timon

American Pit Bull Terrier - 13 deo

Recommended Posts

CAC u Vukovaru jučer je bio vrlo znakovit u pogledu kuda ide kinologija.Posjetio sam tu ocjenjivačku izložbu koja je bila uvertira u Osječku 18.9.Dobro posječena sa preko 370 pasa iz 24 države i solidno organizirana.Evo bit ću slobodan i napisati nekoliko rečenica o događaju od jučer....Vidio sam nekoliko dosta egzotičnih pasmina ali i ovih svakodnevnih.I što bi rekao Đ.Balašević parada pijanstva i kića a ja bih dodao umjesto pijanstva-bogatsva i kića.Ne mogu se oteti dojmu da moderna kinologija ide u potpuno krivome smjeru i da pojedine pasmine nemaju blistavu budučnost.Moderni buldog izgleda kao tabure sa nogama,njemački ovčar deformirane kralježnice vuče dupe po podu,rot sa repom izgleda kao k..... rodezijski gonić lavova ne može gonit niti kokoš.Moj poznanik je tamo ušetao sa svojim pitom,napravio nekoliko krugova oko borilišta i prošao među 370 pasa i nekoliko tisuća ljudi te se zadržao kod ringa broj 1 gdje je međunarodni sudac ocjenjivao stafove.Naravno da nije imao nikakvih problema sa svojim pitom koji je socijaliziran i dobar ali zna biti heben u "uličnim tučnjavama"Bilo je nekoliko uzgajivačnica stafova i čini mi se oko 15-tak pasa.Pomno je on to pratio i nakon završetka ušao u ring i obratio se sucu koji je simpatičan lik.Pitao ga je što misli o njegovom stafu,na što se lik nasmješi skine naočale i kaže:Gospodine ne znam što ovdje radite i kako ste ušli ali nemojte mene za........ ."Mislite da ja ne vidim da je to jedna druga životinja čije ime nije pametno ovdje izgovarati,da je to jedna posebna životinja čiji sam ja veliki obožavatelj ali šta možete kada standarde FCI kroje kojekakve drkađije jbg.Imeni je ponekad muka ocjenjivati pse,a posebno stafove kad vidim sjenu im u očima umjesto žara i kad vidim kako hodaju kao zombiji kad ih ne osjetiš...,kada vidim kako pomodarstvo uništava pse.Jbg"To su riječi međunarodnog kinološkog sudije.Pametnom dosta....

Pitao ga je što misli o njegovom stafu,na što se lik nasmješi skine naočale i kaže:Gospodine ne znam što ovdje radite i kako ste ušli ali nemojte mene za........ ."Mislite da ja ne vidim da je to jedna druga životinja čije ime nije pametno ovdje izgovarati,da je to jedna posebna životinja čiji sam ja veliki obožavatelj ali šta možete kada standarde FCI kroje kojekakve drkađije jbg.Imeni je ponekad muka ocjenjivati pse,a posebno stafove kad vidim sjenu im u očima umjesto žara i kad vidim kako hodaju kao zombiji kad ih ne osjetiš...,kada vidim kako pomodarstvo uništava pse.Jbg"To su riječi međunarodnog kinološkog sudije.Pametnom dosta....

(y)(bow)(bow)(bow)

Što mene nervira to sečenje ušiju pitovima (od AST-a sam odustao, to je njima fetiš), ne mogu rečima opisati...

zasto? tako 10x bolje izgledaju.

Što mene nervira to sečenje ušiju pitovima (od AST-a sam odustao, to je njima fetiš), ne mogu rečima opisati...

Slazem se! Na zalost i ja sam Simbi isekao a nista mi nije uradio. Sta ti je glupost... Isto kao tetovaza. Danas je uradis za 10 godina je se stidis! ;)

neko je spomenuo kupiranje usiju kod pita, osim estetskog detalja nema ama bas nikakvu namenu, dapace to predstavlja cak i jednu vrstu hendikepa psu koji se koristi za nelegalne aktivnosti u ringu.

Slazem se! Na zalost i ja sam Simbi isekao a nista mi nije uradio. Sta ti je glupost... Isto kao tetovaza. Danas je uradis za 10 godina je se stidis! ;)

(rofl)(rofl)(rofl) Oprošteno ti je. Pit bul terijer je dar prirode, i takav treba da ostane. Svaki "show-off" vezan za ovu (uz foksterijere :wink: ) najbolju rasu na svetu je ne samo suvišan, već i kontraproduktivan.

(rofl)(rofl)(rofl) Oprošteno ti je. Pit bul terijer je dar prirode, i takav treba da ostane. Svaki "show-off" vezan za ovu (uz foksterijere :wink: ) najbolju rasu na svetu je ne samo suvišan, već i kontraproduktivan.

Slažem se u potpunosti. Takva fensi reklama im zaista nije potrebna i samo ih šalje u pogrešne ruke! Na žalost nisam toga bio svetan kad sam odlučio da kupiram, još je vet to uradio kako je on hteo a ne kako sam mu rekao. Greške nikada ne idu same... Još se tome doda i rizik uvođenja u totalnu anesteziju, to mi je najveća glupost koju sam uradio!!!

Kakvi su stenci pita sto se tice zaraznih bolesti (stenicaka,macje kuge...) ?Ne smeju se izvoditi napolje pre karantina od revakcine,bez dodira sa drugim psima..?Mislim da je teze ako je pas u stanu,ispred zgrade uvek ima lutalica (bar kod mene) tako da stene 3 meseca provesti samo u stanu,dok ovi koji imaju dvoriste mogu malo po dvoristu da ga pustaju,lakse je uciti stene na otvorenom nego u sobi u stanu,to je neko moje misljenje,mozda i gresim?Pozdrav svima na temi.

:wink:

Sve je isto kao i sa bilo kojim drugim stenetom.Kako god prezivecete (y)

Ja nikada u zivotu nisam imao kupiranog psa,mada moram da priznam da sam dolazio u iskusenje (wasntme)

Doduse nisam nikada imao psa sa uspravnim usima kao kod NO,takvom psu ako ne bi pomoglo masiranje i lepljenje verovatno bih mu kupirao usi iako je samo estetika u pitanju (police)

U sustini tako i treba (y) Kazem, nikada nisam imao takvog psa,mozda ga i ne bih kupirao,mada sad ovako hipoteticki mislim da bih.

Guest
This topic is now closed to further replies.