Sign in to follow this  
Guest Aci

Alpski Brak Jazavicari

Recommended Posts

Hvala na doprinosu. Svakako je dragocen , da se malo pokrene tema sa mrtve tačke.

Ako vam nije problem da napišete odakle je vaš kolega nabavio zrelu ženku koju ste pomenuli ?

I koje je linije ?

Poz.....

zrela ženka je čista "slovenka" ceo pedigre su slovenački psi a na proleće planira da je upari pa će biti štenadi.

Duma ako ti nije teško da napišeš od čega je pas sa slike .

Ili još bolje da postaviš rodovnik od psa ,ili još slika pošto si se već izveštio sa tim kod ptičara.

Pretpostavljam da je to negde u Banatu , a koliko sam čuo neko ima i uvezenog braka iz Austrije .

Pozdrav.....

Pas se zove Barry znam samo da je uvoz iz Austrije, a moj ujak ima i psa koji se zove Felix koji je stvarno vrhunski radno exterijerni pas uvezen iz austrije pre par godina...

Rodovnike ne mogu da postavim jer su u Beogradu kod mog ujaka. A to nije u Banatu vec verovatno u Dolovu gde i drzi pse....

Sinoć sam uzeo štene staro 50 dana i primetio sam kući da ima belinu na grudima. Ženku nisam mogao da vidim jer je prekjuče nastradala od vepra, a mužjak nije njegov ali hvale i jedno i drugo.Rodovnik ću za štene dobiti kasnije. Kad ga budem malo sredio slikaću ga pa ću da ga postavim da bi mogli dati komentare. Ako ima nekog da je upućen u vezi tih belin, molim za savet. Kamo sreće da kasnije nestanu.

Hvala erdevik.

Pozdrav.

Iako ova kujica nije najbolje postavljena za slikanje ,ipak vidi se da je u pitanju kvalitetno štene i dosta korektno .Pošto je verovatno počela da menja zube na vlasniku je da ispoštuje pravilan režim ishrane u tom periodu,kao i da iskoristi što više sunčanih dana koji će svakako dobro doći pravilnom formiranju psa.

Ono što se svakako vidi je da štene obećava. Jedino što meni upada u oči je nešto duži rep ,u odnosu na one najpoželjnije ,ali naravno u pitanju je štene koje će još puno da se menja. Da nebude zabune i jedan moj štenac ima nešto duži rep od idealnog , ali meni lično to nije puno bitno. Jer ipak prava vrednost tih pasa je u radu.

Prilično sam odužio. Pozdrav.

Pretpostavljam da je štene iz Mladenovca i taj odgajivač skoro najviše i uvozi pse dobrog porekla od Hrvatskih odgajivača .To je što se tiče porekla .Rad nisam gledao.Treba napomenuti da lovci u Sloveniji mnogo manje love sa psima svinje pogonom od lovaca u Srbiji,Hrvatskoj ili Bosni gde se oni najviše i koriste upravo za ovakve lovove.

Oni prvenstveno polažu pažnju na njegove urođene osobine Sledoglasnost,kvalitet nosa,karakter ,istrajnost , i sve jedinke moraju imati ispit u radu da bi mogli da se koriste u priplodu što je fantastična stvar jer su generacijski ispitani. U Sloveniji su pravi specijalisti za krvni trag i potragu za ranjenom divljači.

Pričao sam sa jednim od njihovih vodećih odgajivača koji je samo u toku prošle godine imao 80-ak uspešnih potraga što je naravno vredno respekta.Naravno kod njih su vodiči licencirani i ovlašćeni za potrage i sve se beleži i vodi evidencija .Tako da uzeti pse takvog porekla je sigurno ispravna stvar posebno kuju kao potencijalnu osnovu za neki odgajivački rad.

Za Sokola sam čuo i znam kod koga je, A majka čini mi se da nema Slovenački papir . Jer Boro jeste iz Slovenije

i uspešan je pas izložbeno za rad neznam i on je sin Bila koji je nekoliko puta bio pobednik Državnog prvenstva za Brak jazavičare u Sloveniji. A Bina iz Treglave ima Hrvatski pedigre jer je to njihova odgajivačnica , ona je ćerka Dona hrvatskog psa jako dobrog a on je sin čuvenog Bora koji je mislim napario najviše kuja u Hr. neki kažu oko 400 . Mislim da ujak od te kujice ima u Novom Sadu i gledao sam njegov rodovnik zato sam ovo i napisao.

Ako je koja informacija pomogla ili proširila postojeća saznanja , drago mi je . U svakom slučaju dobar materijal u koji vredi ulagati .

Pozdrav....

Kao prvo pozdrav za clanove foruma, i drago mi je da je ova tema zazivela jer sam se odlucio za nabavku steneta brak jazavicara.

:arrow: drstajko

da li je to stene iz Negotina?

stil :arrow: Dobro nam došao druže. A gde je taj Negotin? Izvini a što pitaš, pa zar oni nemaju čistokrvne. Odakle si ti?

rikica :arrow: Moram prvo da ga malo sredim (šminkam) pa onda da stane pred foto aparat.

Pozdrav svima.