admin

Dodjela titula - iz pravilnika Kinoloskih Saveza

Recommended Posts

@IW-Perla:

Napisali ste da je za mladog ch potrebno sada potrebno dva prm tj JCAC, ja sam sad proverio na kss i pise pise:

"5. POVELJA MLADOG ŠAMPIONA U LEPOTI

Uslovi za izdavanje povelje "MLADI ŠAMPION SRBIJE U LEPOTI": Ovaj naziv dobijaju oni psi koji su osvojili 3 /tri/ titule PRVAK RAZREDA MLADIH od dvojice sudija.

Za izdavanje povelje potrebno je dostaviti fotokopiju pedigrea i ocenskih lisiti, kao i potvrdu o uplati novčanog iznosa po cenovniku KSS"

Da li mogu zatvoriti sampionat sa sledecim titulama: CAC BOB, CAC, R.CAC? Ili moramo da imamo 3x CAC?

Moze li mi neko dati odgovor :?: Hvala

Da li mogu zatvoriti sampionat sa sledecim titulama: CAC BOB, CAC, R.CAC? Ili moramo da imamo 3x CAC?

Moze li mi neko dati odgovor :?: Hvala

Koju rasu imate ?

Za pse koji podlezu ispitu u radu dovoljno je 3 x CAC

Za pse koji ne podlezu ispitu u radi potrebno je 4 x CAC

Jedan R.CAC moze da zameni jedan CAC ali samo ako je na izlozbi tj. razredu gde je vas pas dobio R.CAC , CAC dobio pas koji je vec zvanicno sampion Srbije

Postovanje,

imam zenku BullMastifa i bili smo na tri izlozbe do sada i dobila je na svakoj izlozbi CAC.

Interesuje me dali postoji taj vremenski period od 6 meseci(posto sam ovde procitao da to vise ne vazi a na sajtu KSS pise da vazi) i ako postoji,dali sve te CAC titule vaze(za dobijanje titule Sampiona SRB) i u sledecoj izlozbenoj sezoni ili se ta 4 CACa moraju dobiti u okviru jedne izlozbene godine?

Hvala

Moja kuja ima 3x PRM,da li sada treba da posaljem kopiju rodovnika,ocenskih listi i uplatnicu KSS-u i oni meni posalju povelju ili sta?

Postovanje,

imam zenku BullMastifa i bili smo na tri izlozbe do sada i dobila je na svakoj izlozbi CAC.

Interesuje me dali postoji taj vremenski period od 6 meseci(posto sam ovde procitao da to vise ne vazi a na sajtu KSS pise da vazi) i ako postoji,dali sve te CAC titule vaze(za dobijanje titule Sampiona SRB) i u sledecoj izlozbenoj sezoni ili se ta 4 CACa moraju dobiti u okviru jedne izlozbene godine?

Hvala

Nema vremenskog perioda. Ima vec vise od dve godine da je ukinut. Sve CAC titule vaze za sampionsku povelju, a ne postoji ni vremensko ogranicenje u kom morate da dobijete cetvrti CAC.

Hvala puno na pomoci MIna.

Imao bih jos jedno pitanje.Znaci dobije jos jedan CAC i postaje CHSRB i sta posle toga?Dali da je vodim samo na medjunarodne ili moze i dalje da ide na nacionalne izlozbe?Ako moze i dalje na nacionalne koja je svrha kad je vec CHSRB?Izvinjavam se jos jednom sto sam malo dosadan,ali ja se u sve ovo u opste nerazumem(kad je na 1. izlozbi u Topoli dobila CAC ja nisam ni znao sta to znaci,uh...),pa sam stoga malo dosadan.

Pozdrav!

Poslije toga zavisi da li vi zelite da vas pas (kuja) postane Int champion .

Ako zelite, to isto sto ste postigli u maticnoj zemlji, treba da postignete i u nekoj drugoj zemlji, da bi pas stekao uslov za Int Ch.

Srecno.

Poslije toga zavisi da li vi zelite da vas pas (kuja) postane Int champion .

Ako zelite, to isto sto ste postigli u maticnoj zemlji, treba da postignete i u nekoj drugoj zemlji, da bi pas stekao uslov za Int Ch.

Srecno.

Hvala Puno

Pozdrav!

Imao bih jos jedno pitanje.Znaci dobije jos jedan CAC i postaje CHSRB i sta posle toga?Dali da je vodim samo na medjunarodne ili moze i dalje da ide na nacionalne izlozbe?Ako moze i dalje na nacionalne koja je svrha kad je vec CHSRB?Izvinjavam se jos jednom sto sam malo dosadan,ali ja se u sve ovo u opste nerazumem(kad je na 1. izlozbi u Topoli dobila CAC ja nisam ni znao sta to znaci,uh...),pa sam stoga malo dosadan.

Pozdrav!

Za sampionat Srbije vam treba 4 Cac kod trojice sudija. Kada dobijete taj cetvrti Cac, izvadite povelju o sampionatu i onda psa mozete da prijavljujete u razred sampiona. Sampion moze i dalje da se takmici na izlozbama. Sa jos dve kandidature Cac posle vadjenja sampionata, postajete GRAND sampion Srbije, naravno ako izvadite povelju...

E sad, pitali ste koja je svrha...sve je stvar licne volje, zelje i ambicija...neko bi pitao koja je svrha da jurim 4 cac-a kad mi je dovoljno da je pas ocenjen :)

Za medjunarodnog sampiona treba dva CACIB-a iz dve zemlje sa razmakom godinu i 1 dan. Ako se nesto nije promenilo skoro...

Zorane, dva CACIB-a iz dve strane zemlje i dva CACIB-a u maticnoj zemlji, ili sva cetiri u 4 razlicite zemlje, ali u svakom slucaju dva moraju biti iz dve strane zemlje.

Moze se postati i dvostruki sampion, trostruki, petostruki itd. sto podrazumeva ponovno osvajanje titula (4 * CAC) i svaki put vadjenje povelje, sto je po meni, da se blago izrazim, budalastina.

Ukoliko smatrate da vam je pas dovoljno dobar, ne morate cekati da zatvorite nas sampionat da biste isli u inostranstvo.

Sa nekim zemljama postoji dogovor da se osvajanjem CAC-a ili CACIB-a u razredu sampiona postaje sampion, dok je kod nekih zemalja nebitno da li je pas sampion ili ne, zatvara sampionat po pravilima maticnog kinoloskog saveza.

Uh

kao apsolutni pocetnik u svemu ovome,iskren da budem ja bi bio zadovoljan da je dobila i vrlo dobru ocenu,ali eto izgleda da je velikom ljubavlju i paznjom koja joj je pruzena ostvaren malo bolji rezultat.

U svakom sl. puno hvala na pomoci.

Pozdrav!

Za sampionat Srbije vam treba 4 Cac kod trojice sudija. Kada dobijete taj cetvrti Cac, izvadite povelju o sampionatu i onda psa mozete da prijavljujete u razred sampiona. Sampion moze i dalje da se takmici na izlozbama. Sa jos dve kandidature Cac posle vadjenja sampionata, postajete GRAND sampion Srbije, naravno ako izvadite povelju...

E sad, pitali ste koja je svrha...sve je stvar licne volje, zelje i ambicija...neko bi pitao koja je svrha da jurim 4 cac-a kad mi je dovoljno da je pas ocenjen :)

Za medjunarodnog sampiona treba dva CACIB-a iz dve zemlje sa razmakom godinu i 1 dan. Ako se nesto nije promenilo skoro...

Moze li neko da mi pojasni da li je potrebno 2 ili 4 CAC-a u razredu sampiona za GRAND sampiona Srbije? Naravno, vec imamo povelju sampion(mladi i zreli)

Hvala

Hehehe...onda cemo biti za sada samo ovako dupli sampion. Ne bih da za 4000 bude Grand sampion(kao na pink-u). A sto kaze gospodja Danka lepse je biti Inter za DZ :)

Dve Cac titule posle proglasenja sampionata. i opet 4000 dinara (wasntme)

Da li te dve cac titule moraju biti dobijene u razredu šampiona, ili moze i u otvorenom ili intermediji?

Zorane, dva CACIB-a iz dve strane zemlje i dva CACIB-a u maticnoj zemlji, ili sva cetiri u 4 razlicite zemlje, ali u svakom slucaju dva moraju biti iz dve strane zemlje.

Moze se postati i dvostruki sampion, trostruki, petostruki itd. sto podrazumeva ponovno osvajanje titula (4 * CAC) i svaki put vadjenje povelje, sto je po meni, da se blago izrazim, budalastina.

Ukoliko smatrate da vam je pas dovoljno dobar, ne morate cekati da zatvorite nas sampionat da biste isli u inostranstvo.

Sa nekim zemljama postoji dogovor da se osvajanjem CAC-a ili CACIB-a u razredu sampiona postaje sampion, dok je kod nekih zemalja nebitno da li je pas sampion ili ne, zatvara sampionat po pravilima maticnog kinoloskog saveza.

Mala dopuna , tako je treba 4 CACIBA za Int.Ch , od toga 2 u matičnoj zemlji , 2 u inostranstvu kod trojice sudija u razmaku od 1 god. i 1 dan , ali i RCACIB se računa samo ako je pas ispred Vas koji je dobio CACIB već proglašen Internacionalnim šampionom.

Sve ovo je tacno pod uslovom da pas pripada rasi koja ne podleze polaganju ispita u radu.

Za pse koji podležu ispitu u radu potrebne su tri titule CAC SRB kod dvojice sudija i certifikat KSS o položenom ispitu.

Za INTCH,za pse koji podležu ispitu u radu, potrebna su dva CACIBA u dve zemlje od dvojice sudija i najmanje III nagradni razred ili 75% mogućih poena na saveznoj utakmici. Od prvog do poslednjeg uslova najmanje da protekne 1 godina i 1 dan.

Guest
This topic is now closed to further replies.