Sign in to follow this  
kaplarm

Istrcavanje

Recommended Posts

Nista dramaticno, psima najbrze rastu cevaste kosti. Zadnje noge su sacinjene samo od takvih. Mislim da ce biti OK kad poraste :D

Aha ok ja sam se uplasio jer su mi neki ljudi rekli da ce takav ostati i da mu nema pomoci...A sta mislis da li trebam sto vise sada da ga setam ili sta da radim da bi se to sto pre izmenilo???

Nemozes mnogo toga da uradis, sem da ga lepo cuvas. Ostalo je stvar genetike. Ne deluje da je lose cuvan pa da sad treba nesto da menjas. Generalno, dobra hrana, dobar smestaj i sloboda. To podrazumeva da nije vezan i da ne provodi ceo dan u boksu. Da ga pustas u dvoriste, ako ga imas, i da da setas pustenog po zemlji i travi. Podrazumeva se i da ga mazis i volis :D . Posto je 4 m. ne treba mu nesto puno setnje (recimo 2x30-40min). Kasnije ces videti po njemu. Moci ce mnogo vise.

Zavisi u kakvoj je formi. Kreni sa nekom distancom koju sigurno moze da izdrzi, pa povecavaj. Gledaj stalno psa, i dok trci i nakon toga. Ne sme da klone nakon istrcavanja. Recimo 2 km za pocetak. U krajnjoj fazi ne moras da ides vise od 40-ak minuta pa koliko pretrci za to vreme. Podrazumeva se da pas mora da bude zdrav.

Vodi ti njega tri puta nedeljno na plivanje, lepo ga hrani kvalitetnom hranom, redovno cetkaj i brini o njegovoj dlaci i videces sta ces dobiti! Ja imam stafa, hranim ga iskljucivo kuvanim mesom, junetina, svinjetina, piletina... Uz to dobija pirinac sa sargarepom! SAd ti zakljuci koliko je to kvalitetna ishrana, a opet kad ga vodim na trcanje svaki dan, isposti se mucenik kao da nije staford, zato sam to ucinio jednom i nikad vise! Zato preferiram duge setnje po prirodi, gde je pas pusten sa povodca i sam trckara koliko zeli i kojim tempom zeli, naravno bilo bi pozeljno da te pas slusa! Jer ako vidi zeca ili srnu i krene da juri za njima a ti nemozes da ga dozoves natrag, dzaba ti sve... :o

Plus dodas plivanje i ring dresuru, i nemas brige!

Srecno!

U vezi istrčacanja. Ja moram da kažem da Nera trči za psima i sa psima kao luda od svog 3.meseca i ja ne mogu to da joj zabranim. Sad ima 9 meseci i ona već ozbiljnije trči. Takodje uveče kad se skupi više pasa, pa im bacamo loptice Nera trči za njima. Da li se to smatra istrčavanjem? Inače, ona je NO

Skokovi u vis nikako, pas ima 9 mjeseci! A i sa NO se ne radi takav vid treninga, za sad je to dosta, sacekaj bar godinu dana da napuni, pa onda mozes istrcavanje uz bicikl ;)

Ako zelite dobre grudi,vi naravno plivate,ako zelite dobru definiciju ,vi naravno trcite...itd itd itd.Sto se tice vezbi za definiciju kera radite isto kao sto biste vi radili,sto je po meni logicno ....

Pozdrav