Recommended Posts

Slatkice :inlove::kiss::kiss: .

Hvala, hvala, njih dvoje šalju poljupce :kiss:

Još jedan link ka još jednoj free download odličnoj knjizi o mačkama, ova je još bolja i daleko ima više prakičnih saveta!

Ti baš ne možeš bez ovog foruma :giggle: ... Glavati je pre par dana pokazao svoju narav, tj netrpeljivost kada su mužjaci njegove veličine ili približno u pitanju (nije bilo bezazleno, jedva sam uspela da ga iskontrolišem zahvaljujući bockavoj dresurnoj ogrlici, drugi pas - šarplaninac je bio pušten slobodno da šeta i prvi je napao, ali ga je vlasnik srećom uspeo uhvatiti pre no što je došlo do prvog kontakta (njega i motke tj štapa kojeg nosim uvek, jer meni ne pada na pamet da dozvolim bilo kakav kontakt te vrste)). Moglo bi se reći da sam ludo hrabra (ili samo luda :wink: ).

Male pse, tj mužjake malog i srednjeg rasta podnosi bez problema, inače.

Iz tih razloga ne mogu da dozvolim njihovo druženje, jer je i tvoj na pragu zrelosti. Što se male mešanke tiče, ona ne podnosi druge pse i nije uopšte druželjubiva. Tako da ti ostaje samo opcija da se družiš sa glavatim, ali bez svog psa :(

O,pa sophy....sta reci :kiss: Mnogobrojna sasava druzina,divno!!!!Prelepi!!!A sta se desilo onom lepotanu sto je morao u SAD?Ako se ne varam,crni ruski terijer?

O,pa sophy....sta reci :kiss: Mnogobrojna sasava druzina,divno!!!!Prelepi!!!A sta se desilo onom lepotanu sto je morao u SAD?Ako se ne varam,crni ruski terijer?

Crni čupavi lepotan (CRT, jeste) se oporavlja, uskoro će dobiti protezu, tj biće mu nadoknađen/nadgrađen deo rebara koji je morao biti odstranjen (najviše zbog preventive torzije slezine i želuca, jednostavno da bi mogao normalno da se kreće, trči i uživa u svom novom poklonjenom kerećem životu). Mlad je i jak, pa je sve izdržao i izdržava... :inlove::inlove::inlove:

Pa, proletos je odjednom počeo da pokazuje da ima jake bolove u predelu slezine, pa sam prvo mislila da je ona ili želudac nešto u "kvaru"... Ali je veterinar rekao da je u pitanju rebro (mislio je da ga je neko ili nešto udarilo). RTG je pokazao međutim, promene koje su karakteristične za rak, tj sarkom kako se ispostavilo. Posle toga su stvar u svoje ruke preuzele moje tetke (tj sestre, jer, iako su mi zvanično tetke, po godinama i osećaju smo sestre, tj to smo mi same izabrale da promenimo status u sestrinski :mrgreen: ). Jedna od njih je inače veterinar i radi u jednoj private bolnici za kućne ljubimce u USA, pa je to i sreća za Mališu. Druga mi je poklonila Mališu za rođendan, pa je i ona vezana za njega skoro kao i ja sama. Tako je on završio kod njih dve, jedna ga leči, obe ga vole, a ja sam od njih dobila malamuta... :grin:

Porodične stvari :giggle::grin:

Hocemo vise slika Milisava, hocemo vise slika Milisava :giggle::giggle:

Deku izbegavam da fotografišem sada, ubrzano mi nešto propada :( , ali ću se potruditi da izbunarim stare fotose, od štenećeg doba pa nadalje, kad stignem da prikačim HD sa starog računara :)

Sta nam je sa Milisavom? :(

Godine ga pritisle :( , nije bolestan, samo mator

Juče se vraćam kući peške, a na jedno 300-400 metara od kuće vidim dve mačke kako jure prema meni... To moja dva mačeta prepoznala me po koraku, i jurnula mi bukvalno u naručje šprintom... Gotova sam kod komšiluka, ionako su me proglašavali uvrnutom, a posle ove epizode (za koju ozbiljno sumnjam da će se pretvoriti u ritual), gotova sam ... :roll::mrgreen:

..... Gotova sam kod komšiluka, ionako su me proglašavali uvrnutom, a posle ove epizode (za koju ozbiljno sumnjam da će se pretvoriti u ritual), gotova sam ... :roll::mrgreen:

Onaj ko ima ljubimca, to prihvata i simpatično mu je, a za one ostale, znaš kako bih ja rekao ...a i to mi trne... 8) .

Ha,ha,pa ako nisi dosad u ratu sa komsijama,onda je vreme (rofl) ...al' imas ovde virtuelne prijatelje,sve listom keroljubci i mackoljupci ,ne zna se ko je ludji :giggle: pa,mozemo da ogovaramo ove ''normalne'' komsije,a svi ih imamo,sigurna sam...a mozda te i protraju,jer,pobogu,doneces im sa tvojim dzukelama i mackama neku zarazu,napasce nekoga,a sacuvaj boze da progutas dlaku :shock::shock::shock:

Pa dobro, nije tako crno...Ovde svi imaju barem po jednog psa i po jednu mačku u dvorištu...Samo što su to mali psi (malo jedu) uglavnom. Recimo, komšinica pored ima maleckog mešanca i žutog mačka (koji se redovno hrani kod mene), sa druge strane imaju mačka, preko puta imaju AST ženku, dijagonalno levo imaju crnog NO i mačka, dijagonalno desno jednog maleckog mešanca (tetoše moje mačiće doduše, kad mene nema), drugi desno dijagonalno AST itd...

NIkome se ne isplati da pravi belaj drugome (izuzetak su podstanari kojih ima, ali brzo nestanu ako počnu da prave probleme), jedino ono sitno gunđanje, uobičajeno komšijsko gledanje u tuđe dvorište (kod mene je populacija veoma brojna, priznajem :mrgreen: )... Mislim da klinci uče kako može i šta može da se uradi sa puno ljubavi (čak i od "divljih" mačaka :) )

E, zasad.

Ajd dok ne nađem ili ne napravim fotografije mojih ljubimaca (lenja sam, priznajem), da okačim par štenećih (batini NO) :inlove::inlove::inlove:

Nit manjeg šteneta, nit veće lopte (kako pokazuje ljubav za predmet, a tek se ispilio,

cvrcan :inlove::inlove::inlove: )

ohhqj0qywwtav3nr1rkn.jpg

akd95yju9xov25ry3rl.jpg

l7zvuuwd1n2vb207dzzd.jpg

Čini mi se da su ti mačorići već preveliki za cuclu... Svi smo slični, kada uđe jedan živuljak, prilepe se i svi ostali :giggle:

Ajd malo da obnovim sa par slika glavatog stvora, a Milisavov fotosešn će malko sačekati (lenja sam, pa sam lenja, uf). On je ovih dana kod moje mame, uživa u društvu sebi ravnih po rastu i stasu, samo ne po godinama :giggle:

Prvo mala šlihtara

gcwr88byotiusgc6kxj.jpg

Pa glavati glavati stvor

setzrok34cmyqzejsc25.jpg

nuwd2in5cx396r1j1wqq.jpg

0uhi6270ndti6pajng6.jpg

0ru71vnv27revma05t1.jpg

tligaw30mmbhii9p4ib4.jpg

I japanska jabuka sa obranih pola roda ...

uyu3isj7aj9zoj1seenn.jpg

Deo tog roda u kuhinji

lahn09wbhmcggh1c4c6a.jpg