blacksilhouette

PEKINEZER-PEKINGESE

Recommended Posts

Prikoci malo.........prvo cu te zamoliti da na pocetku ovog topica DETALJNO PROCITAS tekst od Black Silhouette , pa se nadam da ces sve lepo shvatiti :idea: ,onda mi se javi.Dotle ja ne zelim vise bilo sta komentarisati.

Daleko od toga da je ova tema rezervisana samo za mene ! Ja imam

svoj sajt na kojem predstavljam svoje pse i njihove rezultate.

Drugo ja NE zivim od prodaje svojih stenaca i pasa,ja ih cuvam jer ih volim.A smeta mi kad mi neko kaze ,ti si skup, ima u Hallo oglasima Pekija za 30-40 eura ,a sutra dan na nekoj od izlozbi me neko sretne pa me pita koja je to rasa i zasto je taj neki Peki drugaciji od mojih ??? U pocetku sam se ubijao od objasnjavanja ,ali sad mi ne pada na pamet.

Moji komentari ce uvek biti ovakvi jer ovo nisu pravi Pekinezeri,i ja samo branim rasu koju cuvam,i zelim da se jednom zauvek razjasni sta je sta. I bas zbog ovakvih mesanaca kao sto je Vas, PRAVIH Pekinezera skoro da vise nema u nasoj zemlji !!!, i naravno nema ih ni na ovom forumu .

Pozdravljam sve te veterinare koji se razumeju u Pekinezere,skidam im kapu :mrgreen: ! Kao i svim drugim koji smatraju da je Vas pravi Peki!

Tacno da je ovo tema za sve Pekinezere,ali ja smatram da se trebaju ovde prestavljati iskljucivo Pekinezeri koji prestavljaju svoju rasu ,a ne psi koji su mesanci Tibetanca kao tvoj .Ili narodu poznatiji Rumunci.....dok je toga uvek cemo imati ovakvih problema i neznanja. Na jednom Hrvatskom forumu , je čak ispisano 30 stranica o Pekinezeru i tome koji je pravi a koji nije ,,,, i posle toliko pisanja i lepo objasnjenih stvari ,ja vidim da dosta njih tamo i dalje neznaju sta je sta i da teraju svoju politiku.

Moj savet za ubuduce je taj da ne trčiš pred rudu, i da meni ne pricas sta je Pekinezer !

Dotle ,vrati se na pocetak ovog topica o Pekinezerima pa polako i detaljno uz kaficu procitaj tekst od Gorana ,,,decko se ubi da objasni sta je sta ...cak je docarao i slikama .. Ulozen je veliki trud u sve to ,i vredi procitati.

Srdacan pozdrav

Peca

P:S: Ja sam veoma opusten i raspolozen .

Pa zasto naglasavate da ste opusteni i raspolozeni ako to zaista jeste :lol: :lol: :lol: ? Vise puta sam procitala taj tekst, i mogu Vam samo reci da moj pas ispunjava sve standarde koji su ovde pobrojani, tako da vam to nikakav argument nije. Zasto se vi stalno osecate ugrozenim, ne samo na ovom sajtu, vec i na mnogim drugim, poznati ste kao jedan snob koji samo ide sa sajta na sajt o pekinezerima i vrti ove dve slike pasa sa vrlo ucebanom dlakom, koji ne lice ni na sta. Ja verujem da vi imate sve papire, koji govore o cistoci rase vasih pasa, a ja mogu zamisliti koliko oni jadni bolesti vuku zbog cinjenice da ih proizvodite incestom, da bi ostali sto "cistiji" to jest rasniji...

I neverovatno je to sto Vi zaista verujete u cinjenicu da su Vasih 6 pekinezera jedini Pravi Pekinezeri na Balkanu!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Na izložbi u Apatinu pre 5-6 godina je u BIS-u nastupio, na njegovo veliko insistiranje da prikaže svoga psa, jedan naš gastarbajter sa svojim psom koji je "zaturio" pedigre negde na aerodromu u Beogradu. Oficijelni spiker ga je predstavio sa psom rase nemački kratkodlaki pekinezer. Prema trvdnji vlasnika, pas je kupljen u Nemačkoj i on je imao veliku želju da ga prikaže. U publici svi su se smejali, a čoveku nije bilo jasno zašto.

a čoveku nije bilo jasno zašto.

Stvarno sam i ja razocarana nad glupostima ljudskog uma! Posto sam i ja nekada drzala pekineza nemogu da vjerujem, kako su neki ljudi samouvjereni u sebe. Zbog toga i jesu pasmine, tu gdje jesu... :( A ljudi putem slika nasjedaju na takve fore!

Misa

Bas me zanima da li bi ućeban pas na Svetskoj izlozbi bio izabran za drugo mesto u klasi Sampiona :D :D :D

Alal vera, svaka cast, ali zasto stalno prozivate druge pse i vlasnike? Imate svoje nagrade, sve moguce potvrde, ali zasto imate potrebu druge pse da pljujete da bi vasi izgledali kao "Jedini Original" na Balkanu, a mozda i sire :?: :?: :?: ko zna... :lol: :lol: :lol:

Bas me zanima da li bi ućeban pas na Svetskoj izlozbi bio izabran za drugo mesto u klasi Sampiona :D :D :D

Okej, kapiram da je to za vas veliki biznis, i satisfakcija, sta znam sta je, ali zasto mislite da Vas ugrozava moj pas koji uopste nema papire? Jeste da je mnogo lepsi od ovih vasih cebica, slazem se, ali ja uopste ne zelim da ga prikazujem radi reklame, kao sto Vi radite. Reklama Vam stoji ovde, ne brinite, a Vi slobodno mozete da idete, a mog psa da vredjate ne mozete.

Niko ne spomilje Balkan !Neznam gde ste to procitali.

Ja ne zivim od mojih pasa,i nedaj Bože da dodje do toga.Ovo je samo hobi i ljubav prema odredjenoj rasi pasa.

Ja ne vredjam nicijeg psa ni vlasnika ,a ni Vaseg,samo iznosim moj stav i stajem u zastitu pravog Pekinezera kojeg opisuje i standard.

Posto je ovo topic IX FCI grupa-Pekinezer, ja smatram da se ovde trebaju prestavljati samo pravi pekinezeri,sa ili bez pedigrea , a ne mesanci koji liče pekiju.

Vi mene ne mozete ugroziti ,i nemoj te to spominjati.Napominjem smatram da se ovde trebaju prestavljati psi koji su pravi predstavnici svoje rase.Zato na ovom forumu imate topice od I - X FCI grupe,isto tako imate i za pse koji ne pripadaju ni jednoj rasi.

Prijatno veče

Peca

Pozdrav svima,

pa vi nedate coveku mira ni da spava, Venecija batali da me stalno spominjes od stucanja na mogu da zaspim, uostalom ja vise ne uzgajam pekinezere i ne bavim se tom rasom i uopste me ne zanima nista vise u vezi sa tom rasom... neka svako voli i cuva svoga psa onako kako treba da se cuva a koja je rasa i kako izgleda to vise nije ni vazno, ja sam moje cuvao i negovao i svaki put mi je bilo tesko kada sam morao da ih ispratim na put sa koga se nece vratiti samo znam da ce me jednoga dana cekati na suncanom proplanku

http://img52.imageshack.us/img52/8558/webanimacija.gif

gde ce mo se vecno igrati...

Niko ne spomilje Balkan !Neznam gde ste to procitali.

Ja sam se i tamo uclanila, i volim i mesance isto kao i sve druge pse, ali obzirom da je moj pas Pekinezer, iako bez papira , imam prava da se uclanim i ovde. Nadam se da ce jos neko to uciniti, a ima ih verujte mi, mnogo lepsih od Vasih, sa papirima ili bez :) . To sto ste pricali o nekim tibetancima, rumuncima, i cemu sve ne...zao mi je, ipak ste pogresili...ali dobro, Vi to radite prosto mehanicki da biste oterali SVE osim vase odgajivacnice sa ove teme..E da, na izlozbama ce Vam sigurno znaciti ako naucite da se ne kaze PRESTAVLJATI nego PREDSTAVLJATI .Evo vam jos neke slicice za laku noc, to su potomci mog psa Karlita :) Cica i Cvrle

http://i40.tinypic.com/25plqo2.jpg

http://i44.tinypic.com/rhr0nl.jpg

Prijatno i Vama 8)

Okili, nemoj da se ljutis ali tvoj pas zaista nije pekinezer i nije mu mesto na ovoj temi vec na temi sa mesancima...

Nije lepo da zbunjujes ljude koji se mozda ne razumeju u kinologiju i koji zaitsa ne razlikuju rasnog pekinezera od takozvanog "domaceg pekinezera" tj. obicnog mesanca :roll:

Pa stvarno zbunjujuce majke mi...psa sam kupila kao pekinezera, i to platila prilicno skupo, veterinari uvek podrazumevaju da je pekinezer, drugi vlasnici pekinezera me zovu za parenje :?: :?: :?: Na osnovu cega to sad sve pada u vodu, sta je onda moj pas od 4 800 grama, i gustim i bujnim krznom, mesanac kojih pasa?? Na osnovu koje slike ti sudis sta je on ili nije, mozda na osnovu ove gde je osisan jer je prethodno imao operaciju? Meni je stvarno ovo sve bezveze, jer kad sam u drustvu mesanaca, svi su u fazonu" jao pa to je pekinezer", a ovde na temi Pekinezer, tu me nekoliko vec ljudi ubedjuje da nije pekinezer. Da li je ovo grupa iskljucivo za pse koji imaju rodovnik? Ako jeste ok. Ja za mog psa nisam htela duplo da platim da bih dobila papire, jer mi to nije bilo vazno uopste. Nazalost, sada vidim da je to jako vazno.

Pa stvarno zbunjujuce majke mi...psa sam kupila kao pekinezera,

To, sto su vam uturili "ficu" za "mercedeza" nisu vam drugi krivi. Pogotovo najmanj mi ovdje, koji uzgajamo neke pasmine i znamo kako izgledaju!

i to platila prilicno skupo,

To ne ukazuje na to, da ste kupili "mercedeza" vec samo na to, da pricate o necemu u sto se ne razumijete!

veterinari uvek podrazumevaju da je pekinezer,

Koliko sam ja upucena u studij veterine, tamo uce o anatomiji, bolestima i zdravljenju zivotinja. Rase pasa kao predmet ne postoji! A to, sto vam veterinari glavom klimaju, da drzite tacnu tu rasu za koju ste se opredelila, valjda vam je jasno, da svaki "prodavac" pogotovo ako je dobar, daje uvjek stranki do znajnja da je upravu :wink:

drugi vlasnici pekinezera me zovu za parenje :?: :?: :?:

Mora, da su i njihovi psi bez papira! Jer niko tko se bavi uzgojem neke pasmine onako kako vredi, nije lud, da "osteti" svoj rasni uzgoj sa nerasnim. Ljudima je stalo do toga, da su stenci zdravi, eksteriernog odlicnog tipa i naravno sa svim "putnim" spravama koje prate stence celi zivot. Ili da vam objasnim u humaniziranom smislu: to sto ja kao slovenka znam da pricam srbski, da citam srbski i da pisem srbski, pa cak nesto malo se razumem i u cirilicu, nedaje mi pravo, da se proglasavam srbkinjom. Za takvo nesto, trebaju mi papiri! A da bi dosla do tih papira moram ispunjavati neke uslove! Pa cak, da jih ispunjavam, to ne znaci, da se mogu opredeliti za nesto drugo nego u to sto jesam. To sto sam sada napisala nema nikakve veze sa vjerom, politikom ili nacionalnoscu. Samo sam dala primjer sta treba jednom stencu znaciti neki papir pa makr to bio pedigre nekog kinoloskog saveza. Nadam se, da me razumes, okili?

sta je onda moj pas od 4 800 grama,

Kod kuce imas sladkih , cupavih i slinastih psecih 4800g, nema veze koje rase! Tvoj je, najlepsi je za tebe i sto je najbitnije, uzivaj sa njime!

Na osnovu koje slike ti sudis sta je on ili nije,

Na osnovu cega ti sudis, da je tvoj pas neke pasmine? Konkretno pekinez? Imas neki dokaz sem tvog licnog uvjerenja?

Evo ti nekoliko slicnih pasa, pa sama presudi kojoj pasmini tvoja kuca lici:

Ovo je tibetski spanjel sa rodovnicom:

http://s5.mojalbum.com/zoya-v-mb-foto_6 ... 668452.jpg

Ovo su rasni papiloni:

http://s2.mojalbum.com/cacib-zagreb-fot ... _41350.jpg

Ovo ti je mjesanac pekineza i mopsa:

http://s9.mojalbum.com/cacib-odzaci-26- ... 886404.jpg

A ovo su ti vrhunski primjerci pekineza:

cacib-ljubljana-09-foto_1079189_14703959_14704772.jpg

cac-06-trbovlje-foto_1079189_4656613_4661644.jpg

Jedino nisam potrazila slike shicuja, da vidis kako izgleda i ta pasmina.

Bez uvrede okili, ipak nas vecina ovdje smatra, da su ove stranice namenjene svima koji bi htjeli nesto dobro i efikasno nauciti o toj pasmini. I nikome nije namjera, da buduce vlastnike i sve one koji se interesuju za pekineze, zbunjujemo sa kvazi pekinezerima koji cak ni ne lice na tu pasminu.

Znam, da cu u tebi probuditi one najzestokije osjecaje, jer predpostavljam, da ces se postaviti u bran svojoj kuci. Pa to je i normalno, jer da nije tako, zapitali bi se, sta onda radis na ovome forumu. Ali ipak trebas uzeti u obzir, da na svetu postoje neka pravila po kojima zivimo i radimo. Za pasmu pekinez postoje FCI pravilnik kako neka pasmina treba da izgleda! U te pravilnike se svi ugledamo kada ze zapitamo o izgledu nekog psa. Pa te zamoljavam, zaviri i ti tamo. Mozda nesto naucis! Zbog toga i postoji taj forum i naravno ova podgrupa o razlicitim pasmina.

Misa

Naravno sam procitala sve standarde, i da znam sve o tome, i sve je tu...pogledajte sami jos Karlitovih slika na njegovoj temi u grupi psi bez rodovnika, pa recite na kojeg od pasa cije ste slike stavili lici ili ne lici. Pobogu ovo je smesno i tuzno. U meni niste uspeli zestoke osjecaje da proizvedete, ali jeste tuzne, jer vecinu pasa pezorativno nazivate ficom! :oops: :cry: Zasto je ova tema pusta ovako? To je grehota! Na temi slike 3 potpuno ista psa, iste boje dlake, ( pekinezer je jedna od retkih rasa koja dozvoljava veliku lepezu boja i varijacija, osim albina i boje jetre). Zasto ne prikazu svu lepotu pekinezera razlicitih boja? To je prevara i grehota za ovu rasu! Pusta tema, samo 1 odgajivac i kolege podrzavaoci. Strasno. Koji je cilj toga? I odakle dolazi Vasa zestina, prilicno ste fini na svim drugim temama. Ovo je zaista tuzno i porazavajuce. Meni, kao velikom ljubitelju zivotinja, je naravno najvaznije da moj psic bude ziv i zdrav, ali takva nadmenost nema smisla. To vam je cista diskriminacija u zivotinjskom svetu.

Tema je pusta zatio sto su pekinezeri na nasim prostorima izuzetno retki psi kojih na zalost gotovo i nema.

"Domaci Pekinezeri" nisu pekinezeri i ako ih ljudi tako zovu i za to smatraju iz neznanja, to su najobicniji mesanci i njima je mesto na temi o mesancima a ne ovde. Ovim ne mislim da vredjam pse mesance, ali smatram da se na kinoloskom forumu mora postaviti jasna razlika izmedju rasnih pasa i onih koji to nisu.

Misa ti je dosta stvari jako lepo objasnila a ti ako zaista imas zelju da saznas istinu o svom psu mozes i sama malo da istrazujes ali i da dovedes psa na neku izlozbu pa da pitas sudiju sta misli.

Tvoj pas definitivno nije pekinezer, i cak vise podseca na neke druge rase koje je Misa postavila nego na samog pekinezera...to i sama mozes da vidis samo ukoliko zelis realno da pogledas. Konkretno na slici koju si postavila na kilometar se vidi da se ne radi o pekinezeru na primer po njuskici i glavi uopste kao i tipu dlake bez obzira na sisanje. kad budem imala malo vremena postavicu ti i neke skice pa mozes sama da pogledas.

Tema je pusta zatio sto su pekinezeri na nasim prostorima izuzetno retki psi kojih na zalost gotovo i nema. mozes da vidis samo ukoliko zelis realno da pogledas.

Postavio je skice jos na pocetku ovaj odgajivac. Ja ne mogu jednostavno verovati neznancima sa avatarima mesto imena, na rec, koji donose zakljucke na osnovu 2 slike, razumi i mene...Ja jos jednom molim administratora da pojasni da li na ovoj temi ima mesta i za pse bez rodovnika, jer ako to nije slucaj, nikakav problem nije... Zasto mi Vi ne kazete na kog psa od ovih moj lici? Meni potpuno iskreno ne lici ni na jednog. Jos jednom, meni je najvaznije da je moj pas ziv i zdrav, danas je nesto kunjao, ali ja moram da apelujem na ostale vlasnike pekinezera da okace slike i da se aktiviraju jer je ovo grehota za rasu...3 potpuno ista psa, a ima ih prelepih i raznovrsnih... Nije u redu da se zbunjuju i varaju ljudi, verujte da ima prelepih pekinezera, pa ne idu svi oni na izlozbe :) Neke to ne interesuje, shvatite :)

Ni meni nista nije jasno oko ovoga jeste - nije pekinez :oops: , priznajem, pa bih vas zamolila da mi neko kaze je li ili nije ovo pravi pekinez? Necu da se ljutim, majke mi :evil: :wink: Prelep ti

Prelep ti je pas! Pa zar ne vidis koliko je lepsi i koliko ima kvalitetniju dlaku od onih ucebanih briska za pod s pocetka teme ? Jel muzjak ili zenka?

Okili, pozdrav!

Ovaj pas je muzjak i na zalost nije vise medju zivima. Bio je star svega 6 godina kada je upao (mada mislim da ga je neko gurnuo, no necu da grijesim dusu) u jednu sahtu i utopio se. Od mene su ga sakrili i nikad mi nisu rekli sta su s njim uradili. Sad imam drugog psa, nije iste rase ali ovog ne mogu da zaboravim nikako i nesvjesno stalno pricam o njemu kao da je ziv. On je bio kupljen u jednom pet shopu u Podgorici a ja sam ga dobila na poklon od supruga i nije imao nikakve papire jer nam to nije bilo bitno pa pravo da vam kazem nije me ni zanimalo je li pravi pekinez ili nije. Sad mi je to tek proslo kroz glavu tako da, mozda vise nije ni bitno :cry: Izgubila sam ga prije 2 godine bas u ovo doba, bio je prava dobrica, druzeljubiv ali i nepovjerljiv prema nepoznatim gostima u kuci...

:arrow: Ukoliko sam promasila temu molim moderatore da izbrisu moje postove da ne unosim jos vecu zabunu oko rase. Temu cu svakako rado pratiti

Pozdrav Goga

Pas ti je bio pravi lavic, sve sam ukucane zvala da ga vide kako je lep, svi smo se odusevili...jako mi je zao sto je tako tuzno zavrsio :(...

Ni meni nista nije jasno oko ovoga jeste - nije pekinez :oops: , priznajem, pa bih vas zamolila da mi neko kaze je li ili nije ovo pravi pekinez? Necu da se ljutim, majke mi :evil: :wink:

Gogo, jako mi je zao sto ste izgubili vaseg ljubimca - bio je jako sladak. Inace, koliko se sa slike moze videti i vas pekinezer je takozvani "domaci pekinezer" osnosno pas mesanac. Na zalost kod nas mnogi ljudi nisu upuceni u standard pasmine, i cak nikada nisu imali priliku da vide kako zaista treba da izgleda pravi pekinezer pa zato imamo tako puno ovih "domacih"...naravno, oni su jako slatki i mili psi, meni su licno vrlo lepi i simpaticni i uopste mi ne smetaju samo smatram da na ovakvim forumima treba napraviti jasnu razliku izmedju onoga sto je rasan pas i pas mesanac jer ovde mnogi ljudi dolaze da se edukuju :wink:

@Okili

Ne zelim uopste da ulazim u diskusiju sa tobom - razumem da si prevarena i da ti nije drago zbog toga ali vec nekoliko ljudi ti je treklo da tvoj pas nije pekinezer a ti i dalje tvrdis da jeste i ako za to nemas apsolutno nikakvo pokrice.

Sa slike koju si stavila se vrlo jasno vidi da tvoj pas nije pekinezer posto nema glavu kakvi bi pekinezer trebalo da ima.

sl3.jpg

Ovde vrlo lepo mozes da vidis kako izgleda glava i njuska kod pravog pekinezera a kako kod mesanca. na slici se vrlo jasno vidi da tvoj pas ima glavu kao domaci pekinezer mesanac a ne kao pravi pekinezer. I sama mozes to da vidis, naravno ako pogledas realno.

Takodje izlozbenim psima dlaka nije ucebana kao sto ti kazes, cak vrlo je lepo rascesljana i negovana i pravi pekinezer i treba da ima tako bujnu dlaku kako bi podsecao na "lavica". Kod domacih pekinezera nikada necemo sresti taj kvalitet dlake kao ni duzinu upravo zato sto su to psi mesanci. tvoj pas ima lepu svilenkastu dlaku ali nema dlaku kakvu bi trebalo da ima jedan pekinezer.

Onaj koji ti je rekao da za psa sa rodovnikom treba da platis mnogo ili duplo vise te je strasno prevario posto vadjenje rodovnika kosta samo 20eura, dakle razlika u ceni bi bila tolika a tebi je "odgajivac" servirao tu pricu upravo kako bi te i odvartio od rodovnika posto za domace pekinezere rodovnik i ne moze da postoji.

Inace niko ne moze da ti odgovori na kog psa sa slika koje je postavila MISA lici tvoj pas posto su to sve rasni psi a tvoj pas je mesanac pa i ne moze da lici ni na jednu od tih rasa vec na neku njihovu mesavinu (naravno ne svih)...

ja znam da koliko god da ti iznosim argumente ti ces da teras svoju pricu, ali moj dobronamerni savet ti je da povedes svog psa na neku izlozbu i da zamolis sudiju da ti da misljenje o njemu, sto ce ti najbolje resiti sve dileme. Ja ti preporucujem da sad odes u Indjiju ukoliko si iz BGa to ti nije daleko i da 'potrazis sudiju Dusana Paunovica koji je internacionalni sudija i strucnjak za IX FCI grupu da ti on kaze sta misli...

Ja samo mogu da Vam kazem da ne da se ne osecam prevarenom, vec sam prezadovoljna, jer nisam mogla dobiti boljeg psa. Ove slike koje ste postavili, bez uvrede, veze sa mojim psom nemaju, izuzev prvog koji ima iste boje, ali potpuno drugaciji oblik lica i nosa. Sto se dlake ovih pasa tice, jasno je kao dan da je ona potpuno suva, mrtva, i maksimalno natapirana. Dlaka pekinezera treba biti grublja na dodir, ali ne naelektrisana i totalno bez ikakvog sjaja. Meni je licno tih pasa zao, jer, mozda se takav izgled i trazi i dobro ocenjuje, ali ja zaista ne znam kako oni zive i funkcionisu. Moj pas spava u krevetu, ne u boksovima, a jedina moja korist od njega je cista ljubav koju mi pruza. Kada ste vec krenuli edukativno, molim Vas i da postavite jos neke slike pekinezera, kao i da dopunite tekst sa pocetka teme o pekinezerima, gde nigde nije pomenut takozvani sleeve pekinezer, tezak do 2,7 kg ( sa takvim se pario moj pas). Kada ste vec tako uporni, molim Vas nemojte da ispadne da ste samo mene ubedjivali, vec nastavite vredno da edukujete narod i obogacujete ovu temu o predivnim psima kakvi su Pekinezeri.

Pozdrav