timon

Akita Inu (FCI: 5.5-255) 4. deo

Recommended Posts

Evo malo novih slika.Nisu baš reprezentativne jer su brzinski slikane ali biće ih još.Malo smo porasli ali su nam uši još uvek povijene.Još par slika na temi predstavite svog psa.

dsc2258l.jpg

dsc2265f.jpg

Lep uspeh i stvarno lep mladi mužjak. Čestitam. Ako znas, koliko je star onaj drugi muzjak na jednoj od slika - Hachi, cini mi se?

Hachi - D"Kotaro de dan jourdain x Hasaki Team Miyako - 19.01.2011. ( bar je tako u katalogu ).

Evo jos par Ashijevih slika !

ledys.jpgfx56c.jpg

20ruyah.jpg

24.09.2011. CACIB - Skopje :arrow: sudija: Stibel Gabriel (MK) - Sve rase/All breeds.

Kod suđenja a bilo je maxsimalno korektno g.Gabrielu su dva mlada psa ( ASHI i HASAKI TEAM HACHI ) idealno poslužila da stažisti pokaže sve prednosti i sve nedostatke kod akita.

Jak grudni koš kod Ashija i nerazvijen kod HASAKI TEAM HACHI, odlični uglovi kod Ashija i mnogo lošiji kod HASAKI TEAM HACHI itd...

G. Gabrijel je napomenuo da oba psa imaju lepe glave ali za sve ostalo je Ashi mnogo, mnogo bolji, što su i rezultati pokazali.

Gledano sa strane moguće je da je neiskustvo kod vlasnika dovelo da HASAKI TEAM HACHI toliko zaostane u razvoju. Vremanska razlika kod Ashija i HASAKI TEAM HACHI i nepostoji. Postoji samo očigledna razlika, kao da poredite zrelog i mladog psa.

PS- Ne favorizujem ničije pse ali ove razlike su bile očigledne. Video sam svojim očima.

24.09.2011. CACIB - Skopje :arrow: sudija: Stibel Gabriel (MK) - Sve rase/All breeds.

Kod suđenja a bilo je maxsimalno korektno g.Gabrielu su dva mlada psa ( ASHI i HASAKI TEAM HACHI ) idealno poslužila da stažisti pokaže sve prednosti i sve nedostatke kod akita.

Jak grudni koš kod Ashija i nerazvijen kod HASAKI TEAM HACHI, odlični uglovi kod Ashija i mnogo lošiji kod HASAKI TEAM HACHI itd...

G. Gabrijel je napomenuo da oba psa imaju lepe glave ali za sve ostalo je Ashi mnogo, mnogo bolji, što su i rezultati pokazali.

Gledano sa strane moguće je da je neiskustvo kod vlasnika dovelo da HASAKI TEAM HACHI toliko zaostane u razvoju. Vremanska razlika kod Ashija i HASAKI TEAM HACHI i nepostoji. Postoji samo očigledna razlika, kao da poredite zrelog i mladog psa.

PS- Ne favorizujem ničije pse ali ove razlike su bile očigledne. Video sam svojim očima.

Stvarno ne znam kako je gazda od Hachi-a uspeo da on bude toliko mršav,kad su ostali iz njegovog legla čak i prejaki.Imate fotke od Hasaki team haiku(vlasnik Saša MIlojković) koja je njegova sestra.Hachi u odnosu na ostale iz legla izgleda očajno,mada ima vremena za razvoj.

Milan Petrović se očigledno odlično razume u akite,kad može ovako stručno da komentariše.Na stranu hachi-da sam mu ja sudio sigurno nebi dobro prošao,Ashi ni malo nije primer dobro uglovanog psa.čak suprotno.Kod dobro uglovanog akite,prelaz između vrata i leđa ne može biti kao kod njega,već mora postepeno da se prelazi iz leđa preko grebena do vrata.Pas takođe ima bačvast grudni koš,a to u ovom uzrastu predstavlja veliku manu.

ne želim da umanjujem uspeh psa,ali neko ko ni u rasi koju odgaja nije stručnjak,ne bi trebao sebi da dopušta da piše gluposti.

Kakusui

webworld_champion___BOB_2002_.jpg

za mene je ovo pravi primjer akite u svim pogledima...

po meni se ovako nečemu treba težiti :!: :!: :!:

jedan od najboljih akita ikad uvezenih u Europi i jedan od najboljih priplodnjaka ikad a opet se tako malo pojavljuje u današnjim pedigreima :(

Dolovac :arrow: ne želim da umanjujem uspeh psa,ali neko ko ni u rasi koju odgaja nije stručnjak,ne bi trebao sebi da dopušta da piše gluposti.

Gluposti pišu glupi ljudi ili ljudi koji misle da su prepametni a ne vide dalje od svog nosa :!:

Ja sam napisao ono što je sudija rekao stažisti, ništa nisam izmišljao. To da nisam stručnjak za akite nisam ali volim da gledam kako sudija ocenjuje. U svojoj rasi šta sam i ko sam niste kopetenti da govorite jer vidim da ni Vi niste stručnjak kako sami sebe nazivate.

Ovo su vaše reči g Dolovac :arrow: Vrhunski stručnjak i vrhunski odgajivač bi bio stalno u kontaktu sa vlasnicima štenaca i ne bi dozvolio da štene zaostane u razvoju.

Da ponovim, napisao sam šta sam čuo i nisam imao nameru da prozivam i faforizujem. Ipak ste Vi int. sudija a ja niko i ništa. Poz.. :oops: .

Ovo su vaše reči g Dolovac :arrow: Vrhunski stručnjak i vrhunski odgajivač bi bio stalno u kontaktu sa vlasnicima štenaca i ne bi dozvolio da štene zaostane u razvoju.

:giggle::giggle::giggle:(handshake)

edit: bez vredjanja ostalih ucesnika

Ne želim da optužim vlasnika da je loše hranio psa,ali je evidentno da se razlikuje od svih iz legla.U skoplje baš ne mogu da idem da vidim kakav je,a vlasnik baš i nije bio raspoložen da mi šalje slike.Vi koji ste raspoloženi da kritikujete sve i svakoga bolje gledajte u svoje dvorište i pse koje imate.Kada budete imali psa koji je kvaliteta mojih prosečnih pasa,možemo da razgovaramo.Do tada bolje učite nešto o rasi.

Nemogu a da ne prokomentarisem ovo...

Savetavao bih svima koji nisu vlasnici i poznavaoci akita da svoje komentare i procene kvaliteta pasa ipak zadrze za sebe,a na ovom forumu daju prednost ljudima koji su se i kvalitetom svojih pasa a i savetima vec dokazali. Dovoljno je pogledati chow forum i videti koliko tamo ima banova zbog raznih prepirki i nepotrebnih dokazivanja ne bih voleo da toga ima i na akita forumu.

Stvarno ne znam kako je gazda od Hachi-a uspeo da on bude toliko mršav,kad su ostali iz njegovog legla čak i prejaki.Imate fotke od Hasaki team haiku(vlasnik Saša MIlojković) koja je njegova sestra.Hachi u odnosu na ostale iz legla izgleda očajno,mada ima vremena za razvoj.

Milan Petrović se očigledno odlično razume u akite,kad može ovako stručno da komentariše.Na stranu hachi-da sam mu ja sudio sigurno nebi dobro prošao,Ashi ni malo nije primer dobro uglovanog psa.čak suprotno.Kod dobro uglovanog akite,prelaz između vrata i leđa ne može biti kao kod njega,već mora postepeno da se prelazi iz leđa preko grebena do vrata.Pas takođe ima bačvast grudni koš,a to u ovom uzrastu predstavlja veliku manu.

ne želim da umanjujem uspeh psa,ali neko ko ni u rasi koju odgaja nije stručnjak,ne bi trebao sebi da dopušta da piše gluposti.

Hvala na cestitkama g.Dolovac ! Vidim da imate ostro oko i da ste spazili sve "mane" mog psa , to je verovatno sto ste "kinoloski sudija" ! Gospodin Gabrijel Stibel - medjunarodni sudija koji je od strane vas i mnogih drugih okarakterisan kao veoma korektan i strucan ( to je i moje misljenje ) ocenio mog psa ovako - 9,5 mes. mazjak, so mnogo dobar tip i proporci vratot e so dobra dolzina.... dobri predni i mnogo dobri zadnji agli...( ako trebe da prevedem ), sledeceg dana sudija Kim le Blank takodje nema nikakve primedbe , cak je odusevljenja njime dodeljuje mu J.BIS i BIS3 , verovatno nisu primetili sve te mane ali zato ste vi tu kao "strucnjak" da nam skrenete paznju ! Nije moj stil da se ni sa kim pljujem po forumima , ali posto vi ne zelite da osporite uspeh mog psa a to radite svojim strucnim komentarima malo cu i ja da prokomentarisem vase pse !Hasaki teeam Hachi- lep mladi muzjak , moj prvi komentar kada sam ga video , medjutim kada smo ga malo bolje pogledali , prednje noge , zadnje noge , grudni kos- blago receno katastrofa (to isto je ponovio i sudija)! Moje misljenje da nema veze sa debljinom psa -vreme ce pokazati ! Favorizujete svog " francuza " koji ima toliko mana i problema, a on vam je stub odgajivacnice, zenke i ne znam, nigde nisu predstavljene ! Slazem se da ste iz tih kombinacija dobili nekog dobrog psa , ali sta cemo sa psima koji nisu podigli usi ili koji imaju trule zube( a ima i jednih i drugih ) , sta ce sa svim tim psima biti u daljem odgoju , mislim da strucnjak kao vi( kako se predstavljate ) ne bi smeo sebi to da dozvoli !Ja slicnih problema nisam imao sa mojim psima! Moji psi su barem od zdavih roditelja i psi sa vise titula nego bilo koji vas pas ( koga interesuje moze da pogleda na nasoj temi " odgajivacnica pasa Akita inu" , svi psi su predstavljeni ). Moj savet je da malo vise gledate u svoje pse , a ne da komentarisete niti moje niti ostale pse i odgajivace a vreme ce pokazati svoje !

s postovanjem

Boban Nikolic

Nis

i ako su trenutno divni, topli suncani dani nalik letu siguran znak da je doslo do promene godisnjeg doba je pocetak prepucavanja i odgajivacke sujete na ovoj temi koji se ponavlja svaka 3 meseca i koja se ponavlja permanentno od strane istih ljudi sem sto se uvek u pricu uvlaci i novi pojedinac.

Takvo ponasanje ne vodi nicemu sem novim pljuvacinama, napadima na pse i vlasnike a svi znamo da samo zajednickim radom i selekcijom mozemo opraviti kvalitet i tada ponosno izlagati pse i zato ponovo SVAKA CAST ljudima koji su se ujedinili i nabavili kvalitetnog priplodnjaka sa rezultatom - to je pravi put tu nema ni sujete ni prepotencije tu se cuti i radi.

Smatram da je ovaj forum napravljen za sve ljubitelje i vlasnike pasa kako bi se edukovali, razmenjivali iskustva a ne da se na osnovu 1-2 slike ocenjuje neki pas, neka za to posluzi zvanicna izlozba i sudija /na cije znanje i postenje se moze uloziti prigovor na licu mesta/.

i ako su trenutno divni, topli suncani dani nalik letu siguran znak da je doslo do promene godisnjeg doba je pocetak prepucavanja i odgajivacke sujete na ovoj temi koji se ponavlja svaka 3 meseca i koja se ponavlja permanentno od strane istih ljudi sem sto se uvek u pricu uvlaci i novi pojedinac.

Takvo ponasanje ne vodi nicemu sem novim pljuvacinama, napadima na pse i vlasnike a svi znamo da samo zajednickim radom i selekcijom mozemo opraviti kvalitet i tada ponosno izlagati pse i zato ponovo SVAKA CAST ljudima koji su se ujedinili i nabavili kvalitetnog priplodnjaka sa rezultatom - to je pravi put tu nema ni sujete ni prepotencije tu se cuti i radi.

Smatram da je ovaj forum napravljen za sve ljubitelje i vlasnike pasa kako bi se edukovali, razmenjivali iskustva a ne da se na osnovu 1-2 slike ocenjuje neki pas, neka za to posluzi zvanicna izlozba i sudija /na cije znanje i postenje se moze uloziti prigovor na licu mesta/.

Ja sam samo odgovorio na provokativne napade iz Niša.Da li sam ja posle Bg CACIB-a napisao komentar tipa.moj mužjak Hasaki team chinatsu je dobio BOB,a pas u razredu šampiona koji je uzgre izgledao katastrofalno je maltene dobio 4,a da nije bio u tom razredu dobio bi 4 zbog tih i tih mana.

Sigurno neću da trpim prozivke od nekoga kao što je Boban Nikolić i njegovih prijatelja.Iznošenje laži i neistina pune dve godine nije poljuljalo ugled moje odgajivačnice,a što se tiče izložbi Nikola i sam vidiš kakvi psi pobeđuju i da li je to merodavno u realnom svetu akita i iz koje odg. su psi nešto pokazali i u jakoj konkurenciji.

Mladene, vecinom izbegavam da upadam u bilo kakve rasprave, ali mislim da ste malo preterali. Kao sto ste i sami rekli novi ste ovde, tako da smatram da nemate prava bilo koga da napadate ili da optuzujete bilo cije pse. I ja sam umela u mnogim situacijama ishitreno i brzopleto da odgovorim, za neke stvari se kajem, iza nekih i dalje stojim, ali mislim da je gospodin Dragan poslednja osoba koju Vi imate prava da prozivate obzirom kakve je pse covek izveo u Srbiji. Ukoliko Vas je uvredilo ono sto je rekao za Vasu kuju, pa i ja stojim iza i njegovog i Tekkeitsertok-ovog misljenja, i mislim da biste vise trebali uvaziti te reci i realno sagledati situaciju, nego prihvatiti reci Gospodina Milorada koji Vam je udovoljio pohvalama. Stvarno za neke stvari niste upravu, ni Vi, a ni ospodin Boban koga mnogo postujem, npr. truli zubi, mislim da ja prva ne bih svoju kuju parila sa muzijakom koji ima paradentozu koja se genetski prenosi. Mislim da je smisao ovog foruma na miran, kulturan i dosledan nacin raspravljati o akitama kao pasmini, problematici odgoja, manama koje tezimo ispraviti itd.

Pozdrav,

Tamara