriti sa vetrenjacama, jer ces morati da ispravljas gomile sajtova o pekinezerima, od wikipedije do sasvim strucnih sajtova, jer su na mnogima od njih slike pasa koji zaista vise slice mom psu nego ovima cupavima( ali slatkima zaista). Pozdrav i srecno!

kao i da dopunite tekst sa pocetka teme o pekinezerima, gde nigde nije pomenut takozvani sleeve pekinezer, tezak do 2,7 kg

:shock: :shock: :shock: , jos se uvjek uslogiram kada cujem za takozvane, kratkodlake pekineze, mini pekineze, bugarske ili ruske pekineze i naravni sleev pekineze :roll:

Okili, bas me interesuje koliko tih standarda si ti procitala:

Naravno sam procitala sve standarde,

Prvi puta cujem, za vise njih :oops:

Koliko sam ja upucena u kinologiju, standard za pasminu pekinez napisan je samo jedan i kao takvog uvazavaju sve clanice FCIja i prema tom standardu sude sudije po izlozbama diljem sveta i naravno, tog standarda se pridrzavaju svi veliki i mali uzgajivaci. Kao sto postoji samo jedan standard, tako postoji samo jedan standardni pekinez i to je engleskog tipa!

Standard govori da je pekinez tezak od 5.0-5.5 kg.

sleeve pekinezer, tezak do 2,7 kg

Vidis, i tu su te prevarili. Takav pekinez samo se moze zvati bonsai pekinez :mrgreen:

Misa

Pas bez rodovnika nemoze nikako da se vodi kao rasan pas, posto za to ne postoje dokazi ali dobro...

Posto vidim da po celom forumu i na drugim temama siris dezinformacije i neistine nemam nameru vise bilo sta sa tobom da raspravljam...za neke ljude je jednostavno bolje da zive u neznanju :lol:

samo te molim da ubuduce slike svog psa postavljas na temu gde im je mesto a ne da zbunjujes ljude na topic-u o pekinezerima...

koliko ima kvalitetniju dlaku od onih ucebanih briska za pod s pocetka teme

Sa ovakvim njezinim stavom prema rasnim pekinezima svakome je odmah dala do znanja sta si ona misli o pravilnom uzgoju, velikom trudu uzgajivaca da ocuvaju rasu na takvoj razini zbog koje je bila i uzgojena.

Osobe tipa "okili" za svakog postenog uzgajivaca predstavljaju "kinolosku stetocinu" nema veze o kojoj se pasmini radi! Takve osobe potajno i nesvestno podupiru stancare stenca, koji predstavljaju prvi korak do propada neke pasmine! Takve osobe nemaju pojma o uzgoju, odricanju i mukama dugogodisnjeg rada na uzgoju zdravih i tipicnih primjeraka neke pasmine. Nemaju pojma koliko je tu potroseno vremena, para i ljubavi, da bi se ocuvala neka pasmina u tipu standarda!

Na zalost, osobe tipa "okili" mozemo sresti u svim rasama. To, sto smo slucajno "zapeli" na pekinezima je puka slucajnost!

Ovim postom je za mene razprava u tom smjeru zavrsena.

Misa

Znate da sam mislila na stavke standarda- mnozina- samo koristite jeftinu demagogiju 8) 8)Ljudi vi ste prsli. Citajte malo i inostrane sajtove, ako znate engleski, vezano za sleeve pekinezera. Ne interesuju me izlozbe i sudije. Niko ovde nece ugroziti vasu prodaju, ja sam svoje stence poklonila, ne bojte se :lol:, mada izgleda da je i to problem...vi bi ste njih verovatno istrebili :?: :?: Sta ste mi napali kuce, kao neka sekta boze me sacuvaj :roll: Ko ste vi da meni govorite gde da postavljam slike? Neka mi to kaze administrator. Ja sam odavno htela da predjem tamo u drugu grupu, ali Vi i vama slicni me provocirate i vredjate mi kuce. Svasta s vama ljudi! :roll: Ja ne vredjam postene uzgajivace, nego vas i vama slicne pametnjakovice, koji se nalaze dovoljno strucnim( :?: :?: :?: :?: :?: ) da karakterisete i etiketirate mog psa, i to sa odvratnim tonom omalovazavanja uvijenim u jako lep papir...to je vrlo ruzno.

Kao drugo, ja moga psa ne "guram" kao pekinezera, vec jednostavno on otkada je kupljen, tako se vodi, za to se smatra, veterinari i vlasnici pasa sa pedigreom ga za to smatraju i tako...

A gde se to vodi ??? Bas me zanima koji su to vlasnici pasa sa pedigreom koji ga smatraju Pekinezerom???

Ocito da i oni neznaju puno o Pekinezerima.

Okili , vidim da ti teras svoju politiku,mogu i da razumem,ali pokusaj da shvatis da Misa i Dugmence ti sa najboljom namerom sve ovo pisu,ja takodje nemam nista protiv tebe i tvog psa ali kao sto sam rekao smatram da se ovde trebaju predstavljati pekinezeri koji su pravi predstavnici svoje rase .

Pekinezer je veoma ugrozena vrsta pasa kod nas a i sire ,i iz tog razloga je i nema na forumu,ja sam jedini odgajivac ove rase kod nas u Zemlji i zato ponekad i napisem nesto,jer smatram da se bar malo razumem u Pekinezera :wink:

Ja bih bio veoma sretan da je ova rasa pasa atraktivna i da ih ima mnogo vise ,i nadam se da ce doci i to vreme.

Tvoj pas je mesanac ,verovatno su te prevarili ti koji su ti ga prodali,jer takvih ima puno po Oglasima,cak ti obecaju i pedigree prilikom kupovine ,sve dok ti ne izvuku lovu,,,ti ostajes ubedjena da je tvoj pas Pekinezer dok ne saznas po forumima istinu ,neko se pomiri sa tim a neko ne!

On je za tebe naj lepsi i ti treba da ga volis onakvog kakav je on. samo ga predstavljaj na stranicama koje su namenjene za pse mesance,da se nebi ljudi zbunjivali jer ionako neznaju kako izgleda pravi Peki !

@Misa

Jako lepo objasnjeno,ali uzalud,,,na jednom Hrvatskom forumu se pisalo na 30 stranica o ovome ,i istoj temi ,,,ali na kraju i dalje svako tera svoju politiku ,i narod ne zna sta je sta ,a mozda i nece da shvati.

Lepe slike si postavo,i lepo docarano,na zadnjim slikama se radi o jednoj najuspesnijoj odgajivacnici iz Slovenije -Sikiang- vl.Gosp.Zmaga Begojev-Klofutar i Marijan Sesar,oni imaju predivne primerke koji su postizali odlicne rezultate na Evropskim i Svetskim izlozbama.

@Dugmene

takodje si lepo pokusala da pojsnis razlike ,ali ovakvim (stručnjacima) tesko s moze sta lepo reći :lol: Jos na kraju ma koliko se trudili ovo objasnjavanja ispadnemo -crna ovca :x

@Okili,kazi mi kako ti zakljucujes sa su moji ili neki drugi pekinezeri ućebani ??? To me vređa!

Moram te razocarati ! Pekinezer ima bujnu i gustu dlaku sa podlakom koja se mora česljati redovno,pored toga koristimo dodatnu kozmetiku za taj tip dlake da bih ta dlaka bila lepsa,lakse se rasčesljavala , i dali joj malo hranljivih sastojaka. Neke duge delove dlake upakujemo u papirice , oni sa tom dlakom zive odlicno,pride ako su sredjeni ,okupani,a ne prljavi i blatnjavi.Moji Pekiji nisu ucebani , i ja ih svaka 2-3 dana četkam i koristim puder za suvo kupanje, postoje odredjeni delovi koji su skloni mrsenju i tu pridajem vise paznje,kao na primer deo iza i ispod usiju.

Nemozes iznositi i lupati neke kometnare tek tako ,samo time pokazujes koliko neke stvari neznas!!!!!!!

O standardu ne zelim pricati sa tobom ,jer nisi odgajivac Pekija ,idi na sajt Venture kluba u UK , pa tamo čitaj svež standard iz 2008 god. ,ko god da ti neko nesto kaze ,ti ga napadaš.

Pekinezer je rasa poreklom iz Kine ,ali njen standard je napisala Engleska i zamo mi odgajivaci kazemo Engleski tip,tek toliko da se zna o čemu se radi.

Kod nas u narodu postoje izreke Rumunski,Ruski,Carski,Kraljevski,i jos tako dalje.To je prosto rečeno MESANAC kao tvoj koji su dosta rasprostranjeni i narod veruje u to da su to pravi Pekinezeri,cak ih tako i prodaje. Inače meni oni LIČE na Tibetskog spanijela,,,,,,tu je vremenom dolazilo do svakakvih ukrstanja i mesanja kao i u drugim rasama pasa,ali ja mislim da je problem i neznanje samo kod Pekija.

Ja mislim da tvoj pas NIJE OŠIŠAN ,jer cu ti postaviti sliku kako izgleda ošišan Pekinezer, kod tvog psa na slici se lepo vidi dlaka , kvalitet a i krajevi te dlake,da li su rezani makazama ,il ne!

@Okili -Sleeve Pekinezeri :shock: :shock: :shock: Izvini o čemu ti govoriš? To nije čivava od 2 kg,ne lupetaj neke stvari ako neznaš! Peki je tezak izmedju 5-6 kila.

Niko tebe ne vredja samo ti očito ne zelis da prihvatis neciji dobro nameran komentar,ti samo teras svoju pricu i iznosiš neke nebuloze o Pekinezerima, zaista glupo,samo zbunjujes ljude

Osobe tipa "okili" za svakog postenog uzgajivaca predstavljaju "kinolosku stetocinu" nema veze o kojoj se pasmini radi! Takve osobe potajno i nesvestno podupiru stancare stenca, koji predstavljaju prvi korak do propada neke pasmine! Takve osobe nemaju pojma o uzgoju, odricanju i mukama dugogodisnjeg rada na uzgoju zdravih i tipicnih primjeraka neke pasmine. Nemaju pojma koliko je tu potroseno vremena, para i ljubavi, da bi se ocuvala neka pasmina u tipu standarda!

Slazem se sa tobom u potpunosti,zaista treba puno truda ,vremena ,novca i ljubavi prema ovoj rasi da budu i izgledaju ono sto jesu,što bude više ovakvih (okilija) Pekinezeri su pukli kao rasa.Svrstaće ih na listu ugrozenih zivotinja.

Cekaj, cekaj, ja tvoje pse nisam prva vredjala, uostalom, koliko sam razumela, imaju i sampionske titule i zna im se vise kolena unazad nego mnogim ljudima...to je sve za postovanje. Ali u vasoj argumentaciji vi koristite uvrede, i to mene vredja znate . Mog psa ste nazvali rumunCEM-sta god to znacilo. Idite u grupu psi bez rodovnika na temu Karlito pa pogledajte slike gde mu je dlaka duga. Ne bih se ja ovako ponasala da vi ne imputirate meni ovakve stvari kao ovo za sisanje -kako mozete da kazete da na toj slici nije osisan kad u naslovu slike lepo pise Karlito u osisanoj varijanti. Uspeli sta da uvredite i frizera njegovog, i mene i njega. Eto takvim glupostima i sitnicama vi mene provocirate . Napadate me da lazem, i ne pokazujete nimalo postovanja.

Okili tvoj pas nije pekinezer, tvoj pas je pas mesanac a takvi psi se kod nas nazivaju "domaci pekinezeri" ili "rumunci" sto nije nikakva uvreda :wink:

Ako je neko nekoga vredjao, onda si ti vredjala ozbiljne odgajivace pekinezera svojim neistinitim pisanjem o njihovoj dlaci ali to samo govori u prilog cinjenici da ti ne samo da ne znas kako treba da izgleda pekinezer vec i da nikada u zivotu nisi imala priliku da vidis ili pomilujes jednog pekinezera :roll:

No dobro, manimo se corava posla...

@Venecija5

Da li mozda imate neke podatke o tome koliko pekinezera otprilike ima u Srbiji ili u regionu?

E pa za mene je uvreda da mi je pas rumunac. Kakve on veze ima sa Rumunijom :roll: :lol: I sta je to uopste rumunac, koja je definicija toga? Koji su vasi dokazi da je on TO? I meni ovi psi lice, dobro ne bas na briska za pod, ali na praska za prasinu, ali ja nemam pravo to da tvrdim. Nemate pravo da nazivate tudje pse pogrdnim imenima definitivno.

Dokazi da je tvoj pas mesanac su slike koje si sama postavila (sto na ovoj temi gde im nije mesto sto na njegovoj) :roll:

Tvog psa niko ne vredja - to sto ti "laskas" sama sebi da je on nesto sto nije je tvoj problem i ne znaci da i mi ostali treba tako da se pravimo slepi -pogotovo obzirom da smo na kinoloskom forumu :mrgreen:

Toliko od mene na ovu temu :roll:

Vi imate pravo da kazete da mislite da moj pas nije pekinezer pravi svakako, ali nemate prava da ga nazivate rumunac ili tibetanac, kada za to nemate nikakve osnove, a pri tome ne znate ni sta tacno rumunac znaci :mrgreen: :mrgreen: To za mene jeste uvreda i etiketiranje, i na nju cu uvek odgovoriti. Toliko i od mene

@Venecija5

Da li mozda imate neke podatke o tome koliko pekinezera otprilike ima u Srbiji ili u regionu?

Ja nemam takvu informaciju,ali u Srbiji pravih pekinezera mozemo na prste izbrojati... To su u sustini kucni ljubimci,ranije je bilo dosta registrovanih odgajivaca ,ali mnogo njih je ostarilo,rasturile se odgajivacnice ili ugasile,veruj mi na izlozbama retkost je videti Pekinezera,meni je zao zbog toga i nadam se da ce se to promeniti na bolje.

Oni su nakad bili jako popularni ,ali sad vlada jako malo interesovanje za njih(mislim na pravu rasu).Uvek postoje ti mesanci koje narod naziva Pekinezerom, i pod takvim imenom ih prodaju po mizernim cenama po oglasima i pijacama.Pa kad svemu tome dodaju -vrhunski kvalitet- :shock: meni se dzigerica okrene!!!

Ja non stop dozivljavam situacije na izlozbama da me prolaznici pitaju koja je to rasa,prosto su odusevljeni ,ali samo ostane na tome :cry: Voleo bih da se vrate ta vremena kad se moglo u ringu videti i po 10-tak pekija.

Pozdrav

Peca

Peco, da li znas drze li Nesa i Vesna iz Bgd-a jos uvek pekinezere?

Kako se zove njihova odgajivacnica?

Njihovi psi su mi ostali u secanju kao pravi primerci svoje rase - inace se ne secam da sam vidjala slicne po Beogradu.

Prvog pravog pekinezera sam video u Apatinu. Ne mogu se setiti imena odgajivačnice, ali mislim da se vlasnik zvao Bah Stevan a žena mu Marija (izvinjavam se ako grešim) On je umro davno, a o njegovim pekinezerima se ne čuje. Zato naš zemljak iz Nemačke u istom Apatinu "prikazuje" Nemačkog kratkodlakog pekinezera. Ne kažem da ga on ne voli i da mu nije kućni ljubimac. ali to nije ni nalik rasi. Imati i negovati i odgajati izložbenog pekinezera je velik i mukotrpan posao. U najezdi "pekinezera" koji se nalaze po oglasima, kod nas , a i u Hrvatskoj, devalvira se odgoj i bavljenje rasom pravim zaljubljenicima rase. Psi mešanci su lepi i simpatični, ali to nikako nisu pekinezeri, ma koliko se vlasnici trudili da ih tako zovu. Isti slučaj je i kod rase patuljasti pinč gde ima dosta pasa koji su ukršteni sa čivavom i koji čak i imaju i rodovnik u Srbiji. Takvi psi mešanci nigde na izložbi u svetu, osim ponekad kod nas, se ne mogu videti.

Niko ne može zabraniti vlasnicima takozvanim pekinezerima i takozvanim pat. pinčevima da ih vole gaje i prodaju. ali pri tom mora da se zna da to što oni gaje nije nalik rasi makoliko se vlasnici trudili da dokažu da jeste.

Svi oni koji vlasnici koji misle da im je pas "pravi" nek ga izvedu na neku od evropskih ili svetskih izložbi pa nek se uvere o stvarnom i pravom kvalitetu svojih pasa. Uslov je da psi imaju rodovnik.

E pa za mene je uvreda da mi je pas rumunac. Kakve on veze ima sa Rumunijom :roll: :lol: I sta je to uopste rumunac, koja je definicija toga? Koji su vasi dokazi da je on TO? I meni ovi psi lice, dobro ne bas na briska za pod, ali na praska za prasinu, ali ja nemam pravo to da tvrdim. Nemate pravo da nazivate tudje pse pogrdnim imenima definitivno.

Ja ne vidim u ovome nista pogrdno .Vas pas jeste Rumunac,da pojasnim MESANAC ! Kojeg Vi smatrate Pekinezerom a on nema ni -P- od Pekinezera !

Mi odgajivaci prave rase Pekinezera, jednostavno nazivamo pse kao Vase -Rumuncima- ,i usput mislimo na te Mesance, niko se Vama ne ruga ,niti vredja Vaseg psa ,niti ja zelim da ga vredjam tim imenom, a nemam to ni na pomisli !!!!!!!!!!

Jednostavno od pamti veka ljudi koji znaju sta je pravi Peki ,takve pse kao sto je Vas nazivaju Rumuncem .Ili drugacije: Kraljevski,Carski,Ruski ali po naj vise Rumuncem,to mu je tako.Svidelo se tebi ili ne! Ako tebe vredja to ime ja cu ga od sada zvati Kraljevski ,mozda ces sada biti sretna :mrgreen: Normalno mi koji poznajemo Pekija ,znamo sta to znaci.

kako mozete da kazete da na toj slici nije osisan kad u naslovu slike lepo pise Karlito u osisanoj varijanti. Uspeli sta da uvredite i frizera njegovog, i mene i njega.

Pogledao sam sliku i stvarno ne vidim sta je tu osisano i kakav je on to bio ranije ,niti dlake ima kao Pravi Peki niti bilo sta moze da ukaze na to!

Usput izvinjavam se frizeru(Panjkovicu) na mom losem komentaru!Vidi se da koristi neku novu vrstu makaza?!Prosto osisa psa a on ostane kakav je i bio-wow koji je to grooming . :lol:

Pozdrav

Na sajtu KSRS još uvek postoje podaci o odgajivačnici o kojoj sam pisao:

Broj odgajivačnice: 1472

Naziv: BISERNA OGRLICA

Vlasnik BACH MARIJA

Kontakt: D. Tucovića 33 25260 APATIN

Rase: PEKINEZER

Voleo bih znati da li postoji još uvek ova odgajivačnica?