Sign in to follow this  
Guest Aci

Alpski Brak Jazavicari

Recommended Posts

Ja imam 6 brak jazavicara u vlasnistvu i vode poreklo od Sokola i Trefa Zoricevog. Pre njih sam drzao srpske gonice i Nlt. Lovac sam 17 god. Citam komentare kako je brak nekoristan ako padne sneg. Mogu da demantujem svakog ko to misli. Ali moram da priznam da sam i ja to pricao dok nisam dobio prvog psa, Dika od Trefa. To je pas koji je z nepune 4 god. promenio moje shvatanje lova na d.svinju. Lovim na tetenima Suve Planine gdr snega imamo do leta. Nema lova na d.s. bez dobrog braka!

Ja imam 6 brak jazavicara u vlasnistvu i vode poreklo od Sokola i Trefa Zoricevog. Pre njih sam drzao srpske gonice i Nlt. Lovac sam 17 god. Citam komentare kako je brak nekoristan ako padne sneg. Mogu da demantujem svakog ko to misli. Ali moram da priznam da sam i ja to pricao dok nisam dobio prvog psa, Dika od Trefa. To je pas koji je z nepune 4 god. promenio moje shvatanje lova na d.svinju. Lovim na tetenima Suve Planine gdr snega imamo do leta. Nema lova na d.s. bez dobrog braka!

Pozdrav svim kolegama, nisam se do sada interesovao za ovu rasu pasa, ali sam se nedavno zainteresovao da nabavim stene brak jazavicara koje bi obucavao iskljucivo za lov divljih svinja i za rad na krvnom tragu. Interesuje me misljenje kolega koji love sa brak jazavicarima, kakvi su u lovu, koliko dugo gone, da li su poslusni, zahtevnost prema smastaju i ishrani pasa itd. sve sto bi bilo od koristi.  (thumbup)  Unapred hvala!

Da ne bude da sam pristrasan, ali moje licno misljenje da je mnogo lakse obuciti braka na d.svinju nego nekog naseg gonica. Drzao sam srpske gonice godinama i to punokrvne. Od celog legla retko da bi se pogodio neki pas da bude ono sto kazu cist svinjar. Kod brakova je drugacije, samo teren i ne loviti nista drugo sanjima i uspeh nece izostati. Naravno ako nabavis stene dobrog porekla. Pozdrav

Moje je mišljenje da je Ivica potpuno u pravu, ja sam lovac od 1984 godine čuvao sam do sada dosta pasa u različitih lovnih rasa. Počeo sam sa terijerima davne 1974 koje još uvek iz meraka čuvam, preko raznih dugonogih goniča mahom Srpskih trobojnih i "Crnogorskih". Poslednje dve godine imam i četri braka. Sa dva starija lovim i potpuno su mi razbili predrasudu o brakovima kao beskorisnim psima kad padne sneg. Poslušnost i smisao za orjentaciju im je bolji nego kod dugonogih, svakih sat ipo dva je kod lovca kad nema divljači, pretražuju teren fenomenalno i imaju sklonost da gone d.svinje oštrina odlična. Mnogo ranije kreću na svinju nego dugonogi gonič (dokaz pogledjte moje snimke na fejzbuk profilu Goran Radojković njorka psića od osam meseci Rex-a)i i veći je procenat brakova koji rade svinju nego bilo kojih drugih goniča, normalno uz obuku. Što se tiče smeštaja i ishrane manje su probirljivi nego 90% rasa i izuzetno zahvalni za čuvanje.

Pozdrav drugari lovci,kupio bih stene nije bitan novac,samo da mi se garantuje da nece biti prerasli brak i ono najvaznije mora biti Sledoglasan pas kada bude porastao...ako ima negde u nekom narednom periodu npr.6meseci kupio bih.pozdrav za sve ljubitelje pasa

pozdrav svima . . potrebna pomoc , kupio bih stene brak jazavicara . potrebne su mi informacije oko odgajivaca u srbiji , tj voleo bih dobiti informacije o par naboljih pa naci sta mi odgovara. . 

najvise bih voleo da nabavim stene , od radnih i proverenih roditelja . . 

Dobre vece! Nova sam na ovom forumu. Veliki sam ljubitelj brak jazavicara, i trenutno imam jednog muzjaka, crne boje, starosti 2 godine. Ali posto niko u porodici ne lovi nas je velika maza. Lovi samo kokoske po komsiluku :) Volela bih da ga parim, a ne mogu da nadjem zenku, pa ako neko ima a nije mu bitno to sto muzjak nema papire, volela bih da mi se javi. I drago mi je da postoji neki ovakav forum, nadam se da cu saznati sve sto me zanima, i da cemo razmeniti iskustva. Pozdrav svima!!!!

Dobar dan. Danas sam na prostoru zemunskog naselja plavi. horizonti video tri rasna psa bez ogrlice . Mozda iz obrenovca ast vucijak i medju njima je bila zenka brak jazavicara ako nesto znate i ako predpostavljate ciji je pas pomozite koliko mozete pozdrav.

1530432_10204218893930666_13784586854709

10448232_10204218894170672_5947429570274

Prinova zenka 3 meseca iz odgajivacnice Krbavska.. Slike su 10tak dana stare, sad se dosta popravila kondicije sto se tice, odusevljen sam karakterom, instinktom za cuvanje, i uopste inteligencijom i vodljivoscu..