timon

American Pit Bull Terrier - 13 deo

Recommended Posts

posto smo se dotakli estetike kod pitova evo pitanja za sve a ono glasi: dali treba u uzgoju pitova forsirati jedinke sa sto vecom glavom i sta mislite sta pas time dobija a sta gubi? ovo nisam pitao jer neznam vec da priblizim koliko je kompleksno uzgajanje pitova i nasta se sve obraca paznja u izboru priplodnjaka, e pa izvolite sa odgovorima.

Nikako ne treba forsirati jedinke sa što većom glavom. APBT je na prvom mestu izbalansiran pas. Ako se pozovemo na njegove korene, kao psa gladijatora, jedinke sa velikim glavama su se brže umarale i imale slabiji ugriz, što nikako ne ide u prilog jednog psa borca. Jedina prednost koju je velika glava donosila to je defanziva. Velika glava možda jeste atraktivna (možemo videti po današnjem AST-u), ali nikako nije funkcionalna, baš kao ni premala glava. Mislim, ako već govorimo o tom detalju. Naravno, to je generalno, jer u svakom pravilu, što se rada tiče, ima izuzetaka.

Apbt i Ast su standardom propisani kao rasa srednje veličine. Ostale reči se svode na to da sve treba biti umereno, nikako "prenabudženo" . Glava koja je proporcionalno u odnosu na telo velika, je ništa drugo do bespotreban teret psu, koji su mu ljudi nakačili da ga seca za života.

pozzz ostao sam bez kompa pa se ranije nisam obratio ovako stoji stvar prosle subote sam se lepo igrao sa Dynom sve je bilo normalno u nedelju sam primetio da je malo kilav slabije se kretao ali nista strasno u ponedeljak nije mogao da ustane pa ponovo da legne odem do vet on kaze neke zlezde kod cmara otekle pa stiskaju nerv cak je i zavuko prst da bi iscedio nesto te noci nije mogao da spava jer nije mogao da legne ukocenost je sa zadnjih nogu presla na prednje i tako dva do tri dana isti simptomi e sad je problem u vratu skroz ukocen ustvari nemoze levo i desno i dole da ga pomera gore jos kako tako! uzeo sam sad B6 vitamine i poceo to da mu dajem opet na preporuku veterinara! veterinar kaze da j mu je ostecen neki diskus i da to moze da ima trajne posledice i da se do sad nije sretao sa tim slucajem!!! molim za neku pomoc savet bilo sta jer neznam vise sta da radim a kod nas u Vrscu nema rengen pa da ga vodim na snimanje :(:(:(

Uff,bre :?

Moraces da ga odvedes negde na snimanje jer moze da bude bilo sta.Koliko sam ja upoznat analne zlezde ne bi trebale da budu uzrok tome?Jeli cvili tj jel ga boli ako se krece...?

Mozda je hernija ili neko drugo nervno oboljenje,mozda su mu mnogo losi kukovi u sustini ovako nista neces moci da saznas dok se ne organizujes pa ne odes sa njim u neku ambulantu gde mogu da mu urade snimke.Prepostavljam da ti je NS najblizi.Mislim da ti je pas mlad ako se ne varam, pa da iskljucimo ataxiju.

Ako samo cekas da prodje onda nista nisi uradio.

Zelim vam svu srecu i brz bolje do kompetentne ambulante/klinike.

Zaboravih da ti napisem da imas ovde dezurnog veta na BK,mozes na podforumu o zdravlju da postavis tj objasnis situaciju,mada sam 100% siguran da ce ti Maja reci isto sto i ja.

to nisu paranalne zlezde 99%, promeni veterinara jer bih po simptomima reko da se radi o lajmskoj bolesti koju je pokupio od krpelja, pod hitno uradi analizu krvi, uzmi iglu za inekcije, i bocni psa iznad skocnog zgloba, ako pas nereaguje nisam optimista. ponavljam podhitno promeni veterinara.

U pravu je Gari,veoma moguce da je lajmska bolest,ovde u NL-u na srecu tih krpelja nema i za njih je to egzoticna bolest tako da mi nije ni palo napamet.Kako god moraces veoma brzo da reagujes,pogotovo ako je lajmska bolest u pitanju!

pa nije imao gde da pokupi krpelja poslao sam i jmaji pp videcu i vet da promenim ali svi u vrscu kazu da je ovaj najbolji hvala jos jednom obavestavacu vas kako napreduje videcu dali ce vitamini b6 da pomognu inace sam veliki optimista inace on je veseo igrao bi se ali nemoze normalno jede kolicinski stolica i mokraca u najboljem redu

to nisu paranalne zlezde 99%, promeni veterinara jer bih po simptomima reko da se radi o lajmskoj bolesti koju je pokupio od krpelja, pod hitno uradi analizu krvi, uzmi iglu za inekcije, i bocni psa iznad skocnog zgloba, ako pas nereaguje nisam optimista. ponavljam podhitno promeni veterinara.

nisam bas najbolje razumeo gde da ga bocnem i kakva reakcija treba da bude?

Shto se tiche krpelja i bebesia canis, imash nekoliko pokazatelja vrlo jasnih, najbitniji je krv u urinu koji ce imati "tezak" sumporast miris, pas bi mokrio dosta chesto svakih nekoliko sati, nadalje beonjache bi bila zute, a desni psa blede (kao da im fali krvi)...ako sumljash na to da je fasovao krpelja nemoj da chekash ni minuta nego u kola i kod vet-a...bebesia "razbija" crvena krvna zrna i svaki sat moze biti koban...

R.!

Velika glava nikako nije dobra jer nosi preveliku masu koja bi psu vise koristila u misicima. Uzgrad i vrat treba da je sto duzi i sto tanji (NARAVNO ne bolesno tanak) jer takav vrat ima brzi refleks i psu je lakse da izvodi neke pokrete. Kad je osnovna namena psa u pitanju ovo govori standard strucnjaka ja samo prepisujem

pozdrav svima, citao sam dosta o pitovima, mislim da je to najbolja rasa na svetu, ali meni su najlepsi americki pitovi, krupni sa velikim glavama, da li neko zna gde se i da li mogu naci u Srbiji?

sigurno mislis na americkog buldoga, pogledaj slike na AB topic-u pa vidi jeli to taj pas.

Guest
This topic is now closed to further replies.