Recommended Posts

E, što lažem :oops: . Dala joj je tri stabljike, primile se dve, ova sa kalemom, a drugu su slomile Anjine kujice (tada je imala dve ženke, jednu NO i velikog šnaucera), ali je izbila podloga odole...Sad je to ogromno stablo, al mi smeta pa ne mogu da je prekalemim :( (morala bi se odreći predivne višnje koja je na metar od nje)

Malo me zacudilo kad sam vidio Japansku jabuku a

znam da dosta ljudi i nezna za nju . Naravno i ona se

Aklimatizuje tako da sad radja extra .

Tako ti je to kad je nesto iz Bara :wink:

Tako ti je to kad je nesto iz Bara :wink:

Da znaš da si u pravu! Nemam zamjerke! :wink:

Ma da, samo što su sada u Bačkoj zemlji, a "tu bi i dugme niklo da ga poseješ" :shock: .

Sofkeeee, pa sada i ti imaš kuću, a ja to nisam znala :D Čestitam! A banda ti je prva liga, preslatki su svi, sa starinom Milisavom na čelu! :inlove:

E,ljudi imam ja neke japanske kruske,i neki hibrid (valjda)japanska kruska-jabuka,slucajno kupila,sad odusevljena.Zaboravila sam kako se zovu,nesto na japanskom,ali ukusne,socne vocke (y)

E,ljudi imam ja neke japanske kruske,i neki hibrid (valjda)japanska kruska-jabuka,slucajno kupila,sad odusevljena.Zaboravila sam kako se zovu,nesto na japanskom,ali ukusne,socne vocke (y)

kaki?

Nisam nigde zapisala,ali mislim da je nesto sa vise slova :giggle: .Jedna je zuta kad sazri,okrugla je,nema peteljku na vrhu,lici na jabuku kožaru,spolja,ali kad je jedes ima 100 ukusa,mnooogo je slatka.Druga je zelena,duguljasta,kruskolika,manje radja,tvrda,puca kad je seces,ali vodena i meka kad jedes...nemam slike :( .

To prvo, to je japanska jabuka ili kaki - to imam i ja u dvorištu. Mora da zrene, da bi bilo ukusno - ako je jedeš nedovoljno zrelu, ima da ti se sprpe usta :D

Ovo drugo - ne znam šta je, zavidim ti što ga imaš :)

moze biti,nebitno.Stablo i lisce su kao kod kruske,listovi tamniji i bas se sijaju,s'tim sto ja volim zelenkastiju voćku :giggle: ,cini mi se da ne truli,vec onako,gmili pa bude bzvz...Moram zapisati naziv,ako ponovo naletim,kupujem jos...Da neko nezna,mozda,moze li se kalemiti ovo japansko voce?

Sofi :giggle: ,izvini,mi torocemo kod tebe :oops:

A sto bi zamerila, o jelu je rec :giggle:

Japanska jabuka, Amikako ili Kaki, jedno te isto. Kalemi se na podlogu, a moze da se razmnozava i reznicama koje su stavljene u fitohormon...

Komsijski macak ima sugu, katastrofa, a inace je najbolji drug mojih maca... njemu sam stavila Advocate u petak, pa mi sada sinulo da bih trebala i mojima da ga stavim, preventivno...mrzim kada imam neodgovorne komsije, tipa "bas me briga nek mu bude sta mu bude :evil: "

Velikiiii pozzzz od naseg copora za tebe i tvoj copor :P

(dog)

Otpozdravljamo, malko smo bolesni (mačeći krug), al će brzo da prođe... :wink:

Mama je ozdravila pa mi je vesela, pratila me dve ulice dok sam išla na posao. Debeli crni stvor je uleteo kod komšinice na poziv na dodatni doručak :? , a ovo troje preostalih se greju unutra i vidaju se...uz pećku, mlekce i antibiotike...Doduše, malog Ponga sam skidala sa vrha regala (nije znao da siđe :giggle: ), tako da je i on pri ozdravljenju...Ko zauške :wink:

Hvala (nod)

Zezali me juče da sam mačke izdresirala :giggle: . Kad razmislim, stvarno, možda i jesam ponešto. Prvo, besprekorno dolaze na poziv (još besprekornije ako imam nešto za jelo u ruci :giggle: ). Drugo, donose mi igračke (aport). Treće, kad kažem "Ajmo, vojsko!" postroje se i jurnu svi u gomili na njihovo mesto gde im je porcija (to je inače znak da treba da idu tamo jer nosim hranu). Četvrto, kad kažem "Dole" ekspresno idu dole. Peto, malog Ponga sam naučila (sram me bilo) na američko "Give me 5" (moraću da snimim :giggle: ) Odrasli primerci kada su napolju se postroje tačno na vreme da me čekaju na povratku sa posla (to su sami naučili tj uočili i primenjuju)...Itd. Shvatila sam da se ne razlikuju preterano u navikama od pasa kada je odnos sa ljudima u pitanju.

Npr, na spavanju (to kad ih pustim, ali nikada sve) odaberu mesto pored nogu, kao i Milisav. Otvaraju vrata i jedni i drugi. Traže da idu napolje tj u toalet kad im prigusti (mačkovi lepo pokažu, počnu mjaukati i grepsti po vratima ako su zatvorena). Ljubomorni su i jedni i drugi, kad mazim Milisava, velika Cicika se odmah nacrta i počne da me gricka, a ako ne reagujem grickanje postaje sve jače, pa na kraju i bolno. Isto radi kada mazim neku drugu mačku.Ostali se guraju i poturaju. Isto mi radi Milica kada mazim Alexa, ugura se između nas i gricka me i ujeda...

Jedna od najvećih razlika je u samostalnosti donošenja odluka, mačkama je to prirođeno, kao i malamutu. Ali njih puštam da slobodno šećkaju, njega ne...Jadan on :(

Mnogo toga zavisi od socijalizacije, ipak, i od rase, kada su mačke u pitanju posebno. Pre nisam verovala, sada znam da je tako.

Sofke, ti si kralj!! :D

Oćeš da dođeš da malo dresiraš moju đecu, mislim, kad možeš mačke, valjda će biti uspjeha i sa mojom đecom... (wasntme)

Sofke, ti si kralj!! :D

Oćeš da dođeš da malo dresiraš moju đecu, mislim, kad možeš mačke, valjda će biti uspjeha i sa mojom đecom... (wasntme)

E, to ne može. Ali mogu da ti uspešno demonstriram kako deca mogu tebe da dresiraju :giggle::giggle::giggle:

Zašto mi se čini da si tu nauku već doktorirala (thinking)(wasntme):giggle:

Pa nije da sam stigla tako daleko sa naukom, diplomirala jesam, ali neću dalje :D :D (lmao)

Pa (thinking) , htela ili ne htela, do titule ćeš sigurno :mrgreen::mrgreen::mrgreen: