Recommended Posts

Kod nas je "veselo"... Mama mačka ne dolazi kući već 10 dana :( ...

Crni debeli mačak je u euforiji dok se jurio sa svojim mlađim bratom skočio na - usijanu plotnu peći. Nisam stigla ni da konstatujem šta se desilo, tj gledala jesam ali šta sam videla, nisam bila sigurna (kolikom brzinom se sve odigralo). Naime, bilo je sad ga vidiš, sad ga ne vidiš. Tek kada sam osetila miris nagorele dlake ukapirala sam da sam zbilja videla to što mi se učinilo. Jedva sam ga našla ispod kreveta. Veterinar je konstatovao lakše opekotine, tj jače na prednjim šapicama i nešto slabije na zadnjim (što je sreća) i ...osmuđen rep.

Sreća je što je ekstremno brzo odreagovao, što mu je dlaka ekstremno gusta i što su mu jastučići malko deblji... Uglavnom, nije dobio nikakvu terapiju (mi smo mu mackali jomelopom prvog dana, ali već drugog je počeo da se buni i da ga jede, tako da smo prestali). Sav je ko crtani film, napravi par koraka, onda sedne na zadnje šape i ispravi se pa mlati prednjim šapicama i tuuuuuužnoooooo mjauče, dok se neko ne sažali da ga prigrli i izmazi (e onda je sav srećan, miran i prede ko preslica-električna :mrgreen: ).

Malamut je dobio nadimak - Hudini, jer je sebi našao novu zabavu - provlačenje i preskakanje ograde koja razdvaja drugo od prvog dvorišta (to je zaštita od prilaza ulici i eventualnog pokušaja trovanja kojeg je nekada davno bilo u ulici). Uglavnom, svi smo kuckali, bušili, šrafili, ojačavali, skidali pa vraćali ogradu...i bili srećni i spokojni samo pola sata, koliko je njemu trebalo da se nađe s druge strane (ne moram da pomenem da mu je faca bila preprepresrećna :evil: ). Danas bi ograda trebalo da bude podignuta do visine od 2 metra, pa ćemo da vidimo (sweat)

Ako i to preskoči, onda mu ne gine zatvor, tj boks (ne volim takav zatvor, nehumano, ali šta da radim, bolje to nego da ga neko "sredi" :( )

Čitala sam da su malamuti specijalisti za preskakanje ograda, ali nisam se nadala da su baš toliki eksperti :evil:

ni u pola nisu specijalisti za preskakanje kolko da iskopaju i provuku se, il probiju zicu i prodju, a vjeruuuj mi iz iskustva znam, gdje prodje macka on ce jos lakse

ni u pola nisu specijalisti za preskakanje kolko da iskopaju i provuku se, il probiju zicu i prodju, a vjeruuuj mi iz iskustva znam, gdje prodje macka on ce jos lakse

Ajoj (sweat)(sweat)(sweat) ...

Što se kopanja tiče, duboki betonski temelji (već je probao, bez uspeha :wink: ). Što se provlačenja tiče, definitivno sam ostala bez teksta kada sam premeravala rupe kroz koje se provukao...Kao poređenje, kroz te rupe mešanka koja je četiri puta manja i sitnija nije uspela, a on konjina jeste (nod)(thinking) ...

Zato je Hudini (začudo, odaziva se na to ime (wonder) )

Bar vam nije dosadno :wink: .

Imao sam ja takvog , koji je mogo da preskoci

da se provuce , iskopa , izvuce glavu iz ogrlice .

Izludjivao nas je . Al smo ga mnogo voleli .

Slikan pred smrt tj prije no sto su nam ga

otrovali . Vrh cuvar je bio

Medo

medone.jpg

E... To je ono što želim da izbegnem :(:(:(

Mada su kod nas u ulici psi manje-više svi pušteni u dvorišta i svi dolaze do ulice. Komšije me uveravaju da je to trovanje što se desilo pre 7 godina bio izolovan i jedini slučaj unazad 20-30 godina. Međutim, ne mogu da se opustim :(

Jadna cica maca.Ma nastavi ti sa jomelopom pa nek lize.

Bih ja, ali dobije nagon za povracanje...Dobro je njemu danas, ostrio je noktice, i evo ga secka oko mene :inlove:

Ograda je podignuta. Cekam da vidim da li ce i ovo uspeti da "sredi" (wonder). 2,20 m.

Svidja mi se macija ''banda'' :giggle: Pozz...

Drago mi je sto ti se svidjaju :)

Hudini : mi = xy preskakanja : 1 (konacno je danas ostao sa one strane (whew) )

Mada, jedna dobijena bitka ne znaci i da je rat dobijen (wonder)

Svidja mi se macija ''banda'' :giggle: Pozz...

Drago mi je sto ti se svidjaju :)

Hudini : mi = xy preskakanja : 1 (konacno je danas ostao sa one strane (whew) )

Mada, jedna dobijena bitka ne znaci i da je rat dobijen (wonder)

Sada baš razrađuje taktiku (lmao) .

Sada baš razrađuje taktiku (lmao) .

Bojim se da je tako (sweat)

Mada, tesko, sada kada smo mu oduzeli mogucnost preskakanja, kao poslednju opciju, jer smo prethodno sve ostalo "okovali"... Ali, sacekacemo (nista drugo nam ne preostaje).

begunac :inlove: ...mozda isao kod devojke :giggle: voli slobodu,sta ces (lmao) ...eh,sofi,moraces opsati dvoriste zidinama (lmao)

Nije išao kod devojke, već nam je demonstrirao da je pametniji od nas 8)

Po sistemu "ništa mi ne možete, uta-ta :twisted: "

Treba mu samo videti facu koju složi kad nas dočeka u prednjem dvorištu...

Već smo sada opasani "zidinama" sa svake strane, osim na mestu ograde, koju smo sada ojačali i podigli u vis...Zid, nema šta (mislim, mogao je baš i da nas poštedi truda i troška)

Evo da konacno javnem sta je bilo sa cicanima. Proslog vikenda nam je bila u gostima mlada Austrijanka sa namerom da uzme Pongaća. Medjutim, desilo se da se na prvi pogled "zaljubila" u malu Ciciku, tako da je na kraju odlucila da ipak uzme nju, i pored male pupcane kilice koju ona ima. Tako na kraju meni ostadose tri macke (mama macka se i dalje ne pojavljuje, sta da radim).

Cicika se lepo snasla u svom novom okruzenju, lepo odreagovala na životinjsko drustvo (dva bišona i stari 14-godišnji Ruski plavac) i na klince (šestogodišnji blizanci i dvo i po godišnja curica). Životinjsko društvo je postrojila već prvog dana :giggle: , čisto da pokaže ko je sada gazda(rica) u stanu. Nije joj loše, veliki stan sa ogromnom baštom i savesni vlasnici kojima nije bilo teško da dođu čak odande po mače. Doduše, poneli su oni svaša još, vino Bermet, med, ljutenice, domaću šljivovicu, domaće šunke, slovačkog kulena (ljut ko guja)...

Divno.. Biće dlakavici ima da bude super tamo.. :inlove::kiss::inlove:

Znam :) ... Ovi naši domaći potencijalni udomitelji svi popadali na prvom koraku, kada sam insistirala da vidim uslove u kojima bi cican živeo...Ućutali se omak... (wonder)

(lmao)(lmao)(lmao)(lmao)

Joj znaš da je meni Medolino uginuo.. :( Treba da usvojim nekog kucu za dvorište- ali neću dok ne napravim boksić.. Pored moje Belle(koja je veštičara) svaki pas koji je u dvorištu mora biti zatvoren kad nju pustim napolje.. Meda je navikao bio..On je voleo svoju šupu i kućicu u njoj i sam je odlazio tamo kad su ovi balavci napolju.. Njemu je to bilo normalno i ok.. Ali novog psa ne bih uzimala dok ne napravim boks.. (shake)

Rilke spremas se za jos (clap) .Sad ce da te zove pola foruma.Nadrljala si.

Ma nece, lepo je napisala prvo boks, pa onda pas. Sto ce reci, ako hocete da nabavim psa, a vi meni prvo napravite boks :wink::giggle:

Ma nece, lepo je napisala prvo boks, pa onda pas. Sto ce reci, ako hocete da nabavim psa, a vi meni prvo napravite boks :wink::giggle:
(lmao)(lmao)(lmao)

Lude ste skroz.. (lmao)

Ma nije.. Nego Medolino je stvarno bio naviknut na tu šupicu i na to da mora da bude vezan dok su ovi napolju i nije mu to mnogo smetalo.. Bio je sretan i voljen pas.. U stvari-bio je pušten i slobodan vremenski više nego ovi balavci..

Sad kada ga više nema-stvarno mi treba pas za dvorište.. Naravno da će i on biti mažen-pažen i voljen..ALI.. Zamislite sada ja se javim da udomim nekog psa i kažem: Znate biće mu dobro ali će morati malo vremena da provodi u kućici u

šupici.. :giggle::giggle::giggle: Ima ljudi da se :shock::shock::shock:

Meda je bio poseban pas.. :inlove: Zato zaista planiram da napravim ogradjeni prostor nalik boksu u kom će moći novajlija da boravi..

Ko mi kriv kad sam išla na planinu da spašavam ovu moju ludu Bellu.. Ona ne trpi nikoga sem Bebana.. :X Veštičara jedna.. :giggle::P:giggle:

Eto.. (thinking):oops:(thinking)

Dobro sad baš-ako se vas dve javljate da napravite box ranije- neću se ja ljutiti.. :P(tease):P

:inlove::kiss::inlove:

A znate li vas dve-stvarno..Da imam samo malo više vremena (da su me skotovi penzionisali kad je trebalo) i da sam kod kuće- i da imam malo više parica, stvarno bih od onih mojih 5 ari placa viška napravila nešto i uzela sa ulice bar još kojeg psa.. :inlove::inlove: Ili ih bar čuvala do udomljavanja.. (clap)