timon

Akita Inu (FCI: 5.5-255) 4. deo

Recommended Posts

CAC Smederevo 10.09.2011.

Sudija Ljiljana Pavlovic

Prijavljeno 3 akita.

Hasaki team Fudo razred mladih 5,PRM,BOB

O:D'Koutaro de dan Jourdain, M: Hasaki team Aiko

odg. Hasaki team, vl. Milojkovic Natasa

Hasaki team Haiku razred najmladjih VP, BIS III

O:D'Koutaro de dan Jourdain, M:Hasaki team Miyako

odg. Hasaki team, vl. Milojkovic Natasa

K- Ajsa razred intermedija 5, CAC

O: Akiniro, M: Akiko

odg. Cirkovic Predrag, vl. Mitkovic Ana

20j4ehk.jpg

Hasaki team Fudo

21dj6o2.jpg

Hasaki team Haiku u izboru za BIS

Lepo organizovana izlozba jedino nas je smorila prevelika vrucina.

CAC Prokuplje 17.09.2011.

Sudija Dragan Ristic

Prijavljeno 3 akita.

Hasaki team Fudo razred mladih 5,PRM,BOB

Hasaki team Haiku razred najmaldjih 6-9m. VP

Akira razred mladih 5

O: Kazan, M: Bela

Odg. Nikolic Boban

10prazn.jpg

Hasaki team Fudo

260r3mg.jpg

Hasaki team Haiku

vo8w0g.jpg

Akira - vrlo lepa mlada zenka

Prosetam tako svako malo do vas akitasa pa nekad i osetim potrebu da nesto napisem.. :wink: Nisam ime zapamtila ali sam videla belo stene sa amovima na sebi i najezila se..to uopste nije zdravo za stene velike rase pa tako ni za Japanca, kad vuce tj.kad seta napinje greben koji u je toj dobi neformiran i krivi ga nagore,sto opet ne samo estetski vec i zdravsrtveno nije dobro...naravno ni kontrolu nad njim-njom nemate pa tako skaknje po ljudima nece uvek biti simpaticno i to kad vec predje 15-20 kg a kamoli sa 30kg..ipak..akita je ipak pas sa puno dostojanstava pa ga tako morate i usmeriti da nikako nije klovn koji zabavlja komsiluk skakutajuci i po njima a kad predje pubertet onda se te stvari menjaju kako vi neocekujete...To je moj prijateljski savet iz dugogodisnjeg iskustva a ne iz rekla kazala... (dog6)

Prosetam tako svako malo do vas akitasa pa nekad i osetim potrebu da nesto napisem.. :wink: Nisam ime zapamtila ali sam videla belo stene sa amovima na sebi i najezila se..to uopste nije zdravo za stene velike rase pa tako ni za Japanca, kad vuce tj.kad seta napinje greben koji u je toj dobi neformiran i krivi ga nagore,sto opet ne samo estetski vec i zdravsrtveno nije dobro...naravno ni kontrolu nad njim-njom nemate pa tako skaknje po ljudima nece uvek biti simpaticno i to kad vec predje 15-20 kg a kamoli sa 30kg..ipak..akita je ipak pas sa puno dostojanstava pa ga tako morate i usmeriti da nikako nije klovn koji zabavlja komsiluk skakutajuci i po njima a kad predje pubertet onda se te stvari menjaju kako vi neocekujete...To je moj prijateljski savet iz dugogodisnjeg iskustva a ne iz rekla kazala... (dog6)

Mirjana hvala Vam na savetu,ja uopste nisam imala pojma da je sve to tako kako kazete..ali ona mene vuce kad je na ogrlici a kad je na amu nista...imam osecaj da cu je udaviti (sweat) zato sam uzela am...bojala sam se da je ne povredim...Naravno da je usmeravam,uvek joj vicem " Dole , sedi " kad neko hoce da joj pridje da je mazi...cak smo bili i kod Veterinara sa tim amom a on nista nije rekao (punch):mad:

STA VETERINARI ZNAJU....KORISTAN SAVET OD NJIH NE CES CUTI SAMO DA UZMU PARE TO IM JE CILJ!!!!!

Mladene necu se sloziti sa tobom, verovatno si imao lose iskustvp sa veterinarom. Svakom veterinaru koji voli svoj posao i brine o svojim pacijentima najmanji problem ce biti da da savet vlasniku date zivotinje. Slazem se sa Mirjanom M, ali moje misljenje je da ce pre sa tim amom iscupati i ostetiti dlaku, koja se kod akita veoma sporo obnavlja, nego sto ce iskriviti greben ili napraviti bilo kakvu drugu stetu u gradji grudnog kosa. Am za tu velicinu psa kao sto je akita se i ne moze koristiti do neke dobi od 6 meseci, kada je grudni kos vec prilicno cvrst i formniran, a blage setnje bez vuce teskog tereta nisu opterecenje za kosti.

Van svega, evo par Tajrinih slika sa ovogodisnje izlozbe u Srbobranu :) :

IMG_0978.jpg

IMG_0976.jpg

IMG_0970.jpg

IMG_0980.jpg

Tamara slazem se sa tobom , ja mislim da je tako nesto veterinar trebao da mi kaze...pa sve i da mi je trazio novac za taj savet bilo bi postenije..ponavljam ona mene ne vuce na amu i dlaka joj lepo izgleda,ne vidi se da ga nosi ali zato ogrlica uzas,dlaku je unistila bila oko vrata,sada joj se oporavlja.. :roll:

Tamara slazem se sa tobom , ja mislim da je tako nesto veterinar trebao da mi kaze...pa sve i da mi je trazio novac za taj savet bilo bi postenije..ponavljam ona mene ne vuce na amu i dlaka joj lepo izgleda,ne vidi se da ga nosi ali zato ogrlica uzas,dlaku je unistila bila oko vrata,sada joj se oporavlja.. :roll:

Pa gle, veterinari nisu sudije u FCI da poznaju rase. Ukoliko ima dosta iskustva sa akitama, onda ce i znati kakve probleme psi takve rase imaju, pa cete i opomenuti. U slucaju da nije imao iskustva, nece ni znati da te posavetuje. Razlicita su misljenja, Ljubinom Mikadu recimo am ne odgovara, jer mu pocupa dlaku, drugima ne odgovara ogrlica. Kakvu inace koristis? Ako je davilica, onda cupa dlaku na vratu. Ukoliko je povodnik od materijala, onda ne bi trebala imati bilo kakvih problema. Ja sam ranije par puta koristila standardnu davilicu koja je Tajri takodje ostetila dlaku na grebenu, pa sam je zamenila za metalnu koja zateze na dve alke u obliku trougla. Posle toga nismo imale problema. :)

Tashadoglover ja sam ovo napisala iz iskustva ,videvsi sta su ljudi uradili sa amom Jap.akiti i haskiju,tj.kako su im upropastili ledja,greben.a dlaka kako god, ona se opravi a anomalije kicme jako tesko, gotovo nikako. Grudni kos i grudi kod velikih rasa pa tako i kod akita pre 2 god.nije formiran a kod zenki tek nakon prvog okota..A ogrlice koje su meni sjajne za akite,haskije,am.akite,malamut, (slican tip dlake i poddlake) su 2-3cm siroke polu davilice koje se uglavnom koriste haskicima kad vuku sanke..nikada ne krzaju dlaku,psa nikada ne dave jer se zaustave na granicniku i zato naziv POLU-davilice...a veterinare ne bih komentarisala drugacije nego da ih je malo koji su posveceni tom poslu onako kako to treba ili jako malo je takvih...odradjuju (makar u Bgd-u)posao kao da nije rec o zivim bicima..opet se ogradjujem i govorim iz mog 20-ogodisnjeg iskustva :X Svaka cast pa ima izuzetaka divnih (clap):thumbup:(dog)

Postujem takvo iskustvo Mirjana, ali ne razumem sta su ti ljudi radili kada su do takvih fizickih poremecaja doveli kod svojih pasa. Moja Tajra je od sedmog meseca setana na amu, i mogu reci da joj je kicma savrseno zdrava i prava, kao i grudni kos koji je dovoljno dubok u srazmeri sa telom. Velika slia je potrebna da bi se kosti iskrivile, a naravno u svemu ucestvuje i nacin i kvalitet ishrane istog. Sto se tice veterinara, ne znam kako je u Bg-u. Ja zivim u manjem mestu, i mogu pouzdano reci da svi veterinari kod kojih sam radila u stanici jesu vrlo posveceni svome poslu (Novi Sad, Zabalj, Gospodjinci, Kac). Nekada se ljudima mozda i cini kao da nisu dovoljno, ali to je verovatno iz razloga sto vecina veterinara ne zeli da bude pristrasna.

drago mi je da mogu najaviti dolazak vjerojatno najkvalitetnija akita ikad uvezena na ove prostore

Hagakure Go Dell'Antico Matagi

hagastand.jpg

HPIM3004Small.jpg

mužjak koji se dokazao i kao izložbeni primjerak i kao priplodnjak...

otac od aktualnog svijetskog prvaka i prvaka pasmine na svijestkoj izložbi 2011

Reigen Go Dell'Antico Matagi

269958_163169390423464_100001912138834_408266_6158832_s.jpg

suvlasništvo: Ivic, Kocic, Skrijelj

Pozdrav svima ! Cestitke na uvozu , zaista prelep pas !

Ovog vikenda u Skoplju su odrzane dve izlozbe , 24.09. Cacib Skoplje 2011. i 25.09. II Speciality Show for V Group. Gabriel Stibel (Mk) je sudio V grupu u subotu a specijalku je sudila Kim Le Blank (Canada).

U subotu prijavljeno tri muzjaka , jedan u baby razred i dva u razred mladih !Nas mladi muzjak Ashi uzima PRM, J.CAC , BOB !

Ashi - 9,5 meseci !

2nhgmf7.jpg

Drugi muzjak je Hachi - D"Kotaro de dan jourdain x Hasaki Team Miyako

313pvlz.jpg

rlyoom.jpg

ta3p6a.jpg

U nedelju 25.09. od prijavljenih 60 pasa iz cele V grupe bilo je 6 akita !

Aiko - bebe ( Takahiro x Kite ) - vl.Teofillovski Svetislav

Hachi - Razred mladih ( Aino Shiro Hachiko x Tara ) - vl. Doncho Borisov , odg. Natasa Milojkovic

Hiro - Razred mladih ( Aino Shiro Hachiko x Tara ) - Maja Naumovska , odg. Natasa Milojkovic

Ashi - Razred mladih ( Kazan x Bela ) -vl. Nikolic Boban , odg. Nikolic Boban

Ayka- bebe (Amaterasu Inu Yoko Zuna Hashire x Akiko ) vl.Dimitrova Marinela , odg. Sugay Akita Inu

Katsuko - Razred mladih ( Takahiro x Aisha ) vl. Goce Bumbarovski , odg. Nikolic Boban

Ashi - odlican, PRM, J.CAC, Young Club winer , J.BOB , BOB , Junior BIS i BIS 3 !

Katsuko - odlican, PRM, J.CAC, Young Club winer!

2jd59cg.jpg

Ashi i Katsuko - mladi klupski pobednici !

ipaag7.jpg

Ashi - Junior BIS !

bgtwr4.jpg

izbor za BIS

and7pl.jpg

Ashi - BIS 3 !

2mys1fm.jpg