timon

Akita Inu (FCI: 5.5-255) 4. deo

Recommended Posts

Pre svega da uputim cestitke Tajri i Tamari na prinovama a potom da cestitam LUNI i Agi na rezultatima u Staparu a ponosnom vlasniku Beciru jos vece cestitke na ulozenom trudu koji prelazi u fanatizam izlaganja ali bilo bi jos mnogo bolje da je takvih fanatika vise pa se nadam da ce se neko od novih vlasnika akita pridruziti Beciru,Miloradu i jos po nekom.

Sto se mene i moje "farme" tice ja GIN /Galu/ moram izvesti na neku od izlozbi u nadi da ce dobiti dobru ocenu ili titulu a inace sam doneo odluku da vise ne izlazem pse. Oni su nabavljeni kao kucni ljubimci i to ce i ostati a neka titula vise ili manje meni ne znaci nista jer je moj AKI meni i BOB i BOG a svoje kvalitete je pokazao i dokazao.

Kako nemam odgajivackih ambicija kucice iz njihovog legla cu sa zadovoljstvom podeliti prijateljima da bi mogao da uzivam u njihovom odrastanju.

pratici sve vase rezultate radovati se uspesima i novim kvalitetnim primercima a dotle srdacan pozdrav svima Nikola

Tamara takodje cestitam i sigurna sam da ce slika biti i pre nego sto se nadas :) I imala bih jedno pitanjce za vlasnike belih akita,Ina sad ima 3 meseca i malo vise i pojavljuje joj se po koja zuta tackica (wonder) na sapicama 2 i 1 na uhu ..zanima me jel to prolazi kako raste , sa linjanjem i to ili ostaje ? Ne zelim da moj pas bude dalmatiner :grin::grin: iako nemam nista protiv njih :giggle: Hvala unapred :kiss:

Tamara takodje cestitam i sigurna sam da ce slika biti i pre nego sto se nadas :) I imala bih jedno pitanjce za vlasnike belih akita,Ina sad ima 3 meseca i malo vise i pojavljuje joj se po koja zuta tackica (wonder) na sapicama 2 i 1 na uhu ..zanima me jel to prolazi kako raste , sa linjanjem i to ili ostaje ? Ne zelim da moj pas bude dalmatiner :grin::grin: iako nemam nista protiv njih :giggle: Hvala unapred :kiss:

prvo čestitke i ovdje Tamari i Tajri na malcima :)

što se tiče bijelih akita često se događa da sa rastom šteneta dolazi do sve veće pojave žutila... posebno na vrhovima ušiju... ta žućkasta dlaka ostaje na psu...

naravno ovsino o linjanju nekad se vidi manje nekad više, ali ono ostaje bez obzira na linjanje....

isto tako teži se i crnom nosu kod bijelih akita...

sve u svemu poprilično je teško dobiti vrlo kavlitetnu čisto bijelu akitu sa crnim nosom...

meni osobno se jako dopala jedna ženka sa zadnjeg Hombutena...

evo slike

66704_10150102672376757_603361756_7255067_2084194_n.jpg

na stranicama nordic cluba može se vidjeti osvrt na naše zadnje dvije specijalke....

evo o našoj zadnjoj specijalki

http://www.nordicclub.hr/2.Specijalka2010rezultati.htm

sveukupno je izlagano prošle godine 11 akita...

iz Italije je bio jedan uzgajivač...

ove godine ćemo se fokusirati da dovedemo nešto više talijana na specijalku :)

ono što bih još dodao je da smo vrlo zadovoljni sa samim kvalitetom akita kao i ostalih pasmina koje su prošle godine učestovali na specijalki...

u izboru za prvaka pasmine kod akita u konkurenciji su bila dva europska prvaka :!: :!:

Mali osvrt na europsku izložbu pasa u Nizozemskoj

u konkurenciji nešto manje pasa nego li smo navikli na ovakve izložbe... sveukupno 33 akite prijavljene...

BOB i BOS pobjednici su iz Njemačke

BOB

Geisha Kiriki-Sama go KiYama

GeishaKiriki-SamagoKiYama.jpg

i

BOS

Tensu No Hi Ga Noboru

TensuNoHiGaNoboru.jpg

ima još slika...

vidio sam ju par puta uživo... prvi puta u Bratislavi kada je postala mladi svijetski prvak... meni osobno nije među favoritima među ženkama u europi no u svakom slučaju vrlo lijepa ženka...

GeishaKiriki-SamagoKiYama3.jpg

GeishaKiriki-SamagoKiYama1.jpg

GeishaKiriki-SamagoKiYama2.jpg